» »

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Temo vidijo: vsi
««
62 / 62
»
»»

Scorpy84 ::

Kayzon je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz bi rad, da naredijo en film kateri so dogaja na domačem planetu inžinerjev :)


Se koga moti kako so prikazani kot zelo napredena rasa potem pa po sequelu prometeja prikazejo planet in zgledajo kot neki vascani iz srednjega veka?


To je bolj ali manj pri vseh filmih. Se huje, ko so precej okorni pri finih opravilih, zivalsko ubijajo, upravljajo/sestavljajo pa visokotehnoloske stroje.
Ampak v tem primeru so pokazali samo tempelj ali kaj ze, ne pa celoto.

Sicer meni je bil film dober, brez dolgih dialogov, zgodba lepo poteka, otroke lepo vkljucili, itak jih je hitro pobilo tak da starjsi, mlajsi vseen je, akcija kot smo je vajeni pri alienu, je bila pricakovana. Strasen nic, ker pri alienu ze ves kaj te caka.
Mogoce bi lahko glede tega bili bolj ustvarjalni, kot npr. pri prometheus pa tista glava ko pride do ladje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Jaz bi si želel nekaj podobnega Aliens. Pa 4ka mi je bil tudi kul.


Me malo čudi, da niso že posneli kakšen film podoben Aliens. Se bolj držijo formule s prvega filma razen Prometej in Zaveza, ki sta šla v malo drugo smer.

Prometej in Zaveza sta bila faliment zaradi katerega ni bil nikoli posnet tretji del katerega je Ridley planiral. Faliment pa sta bila, ker je s štorijo o inženirjir Ridley ubil vso mistiko in skrivnost Alienov. In dodal enega dolgočasnega sfilozofiranega androida kot vzrok cele kolobocije. Vse je zbanaliziral. Ko si v prvem Alienu videl velikanskega okamenelega Gigerjevega "space jockeya", pilota, ti je prižgalo domišljijo. Ko je predstavil "inženirje" v gumasti prostetiki je bilo kot, da bi epski erekciji sledila mlohava impotenca. 8-)



Tretjega dela ni bilo, ker je tisti čas Disney kupil FOX. No vsakemu svoje ampak meni se zdi zanimiva ideja o inžinerjih.

oo7 ::

Kayzon je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz bi rad, da naredijo en film kateri so dogaja na domačem planetu inžinerjev :)


Se koga moti kako so prikazani kot zelo napredena rasa potem pa po sequelu prometeja prikazejo planet in zgledajo kot neki vascani iz srednjega veka?




To so inženirji.




To pa so neka druga humanoidna vrsta tako kot ljudje katere so verjetno ustvarili inženirji. Ti so videti bolj primitivno in so videli inženirje kot neke bogove.

oo7 ::

Ridley Scott naj bi v enem intervjuju rekel, da ljudje na planetu Paradise niso inženirji.

Je pa teorija, da tisti ljudje na planetu Paradise so eksperiment kateri je bil dober zato jih inženirji niso pobili. Ljudje na zemlji pa je bil npr ponesrečeni experiment zato so imeli inženirji namen iti na zemljo in počistiti spodleteli eksperiment se pravi nas.

FoxKnox ::

Največja neumnost scenarija Alien Romulus je, da so iskali in našli xenomorfa med ostanki vesolske ladje Nostromo, če vsi vemo, da ga je Ripley vrgla ven iz shuttla daaaaaaaleč od eksplozije.
Pa cel planet jajc so imeli, samo Mamo bi morali vprašati.
No, Aliens to potrjuje .

oo7 ::

No ja saj facehugerjev ni manjkalo na postaji Renaissance.

oo7 ::

Režiser filma Romulus glede nadaljevanja.


Yes, I definitely can. We tend to do that naturally, not even thinking about sequels. For us, movies have not become franchises, tentpoles and sequels. This is a language that I've only learned in the last ten years of my life working here. For me, it's always been about story. So, once we finished, we started thinking, "What do you think happens when or if they get to Yvaga? Is it going to be great? Or is it a terrible place?" We tend to believe it's probably a terrible place that they think is great and fantasize about, so we naturally started thinking about where it goes and what's going to happen. And then, a few minutes in, we go, "Oh, that sounds like a sequel."

