» »

Bo Windows 8.1 zastonj?

1 2
3
4 5

antonija ::

Sej dokler ostaja win7 podpora so vecji kupci licenc zadovoljni in je njim in M$ju vseeno glede kurcenja okrog metroja, super-hitrih win8 in pa novega dx da so spili lepsi. Imajo pri M$ju desktop uporabnike za beta testerje, ko bo pa izdelek zrel za production ga bojo pa zacela tudi podjetja pocasi uvajati. Viste naprimer ni bilo nikoli za videt v velikem stevilu, ponekod so do nedavnega vztrajali na winXP in so zdaj na win7. Cikel menjav OSov v vecjih podjetjih je pa tudi dovolj dolg da lahko spustijo 8, 8.1 in verjetno se 9-15 ce misli M$ stancat nove rezije kot mozilla al pa google za svoje browserje.

Na koncu so firme vesele ker imajo relativno preizkusen produkt ki (vsaj za zdaj) deluje, otroci so pa tudi veslei ker so dobili nove lego kocke (ki se mogoce zazenejo nekaj sekund hitreje) in imajo visjo stevilko verzije od soseda. Vsi veseli, vsi srecni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

aerie ::

Poanta je v poenotenju grafičnega vmesnika na vseh Win napravah. Gre za evolucijski proces, katere ciljna skupina so ljudje, ki so sedaj stari 12 in manj let. To so ključni konzumenti MS produktov in storitev v bližnji prihodnosti. Za vse starejše uporabnike se predvideva, da ostanejo na Windows 95 oz. XP ali celo 7 do konca svojega aktivnega obstajanja. Gre za edino logično strategijo, saj se ljudje v 21. stoletju več nočejo oz. točneje niso zmožni prilagajati spremembam.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:


Kmalu po izidu so prisli programi kot je Start8, ki so skrili Metro in vrnili stari Start meni.

Skrili so start screen, ne pa metro.
Vrnili pa so slabo imitacijo start menija.

Oberyn je izjavil:

Od izida win8 naprej se neprestano pojavljajo teme o razlikah med Win7 in Win8 . Vse teme se neizogibno izrodijo v flame war glede gumba start in bedastih ploščic. Glede izgleda!!!

Izgled (Look) je pomemben. Feel pa še bolj. Deal with it.

Težko je verjeti, ampak ena sama tema se ni dotaknila res pomembne novosti v Win8, to je nov sklop API-jev WinRT, ki je, grobo povedano, something completely different. Nekateri odmiki od sedanjega stanja so šokantni, ne nujno v pozitivnem smislu. Kompleksne Win32 aplikacije ni možno predelati na WinRT. Windows 8 je še dualni sistem Win32 / WinRT, ampak ali je Win32 v opuščanju? Če je, kako bo to izgledalo? Nisem ravno nek top analitik, ampak ali se zelo motim, če rečem, da na Win32 API-ju temelji ne tako neznaten del svetovnega gospodarstva?

Če bo v naslednji verziji Windows win32 nedelujoč, potem preprosto večina ne bo uporabljala ta OS.
(eni pa bodo poskusili "naknadno dodati" to manjkajočo funkcionalnost)

klinker je izjavil:


Pac, problem je to da se folku ne da se malo prilagodit in se na novo navajat na UI in nic drugega. Ampak spet, ce bi pa MS fural stari desktop, bi se pa pljuvalo kako so spet izdali samo neko preobleko in nic novega.

Ne, folku bi se solza utrnila, da je MS končno nekaj smiselnega naredil.
(kaj misliš zakaj toliko ljudi preklopi z "psychedelic GUI of this year" na classic theme?)


Do zdaj si pac 15 let fural takoreceno enak UI, zdaj je prislo do radikalnejse spremembe v njem in normalno da se lenuhi bunijo, ker se jim pac ne da vzet kak dan casa za analizirat vse komande in spremenit nacin uporabe novega UIja. Pa sej nic zato. Razumem da jim UI ni vsec, ampak to ne pomeni da je UI zgresen, ker so oni leni ali nesposobni se prilagodit letu 2014.

Kake nove komande pa priporočaš novopečenim uporabnikom Windows 8?

Looooooka je izjavil:

Pa kaj za vraga ti bo touchscreen na monitorju no.

Monitorji so vsako leto vecji in cenejsi. Dejansko bo touchscreen oz mahanje z rokami bolj prakticno od mahanja po mizi z misko.
Zdej ce ne bo noben naredil koraka v to smet potem tega nikoli ne bo in se boste lahko se 500 let drli, da je to nepotrebno sranje.
Ampak tko se je folk drl za cisto vsako novost v zgodovini clovestva.
Prve implementacije so pac drek(tud prva miska ni bla wireless z 200 gumbi in moznostjo nastavljanja vsake zadeve).

Miška z 200 gumbi bi dobila enako oceno kot Metro: crap ;)

Glede touch: do konca dneva vsak klik z miško še ponovi z prstom po ekranu.
Jutri povej svoje mnenje. (seveda tudi "natipkano" na ekran)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ale3š ::

Pozabili ste povedat ,da je windows 8 bolje optimiziran ker je novejši. Ugotovili so ,da uporanmiki potrebujejo hitrost in ne šminke.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

antonija ::

Ale3š je izjavil:

Pozabili ste povedat ,da je windows 8 bolje optimiziran ker je novejši. Ugotovili so ,da uporanmiki potrebujejo hitrost in ne šminke.
Povprecen kupec novega racunalnijka ne opazi razlike med win8 in starejsimi verzijami. Pomemben je UI, zato pa tako zanic prodajne stevilke win8.

V tej temi se je ponesreci znaslo nekaj zelo glasnih osebkov, ki se trudijo ustvarit mnenje, da je ubistvu win8 super-duper priljubljen OS ki ga uporabljajo vsi razen pescice zanesenjakov (to se velikokrat opaza v M$ temah, nekam sumljivo "delavni" so). In to kljub temu, da vse stevilke pravijo ravno obratno: da ljudje vecinoma ne marajo win8 in ostajajo na win7 ali pa celo downgradajo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Nummy ::

klinker je izjavil:


In ja. Grdo je subjektivno. Sicer res ni vrhunec designa, kot je to npr OSX, ampak tako grozen pa tudi spet ni. Meni je popolnoma jasno kaj je zgoraj in kaj spodaj, ipd neumnosti, drugace pa precej uporabljam za to alt+tab. Kot sem ze omenu, tipkovnica v metroju je zelo uporabna, koncno, tudi multitoch trackpad koncno pride do izraza. Se magic trackpad od Apple-a dela super na W8


Če so ti všeč enobarve silhuete ikon, pol boljš da kar ukinemo GUI in šaltamo nazaj vse na konzolo.
OS X ni ravno višek design-a, je pa všečen in uporaben. Višek design-a je bil aero na win7. Najlepši UI in najboljši do sedaj, medtem ko OS X ponuja najboljši UX.
Win 8? Kot že povedano:
It’s not ugly. It’s what happens when Ugly and Stupid get drunk and make a baby inside Fukushima’s minimum safety perimeter.

It's much more than ugly!

Mr.B ::

antonija,
A mi lhako kdo pove, en tak lep spisek kaj vse ne dela na Win8, pa dela na win7. KEr jaz pri mojem delu tega ne opazim. Imam pa Win8.1 v službi v doku s tipkovnico, miško in zunanjim ekranom. Doma imam sicer tudi tipkovnico in miško , ampak zgolj za nujne primere, ker mi na kavču to kaj dosti ne koristi, povezan pa sem z Direc excess v službo...

Res ne vem kaj tiočno je win8/win8.1 beta. Edina zadeva, ki jo je MS kresnil je to da resna podjetja oziroma organizacije počakajo na Servisni paket, pa potem to dajo v produkcijske namene.


