» »

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Temo vidijo: vsi
««
5 / 57
»»

Sarkozy ::

Nikec3 je izjavil:

Ali pa gre za Petra Waylanda v Davidovih flashbackih.


hmmm...
v trailerju so zgleda namerno izspustili prizore s trojčkom
Rapace, Pierce in Franco

prizore so definitivno posneli ;)
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Pa so sploh inžinerji ustvarili xenomorfe?

Ker v trailerju, ko nekdo nekaj pohodi zgleda kot,da gre za naravno stvar in potem mu gre en delček v ušesa. A ni to ista stvar kot v Prometheusu s čemer so se okzužili?

Sarkozy je izjavil:

 kdo sta ta dva tipa?

kdo sta ta dva tipa?



Walter in David?


Mogoče sta pa oba androida Fashbenderja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Spock83 ::

Lahko pa so se tiste spore/gobe okuzile s tisto stvarjo. Moznosti je veliko.

Sarkozy ::

oo7 je izjavil:

Pa so sploh inžinerji ustvarili xenomorfe?



mislim da ne
evolucija aliena je postopna
Protomorph je delo Davida oz. Walterja
če se ne motim nas verjetno čaka še en del
kjer bo pokazano, kako pridemo do Xeno-ta

 Alien evolution

Alien evolution

Ils sont fous ces Slovenes!

Izi ::

oo7 je izjavil:

Pa so sploh inžinerji ustvarili xenomorfe?

Inžinerji? Misliš Inženirji :P
Inženirji so samo posredno krivi za nastanek Xenomorfov. Po nesreči. A nisi gledal Prometheusa?

Takole jaz razumem zgodbo:
Inženirji niso imeli namen ustvariti Xenomorfov. Za vse smo kot ponavadi krivi Zemljani :D

Inženirji so na posebnem planetu, iz Prometheusa, ki jim je služil kot biološki laboratorij, najprej razvijali posebno hud virus v obliki črne tekočine. Za nastanek te črne snovi smo krivi prav Zemljani.
Inženirji, ki so ustvarili življenje na Zemlji so bili blazno razočarani nad ljudmi, ki so se povsem izrodili in začeli postajati resna grožnja za celotno vesolje, zato so se odločili, da je treba nas, škodljivce, nujno zatreti v kali na našem domačem planetu.
Več kot deset vesoljskih ladij je bilo namenjeno, da na Zemljo odpelje tisto črno tekočino, ki nas bo pobila. Ampak na našo srečo se je Inženirjem pri razvoju tega biološkega orožja nekaj močno ponesrečilo in njihovo orožje je pobilo njih same. Vse bi bilo v redu, če na ta kužni planet ne bi nihče nikoli več prišel. Seveda smo tja prišli ljudje in povzročili katastrofo, ki bo imela katastrofalne posledice za celotno vesolje...

Za nastanek Xenomorfov smo torej krivi prav ljudje, ker smo pristali na tistem planetu in se okužili s tisto črno tekočino. Charlija Hollowaya je okužil robot iz Prometheusa, David. Charlie je zaradi virusa podivjal in začel pobijati vse naokoli in to je bil verjetno učinek, ki so ga Inženirji načrtovali.
Problem pa je bil, da je okuženi Charlie še preden so se pokazali simptomi okužbe, imel spolni odnos s Shaw, ki je zanosila. Tega Inženirji verjetno niso predvideli. Tako je nastal prvi Xenomorf, ki ga je rodila Shaw. Začela se je katastrofa za celotno vesolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Starodavni ::

Izi

pozabil si dodati, da je ta proto-facehugger bil orjaški kup sranja, ki je zrasel iz niča in nato napadel Inženirja, iz njega se je rodil tisti proto-alien, ki ga vidiš na koncu prometheusa.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Hja, to so pa že detajli.
Res je nekam hitro zrasel od rojstva pa do velike pošasti, ampak kaj pa mi vemo o metabolizmu Xenomorfov? :P
V vseh Alen filmih so Xenomorfi, ko so se prebili ven skozi prsni koš žrtve, pa do svoje polne nekajmetrske velikosti, vedno rabili samo kakšen dan.
Gre pač za Aliensko raso o kateri ne vemo nič, razen da zelo hitro raste :D

A veš, da Bambus (rastlina na Zemlji ;)) raste s hitrostjo 60 centimetrov na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bambam20 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Pa so sploh inžinerji ustvarili xenomorfe?

Inžinerji? Misliš Inženirji :P
Inženirji so samo posredno krivi za nastanek Xenomorfov. Po nesreči. A nisi gledal Prometheusa?

