» »

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Temo vidijo: vsi
««
6 / 57
»»

vostok_1 ::

Nikec3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jz kot najstnik sem iskal in gledal bolj globoke in kompleksne filme kot sedaj, ko z veseljem pogledam kako dumb akcijo.
Maybe there is just something wrong with me...

Edino kar je s tabo narobe je, da bi rad na vsak način ljudi ocenjeval po tem kake filme gledajo. Tudi sebe.


Let's not bullshit ourselves here.

To velja v večini primerov.
In ni samo kaj gledajo, ampak s kakšnim namenom.

V grobem je res...nerazgledani ljudje gledajo nerazgledane medije.
To sicer ne pomeni, da je nekdo pameten in drugi ne. Je pa korelacija dokaj statistično interesantna.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

neboben ::

Filmi tudi zastarajo, tako kot vse ostalo. Sem imel obdobje, ko sem si zaželel ponovno videti Blade Runnerja pa mi je ta pristop, da pogledaš film iz otroštva po toliko letih vse pokvaril. Tudi Alien-a sem si šel še enkrat zavrtet pa mi tudi nisem občutil tako kot prvič.
Prometheus je za pogledat, ni pa enakih občutkov kot pri prvem Alien filmu. Pomoje je to bolj zato, ker je o teh Alien-ih že toliko filmov bilo posnetih, da te preprosto težko kaj prestraši/preseneti. Pa še takrat smo bili mulci, drugače v sebe posrkaš zgodbo. Nič zato, vseeno si bom z veseljem pogledal Covenant.

St235 ::

vostok_1 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jz kot najstnik sem iskal in gledal bolj globoke in kompleksne filme kot sedaj, ko z veseljem pogledam kako dumb akcijo.
Maybe there is just something wrong with me...

Edino kar je s tabo narobe je, da bi rad na vsak način ljudi ocenjeval po tem kake filme gledajo. Tudi sebe.


Let's not bullshit ourselves here.

To velja v večini primerov.
In ni samo kaj gledajo, ampak s kakšnim namenom.

V grobem je res...nerazgledani ljudje gledajo nerazgledane medije.
To sicer ne pomeni, da je nekdo pameten in drugi ne. Je pa korelacija dokaj statistično interesantna.


Približno tako kot med narcisizmom in kvazi "kultno" kulturo.

oo7 ::

Ker je že toliko debate o 2001: A Space Odyssey. Gledal dvakrat prvič film ujel na televiziji in kmalu med filmom zaspal in drugič gledal na DDV-ju in spet kmalu zaspal tako, da to je vse kar lahko napišem o tem filmu :)

gddr85 ::

sem tud jst probal bit fan odiseje in runnerja (gledal oba cca 3-4x), ampak žal ni šlo ;)..mojstrovini sta bila mogoče na področju fotografije, efektov ipd., scenarij/zgodba pač imho ni nič posebnega, odiseja skoraj malenkost dolgočasna..

Kurzweil ::

Niti ni pomembno, kdo je fan česa in kako ste film doživljali oz. kdaj je kdo zaspal. Vso bistvo je bilo, da se pove kaj je bila Odiseja 2001, Alien 1 in Blade Runner v svojem času in kaj pomenijo 4.,5.,6.,7.,... deli franšiz, ki gredo vsi po istem kopitu, torej praktično ISTA zgodba vsakih par let. Zame pa je to tisto, zaradi česar ne, da zaspim poleg, niti gledati začet ne morem. Na koncu, ga bom seveda gledal in glede na to, da pričakujem šrot, bom mogoče na koncu celo bolj navdušen nad filmom, kot die hard fani, ki so sveto prepričani, kako zakon bo film :P

Nikec3 ::

Let's not bullshit ourselves here.

To velja v večini primerov.
In ni samo kaj gledajo, ampak s kakšnim namenom.

V grobem je res...nerazgledani ljudje gledajo nerazgledane medije.
To sicer ne pomeni, da je nekdo pameten in drugi ne. Je pa korelacija dokaj statistično interesantna.