Torej antonija, imaš ta spisek beta...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

@Nummy

Pa dobro, ti je grd? Ok, ostani na win7, noben ti ne brani ali te sili v Win8. Meni je ql, pa metro dosti bolj uporaben od starega starta, zal. Klikni na start, pejdi na all programs, pol v uni guzvi najdi program. Ne hvala. Win tipka, klik na kocko in voila. Ali pa Win+F, vpisi prvih par crk in ga mas tam v trenutku ;)

@MrStein

Evo ti cel collection

Windows Key + D Show Desktop
Windows Key + C Open Charms Menu
Windows Key + F Charms Menu - Search
Windows Key + H Charms Menu - Share
Windows Key + K Charms Menu - Devices
Windows Key + I Charms Menu - Settings
Windows Key + Q Search For Installed Apps
Windows Key + W Search Settings
Windows Key + Tab Cycle through open Modern UI Apps
Windows Key + Shift + Tab Cycle through open Modern UI Apps in reverse order
Windows Key + . Snaps app to the right (split screen multitasking)
Windows Key + Shift + . Snaps app to the left (split screen multitasking)
Windows Key + , Temporarily view desktop
Alt + F4 Quit Modern UI Apps
Windows Key + E Launch Windows Explorer Window
Windows Key + L Lock PC and go to lock screen
Windows Key + T Cycle through icons on taskbar (press Enter to launch app)
Windows Key + X Show Advanced Windows Settings Menu
Windows Key + E Launch Windows Explorer Window
Windows Key + Page Down Moves Start screen and apps to secondary monitor on the right
Windows Key + M Minimize all Windows
Windows Key + Shift + M Restore all minimized Windows
Windows Key + R Open Run dialog box
Windows Key + Up Arrow Maximize current window
Windows Key + Down Arrow Minimize current window
Windows Key + Left Arrow Maximize current window to left side of the screen
Windows Key + Right Arrow Maximize current window to right side of the screen
Ctrl + Shift + Escape Open Task Manager
Windows Key + Print Screen Takes a Print Screen and saves it to your Pictures folder
Windows Key + Page Up Moves Start screen and apps to secondary monitor on the left
Windows Key + Pause Break Display System Properties
Shift + Delete Permanently delete files without sending it to Recycle Bin
Windows Key + F1 Open Windows Help and Support
Windows Key + V Cycle through notifications
Windows Key + Shift + V Cycle through notifications in reverse order
Windows Key + 0 to 9 Launch/show app pinned to taskbar at indicated number
Windows Key + Shift + 0 to 9 Launch new instance of app pinned to taskbar at indicated number
Alt + Enter Display Properties of selected item in File Explorer
Alt + Up Arrow View upper level folder of current folder in File Explorer
Alt + Right Arrow View next folder in File Explorer
Alt + Left Arrow View previous folder in File Explorer
Windows Key + P Choose secondary display modes
Windows Key + U Open Ease of Access Center
Alt + Print Screen Print Screen focused Window only
Windows Key + Spacebar Switch input language and keyboard layout
Windows Key + Shift + Spacebar Switch to previous input language and keyboard layout
Windows Key + Enter Open Narrator
Windows Key + + Zoom in using Magnifier
Windows Key + - Zoom out using Magnifier
Windows Key + Escape Exit Magnifier

antonija ::

Spiska ti na zalost en morem dat, ker je seznam nasega internega software-a podatek, ki ga jaz ne smem dajati v javnost. Lahko pa povem da gre za nekaj custom resitev iz SAPa, nekaj drugih baz z svojimi frontendi, za cel seznam software-a za krmiljenje proizvodnih in drugih strojev, za podobno dolg spisek software-a za nadrziranje in upravljanje merilnih instrumentov, za nekaj half-assed software-a ki naj bi vse to povezoval skupaj, itd. Tko na uc nekaj 1000 kosov programja ki mora delovati na vseh workstationih. Potem so pa v ozadnju se farme serverjez za podatke, za oracle, za...

Ti pa lahko povem da je firma s 150.000+ kompjuterji po svetu, ki morajo delovati 24/7 ali pa dobijo v roku ene ure zamenjavo novega kompjuterja z frisnim image-om, na win7.

Upam da si lahko predstavljas da tukaj ne gre za Word, zadnji popularen FPS in piratski Photoshop, ampak ze cel fukeraj hardware-a in software-a ki pac mora delovati. Ljudje ki vse skupaj upravljajo so se odlocili na win8 ni dovolj zrel izdelek za uporabo v takem okolju. In tako imas vsaj 150.000 manj prodanih win8 licenc, pa tukaj se gre za eno samo firmo.

Zato sem napisal komentar, da M$ trenutno testira win8 na desktop uporabnikih, ker ti pac pozrejo marsikaj. V poslovnem svetu temu ni tako, in tam je win8 popusil 100/uro do zdaj. In to brez upora proti metroju, lego kockami na ekranu in drugimi UI "novostmi" ki jih M$ tako veselo vsiljuje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Dejmo opustit otroško kregarijo okoli izgleda in se posvetimo prednostim pred win 7, ki jih imata win 8 in win 8.1 in to malo bolj podrobno.
Tole so recimo ene izmed novosti (ki jih win 7 ni imel direktno vgrajenih in si moral imeti dodatne driverje in programje za to):

BYOD:
- Workplace Join
- Work Folders
- Open MDM
- Mobile Device Management
- Web Application Proxy
- RDS Enhancements
- NFC Tap-to-pair Printing
- Wi-Fi Direct Printing
- Native Miracast Wireless Display

Mobility Enhancements:
- VPN (zelo razširjena zadeva, z ogromno funkcijami)
- Auto-triggered VPN
- Mobile Broadband (direktno vgrajeno, vstaviš usb 3G modem in zadeva deluje brez dodatnih driverjev)
- Windows To Go (zelo uporabna zadeva, ker so s tem sedaj windows 8 in 8.1 prenosni (live) in delajo na skoraj vseh računalnikih)
- Broadband Tethering

Security Enhancements:
- Remote Business Data Removal
- Improved Biometrics
- Pervasive Device Encryption
- Improved Internet Explorer
- Malware Resistance
- Device Lockdown
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

@antonija, to o čemer ti govoriš sploh nima nobene veze, produkcijske zadeve so VEDNO ko je sprememba ostale na starejsih verzijah še kar nekaj časa, ni tle Windows 8 nobena sprememba.

Če uspe Windows 8 doseči toliko kot Vista je to mega uspeh, sprememba 7-8 je VELIKO večja kot Xp - Vista. In ja je dosegel, malo boljši je v adopciji kot Vista.

Tr0n ::

Kernel izboljsave v 8 so kr cool (hitrejsi boot, boljsi file handling, boljsi game performance). Na UI ce hitro navadis in je bolj ali manj nepomemben pri vsakodnevnem opravilu.

antonija ::

WinXP je bil adoptan v produkcijo precej hitro, vista ni bila nikoli. Za win7 je trajalo do lanskega leta da smo migrirali vse compe (win8 je bil zunaj ze kar lep cas).

IMO (nimma tocnih stevilk, ker jih ima samo M$) je skupna prodaja M$ licenc za firme dosti vecja kot za domace desktop uporabnike (tam jih vecina se vedno uporabi piratsko verzijo, sploh ker je win7 tako elegantno aktivirat). in iz tega vidika sledi, da je win8 precejsnja polomija v poslovnem svetu, da imajo nebroj akcij kako povecatzi prodajo (kot kaze se obetajo extremi, in sicer deljenje win8 zastonj), da kljub forsiranju win8 na vse kar izdelajo stevilke niso take kot si zelijo.

Sej win8 verjetno ni slab OS, jaz sem ga imel nekaj tednov v virtualcu za igrackanje pa mi jasno ni bil vsec ker je UI povsem drugacen, skoraj vsako zadevo se je treba ponovno naucit ali pa vsaj prilagodit, itd. Ampak to da meni ni vsec nima veze z adoption rate-om (ker je to subjetiven kriterij), ima pa vezo to, da kot kaze vecini ni vsec, ker se ga ljudje izogibajo in so prodajne stevuilke nizke (objektiven kriterij).

Trditev, da gre pa win8 bolje kot visti, je pa precej zalostna. To je isto kot bi rekel "nismo naredili najbolj zanic OSa do zdaj, zato si to stejemo kot uspeh". Mogoce je to uspeh v Sloveniji, cez luzo pa 100% ne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tr0n ::

Ampak to da meni ni vsec nima veze z adoption rate-om (ker je to subjetiven kriterij), ima pa vezo to, da kot kaze vecini ni vsec, ker se ga ljudje izogibajo in so prodajne stevuilke nizke (objektiven kriterij).

Folk je videl UI, se ustrasil designa in/ali spremembe, in sistem samo na podlagi tega odpisal, ceprav gre dejansko za zelo soliden izdelek. Pa tudi marketing ni bil ne vem kaj.

AvtoR ::

Meni tudi na misel ne pride, da bi šel nazaj na Win7. Izgled win 7 mi je čist retro.
Ko sem uporabljal Win 8, sem uporabljal Pokki menu (alternativa start8). Metroja praktično nisem uporabljal.
Ko sem nadgradil na Win8.1, sem odstranil še Pokki menu, tako, da uporabljam native Win8.1.
Uporabniški vmesnik Win8 je minimalističen, rešen vse navlake in nepotrebnih okvirčkov.
Je pa res, da metro aplikacije na 27" monitorjih zgledajo milorečeno čudno. Sploh ob vzporedni uporabi desktopa. Mogoče se počasi privadimo tudi na to;)
Na tablici ala Asus t100 je pa Win8.1 čista zmaga!

