» »

OpenGL podpora pod Linuksi?!

OpenGL podpora pod Linuksi?!

bastadu ::

Zanima me, kakšen je v linuxu (RH7.2 SMP) postopek inštaliranja nVidiinih drajverjov za hardversko pospeševanje. Imam namreč kartico s čipom nVIDIA Quadro (ELSA GLoria II-64) in hočem imeti podporo OpenGL-u, saj sedaj še TuxRacerja ne morem igrati... Z nVidiine strani sem potegnil en programček, ki mi je napisal, katere paketke si morem dol potegnit. No te paketke sem si potegnil in jih inštaliral tako kot piše v eni readme datoteki, ki sem jo tudi dobil na nVidiini strani. Ampak ko sem inštaliral te drajverje, sploh nisem mogel več priti v kde. A ima kdo kakšne izkušnje inštaliranja drajverjev za nVidiine kartice? Zanima me točen postopek inštaliranja in kaj narediti po inštalaciji... Please help!

BTW: Pa nisem inštaliral kar pod xserverjem, ampak sem v inittabu spremenil tisto številko, da mi ni samodejno zagnal xserverja, tako da tu ni problem...

SasoS ::

Linux driver je sestavljen iz 2 delov. Kernel modula in pa driverji za X. Najprej naloži taprav kernel modul (al pa kompajli) in preveri da je naložen (lsmod). Nato inštaliraj ta drug paket. Tukaj je zdej fora da moraš pravilno popravit XF86Config. 4.0 ne uporablja več /etc/X11/XF86Config ampak /etc/X11/XF86Config-4 tako da moraš popravljati ta prav fajl. Tam moraš odstrant dva modula ("dri" in pa "GLcore" ), dodat en modul ("glx" če še ne obstaja) in pa zamenjat driver (iz "nv" na "nvidia"). Pol bi mogl delat. Če ne preveri log fajl -> /var/log/XFree86.0.log. Meni dela bp.

bastadu ::

A lahko to malo bolj step-by-step napišeš? Po tem, ko inštaliram obedva fajla moram popravit tisti fajl s katerim programom? Kaj točno moram no napisat oz. zamenjat? hvala!

SasoS ::

Sej maš v readmeju napisan vse...pač downloadi .rpme (glede nato da maš RH), pri kernel modulu moraš pazit da je za isto verzijo kernela kot maš sam (lahko pa downloadaš .src.rpm pa tega potem kompajlaš)...potem pa pač "mcedit /etc/X11/XF86Config-4" in poiščeš "glx", "dri" al pa "GLcore" pa popraviš tako kot sem napisal zgoraj. Poišči potem še postavko Driver "nv" (verjetno) in daš na Driver "nvidia".

bastadu ::

Sem na tejle strani našel bol steb-by-stem navodila, katerih sem se tudi držal. Ampak zadeva še vedno ne deluje :( Za vsak slučaj sem shranil XFree86.0.log datoteko, če mi lahko na podlagi tega kaj pomagaš. Zelo bi bil hvaležen!

Aja, pa "glx" modul je že notri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

SasoS ::

(EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVdriver kernel module!

preveri ali je naložen kernel modul (lsmod)...če ni, daj insmod NVdriver. (še enkrat...upam da si izbral taprav kernel modul - glede na to da imaš SMP...al pa sam kompajli!).

ps...aja, nazadnje ko sem čekirou driver NE DELA z devfs. Če uporabljaš devfs morš sam narest device al pa nekje najdet patch za driver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

bastadu ::

NVdriver je naložen, saj ga vidim tam, če poženem ukaz lsmod. Kaj je to devfs?

bastadu ::

No se se malo potrudil in spodaj napisal, kaj se zgodi pri določenih situacijah pri namestitvi in odstranitvi drivrjev:
Ko vpišem ukaz za namestitev kernela, se ta namesti vredu (vsaj tako napiše;)):
[root@localhost rh]# rpm -ivh NVIDIA_kernel-1.0-2313.rh72smp.i686.rpm
Preparing... ############################################# [100%]
NVdriver installed successfuly
[root@localhost rh]#
----------------------------------------------------------------------
Ko nameščam GLX knjižnice mi naredi spodnjo situacijo. Sicer ne vem zakaj, vendar mi tukaj vse smrdi:
[root@localhost rh]# rpm -ivh NVIDIA_GLX-1.0-2313.i386.rpm
Preparing... ############################################# [100%]
/var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found
--- WARNING!!
libglx.a
/var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found
libGLcore.a
/var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found
libGL.so.1.2.030402
---The aboves file(s) possibly belong to a conflicting MESA rpm.
---They have been renamed to xxx..EPMSAVE to
---avoid conflicting with the files contained within this
---package.
---Please se /usr/share/doc/NVIDIA_GLX-1.0/README, section
---"(sec-05) FREQUENTLY ASKED QUESTIONS" for more details.
1:NVIDIA_GLX ############################################# [100%]
[root@localhost rh]#
----------------------------------------------------------------------
Uninštalacija kernela je ok:
[root@localhost rh]# rpm -e NVIDIA_kernel
[root@localhost rh]#
----------------------------------------------------------------------
Pri deinštalacijo GLX knjižnic pa pride spet do nekih čudnih zadev, ki jih po moje nebi smelo biti:
[root@localhost rh]# rpm -e NVIDIA_GLX
/var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found
/var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found
/var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found
[root@localhost rh]#
----------------------------------------------------------------------

Nekako se mi zdi, da tale GLX inštalacija ni vredu izvedena, pa ne vem kaj je narobe. A mogoče sedaj kdo ve in ali je mogoče kdo imel podobne probleme? Prosim pomagajte, res bi rad zrihtal to zadevo že enkrat (cel teden se že f*kam s tem:( )...

SasoS ::

Zdele sm si inštaliru najnovejše driverje da sm preveru da ni kšnih bugov...men delajo lepo. Tisto o defs lahko ignoriraš...če ne veš kaj je, potem verjetno tudi ne uporabljaš :D. Poleg tega so pa v te tazadni verziji nekaj to že popravl. Kar se tiče pa GLX inštalacije je pa res, da bi mogla it skozi brez težav (razen tisto o unih MESA knjižnicah...tisto je normalno) in očitno ti fali strings programček. Ta je del binutils paketa in se zelo čudim da tega ni že na sistemu....Poglej mal to, ker res ne bi smelo bit tok težav :D

bastadu ::

Kaj mi priporočaš sedaj? Naj poiščem in namestim strings programček? Kje ga pa najdem oz kako ga namestim? katera je pa najnovejša verzija driverjev? thnx

SasoS ::

Itaq...namest binutils-2.11.90.0.8-9.i386.rpm paket iz drugega cedeja pa probaj spet inštalirat...Trenutno so najnovejši 2313...jest sm mel gor še 1512...

bastadu ::

Sem inštaliral tiste binutils in edina razlika je ta, da ne napiše /var/tmp/rpm-tmp.36557: strings : command not found , ostalo je še vse isto, vglavnem noče delat:'(

bastadu ::

No po dolgem času sem se spet spravil rihtati podproru OpenGLu in potegnil najnovejše drajverje z nVidiine strani, jih inštaliral in zadeva je celo začela delovati, pa sem na popolnoma istni način inštaliral ko prejšnje driverje... čudna so pota Gospodova:\\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
312479 (1712) BigWhale
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381587 (1170) CCfly
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441889 (1504) dr.J
»

RPM installation ERRORS ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
51085 (1016) SasoS
»

mandrake9.1 in nforce2(mrezna)

Oddelek: Operacijski sistemi
201517 (1227) iso2000

Več podobnih tem