But we really try to think about it more in terms of story and if it needs another chapter and whether people want to know what happens next. So we'll wait to see what people think and if people ask for it. My philosophy is that you should never make [a sequel] in two years. You've got to get away. You've got to get the audience to really want it. If you think about Alien and Aliens, there's seven years between them. But we definitely have ideas about where it should go.

https://www.hollywoodreporter.com/movie...

yayo ::

Fak it, sem skušal na tablici pisat, povezava noče delat, brišem vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::



Everything we know about 'Alien: Earth': Release date, plot, cast & more

https://www.space.com/everything-we-kno...

PrihajaNodi ::

Je kdo opazil da so naredil kul reklamo za rebook cevlje ki so jih nosil najstniki?

oo7 je izjavil:

Ridley Scott naj bi v enem intervjuju rekel, da ljudje na planetu Paradise niso inženirji.

Je pa teorija, da tisti ljudje na planetu Paradise so eksperiment kateri je bil dober zato jih inženirji niso pobili. Ljudje na zemlji pa je bil npr ponesrečeni experiment zato so imeli inženirji namen iti na zemljo in počistiti spodleteli eksperiment se pravi nas.


Ridley Scot ne ve vec kaj dela. Alien 1 in 2 sra bili mojstrovina, tole zdej je pa kot nanizanka ki se gleda v letih pa mal se skace naprej mal nazaj da pac pozabis kaj se je zgodil prej. Je mela puska se manj kot 20% pa so kar naprej streljal z njo. Pa se en kup cvetk. Fachugerji so plaval, skakal, plesal kot da bi namerno hotl narest grozljive scene kar je pac pateticno. Razocaranje
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Predsednik11 je izjavil:

Zelo dober Alien film čeprav pusti z več vprašanji kot pa poda odgovorov. Ampak to je značilo za te filme.

Fino, sam da lahko jajacajo in sestavljajo kolaz v letih. Netflix bi mogu odlupit franzizo in narest soliden izdelek in serijo o inzinirjih. Sam se Nicholas Cage se manjka v filmu

Aha sem videl da bodo naredil nadeljevanko iz tega...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

kdaj pa bo Romulus za popasit?

Ganon ::

Odvisno, kaj bi rad gledal. V povprečju traja nekje tri mesece, da pride na pretočno storitev, torej se pričakuje, da bo na Hulu na voljo enkrat novembra. Za blu-ray še ni datuma, možno da do konca leta.

lolipop2 ::

Bomo počakal... :)

oo7 ::

Okoli 90 dni preden ga bodo predvajali na HULU.

lolipop2 ::

oo7 je izjavil:

Okoli 90 dni preden ga bodo predvajali na HULU.


Ti si že šel?

oo7 ::

lolipop2 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Okoli 90 dni preden ga bodo predvajali na HULU.


Ti si že šel?



Sem že gledal ja.

lolipop2 ::

oo7 je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Okoli 90 dni preden ga bodo predvajali na HULU.


Ti si že šel?



Sem že gledal ja.


Malo manj berem tole temo, dokler ne pogledam filma, pa nisem vedel :D

oo7 ::

lolipop2 je izjavil:

oo7 je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Okoli 90 dni preden ga bodo predvajali na HULU.


Ti si že šel?



Sem že gledal ja.


Malo manj berem tole temo, dokler ne pogledam filma, pa nisem vedel :D



Ja saj je prav, da manj bereš, če še nisi gledal, ker je bil napisan že marsikateri spoiler iz filma.

oo7 ::

Sigourney Weaver o tem če bi se še vrnila kot Elen Ripley - "I feel like she's never far away from me, but on the other hand, I've yet to read a script that said 'you have got to do this.' So for me, she is in this other dimension, safe from the Alien for the time being. I don't really think about it, but you know, it's not completely impossible, and certainly a lot of good filmmakers are inspired by the material."