Drugače se pa spomnim par let nazaj, ko so ljudje zdraven novega računalnika dobili Win7 in so uradno downgrade-ali na WinXP. Torej že videno.

kpkp ::


Obstaja kaj tako enostavnega in prožnega na Win?
-Alfred
-enostavno dodajanje in spreminjanje sistemskih in app bližnic
-menu search

Nummy ::

klinker je izjavil:

@Nummy

Pa dobro, ti je grd? Ok, ostani na win7, noben ti ne brani ali te sili v Win8. Meni je ql, pa metro dosti bolj uporaben od starega starta, zal. Klikni na start, pejdi na all programs, pol v uni guzvi najdi program. Ne hvala. Win tipka, klik na kocko in voila. Ali pa Win+F, vpisi prvih par crk in ga mas tam v trenutku ;)


Praktično si eden izmed zelo redkih, ki jim je win 8 lep, veliki večini je grd.
In MS nas sili v uporabo win8. Uporabljaj win 8 ali pa si zastarel: DX11 (kar je itak bolj kot ne razočaranje), boljša SSD podpora,...
Win+f? Hahahaha... še boljša kombinacija: klik na start in klik direktno na program, ki ga imaš takoj v start menuju. Praktično ne rabim sploh roke na tipkovnico dajat, pa še mnogo hitreje je kot iskanje programa.

Tr0n je izjavil:

Kernel izboljsave v 8 so kr cool (hitrejsi boot, boljsi file handling, boljsi game performance). Na UI ce hitro navadis in je bolj ali manj nepomemben pri vsakodnevnem opravilu.

No to pa samo tak razmišlja, ki po možnosti večino cajta goni linux konzolo in je sam sebi sadomazohist...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Tr0n ::

Ne uporabljam Linuxa. Win8 sem namestil predvsem zaradi DirectX-a in game performance, na UI sem se pa navadil po prvi uri uporabe. Ni tako grozno, kot to nekateri slikajo. :)

Tr0n ::

klik na start in klik direktno na program, ki ga imaš takoj v start menuju. Praktično ne rabim sploh roke na tipkovnico dajat, pa še mnogo hitreje je kot iskanje programa.

Isto je v Win8. Oziroma se lepse si lahko grupiras ikone po skupinah, kar si prej nisi mogel, razen ce si si ikone manualno zmetal na desktop.

Mr.B ::

antonija,
AHA ker SAP nima in ni sposoben narediti zadeve ki bi delala pod win8, je win8 beta. Beta zato ker nekdo drug ne zna delat z win8.
Ej a veš koliko časa ni bilo CISCO klineta za Win7 64 !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Nummy je izjavil:

klinker je izjavil:

@Nummy

Pa dobro, ti je grd? Ok, ostani na win7, noben ti ne brani ali te sili v Win8. Meni je ql, pa metro dosti bolj uporaben od starega starta, zal. Klikni na start, pejdi na all programs, pol v uni guzvi najdi program. Ne hvala. Win tipka, klik na kocko in voila. Ali pa Win+F, vpisi prvih par crk in ga mas tam v trenutku ;)


Praktično si eden izmed zelo redkih, ki jim je win 8 lep, veliki večini je grd.
In MS nas sili v uporabo win8. Uporabljaj win 8 ali pa si zastarel: DX11 (kar je itak bolj kot ne razočaranje), boljša SSD podpora,...
Win+f? Hahahaha... še boljša kombinacija: klik na start in klik direktno na program, ki ga imaš takoj v start menuju. Praktično ne rabim sploh roke na tipkovnico dajat, pa še mnogo hitreje je kot iskanje programa.

Tr0n je izjavil:

Kernel izboljsave v 8 so kr cool (hitrejsi boot, boljsi file handling, boljsi game performance). Na UI ce hitro navadis in je bolj ali manj nepomemben pri vsakodnevnem opravilu.

No to pa samo tak razmišlja, ki po možnosti večino cajta goni linux konzolo in je sam sebi sadomazohist...


Ajde zdaj obracat besede, no.
Samo Win tipka je dovolj in si v startu, kjer imas lahko se vec "ikon" kot v klasicnem startu, pa se grupiras jih lahko ce hoces, spreminjas velikost, itd itd. Win+f pac uporabis za sw ki ga redkokdaj zalavfas in jih nimas v startu, ceprav sam win+f se nisem uporabu. Drugace pa imam jst in vsi ki sem jih do sedaj vidu, eno roko na misaku, drugo pa na tipkovnici, tako da hitreje stisnem win tipko in z misakom na ta grd kvadrat ;)
Pac, iscete neke razloge ki jih ni. Ni ti vsec in to je to, kar pa tudi ni nic narobe, ostali pa kot je ze nekdo pred mano omenu...zagnal, videl nekaj komplet drugacnega, se pokakal downgrade-al. Sem vidu izraz od moje sestre ko je vzgala nov laptop...ni vedla niti kaj bi sploh pritisnila in mi takoj tezila za downgrade na 7ko. Sem ji raje malo pokazal kako pa kaj, naredu "plonk" listke za pomoc in zdaj po 2eh tednih uporabe fura winse boljse kot kdajkoli prej, pa je totalen antitalent za take zadeve, zato tudi "plonk" listek, ker je res noob za PCjem.
Ja, so mi vsec. Jst lazje in hitreje delam z njimi, tako da mi ne morejo bit ne vsec. Za dejanski izgled se pa ne sekiram prevec, je tak kot je in meni ugaja. Glavno da ni ogaben, kot je to bil XP...to je sele skropucalo napram 7ki in 8ki, ceprav vseeno boljsi od Viste. So mi pa napram OSXu vsi skupaj ogabni, to pa ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MrStein ::

Nummy je izjavil:


Višek design-a je bil aero na win7. Najlepši UI in najboljši do sedaj

You gotta be joking. To je še slabše od Win8.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Aero je čisto kul, samo večina je bilo strah pred "počasno" mašino, oziroma EKO predznaki. Danes pa se nihče ne buni, ko imaš odprtih 20 zavihkov od chroma, pa je GPU obremenjen na polno. PAč so stvari toliko hitrejše, da se tega EKOm predznaka ne opazi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

klinker je izjavil:


Klikni na start, pejdi na all programs, pol v uni guzvi najdi program. Ne hvala. Win tipka, klik na kocko in voila. Ali pa Win+F, vpisi prvih par crk in ga mas tam v trenutku ;)

V Win7 je to en klik manj. ;)


@MrStein

Evo ti cel collection

Windows Key + D Show Desktop
....

Saj se zavedaš, da skoraj nič od tega ni novo. Ali mogoče ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Mr.B je izjavil:

antonija,
AHA ker SAP nima in ni sposoben narediti zadeve ki bi delala pod win8, je win8 beta. Beta zato ker nekdo drug ne zna delat z win8.
Ej a veš koliko časa ni bilo CISCO klineta za Win7 64 !
Narest ga verjetno ni rpoblem, validirat software da bo ustrezal 1001 guidelineu in pravilniku iz cisto vsake drzave kjer so imeli birokrati pol ure casa da so si izmislili svoje pogoje, pa verjetno ne. Prevec kosta in je lazje in ceneje prisilit stranke v uporabo supperted OSov, stranke so pa itak placale mastne dnarje in verjetno nimajo namena se enkrat pozret takega stroska za alternativo (ki ubistvu niti ne obstaja v takem obsegu).
Da ne omenjam koliko drugega software-a deluje samo na 32 bitnih OSih, pa ceprav "delujejo" prakticno povsod (ampak nimajo papirjev da tam delujejo).

Dokler se gres domace FPS drkacije, gledanje filmov in klikanje po FBju ti je za vse to vseeno, ce pa od tega sluzis potem ti pa ni vec. In tisti ki s PCji sluzijo placajo M$ju veliko vec kot vsi desktop userji skupaj (ne samo v licencah, tudi direkten support od M$ja (ne od lokalnih IT monkeyjev) je kar lep strosek). Na take stranke cilja M$, tam je dnar. Ce taka firam gre na alternativo, jih 100% ne bo nazaj 10+ let, pa ce vmes M$ izumi OS boljsi od narezanega kruha.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

antonija,
torej si samo drugače zapakiral isto zadevo. SAP nima znanja ne želje, da bi naredil klienta, ki bi bil kompatibilen glede na varnostne zahteve win8&8.1. Torej pisec OS-a je tisti, ki bi se moral začeti prilagajati piscem programske opreme, ki za vsak modul "ko ga nimajo napisanega", zaračunajo BAJNO, in to zgolj zato da so zamenjali knjižnico, kjer namesto ENG izpisuje SLO.