Takole jaz razumem zgodbo:
Inženirji niso imeli namen ustvariti Xenomorfov. Za vse smo kot ponavadi krivi Zemljani :D

Inženirji so na posebnem planetu, iz Prometheusa, ki jim je služil kot biološki laboratorij, najprej razvijali posebno hud virus v obliki črne tekočine. Za nastanek te črne snovi smo krivi prav Zemljani.
Inženirji, ki so ustvarili življenje na Zemlji so bili blazno razočarani nad ljudmi, ki so se povsem izrodili in začeli postajati resna grožnja za celotno vesolje, zato so se odločili, da je treba nas, škodljivce, nujno zatreti v kali na našem domačem planetu.
Več kot deset vesoljskih ladij je bilo namenjeno, da na Zemljo odpelje tisto črno tekočino, ki nas bo pobila. Ampak na našo srečo se je Inženirjem pri razvoju tega biološkega orožja nekaj močno ponesrečilo in njihovo orožje je pobilo njih same. Vse bi bilo v redu, če na ta kužni planet ne bi nihče nikoli več prišel. Seveda smo tja prišli ljudje in povzročili katastrofo, ki bo imela katastrofalne posledice za celotno vesolje...

Za nastanek Xenomorfov smo torej krivi prav ljudje, ker smo pristali na tistem planetu in se okužili s tisto črno tekočino. Charlija Hollowaya je okužil robot iz Prometheusa, David. Charlie je zaradi virusa podivjal in začel pobijati vse naokoli in to je bil verjetno učinek, ki so ga Inženirji načrtovali.
Problem pa je bil, da je okuženi Charlie še preden so se pokazali simptomi okužbe, imel spolni odnos s Shaw, ki je zanosila. Tega Inženirji verjetno niso predvideli. Tako je nastal prvi Xenomorf, ki ga je rodila Shaw. Začela se je katastrofa za celotno vesolje...


Hvala za tole obrazložitev. Tvoje poste je milina brat.

Starodavni ::

Ja samo bambus raste na nekem viru hranil - torej zemlji z vodo vred.

Un proto-facehugger pa je bil v medicinski sobi - kje je dobil hrano :D Iz niča že ne. Take malenkosti so problem za zgodbo, ker gledalcu ni nič jasno.

Vsi vemo, da vsaka biološka živa vrsta rabi obvezno neka hranila, brez njih ne gre razvoj.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Pa so sploh inžinerji ustvarili xenomorfe?

Inžinerji? Misliš Inženirji :P
Inženirji so samo posredno krivi za nastanek Xenomorfov. Po nesreči. A nisi gledal Prometheusa?

Takole jaz razumem zgodbo:
Inženirji niso imeli namen ustvariti Xenomorfov. Za vse smo kot ponavadi krivi Zemljani :D

Inženirji so na posebnem planetu, iz Prometheusa, ki jim je služil kot biološki laboratorij, najprej razvijali posebno hud virus v obliki črne tekočine. Za nastanek te črne snovi smo krivi prav Zemljani.
Inženirji, ki so ustvarili življenje na Zemlji so bili blazno razočarani nad ljudmi, ki so se povsem izrodili in začeli postajati resna grožnja za celotno vesolje, zato so se odločili, da je treba nas, škodljivce, nujno zatreti v kali na našem domačem planetu.
Več kot deset vesoljskih ladij je bilo namenjeno, da na Zemljo odpelje tisto črno tekočino, ki nas bo pobila. Ampak na našo srečo se je Inženirjem pri razvoju tega biološkega orožja nekaj močno ponesrečilo in njihovo orožje je pobilo njih same. Vse bi bilo v redu, če na ta kužni planet ne bi nihče nikoli več prišel. Seveda smo tja prišli ljudje in povzročili katastrofo, ki bo imela katastrofalne posledice za celotno vesolje...

Za nastanek Xenomorfov smo torej krivi prav ljudje, ker smo pristali na tistem planetu in se okužili s tisto črno tekočino. Charlija Hollowaya je okužil robot iz Prometheusa, David. Charlie je zaradi virusa podivjal in začel pobijati vse naokoli in to je bil verjetno učinek, ki so ga Inženirji načrtovali.
Problem pa je bil, da je okuženi Charlie še preden so se pokazali simptomi okužbe, imel spolni odnos s Shaw, ki je zanosila. Tega Inženirji verjetno niso predvideli. Tako je nastal prvi Xenomorf, ki ga je rodila Shaw. Začela se je katastrofa za celotno vesolje...



Narobe sem napisal mislil sem na črno tekočino ne na xenomorfa.