Gregor P ::

V tretjem delu je umrla, v četrtem je bila klon. Torej če bi, bi se vrnila kot klon?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lolipop2 ::

Gregor P je izjavil:

V tretjem delu je umrla, v četrtem je bila klon. Torej če bi, bi se vrnila kot klon?


Lahko bi. Jaz sem takoj za, da naredi še en grand finale tam nekje po Resurrection. Itak, klon, saj takrat je itak vse mogoče že haha.

oo7 ::

Ali pa bi jo računalniško pomladili.

svecka ::

Razočaranje, en kup neumnosti, totalni scanje po Alien in Aliens origins. Toliko nebuloz, da sem drugo polovico prav komaj čakal da bo konec teh neumnosti. Nasploh pa reciklaža na koncu filma je za bruhat.

Skoda kino vstopnice, sem pa vsaj dobil pri kinovstopnici kupone za free krompirček, da sem lahko po filmu svoje solze žalosti od tega zmazka od filma utapljal v McDonalds krompirčku.

PrihajaNodi ::

svecka je izjavil:

Razočaranje, en kup neumnosti, totalni scanje po Alien in Aliens origins. Toliko nebuloz, da sem drugo polovico prav komaj čakal da bo konec teh neumnosti. Nasploh pa reciklaža na koncu filma je za bruhat.

Skoda kino vstopnice, sem pa vsaj dobil pri kinovstopnici kupone za free krompirček, da sem lahko po filmu svoje solze žalosti od tega zmazka od filma utapljal v McDonalds krompirčku.


Zdej nevem al zakaj je na koncu mutant pojedel tisto žensko saj je bil njene dna. Ripley je preživela ko je aliean videl da je njena "mama"....ja, wtf. Al pa js nism štekal ok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

MojsterX ::

Meni je bil tudi zanič film, namesto reciklaže kot so omenili že zgoraj, bi lahko bil kak nov plot twist, recmo da bi bil novi alien v bistvu potem inženir. Ali pa da bi se patogen razširil iz une nosečnice (tako kot je bilo z uno mišjo v labu) po celi ladji npr in bi se moral rešiti nazaj s pristankom nazaj na kolonijo in bi potem celotna kolonija ratala planet alienov.

Pa nasploh tisto glodanje vesoljske postaje na milimetre na asteroidnem pasu mi je šlo na kurac, ker ni sploh logično v smislu sil, ker bi prejt celo postajo zasukalo ob dotiku.

PrihajaNodi ::

Pa zakaj je alien pustil preziveti tisto punco (imen se ne spomnim ker so bili vsi akterji zanic) ko je plezala po lojtri pravzaprav jo je alien resil ko je bilo konec gravitacije, sem pricakoval da jo bo z repom zapicil v trebuh, ne on jo ovije, jo da na lestecv in flirta z njo. Potem pa pride android in jo resi s pusko ki naj bi bila prazna in kar strelja. Vmes ko so sli po stopnicah pa se malo reklame za najstniske reebok cevlje naredil. Sem kaj zgresil? Toliko nejasnosti in nekonsistentnosti. Pa toliko alienov je blo od kje so sploh prisli ce ni blo gostiteljev? Ok imel so inkubirane facehugerje za raziskave. Pol pa pride masa alienov in se vse postreli z DVEMA JEBENIMA PUSKAMA. V dvojki so alieni zdesetkal celo kolonijo marincev tu pa dve puski. Ce ima kdo odgovore naj prosim objasni. Mogoce sem zabit pa nisem postekal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ne išči logike v failani franšizi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

MojsterX je izjavil:

Meni je bil tudi zanič film, namesto reciklaže kot so omenili že zgoraj, bi lahko bil kak nov plot twist, recmo da bi bil novi alien v bistvu potem inženir. Ali pa da bi se patogen razširil iz une nosečnice (tako kot je bilo z uno mišjo v labu) po celi ladji npr in bi se moral rešiti nazaj s pristankom nazaj na kolonijo in bi potem celotna kolonija ratala planet alienov.