Ce taka firam gre na alternativo,
Pa pojdi, to že poslušamo 100 let.
In še 1x antonija, samo zato ker ti na prvi strani prikaže "Metro" START meni, ni z OS-om nič narobe bolj je to težava z uporabnikom, ki noče na desktop pometati bljižnic, ki jih redno uporablja. Ampak čudno, da je to znal narediti to vključujoč win 7, hmm kaj je že tu beta. Aja če bi se ti hotel iti BETO dragi antonija, je ETA le vmesnik na dotik, ki je na moji tablici pravi "uselss" v primerjavi z android ali iJabolko tablico. in da razen strimanja na TV, pa browsanja po netu, zelo retko doma priključim na moj delovni "tablični" računalnik tipkovnico in miško, ako je tasta "tablica" v službi v doku, in jo uporabljam kot sem do sedaj uporabljal prenosnik. Ergo zame ni nikakršne razlike, razen da mi ni potrebno kupiti tablice.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

Firma, ki zaracunava podporo oziroma bog ne daj celo vzdrzevalno podporo in ob releasu nove verzije windowsev ni sposobna popraviti programa tako, da dela na tej verziji...nateguje stranke.
Pa ma lahko 1 stranko s 3 uporabniki al pa 200.000 strank s par mil. uporabnikov. Ce ga je prej testirala na 5 razlicnih konfiguracijah(strojna oprema) potem je menda sposobna to naredit na novi verziji in ugotovit kaj je bilo odstranjeno/spremenjeno v API-ju in to popravit.
Iskat izgovore in se zgovarjat na Microsoft je otrocje in neprofesionalno.

antonija ::

torej si samo drugače zapakiral isto zadevo. SAP nima znanja ne želje, da bi naredil klienta, ki bi bil kompatibilen glede na varnostne zahteve win8&8.1.
SAP ima cez glavo dovolj znanja da naredi tako zadevo, win8 ni nic bolj extra special kot vsi njegovi predhosdniki. Zelje pa vsekakor nima vsako leto izdajat ven novo verzijo programja in delat izjemno drage preizkuse da ustreza vsem papirjem, samo zato ker se je M$ naprdnil spravit nove kocke na ekran.

Ampak čudno, da je to znal narediti to vključujoč win 7, hmm kaj je že tu beta. Aja če bi se ti hotel iti BETO dragi antonija, je ETA le vmesnik na dotik, ki je na moji tablici pravi "uselss" v primerjavi z android ali iJabolko tablico.
Aaa, zaradi izraza "beta" si tako butthurt. Jaz sem se pa spraseval v cem je problem... Ja, za dokmacega uporabnika je verjetno win8 dober OS, s tem da zelo agresivno posiljuje uporabnika z svojim GUIjem. Ljudjem pa vecinma ni vsec posiljevanje. Vecinoma. So pa nekateri ki v tem uzivajo. Sto ljudi sto cudi.

in da razen strimanja na TV, pa browsanja po netu, zelo retko doma priključim na moj delovni "tablični" računalnik tipkovnico in miško, ako je tasta "tablica" v službi v doku, in jo uporabljam kot sem do sedaj uporabljal prenosnik. Ergo zame ni nikakršne razlike, razen da mi ni potrebno kupiti tablice.
Kot sem ti ze nekajkrat napisal se strinjam, da za uporabnika, ki vsake toliko pozene browser in gleda videote zadostuje tako win8, kot kitajski android. Oba vec kot zadovoljivo opravita svojo nalogo.
Hudic je ker od kupcev, ki vsake toliko streamajo filem, M$ nima najvec profita, ampag ga ima od firm ki hocejo furat SAP in podobne platforme. Tam se pa vsi UIji, vse kocke, ves dx in vse tablice z moznostjo priklopa tipkovnice lahko skrijejo ker to nikogar ne briga. Tam morajo zadeve delovati brez pardona. Za to se placa in od tega M$ sluzi. Ne od tvojih streamanjov filmov.

Zato sem napisal da win8 niti pod razno ni zrel OS, razen za domace casual uporabnike (na katerih M$ preizkusa svoje UI veleume in probava kateri kompromis se bo prijel). Zato sem napisal da nocem biti beta tester.

Firma, ki zaracunava podporo oziroma bog ne daj celo vzdrzevalno podporo in ob releasu nove verzije windowsev ni sposobna popraviti programa tako, da dela na tej verziji...nateguje stranke.
Pa si ti ziher da ves o cem govoris? Kja vse vkljucuje "podpora ob release-u novega OSa"? Se enkrat: tukaj ne gre za to da program nebi deloval; cisto lepo se zazene, vecina (vse?) funkcije delujejo tako kot morajo, vsi podatki so tam kjer bi clovek pricakoval. Ampak dokler nimas papirja da je temu tako, do takrat nobena resna firma ne bo sla na nov OS, ker ne more inspektorjem pokazat da njihov OS 100% sigurno naredi tocno tisti kar proizvajalec trdi da naredi.
Verjetno se tako razmisljanje vecini zdi nepojemljivo, ampak to je poslovna realnost. Ce nek farmacevtski gigant uporablja SAP na ne-validiranem OSu, mu lahko obisk FDA (ki je vsaj enkrat na dve leti, zadnje case pa vec kot enkrta na leto) zapre fabriko. _Zapre_. As in "you are all unemployed". To niso heci, to so resne zadeve, in za to se placuje. Tako SAPu, kot M$ju in vsem drugim ki sestavljajo tak informacijski sistem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

SAP ima cez glavo dovolj znanja da naredi tako zadevo, win8 ni nic bolj extra special kot vsi njegovi predhosdniki. Zelje pa vsekakor nima vsako leto izdajat ven novo verzijo programja in delat izjemno drage preizkuse da ustreza vsem papirjem, samo zato ker se je M$ naprdnil spravit nove kocke na ekran.

antonija, rečva da sem jaz nekako MS PRO, ki mi nemci konkretno plačujejo za moje delo. Tako da takih otročarij, ki nimajo nikakršne veze z realnostjo nebi niti komentrial. KEr če misliš da je razlika med Win7 in win8&8.1 zgolj v prvi strani, ter kje se nahajajo tisti kosi pod nadzorno ploščo ti predlagam da si prebereš kakšno knjigo ali dve katere so spremembe za ti enterprise okolje pri uporabi win 8&8.1. Že samo namig ti dam da je kar nekaj razlik že med Win8 in win 8.1,ki med drugim zahteva novi MDT. MDT ki bi mu lahko na tvojem nivoju rekli, da je to zgolj orodje za deploy OS na goli hardware.

Aaa, zaradi izraza "beta" si tako butthurt. Jaz sem se pa spraseval v cem je problem... Ja, za dokmacega uporabnika je verjetno win8 dober OS, s tem da zelo agresivno posiljuje uporabnika z svojim GUIjem. Ljudjem pa vecinma ni vsec posiljevanje. Vecinoma. So pa nekateri ki v tem uzivajo. Sto ljudi sto cudi.

Ej jaz ne vidim in ne vem da obstaja neki Metro. Ta se mi butne zgolj ko kliknem na windows tipko. Praktično nikoli na njega namenoma ne kliknem, samo ker si ti že v prvem odstavku butnil ven, da si ti zadovoljen z recimo XP-ji, drugi pa vsako leto menjajo telefon in tablico, to ne pomeni da si ti cilna skupina.

Kot sem ti ze nekajkrat napisal se strinjam, da za uporabnika, ki vsake toliko pozene browser in gleda videote zadostuje tako win8, kot kitajski android. Oba vec kot zadovoljivo opravita svojo nalogo.
Hudic je ker od kupcev, ki vsake toliko streamajo filem, M$ nima najvec profita, ampag ga ima od firm ki hocejo furat SAP in podobne platforme. Tam se pa vsi UIji, vse kocke, ves dx in vse tablice z moznostjo priklopa tipkovnice lahko skrijejo ker to nikogar ne briga. Tam morajo zadeve delovati brez pardona. Za to se placa in od tega M$ sluzi. Ne od tvojih streamanjov filmov.
Zato sem napisal da win8 niti pod razno ni zrel OS, razen za domace casual uporabnike (na katerih M$ preizkusa svoje UI veleume in probava kateri kompromis se bo prijel). Zato sem napisal da nocem biti beta tester.