O statistiki ne bi, ker je ne poznam. Poznam pa preveč pametnejših ljudi od mene, z naravnost obupnim smislom za filme. Pri tem kateri filmi so ti všeč ali ne veliko vlogo igra tudi nostalgija. Jaz pač nisem nostalgičen človek in ne verjamem, da so bili filmi včasih boljši kot danes. Ravno obratno.

Če smo že v "hipsterskem/artističnem svetu filmov" brez vsakega obotavljanja napišem, da zame Birdman poseka vse starejše "art" filme, pa vem da si z Odisejo žanrsko ni blizu.

Blade Runnerja pa reši tisti monolog na koncu, ki je preprosto genialen. Stvar, ki ti ostane v glavi pa na koncu niti ne veš zakaj. Očitno je Scott takrat naredil nekaj prav.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BorutK-73 ::

oo7 je izjavil:

Ker je že toliko debate o 2001: A Space Odyssey. Gledal dvakrat prvič film ujel na televiziji in kmalu med filmom zaspal in drugič gledal na DDV-ju in spet kmalu zaspal tako, da to je vse kar lahko napišem o tem filmu :)

Trik da ne zaspiš je da preskočiš prvih 15-20 minut filma (del z opicami).

Cervantes ::

Zgleda da hoče Ridley posekati Tolkiena:))
S številom nadaljevanj, seveda.

D3m ::

Samo naj naredi Netflix ali HBO Silmarilion serijo pa lahko Ridley leže v krsto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

neboben je izjavil:

odiseja 2010 ...

Odiseja 2002, to bo sequel šah mat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

neboben ::

offtopic, se opravičujem:

Odiseja 2002, to bo sequel šah mat

Kaj si želu povedat s tem komentarjem ? Si pogledu link ?
In this sequel to 2001: A Space Odyssey, a joint American- Soviet expedition is sent to Jupiter to discover what went wrong with the U.S.S. Discovery against a backdrop of growing global tensions. Among the mysteries the expedition must explain are the appearance of a huge black monolith in Jupiter's orbit and the fate of H.A.L., the Discovery's sentient computer. Based on a novel written by Arthur C. Clarke.

Mr.B ::

Dober nadaljevanje bi bil recimo 2061: Odyssey Three ter 3001: The Final Odyssey
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

Prekličem vse, kar sem rekel čez Ridleya.
Tavnokar sem gledal Marsovca (HBO) in sem se super zabaval.
Ima pa enak začetek in konec kot Alien, s tem da punca na koncu Xenota ne vrže ven, ampak ga potegne not.
:))

[D]emon ::

Mene Prometheus ni preprical in tudi za Covenant nimam visokih pricakovanj. Bolj specificno pa mislim pokritizirat po tistem, ko si bom zadevo ogledal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nurse013 ::

PLANET OF THE APES
FANTASTIC VOYAUGE
Them!

Kurzweil, ti so boljsi...opice so celo vec nadaljevanj dobile,se v danasnje case jih vlecejo,odiseja je pa potonila v pepelu casa tako hitro kot jo je narod pozabil ko je sel ven iz kina
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

Cervantes je izjavil:

Prekličem vse, kar sem rekel čez Ridleya.
Tavnokar sem gledal Marsovca (HBO) in sem se super zabaval.
Ima pa enak začetek in konec kot Alien, s tem da punca na koncu Xenota ne vrže ven, ampak ga potegne not.
:))



Marsovca sem gledal v kinu men je bil tudi dober film :)

D3m ::

Cervantes je izjavil:

Prekličem vse, kar sem rekel čez Ridleya.
Tavnokar sem gledal Marsovca (HBO) in sem se super zabaval.
Ima pa enak začetek in konec kot Alien, s tem da punca na koncu Xenota ne vrže ven, ampak ga potegne not.
:))


Plant shit and eat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

[D]emon ::

Planet of the apes so tudi izmolzli kot blesavi, da zadnji deli sploh niso vec gledljivi, se z mozgani na off ne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cervantes ::

D3m je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Prekličem vse, kar sem rekel čez Ridleya.
Tavnokar sem gledal Marsovca (HBO) in sem se super zabaval.
Ima pa enak začetek in konec kot Alien, s tem da punca na koncu Xenota ne vrže ven, ampak ga potegne not.
:))


Plant shit and eat.