Pa nasploh tisto glodanje vesoljske postaje na milimetre na asteroidnem pasu mi je šlo na kurac, ker ni sploh logično v smislu sil, ker bi prejt celo postajo zasukalo ob dotiku.


No pri fizikalnih zakonitostih sem zanic, tako da sem ta del izpustil in se prepustil filmu. Noben ne ve kaj je bil tisti hibrid na koncu. Kao superiroren a v istem momentu totalno retardiran. Ta cameron je kot Nicholas Cage, ze Avatarja 2 je sfukal u nulo. Cel kup cg-aja. Se AI bi bols naredu film in zgodbo.
Sem bral komentarje tu da kao lepo poveze enko in dvojko in sem placal karto in pricakoval mojstrovino. Tako da naj tisti ki hvalijo tole skropucalo malo objasnijo:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

yayo ::

To so pač "franšize" oziroma molža uspeha nekaterih filmov, ki so bili revolucionarni v trenutku, ko so izšli: Alien, Predator, Vojna Zvezd, LOTR trilogija, Blade Runner Indiana Jones... Meni je bila dokončna lekcija Igra Prestolov. Po osmi sezoni mi je ratalo jasno, da enostavno nima smisla to bajtanje s sequeli prequeli, sidequeli. Gre za čisti biznis in to je to. Raje odkrivam nove filme in nadaljevanke kot, da se pustim zvabiti v tole čisto potrošniško norost, ki je tu za polnit žepe korporacij. In enako je pri videoigrah.
Scenarije za prva dva Aliena je izmislil in v največjem delu pisal Dan O'Bannion. Njega ni več in se nimamo več kaj pogovarjati. Vse ostao je bleda kopija od kopije od kopije...

PrihajaNodi ::

yayo je izjavil:

To so pač "franšize" oziroma molža uspeha nekaterih filmov, ki so bili revolucionarni v trenutku, ko so izšli: Alien, Predator, Vojna Zvezd, LOTR trilogija, Blade Runner Indiana Jones... Meni je bila dokončna lekcija Igra Prestolov. Po osmi sezoni mi je ratalo jasno, da enostavno nima smisla to bajtanje s sequeli prequeli, sidequeli. Gre za čisti biznis in to je to. Raje odkrivam nove filme in nadaljevanke kot, da se pustim zvabiti v tole čisto potrošniško norost, ki je tu za polnit žepe korporacij. In enako je pri videoigrah.
Scenarije za prva dva Aliena je izmislil in v največjem delu pisal Dan O'Bannion. Njega ni več in se nimamo več kaj pogovarjati. Vse ostao je bleda kopija od kopije od kopije...


Bom samo dodal enkratno napisano. Niti v norih sanjah si ne more predstavljati kako dalec so lahko sli. A vs P je bil se kar ok, zamisel ok, ceprav so na koncu zajebal s tem da se je zenska (in to crnka, pa nimam nic proti njim) borila s predatorjem proti matici - queen. In zdj mamo ceuga fuka zmesnjave ko so nametal se inzinirje pa superiorne drone not.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

A v P je bil ok samo kot nek action flick... crossover pač.... Prometej je bil dokaj zanimiv story lore wise ampak so uspeli potem mutit z nelogičnostmi kot da dajo kao najbolj sposobni ljudje dol čelado itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Celado dol pa se dotikajo z rokam stvari pa vse kar leze:)
Vsakic je bols v Romulusu pa najstniki tecejo po kanalih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

PrihajaNodi je izjavil:

svecka je izjavil:

Razočaranje, en kup neumnosti, totalni scanje po Alien in Aliens origins. Toliko nebuloz, da sem drugo polovico prav komaj čakal da bo konec teh neumnosti. Nasploh pa reciklaža na koncu filma je za bruhat.

Skoda kino vstopnice, sem pa vsaj dobil pri kinovstopnici kupone za free krompirček, da sem lahko po filmu svoje solze žalosti od tega zmazka od filma utapljal v McDonalds krompirčku.