Še 1x to da sap noče izdati ven delujočega klienta, ni krivda MS$, oziroma ni nikakršnega interesa s strani SAP-a, da bi konkurenci karkoli pomagal pri večji prodaji novega OS-a, v končni fazi ima tudi MS produkte. Dovolj je že da v google vpišeš SAP vs MS, pa boš videl v čem je zgodba...In PS, Win 8 & 8.1 dela bolje kot win 7, razen izjem. No nova izjema je podpora SAP-a za win8.

Pa si ti ziher da ves o cem govoris? Kja vse vkljucuje "podpora ob release-u novega OSa"? Se enkrat: tukaj ne gre za to da program nebi deloval; cisto lepo se zazene, vecina (vse?) funkcije delujejo tako kot morajo, vsi podatki so tam kjer bi clovek pricakoval. Ampak dokler nimas papirja da je temu tako, do takrat nobena resna firma ne bo sla na nov OS, ker ne more inspektorjem pokazat da njihov OS 100% sigurno naredi tocno tisti kar proizvajalec trdi da naredi.
Verjetno se tako razmisljanje vecini zdi nepojemljivo, ampak to je poslovna realnost. Ce nek farmacevtski gigant uporablja SAP na ne-validiranem OSu, mu lahko obisk FDA (ki je vsaj enkrat na dve leti, zadnje case pa vec kot enkrta na leto) zapre fabriko. _Zapre_. As in "you are all unemployed". To niso heci, to so resne zadeve, in za to se placuje. Tako SAPu, kot M$ju in vsem drugim ki sestavljajo tak informacijski sistem.

Vem o čem Looooooka govori, zato sem tudi piknil bajno, samo zato da so zamenjali knjižnico.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

antonija sj ne, da ima Microsoft prav zato program certificiranja, ki "inspekciji" dokaze ravno to :)
Pa se blazno drag ni.
Resnicno firma, ki mastno sluzi ne more met izgovora zakaj ji nekaj ne bi delalo. Se posebej ce govorimo o prehodu iz Windows 7 na Windows 8x.
Za XP-je bi bil edini izgovor, da potrebujejo par mesecev, da zadevo popravijo in stestirajo.
Za katerkol software.

antonija ::

antonija, rečva da sem jaz nekako MS PRO, ki mi nemci konkretno plačujejo za moje delo. Tako da takih otročarij, ki nimajo nikakršne veze z realnostjo nebi niti komentrial. KEr če misliš da je razlika med Win7 in win8&8.1 zgolj v prvi strani, ter kje se nahajajo tisti kosi pod nadzorno ploščo ti predlagam da si prebereš kakšno knjigo ali dve katere so spremembe za ti enterprise okolje pri uporabi win 8&8.1. Že samo namig ti dam da je kar nekaj razlik že med Win8 in win 8.1,ki med drugim zahteva novi MDT. MDT ki bi mu lahko na tvojem nivoju rekli, da je to zgolj orodje za deploy OS na goli hardware.
Mr.B, reciva da ima SAP veliko vec M$pro-jev ki so zelo verjetno sposobnejsi od tebe: Ce ti z levo roko predelas SAP za delovanje na win8, zakaj mislis da oni tega nebi znali?

Je pa res da zdaj bolj razumem tvoja fanboyevsto nad M$ produkti, glede na to da zviis od tega. V tem rpimeru je tezko priznat da kaj pri M$ ni OK, ker potem gre tvoj kruh. bom vnaprej vedel da tvojih mnenj ne smem obravnavat kot objektivna.

Še 1x to da sap noče izdati ven delujočega klienta, ni krivda MS$, oziroma ni nikakršnega interesa s strani SAP-a, da bi konkurenci karkoli pomagal pri večji prodaji novega OS-a, v končni fazi ima tudi MS produkte.
Se 1x nikjer nisem napisal, da je M$ kriv da SAP ne izda updatanih klinetov. Napisal sem pa, da firme, kot je SAP, nimajo interesa izdajat klientov za vsak update OSja, sploh ce ja ta OS slabo adoptan v bussinessu, kaj sele ce je slabo adoptan v consumer marketu (ker potem v bussinessu verjetno ne bo nikoli adoptan sploh). In stevilke govorijo, da je win8 v consumer slabo adoptan. To pomeni da je vecina mnenja da je win8 slabsi v primerjavi z win7. Neglede na tvoje "pro" mnenje ali na moje laicno mnenje. Ti se lahko tolazis da je win8 bil super-duper produkt, ampak trg se ne strinja s tabo. Mogoce bo z 8.1 kaj drugace...

antonija sj ne, da ima Microsoft prav zato program certificiranja, ki "inspekciji" dokaze ravno to :)
Luka, sej ne da tega inspektorjev ne zanima, ker hocejo videt certifikat za vsak program, ne samo za OS, ampak verjetno imas prav. Samo hudic ker vsi silni ITjevci zaposleni po firmah tega ocitno se niso pogruntali in brezveze komplicirajo zadeve, ko bi pa lahko tebe poklicali da bi jim vse zrihtal.

Lahko mi pa poves koliko software-a si razvil za uporabo v industriji, ki je moral prestat certificiranje, validiranje in vsako leto zapade pod inspekcije? Ali pa koliko takega software-a vzrdzujes? Ce to ne, kje upravljas kakovost in inspektorje napotis naprej na odgovorne ITjevce, da zagovarjajo delovanje software-a? Ce slucajno tudi to ne, ali vsaj uporabljas kaksen tak software v inspeciranem okolju in ves vsaj osnove kaj vse tak software porebuje?
Ker iz tvojega pisanja vem da nisi niti povohal nic od tega, kako lahko s tako lahkotno vehementnostjo pises take bedarije?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

antonija,
sej vem ti spadaš v Slovensko kategorijo IT-jevcev, ki ne vidi smisla dati več kot 500€ za domačo stran, ker ne vidi smisla. Na koncu pa imamo sedaj gore web strani, ki zgledajo več ali manj enako sranje, saj so izdelane iz istega templata. Ali še huje imamo goro slovenskih programerjev, ki bajno "so" živeli na račun raznih kliperskih programov, pa morajo nameščati virtual box, zgolj zato da jim v teh kriznih časih, nje nimajo denarja za investicijo v znanje.

In tvoje poznavanje poslovnih okolji je bolj na trhlih vodah. Masovne nameščanje novega Winodows OS-a se začenja z izidom servisnega paketa. Tako je bil standard v EU in je tudi standard v Sloveniji.
Torej ker SAP, smatra MS produkte kot konkurenca, pa SAP kot tak ne misli dajati ven klinetov, zgolj in edino zato ker je nesposoben izdelati vmesnika, ki bi se ga dalo upravljati preko ekrana na dotik, hm, je to Beta produkt.

V glavnem, ko se svet umerja vedno bolj v način dela kot smo ga poznali v sem-desetih, torej terminali itd, je za klienta, ki v večini primerov laufa v web vmesniku, ravno tip OS-a irelavanten. No razen za primer da se uporablja GPU za obdelavo na klientu. Vsaj vsaka resna IT firma, ki se ukvarja z MS arhitekturo se danes zaveda, da se je in se še vedno arhitektura / rešitve /produkti menjajo na vsaki dve leti, To da je pa finančni model SAP-a nevzdržen, in današnjemu času vedno bolj nekonkurenčen, pa vprašaj raje SAP-ovce. V Sloveniji jih ravno ni veliko, torej ne bo potrebe preveč klicev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

techfreak :) ::

Sicer nimam niti priblizno pojma o enterprise okoljih, me pa zanima kaj bi sploh bil razlog za prehod na Windows 8/8.1? Razen malo hitrejsega delovanja ne vidim kaksne prednosti, sploh glede na to da bo Windows 7 se nekaj casa podprt.

antonija ::

sej vem ti spadaš v Slovensko kategorijo IT-jevcev
Jaz ne spadam v kategorijo ITjevcev. Ostanek natolcevanja je irelevanten.

Tako je bil standard v EU in je tudi standard v Sloveniji.
Kar je nacelno vseeno, ce je sedez firme v US enote pa po celem svetu, ne samo EU in Sloveniji.