This!
:))

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Cervantes ::

D3m je izjavil:


Everything.
Ampak film je pa zabaven.
Kar mu je tudi namen.

D3m ::

Biti botanik je full badass.

Sam še zmeraj tripam na Conan the Barbarian (Scwarzi)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

nurse013 je izjavil:

PLANET OF THE APES
FANTASTIC VOYAUGE
Them!

Kurzweil, ti so boljsi...opice so celo vec nadaljevanj dobile,se v danasnje case jih vlecejo,odiseja je pa potonila v pepelu casa tako hitro kot jo je narod pozabil ko je sel ven iz kina


Ti pa si taprav. Saj Space Odyssey je dobila nadeljevanje, preostane pa samo še en del... tako, da spet mlatiš v prazno... več knjig namreč ni ;(( Če pa so tile trije filmi boljši od Odiseje, potem pa ti bog pomagaj. Verjetno obstaja en promil takšnih, ki so tega mnenja. Pa recimo, da se pogojno s Planetom opic še strinjam, ostala dva naslova, pa ste prej komediji, kot pa resen sci-fi. Škoda, da nisem napisal 5 naslovov, ker že med temi dvemi sta dva smešna filma, pa še to si si vzel res ogromen time span iz koder si pobral filme. Daj poglej še enkrat te filme in še enkrat pomislu, upam da se boš potem zresnil, ker tule druge razlage, kot da trollaš ne vidim.

D3m0r4l1z3d ::

Odiseja 2001 je pač v tistem času bila to kar pravijo, tako kot Dune za svoj čas, zdaj pa sta kot amaterska polizdelka, tako kot Alien. To je sci-fi, shit happens.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Gregor P ::

Ali pa če se dotaknemo ZF serij; kako slabo so bile narejeno originalne Star Trek serije, ampak so bile kultne in revolucionarne za tisti čas. Moral si vključiti kar nekaj "samofantazije", da si spregledal vse napake. Danes se verjetno pol epizode smejiš, ker ne moreš verjeti, kako ceneno so nam prodajali ZF. Ampak so pa zasedle pomembno mesto v zgodovini ZF.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Cervantes ::

Sicer pa,če je komu toliko do znanstvene doslednosti, ima na voljo serije tipa Cosmos ali Through the Wormhole.
SF filmi so pač pravljice.

darkz ::

Potem pa predator zavije aliena v foljo ;((
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Spajky ::

Vsak čas in obdobje (tudi človeka) ima svoje čare in s filmi/serijami etc. je podobno ... ker se vse spreminja, oseba pa tudi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

arnecan1 ::

Izi je izjavil:

Kurzweil, tvoj okus je za en kurc :D
Ampak to nima veze. Kar me čudi je, zakaj tako vneto sodeluješ v debati o filmu, ki te očitno ne zanima in za katerega si se že vnaprej odločil, da bo zanič?
Covenant bo brez dvoma boljši kot Prometheus, saj bo bolj podoben originalnemu Alienu in tudi zgodba bo malenkost bolj razumljiva običajnim gledalcem in ne samo dobrim poznavalcem Alien franšize.
Od prvega Aliena bo pa minilo že 38 let in tisti, ki so takrat v najboljših letih gledali ta film so sedaj že betežni starčki ali pa jih sploh ni več in lahko brez problema še enkrat obdelajo isto zgodbo za novo generacijo.

Ne biti egoist oziroma tečni starček. Generacija se zamenja praktično na 20 let in ne moreš pričakovati, da bodo gledali tiste stare filme, ki jih je že davno povozil čas. Vse zanimive zgodbe je treba obnavljati za vsako generacijo posebej, drugače jih povozi čas in odidejo v pozabo.

Zelo pogumna trditev ocenjevati danes, da bo film uspešnejši od Prometheusa. A si si ogledal ocene in dobiček od filma? Niti ni tako slabo.

Ampak šele čez ca. eno leto bomo lahko povedali, kateri film se je odrezal bolje. Jaz bi stavil na Prometheusa. Še posebej, ker je trenutni odziv precej slab. Če bo drugi trailer boljši, se lahko stvar popravi, drugače sem pesimist.

