» »

Same težave z linuxom. Pomoč dobrodošla

Same težave z linuxom. Pomoč dobrodošla

jest10 ::

Sem čisti začetnik v linuxu. Tako da nimam dosti pojma.
No problem je pa takšen: Inštaliral sem si mandrake 9.1 in nikakor nisem mogel pripraviti setupa, da bi mi zaznal grafično. Niti v vesa načinu ni šlo. Tako da sem bil obsojen na konzolo(in praskanje po glavi)

Nato sem poizkusil z red hatom 9. Ta mi je že sredi inštalacije prekinjal in znova zaganjal inštalacijo. Po 7 poizkusih sem obupal.

Nazadnje sem skoraj uspešno inštaliral mandrake 9.
Spet pa se je zataknilo pri grafiki. Nikakor mi ni zaznalo grafične. Šele kot vesa je potegnilo. In sedaj sem obsojen na 800*600 pri 60Hz. Poizkusil sem tudi inštalirati gonilnike za grafično, pa mi jih noče. Drugi problem pa je ADSL. Med inštalacijo sem preskočil kreacijo računa. Sedaj v namizju pa nikjer ne najdem nastavitev, so samo za klicni dostop. Uporabljam pa KDE 3.

Grafična pa je radeon 9000pro.

flipflop ::

Pri ATI-ju so rekli da bojo novi driverji na voljo v nekaj tednih,se pa teh nekaj tednov kar preveč vleče.

jest10 ::

Glede na to da je mandrake 9 še lanskoletna izdaja je to malo dolgo časa.

dr.J ::

Poglej si tole: http://www.xfree86.org/4.3.0/radeon.4.html; mogoče bo kaj uporabnega. Čeprav o 9000pro ni nič...
Ne vem pa, katero verzijo xfree86 ima Mandrake 9.

http://www.xig.com/Pages/Atop/CardIndividualSupportSpec/ATI-IndividualCards/Radeon9000Pro.html

Očitno se nekako da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

flipflop ::

Da se,ampak meni ni uspelo,ker nimam veliko pojma o linuxu.0:)

dr.J ::

No, se boš že naučil.

Vseeno pa se splača preveriti, kaj od HW preverjeno deluje, da se izogniš nepotrebnim travmam.

Jaz pri grafiki prisegam na dobri stari Matrox. Slika, kot se šika!

romci ::

Kakorkoli ze, Mandrake 9 je precej hroscata izdaja - ce mas moznost si snemi 9.1, ki je tisto, kar bi morala bit ze devetica.

LP,
Roman
-- not all those who wander are lost...

jest10 ::

Če slabo bereš ali pa slučajno nisi opazil. Tudi mandrake 9.1 sem že imel posnet pa je še slabše vse skupaj

Sahel ::

Bah meni 9.1 dela super na radeonu 7k
to je legendarna izdaja...
res pa je da je 9.0 popolno leglo hroščev
jst sm v 9.0 imel probleme z modemom... (U.S. Robotics)
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

_Marko_ ::

Ko smo že pri modemu, mogoče veš kje bi našel driverje za 3COM U.S. robotics Win modem? Nekaj sem že iskal po googlu in okolici, ampak ni bilo uspeha. :\ Uporabljam Rdečo Kapico 9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Marko_ ()

dr.J ::

Sahel ::

A 3com in USR proizvajata tudi winmodeme? od kdaj to? kr za to še nism slišal... :P
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

romci ::

@jest10:

Ups, zgleda da bom mogu jst tud svoja ocala nadgradit :8) - nisem vidu, da je blo napisan 9.1.

Hm, veliko iz prve roke ne morem pomagat ker zal nimam ATI-jeve kartice, lahko pa poskusis s skupnim prijateljem. Ne vem pa ce bi ti delali driverji iz ATI-jeve strani, ker so za 4.1 in 4.2 XFree, MD 9.1 pa ma 4.3 - but maybe it's worth a shot.

LP,
Roman
-- not all those who wander are lost...

cekr ::

Radeon 9000pro deluje v Mandrake 9.0 in 9.1 čisto normalno - preverjeno.
Verjetno si zavozil kje pri instalaciji. Posebej tam, ko te vpraša po preizkusu nastavitev, to raje preskoči, ker sevčasih naredi, da kaj zariba. Drugih problemov pa ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ješ ::

meni dela zadeva z radeonom 9000 pro in gonilniki radeon , priloženimi Xfree86 4.3. Vse nastavitve so v datoteki /etc/X11/XF86Config.

jest10 ::

Ne gre.
V slo-tech linuxu mi jo zažene v mandrake pa noče

jest10 ::

No vsem hvala za trud.

Sem ponovno poizkusil z mandrake 9.1 in tokrat celo deluje. Tako da tokrat že pišem iz linuxa.:D

Brane2 ::

In ?umniki ti kar delajo ? wtf ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

cekr ::

Kar se mene tiče, Mandrake 9.1 deluje čisto vredu. Tudi s šumniki in raznimi podobimi zadevami ni problem. Glede 3D pospeševanja, pa ne vem, ker me pravzaprav to ne zanima. Naj bi pa delovalo do neke mere.

Problem so samo s tiskalniki, kar pa je bolezen Linuxa.
Mi pa deluje, tako da se ne pritožujem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sahel ::

Jaz imam trenutno po rokah neke 3rd parity dribverje za radeona... na katerih baje frendu dela r9500.... tko da ne vem.... sporoči če ti jih zrihtam...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171671 (1432) |_CoBrA_|
»

ati in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
6748 (681) ajagodnik
»

Problemi z Mandrake 9.1

Oddelek: Operacijski sistemi
8765 (690) gpg
»

Dobro podprt modem za Mandrake linux

Oddelek: Operacijski sistemi
10934 (794) jaBo
»

mandrake9.1 in nforce2(mrezna)

Oddelek: Operacijski sistemi
201517 (1227) iso2000

Več podobnih tem