Vsaj vsaka resna IT firma, ki se ukvarja z MS arhitekturo se danes zaveda, da se je in se še vedno arhitektura / rešitve /produkti menjajo na vsaki dve leti, To da je pa finančni model SAP-a nevzdržen, in današnjemu času vedno bolj nekonkurenčen, pa vprašaj raje SAP-ovce. V Sloveniji jih ravno ni veliko, torej ne bo potrebe preveč klicev.
Tukaj imas vsaj dva problema: en je ta, da ne gre samo za SAP (ki si ga edinega izpostavil iz mojega seznama), ampak se za namenski software od Watersa, Agilenta in drugih.
Drugi je pa ta, da slovenskih SAPovcev niti ne rabis, ce firma narocuje direktno v centrali. Od tam prihaja tudi support.

Vsaka _resna_ firma si izbere platformo, ki je stabilna, ki deluje in ki bo se nekaj casa supportana. Od M$jevih produktov to win8 (se) ni, trenutno je v tej fazi win7 (sele kaksno leto, mogoce dve, pred tem je to bil winXP).

Vsaka vikend firma ki izdeluje angry birdse in govorece macke in pse pa zelo verjetno naredi software za vsak priblizek OSa ki pride na trg, ker jim je vseeno kako deluje, samo da so uporabniki zadoovljni. V bussiness okoljih temu ni tako, in s svojimi trhlimi M$ nogami bi to lahko vedel.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

antonija.
Jaz ne spadam v kategorijo ITjevcev. Ostanek natolcevanja je irelevanten.

In imaš izjemno dobro strokovno podkovano znanje komentiranja, zakaj nekdo tipa SAP ne povoha win8&8.1, katerih licenca stane več kot tvoja vetrna uprava. torej vse ostalo komentiranje je bolj tako tako, sploh glede na tehnično predznanje. Destvo je da windows 7 dalje in win 8 dalje sili domače programerje da A. vizualizirajo svoj produkt ali B. pišejo skladno z varnostnimi standardi, katerih knjige priporočila o varnem programiranje preskočijo programerji ergo ne samo za MS platformo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

antonija ::

Imam precej dober vpogled v to, kaj vse potrebuje software da gre lahko v produkcijo. Imam tud precej dobro poznavanje obsega supporta, ki ga firme, kot je SAP, nudijo velikim podjetjem. Poznam tudi casovne roke v katerih se lahko stvari izvedejo, in vem tudi kako izgleda ko te inspektor podjebava ce nimas cisto vseh papirjev, vkljucno z validacijo pomivalnega stroja za pranje posode (to ni zajebancija, cisto zares zahtevajo to). Vem tudi okvirne zneske ki jih placujemo za licnece, in zneske ki jih placujemo za support in redno vzrdzevanje. Seznanjen sem tudi z razlogi, zakaj ni smiselno ogromnih sistemov updatat na vsake dve leti in si delat ogromne stroske (veliko vecje kot pa cena vseh win8 licenc , ki bi jih firma rabila) zaradi validacij in certificiranja.

In neglede na vse moje poznavanje bussiness okolij se vedno ostaja dejstvo, da je sprejem win8 med ljudmi slab, da je njihova prodaja slaba. In to neglede na super kernel, na vrhunski UI, na ultra prirocna orodja kjer v dveh klikih postavis nov internet. Stevilke pravijo da ljudje smatrajo win8 kot zanic OS. Tako zanic, da M$ razmislja, da bi ga dajal zastonj (poanta novice). Kako tocno najdes izgovor za situacijo, kjer se M$ posluzuje extremnih prijemov da bi vsilil novi OS ljudem, ki ga vec kot ocitno ne marajo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Looooooka ::

Lahko mi pa poves koliko software-a si razvil za uporabo v industriji, ki je moral prestat certificiranje, validiranje in vsako leto zapade pod inspekcije? Ali pa koliko takega software-a vzrdzujes? Ce to ne, kje upravljas kakovost in inspektorje napotis naprej na odgovorne ITjevce, da zagovarjajo delovanje software-a? Ce slucajno tudi to ne, ali vsaj uporabljas kaksen tak software v inspeciranem okolju in ves vsaj osnove kaj vse tak software porebuje?
Ker iz tvojega pisanja vem da nisi niti povohal nic od tega, kako lahko s tako lahkotno vehementnostjo pises take bedarije?

Ti inspektorjev nikamor ne napotis.
TI krijes/placas vsa ta testiranja. Ce se sprasujes iz kje ti ta denar....ja iz vzdrzevalnih pogodb in ostalga bullshita, ki ga firme tko rade mecejo na stranke.
Razlika med dobro firmo in nategunom je pa to, da ti stroski dejansko zajemajo cikel nadgradnje OS-ja(ves Windowsi majo roadmap in potem tud support za njih vec ne obstaja. In kdorkoli sili stranke v uporabo takega operacijskega sistema, dejansko govori strankam naj pozabijo na varnost), stroske za nadgradnjo/testiranje IN certificiranje.
Zdej pa pejmo en korak nazaj. Ce so pri Windows 7 sli cez vse to potem bi jim do danes mogoce manjkalo samo certificiranje vsega(pa tud to ni res, ker se da s tezenjem vse pohitrit). To, da firma niti programa sama ni testirala in sama ni zihr, da dela...to je pa pac salabajzarstvo.

In neglede na vse moje poznavanje bussiness okolij se vedno ostaja dejstvo, da je sprejem win8 med ljudmi slab, da je njihova prodaja slaba. In to neglede na super kernel, na vrhunski UI, na ultra prirocna orodja kjer v dveh klikih postavis nov internet. Stevilke pravijo da ljudje smatrajo win8 kot zanic OS. Tako zanic, da M$ razmislja, da bi ga dajal zastonj (poanta novice). Kako tocno najdes izgovor za situacijo, kjer se M$ posluzuje extremnih prijemov da bi vsilil novi OS ljudem, ki ga vec kot ocitno ne marajo?


Velik folka je wud na XP-jih. Bos rekel, da zato, ker je to boljsi OS?
Ljudje ne upgrejdajo stvari, ki DELAJO. Windowsi ze nekaj let ne glede na verzijo DELAJO. Torej ni nobene potrebe po nadgradnji.
Nadgrafili bodo sele, ko bodo pri starejsi verziji pogresali kaksen feature, ki ga bodo videli pri kolegu z osmico.
Pa ne pozabimo, da so jokice s start menijem naredile tak vik in krik, da se je razsirilo med folkom kot ogenj po gozdu.
A resno kdorkoli, ki ma te "zanic" windowse dlje kot 1 mesec lahko trdi, da pogresa start meni? :)

trnvpeti ::

antonija je izjavil:

Kako tocno najdes izgovor za situacijo, kjer se M$ posluzuje extremnih prijemov da bi vsilil novi OS ljudem, ki ga vec kot ocitno ne marajo?

Tole je kljucno vprasanje. In tudi mene zanima razlaga.

Looooooka ::

Pa btw...Windows 7 end of life ni niti priblizno blizu tko, da v tem primeru se nobenemu ne mudi z nekimi upgradi.
Lahko pa seveda stranki, ki nujno potrebuje prehod na osmico izstavis racun za certificiranje. Bo verjetno hitro nehal oz INSTALIRAL virtualko na postaji, ker pac MORA bit windows 8.
Kako tocno najdes izgovor za situacijo, kjer se M$ posluzuje extremnih prijemov da bi vsilil novi OS ljudem, ki ga vec kot ocitno ne marajo?

Ker je to se zmeraj privat firma s svojo vizijo in lahko dela kar hoce. Ce je njihova vizija poenotenje vmesnika in mogoce glede malce dlje v prihodnost kot ti...potem pac tko bo. Sami riskirajo svoj dobicek. Ti lahko vedno presaltas na drug OS ce ti kaj ni vsec.
In tole tvoje "vec kot ocitno ne marajo" je spet malce mimo.
To je tko kot da bi se jaz drl, da nihce ne mara linuxa. Procenti uporabe so manjsi...ne pomeni pa, da ljudje tega NE MARAJO.
Folku je tezko dat 1 euro za spil na telefonu....mislim, da jim je se tezje na 2 leti dat kar nekajkrat vec za novo verzijo OS-ja, ki jim sploh ne dela problemov.
Ko ga bodo fasali zraven racunalnika jih bo pa vecina zadevo obdrzala. Ce ne bodo neki kvazi supportirani programi magicno crknili ob nadgradnji. Ampak tle ni kriv Microsoft. Tle so krive programerske firme.
Ce ves, da bos cez 4 leta(oz 1 al 2 ce mas starejsi avto) rabil redni servis in registracijo za voznjo po cesti in tega ne naredis...a je potem tud DARS pa drzava kriva?
Ce ti avto crkne je kriv serviser, ki te ze 6 mesecev opozarja na problem?
A avtomobilske firme mogoce ze 20 let delajo enake avtomobile, ker smo mi navezani nanje al dajo vsak let ven nove modele? :)
Ne vem zakaj bi blo pri programski opremi kaj drugace.

krneki0001 ::

Looooooka je izjavil:

A resno kdorkoli, ki ma te "zanic" windowse dlje kot 1 mesec lahko trdi, da pogresa start meni? :)


Win 8 in 8.1 imam od prve bete, ki je bila javna (torej nekje marec 2012). Sedaj, ko delam s kako starejšo verzijo win, ki nimajo vse te funkcionalnosti vgrajene, se kr malo lovim. Zdej ko je treba v starejših win recimo start gumb kliknit se mi stalno odpira properties (tok se navadiš na desni gumb - ja, nimam nobenega programa za start v win 8.1, ga ne rabim).