Cervantes ::

Prometeusa sem gledal dvakrat.
Drugič zato, ker mi prvič ni bilo nič jasno.
Če sem pošten, tudi drugič ni bilo nič bolje. Low IQ, bo že res. Sem sicer opazil nekaj očitnih idiotizmov, ampak, pravljica pač.
Danes mi je sicer malo bolj jasno, ampak šele potem, ko sem prebral nekaj (nasprotujočih si) razlag na netu, ter ob spremljanju te teme.
Tako da, ja, z veseljem pričakujem prihod dvojke.
In vem, da bom tudi to moral gledati dvakrat.

[D]emon ::

Meni je bil sam dokumentarec Making Of, ki je daljsi od filma, neprimerno bolj zanimiv kot Prometheus. Le-ta me je sicer zabaval, ampak da bi rekel, da je dober film pa bolj tezko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

scipascapa ::

Marsovec HBO? To mislite na The Martian od Matt Damona? Dober film ja....je bila na HBO extended verzija?

Sarkozy ::

en tip je na novo zmontiral trailer
v stilu Prometheusa ;)

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Dober trailer :)

Cervantes ::

scipascapa je izjavil:

Marsovec HBO? To mislite na The Martian od Matt Damona? Dober film ja....je bila na HBO extended verzija?

Ne vem.
Trajanje 2:15.
Ja, mal se je vlekl na momente.

oo7 ::

Kot kaže bo tudi knjiga.

Alan Dean Foster @ Wikipedia


The novelization of ALIEN:COVENANT has been turned in and approved. I am working with Titan Publishing and Fox on what will be an original prequel to the film story. Sorry...no can hint (yet) at what it might contain. BY THE THROAT is still set for publication in 2017 with RELIQUARY for 2018. There may appear another original novel in 2017, but at this point in time nothing is set. There will be a number of short stories, however, whose publication I'll announce as they appear.


To besedilo je zapisano v spodnjem linku pod updates 1 Januar 2017.

Vir: http://www.alandeanfoster.com/version2....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

[D]emon ::

And the crowd goes mild.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cervantes ::

Catch the cash!

Sarkozy ::

 born on January 7, 2092

born on January 7, 2092

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

 born on January 7, 2092

born on January 7, 2092



To je slika od Sigurne Viver v mladih letih?

Sarkozy ::

ne
to je Ellen Ripley ko je bila stara 11 let 8-)
mogoče jo vidimo tudi v Covenant
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

ne
to je Ellen Ripley ko je bila stara 11 let 8-)
mogoče jo vidimo tudi v Covenant



Jo bodo računalniško obdelali?

D3m0r4l1z3d ::

Terminator Genesys, Fast and furious, SW Rouge one, zakaj ne še Aliens z virtualno faco.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Han ::

Alien 4 je imel na začetku v inkubatorju virtualno Ripley...

D3m0r4l1z3d ::

Navkljub moderni tehnologiji je še vedno Uncanny Valley globoka as Hell.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Sarkozy ::

oo7 je izjavil:




Jo bodo računalniško obdelali?


CGI cameo na koncu filma 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

oo7 je izjavil:




Jo bodo računalniško obdelali?


CGI cameo na koncu filma 8-)



Mlado Elen bomo videli v Alien : Covenant in odraslo v Alien 5 :D

Sarkozy ::

Vickers was a robot after all?!

če na Alien Movies viral website
vtipkate

WHEN DID MEREDITH VICKERS DIE

dobite odgovor
29.junij 2049

hmmmmmm
Prometheus se dogaja 2093
torej ;)

 in Covenant?

in Covenant?

Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

OK, priznam jim da imajo zelo všečno Viralno kampanjo. 8-)

Sem kar direktno vprašal "is Meredith Vickers a robot?" in dobil suhoparen odgovor "deceased". :|
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
6 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254067 (1496) oo7
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219209651 (48317) Gury
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615745 (6081) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214679 (8295) oo7
»

Alien: Covenant vs. Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
396087 (5452) vostok_1

Več podobnih tem