Zdej nevem al zakaj je na koncu mutant pojedel tisto žensko saj je bil njene dna. Ripley je preživela ko je aliean videl da je njena "mama"....ja, wtf. Al pa js nism štekal ok.



Ali jo je pojedel ali ne vsi Xenomorfi in drugi hibridi v filmih Alien dosežejo polno starost v nekaj urah ali manj.

PrihajaNodi ::

Aha
Two hundred years after the events of Alien 3, military scientists on the outer space vessel USM Auriga create a clone of Ellen Ripley (Sigourney Weaver) using DNA from blood samples taken before her death. The Alien queen's DNA was mixed in with Ripley's, and the clone grows up with an embryo already inside it.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

MojsterX ::

oo7 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

svecka je izjavil:

Razočaranje, en kup neumnosti, totalni scanje po Alien in Aliens origins. Toliko nebuloz, da sem drugo polovico prav komaj čakal da bo konec teh neumnosti. Nasploh pa reciklaža na koncu filma je za bruhat.

Skoda kino vstopnice, sem pa vsaj dobil pri kinovstopnici kupone za free krompirček, da sem lahko po filmu svoje solze žalosti od tega zmazka od filma utapljal v McDonalds krompirčku.


Zdej nevem al zakaj je na koncu mutant pojedel tisto žensko saj je bil njene dna. Ripley je preživela ko je aliean videl da je njena "mama"....ja, wtf. Al pa js nism štekal ok.



Ali jo je pojedel ali ne vsi Xenomorfi in drugi hibridi v filmih Alien dosežejo polno starost v nekaj urah ali manj.


V najnovejši različici rastejo v nekaj minutah in seveda ne rabijo nič jest. V prvih dveh Alienih je bilo to vsaj dodelano, tukaj pa rastejo kar sami od sebe, ker očitno jedo zrak.

PrihajaNodi ::

Tolk lukenj ko svicarski sir. Zdj pa se gladiatorja 2 pocakmo da vidmo kako bodo se to fransizo zajebal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Gregor P ::

Še v video igri, se mora malo najest prej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

MojsterX je izjavil:

oo7 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

svecka je izjavil:

Razočaranje, en kup neumnosti, totalni scanje po Alien in Aliens origins. Toliko nebuloz, da sem drugo polovico prav komaj čakal da bo konec teh neumnosti. Nasploh pa reciklaža na koncu filma je za bruhat.

Skoda kino vstopnice, sem pa vsaj dobil pri kinovstopnici kupone za free krompirček, da sem lahko po filmu svoje solze žalosti od tega zmazka od filma utapljal v McDonalds krompirčku.


Zdej nevem al zakaj je na koncu mutant pojedel tisto žensko saj je bil njene dna. Ripley je preživela ko je aliean videl da je njena "mama"....ja, wtf. Al pa js nism štekal ok.



Ali jo je pojedel ali ne vsi Xenomorfi in drugi hibridi v filmih Alien dosežejo polno starost v nekaj urah ali manj.


V najnovejši različici rastejo v nekaj minutah in seveda ne rabijo nič jest. V prvih dveh Alienih je bilo to vsaj dodelano, tukaj pa rastejo kar sami od sebe, ker očitno jedo zrak.



Dodelano je bilo mogoče v Aliens kjer je lahko minilo veliko časa.
V Alien filmu je xeno v 2 ali treh urah zrastel iz 30cm na več kot 2 metra.

Drugače pa je omenjeno v neki knjigi ali stripih, da Xenomorfi živijo tudi več kot 100 let nekateri so celo umrli od starosti.
Xenomorfi naj bi jedli tudi železo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Teaser trailer za TV serijo Alien Earth katera izide drugo leto.





Kratek opis zgodbe : "When a mysterious space vessel crash-lands on Earth, a young woman (Sydney Chandler) and a ragtag group of tactical soldiers make a fateful discovery that puts them face-to-face with the planet's greatest threat"
««
62 / 62
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1221219627 (7245) EwokPredator
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254369 (1798) oo7
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6616760 (7096) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9216022 (9638) oo7
»

Alien: Covenant vs. Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
396497 (5862) vostok_1

Več podobnih tem