Pa v win 8 in 8.1 res z lahkoto vse nastaviš ali pa že v osnovi samo deluje brez nastavljanja, medtem, ko za win 7 rabiš ponavadi še driverje in se loviš v nastavitvah (konkretno kaki izmed prvih 3G modemov so muka za nastavit v win 7, v win 8 in 8.1 pa samo priklopiš in zadeva deluje).

Je pa tako, starejši ljudje, ki sem jim naložil osmico v službi, so navdušeni nad start tipko in velikim menijem, ki ima pregledne ikone, na katerih lahko preberejo kaj piše. Ostalo delo je pa itak enako kot prej. Velika večina je prosila, če jih lahko namestim še na njihove domače mašine (seveda so kupili licence). V glavnem odziv ni tako slab, kot bi ga nekateri radi prikazali.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

antonija.
Jaz ne spadam v kategorijo ITjevcev. Ostanek natolcevanja je irelevanten.

In imaš izjemno dobro strokovno podkovano znanje komentiranja, zakaj nekdo tipa SAP ne povoha win8&8.1, katerih licenca stane več kot tvoja vetrna uprava. torej vse ostalo komentiranje je bolj tako tako, sploh glede na tehnično predznanje. Destvo je da windows 7 dalje in win 8 dalje sili domače programerje da A. vizualizirajo svoj produkt ali B. pišejo skladno z varnostnimi standardi, katerih knjige priporočila o varnem programiranje preskočijo programerji ergo ne samo za MS platformo.

Dokler Windows 8 ne bo množično uporablajn v enterprise okoljih, do takrat SAP tudi prdnil ne bo v razvoj klienta za Windows 8. Najbrž kako malo ekipo že imajo, ampak ven ga pa ne bodo dali.

BTW. za oba ...

V Sloveniji enterprise okolij praktično ni. So samo malo večje izvedbe garažnih podjetij ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Invictus, tukaj se pa motiš. V sloveniji je kar nekaj enterprise okolij. Samo niso tako velika kot v tujini, ampak so prilagojena pač naši majhnosti. So pa in delujejo tako kot morajo. Tiste garažne izvedbe so pa ponavadi mučkalice in sestavljanke večih okolij in sistemov, ki pa ne dela dobro (NLB recimo).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Looooooka ::

Je pa tako, starejši ljudje, ki sem jim naložil osmico v službi, so navdušeni nad start tipko in velikim menijem, ki ima pregledne ikone, na katerih lahko preberejo kaj piše. Ostalo delo je pa itak enako kot prej. Velika večina je prosila, če jih lahko namestim še na njihove domače mašine (seveda so kupili licence). V glavnem odziv ni tako slab, kot bi ga nekateri radi prikazali.

Geeke boli to, da so jim vzeli možnost klikanja po nastavitvah.
Zgleda so mel včasih ful večji status/več žensk, ker lahko začeli pogovore z "Start->Control Panel->Administration->Computer management"....
Danes lahko za 90% stvari recejo samo "vtipkaj v search..." pa je potem pogovora s hudo tajnico hitro konec.
Sj ne rečem...mesanica metroja in control panela je za tiste, ki točno vedo, kje so bile nastavitve prej pač nadležna. Še posebej če ugotoviš, da te nastavitve v tem metro vmesniku ni in da boš potem moral nazaj v control panel.
Ampak za "navadne" uporabnike pa tkole na oko...rabijo večinoma samo te zadeve v metro nastavitvah. Pa še pregledne so in jih lahko celo kakšna babica prebere brez nekega povečevanja fontov.
To je recimo glede na slovensko populacijo plus ne pa minus.

antonija ::

Ti inspektorjev nikamor ne napotis.
Seveda jih. Si mislil da en clovek zagovarja vse?? ti vec kot ocitno se nisi videl inspekcije od blizu, zato ti razumljivo ni jasno kaj je potrebno da lahko firma deluje.

Razlika med dobro firmo in nategunom je pa to, da ti stroski dejansko zajemajo cikel nadgradnje OS-ja(ves Windowsi majo roadmap in potem tud support za njih vec ne obstaja. In kdorkoli sili stranke v uporabo takega operacijskega sistema, dejansko govori strankam naj pozabijo na varnost), stroske za nadgradnjo/testiranje IN certificiranje.
Narobe. Razlika med dobro firmo in nategunom je to, da bo dobra firma nudila support in obdrzala proizvodnjo in kotrolo v obratovanju tudi ce se cel svet podre (figurativno, ne dobesedno). Ce za to uporabi 10 let star (a preizkuseno stabilen in delujoc) OS, to ni noben minus. Minus je siljenje v nove produkte preden so dovolj razviti za resno delo. Zato npr. NASA fura nek zgodovinski hardware na svojih plovilih (no, zdej jih nimajo vec, ampak vseeno), ker ne silijo v latest-and-greatest, ampak v nekaj kar deluje, vedno in povsod (pri njih celo brez servisov).

Ko ga bodo fasali zraven racunalnika jih bo pa vecina zadevo obdrzala. Ce ne bodo neki kvazi supportirani programi magicno crknili ob nadgradnji. Ampak tle ni kriv Microsoft. Tle so krive programerske firme.
Mesas hruska in jabolka. Stranke (firme) rabijo resitev, ki bo delovala stabilno. Ponudnik tako resitev ponudi, laufa na starejsi verziji OSa. Iz tega sledi da firma dobi tisto kar hoce, M$ pa zasluzi manj ker nihce sploh ne razmislja o nadgradnji, kaj sele da bi dejansko placal za nove licence. Tudi ce M$ ni kriv za tuje odlocitve (kar tudi ne more biti, saj so odlocitve tuje), si je pa sam kriv da zaradi svojih odlocitev ne rpoda vec licenc (spet poanta novice). Koncna situacija je da je M$ na izgubi zaradi svojih odlocitev (druge firme mu menda ne bojo visale rpodaje OS na lastne stroske).
Potem pa pristej se dejstvo, da consumer uporabniki ne marajo win8 ravno zaradi novega UIja, pa imas trenutne prodajne stevilke.

A avtomobilske firme mogoce ze 20 let delajo enake avtomobile, ker smo mi navezani nanje al dajo vsak let ven nove modele? :)
Sej vem da bo tole spet miselni preskok, ampak proizvodni stroj ni avtomobil ki ga zamenjas cez 4 leta. To je stroj ki deluje vsaj 10-15 let, za katerega proizvajalec podpise papirje da ga bo vsaj toliko casa vzdrzeval in zagotavljal njegovo delovanje. Programska oprema ki zadevo poganja spada v isto kategorijo. Mora delovati. Ce je za to dovolj star OS, je spet M$ na izgubi.

V Sloveniji enterprise okolij praktično ni. So samo malo večje izvedbe garažnih podjetij ...
Ce delas za tujo firmo z izpostavo v sloveniji, potem furas njeno tuje okolje. Tako kto ga fura indijska izpostava, pa nemska, pa brazilska, pa japonska, pa ameriska, pa turska, pa arabska, pa avstralska, pa...
Se pa strinjam da tega pri nas ni veliko, zato je tud tezko nekomu razlozit kaj vse je potrebno da tako okolje funkcionira, in cesa vse cisto zares noces v takem okolju.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Invictus, tukaj se pa motiš. V sloveniji je kar nekaj enterprise okolij.

Dober vic ...

Velika večina sistemov je mešalnica sranja ...

Dvomim da se je zadeva kaj izboljšala v zadnjih letih ko ne delam več na slovenskih projektih ...

Glede na debate s kolegi je vse isto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

V zadnjih par letih se je dost spremenilo. Sploh tisti, ki vedo kaj hočejo so stvari zastavili tako kot morajo biti. Res jih je malo, ampak so.
Je pa res, da je večina takih, ki nič ne vlagajo v sisteme, zadeve zastarajo, potem pa štukajo in imajo zmedo, na koncu pa jokajo kok je vse drago, ko morajo po 10 letih menjat vse.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mr.B ::

Narobe. Razlika med dobro firmo in nategunom je to, da bo dobra firma nudila support in obdrzala proizvodnjo in kotrolo v obratovanju tudi ce se cel svet podre (figurativno, ne dobesedno). Ce za to uporabi 10 let star (a preizkuseno stabilen in delujoc) OS, to ni noben minus. Minus je siljenje v nove produkte preden so dovolj razviti za resno delo. Zato npr. NASA fura nek zgodovinski hardware na svojih plovilih (no, zdej jih nimajo vec, ampak vseeno), ker ne silijo v latest-and-greatest, ampak v nekaj kar deluje, vedno in povsod (pri njih celo brez servisov).

Sej vem, LOTUS 123 je bil odličen program, meni je bil bistveno boljši kot takrat Office 95/97 ter pozneje tudi kaj novejšega. Samo so ga ukinili. Ampka po drugi strani lahko večino komunikacije opraviš tudi z reglo, če se jo še spomniš. Ampak če to pri tebi povečuje produktivnost ni kej...
Veš kaj je problem nogih Slovenskih zanesenjakov : strah jih je nove tehnologije, in iščejo razloge zakaj nebi naredili korak naprej. Verjetno imajo še ene deset let do tega da jih kot zaščitene vržejo na zavod, pa to...

In PS: če bi NASA imela za razvoj HW in OS, ki bi ga poganjala oprema ki je poslala v vesolje Voyger I/II, že zdavnaj nebi obstajala... PA ne zato, ker bi bila sposobna izdelati produkt, ampak zato ker enostavno nebi mogla konkurirat nobenemu, ki bi se karkoli ukvarjal na tem področju... Ampak to me spominja tudi na Slovenko mentaliteto, ali pa strah pred oblakom. Zagotovo 90% vseh domačih uporabnikov do uporabe Win8, ni imela backupa svojih dokumentov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

Koncna situacija je da je M$ na izgubi zaradi svojih odlocitev (druge firme mu menda ne bojo visale rpodaje OS na lastne stroske).
Potem pa pristej se dejstvo, da consumer uporabniki ne marajo win8 ravno zaradi novega UIja, pa imas trenutne prodajne stevilke.

Uporabniki "ne marajo win 8 zaradi novega UI-ja" je kot sem napisal bullshit. Moje osebno mnenje. Najbolj glasni so tisti, ki zadeve niso niti poskusili...pač poslušajo soseda Mihca, ki veliko ve o "teh zadevah".
Pa še enkrat...Microsoft je inovator in zdej majo končno jajca(oziroma so bili zaradi konkurence v to prisiljeni) gledati v prihodnost.
Prihodnost pri njih je pa to, kar je Bill Gates ene 15 let nazaj opisal. En vmesnik na vseh napravah. Menda se lahko strinjamo, da miška in tipkovnica na telefonih odpadeta.
Pa zaenkrat kokr vidim niso v minusu. Če pogledamo večjo sliko tud ne brcajo ravno v temo. Mamo tablice(majhna površina po kateri pritiskamo z debelimi prsti), SmartTV-je...velika površina, kjer sta miška in tipkovnica spet velik balast. Tle majo xbox in kinect in oboje deluje z vmesnikom s ploščicami(kako je po naše Tile?)in to odlično. Če bi ble te zadeve tako samoumevne kot to, da zraven računalnika obvezno kupimo miško, monitor in tipkovnico takih tem na forumih sploh ne bi bilo.

Ko so začeli na tem Metro crapu se je na veliko govorilo o touch screenih in alternativah, kjer bomo lahko mahali z rokami...kar je btw bolj naravno kot mahanje z miško. Miške smo se mi "navadili" kot način upravljanja je pa to totalno nenaraven način komuniciranja.

Microsoft je zdele že par verzij spal in nam dajal tisto na kar smo navajeni. Posledica? Zamudili so vlak s telefoni. Skoraj zamudili vlak s konzolami. Pri oblačnih storitvah so jih tud poteptali kot miši.

Hvala bogu, da končno gledajo mal na to, kaj bo in ne kaj JE bilo. In definitivno bo enkrat TO, da boš mel vse svoje podatke na vseh napravah z enotnim vmesnikom.
Če ne bo nekdo na tem delal se bomo pa pač še 20 let vozili z Jugoti. Ker so nam všeč in smo nanje navajeni. Tud na nov avto sem se navadil in me v Jugota recimo ne spraviš več. Pa grem stavit, da kup dedkov še vedno smrdi po tej naši zemlji in trdi, da je to najboljši avto, ki je bil kadarkoli narejen.

antonija ::

Ampak to me spominja tudi na Slovenko mentaliteto, ali pa strah pred oblakom.
Razvojna politika agencije, ki je prva spravila cloveka na luno (poleg vseh drugih "first"-ov) te spomnija na slovensko mentaliteto? Potem je tvoj spekter za slovensko mentaliteto vse razen tvojega trenutnega razmisljanja?

Pa zaenkrat kokr vidim niso v minusu. Če pogledamo večjo sliko tud ne brcajo ravno v temo. Mamo tablice(majhna površina po kateri pritiskamo z debelimi prsti), SmartTV-je...velika površina, kjer sta miška in tipkovnica spet velik balast. Tle majo xbox in kinect in oboje deluje z vmesnikom s ploščicami(kako je po naše Tile?)in to odlično.
Ne, niso v minusu. Njihova office divizija dela ornk plus ce se prav spomnim iz novic.
Je pa res da se njihove tablice prodajajo porazno, tud konzole niso vec zmagovalne mapak rahlo zaostajajo za konkurenco, MSjevih TVjev pa se nisem nikjer videl.

Na koncu ostaja dejstvo, da ste se vedno dva precej glasna (en od vajo priznal da zivi od M$ produktov, drugi pa verjetno dela na tem, pa mu ne uspeva najbolje), obadva nimata pojma o bussiness okoljih (ki so najvecji vir zasluzka), vse kar znata povedat je da so win8 hitrejsi in da so vama vsec, ker sta se na njih lahko navadila.
Mirno pa ignorirata DEJSTVO, da je rpodaja win8 tako zanic, da M$ razmislja da bi jih dajal zastonj. Da je po netu polno pritozevanja nad forsiranjem touch vmesnika za desktop sisteme. Da rabis 3rd party appe da sploh spravis OS v nomralno stanje. To so dokumentirane stevilek, ki so objektivno dejstvo. Vajine preference so subjektivna mnenja. Dokler vaju ne bo vsaj toliko kot naprotne strani, sta ze po statistiki izvisela (ce vama prodajni rezultati niso doovlj dober argument).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Oberyn ::

Looooooka je izjavil:

Prihodnost pri njih je pa to, kar je Bill Gates ene 15 let nazaj opisal. En vmesnik na vseh napravah. Menda se lahko strinjamo, da miška in tipkovnica na telefonih odpadeta.

Looooooka, če mora nujno biti en vmesnik na vseh napravah, zakaj se pa potem ne bi raje odločili za miško in tipkovnico na telefonih? Ti praviš, da se menda vsi strinjamo, da miška in tipkovnioca na telefonih odpadeta. Ampak eni drugi pravijo, da se vsi strinjamo, da touch odpade na monitorjih z diagonalo 80 cm, ki so postavljeni vertikalno tričetrt metra on naših fac in imajo 4 milijone pikslov in kjer pri kreativnem delu potrebujemo natačnost upravljanja blizu 1 piksla. Meni bi se zdelo fino, da bi na tako različnih napravah bili različni vmesniki, recimo na kosilnici je pa ena ročka, ena zajla in dva vzvoda. Ampak ne, če mora pa biti en vmesnik, zakaj ne damo zajle pa ročke na telefon?
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MTP device ne dela na Win8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
171765 (1676) Apple
»

Potrjen Windows 8.1 z Bingom

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
219123 (5680) MrStein
»

Naprej v Indiji, mogoče pa tudi drugod - brezplačni Windows Phone OS

Oddelek: Novice / Windows Mobile
84599 (3343) chironex10
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080945 (65332) phone8
»

Microsoft pokazal Windows Blue in nove telefone

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3312344 (9795) krneki0001

Več podobnih tem