V trailerju, ko pohodi tisto stvar in mu gre v ušesa zgleda kot neka goba, ki je zrastla v naravi. Torej če je to ista črna tekočina ni nujno, da so jo ustvarili inženirji lahko, da raste na tistem planetu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Starodavni ::

potem bi bil to planet iz katerega so inženirji potegnili genski material za začetek življenja po vseh galaksijah.

Saj če se spomnite, je inženir spil eno črno tekočino in se degradiral ter postal seme za življenje na Zemlji.

Od kje pa je prišlo to seme - verjetno iz tega planeta ki bo v alien covenant. Torej lahok rečemo da je to glavni matični svet alienov :D Kraj, kjer se je začela geneza le-teh.

Kurzweil ::

Nabijanje ena in istega kopita. Nekaj bodo šli iskat, potem bo nekdo tako kot vedno postal human host body, potem tipična limonada, kdo ga ima in kdo ne, potem pa seveda lov in preganjanje po jaških in zračnikih rakete, kot pravtako vedno do sedaj. Na koncu bla bla bla in nekdo, ki bo še za naslednji del imem kakega v sebi. Na bruhanje mi že gre. Mogoče bo zgolj in le za pogledat, kako bo vizualno izgledalo, drugo pa en navaden štanc, kot do sedaj. Nekaj je bil Alien takrat, ko si prišli ven, da pa tole praktično isto vržeš ven 2016/17 pa je golo obiranje budal, kar se denarja tiče. Škoda, niti ščepca izvirnosti in še eden izmed naslovov, ki bo pokozlal klasiko in iz nje naredil štanc greznico... žal!

vostok_1 ::

Izi je izjavil:


Kar se tiče pa Prometheusa, pa kot kaže gre počasi po poti spreminjanja v kultni film :D


I hope satan rapes you in hell.

No seriously. Blade runner je bil kultni film, s pretežno povprečno večino in nekaj briljantnimi koščki.

Prometej nima nič briljantnega...NIČ!
It's a pile of shit. In kdor misli drugače bi moral za kazen neprekinjeno presedet brez jest, pit in odvajat vse dejansko kultne filme preteklosti.

2001 je kultni film, ker če ga pogledaš iz mainstreama nima nič blazno interesantnega, ampak nekateri sestavni deli so briljantni in revolucionarni.

Kaj ima prometej? NULA!
Nič pri njemu mi ni naredilo...waw, that is some strange experience!

Če je prometej kultni film, i hope there's nuclear war tomorrow.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

Wow there vostok1 , chill man.

It's has a rolling donut. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

ufek ::

vostok_1 je izjavil:

2001 je kultni film, ker če ga pogledaš iz mainstreama nima nič blazno interesantnega, ampak nekateri sestavni deli so briljantni in revolucionarni.

Odiseja je bila zame res "odiseja", ker sem porabil en teden, da sem jo pogledal. In to zato, ker sem vsakič po ca. 15 min zaspal zraven. Najbolj overrated film ever. Čeprav moj poklon Kubricku, ostala njegova dela so bila pa res mojstrovine.

Na Covenant pa tudi jaz komaj čakam, ker sem velik ljubitelj Alien franšize in vedno komaj čakam na vse povezano s tem, tudi če je slabo. Razen seveda AvP, mešanje aliena in predatorja - bruh.

Kurzweil ::

ufek je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

2001 je kultni film, ker če ga pogledaš iz mainstreama nima nič blazno interesantnega, ampak nekateri sestavni deli so briljantni in revolucionarni.

Odiseja je bila zame res "odiseja", ker sem porabil en teden, da sem jo pogledal. In to zato, ker sem vsakič po ca. 15 min zaspal zraven. Najbolj overrated film ever. Čeprav moj poklon Kubricku, ostala njegova dela so bila pa res mojstrovine.

Na Covenant pa tudi jaz komaj čakam, ker sem velik ljubitelj Alien franšize in vedno komaj čakam na vse povezano s tem, tudi če je slabo. Razen seveda AvP, mešanje aliena in predatorja - bruh.


Si v dveh stavkih povedal vse. Obstaja več zvrsti filmov, nekateri so takšni, ki se ne upirajo na no-brainer akcijo, ampak so bili v svojem času, kot recimo Odiseja 2001 DALEČ pred časom in revolucionarni. Tu je gobora o praktično vsem, o mojstrovini Kubricka (še eni več), od tehnike snemanja, pa da nekaterih novih prijemov v tem času. Do odličnega soundtracka, do zelo solidne igralske zasedbe in igre, pa do seveda takrat revolucionarne tematike in premise, ki je bla resnično nekaj posebnega v svojem času. Po drugi strani pa poveličuješ nek nov Alien, ki ga še niti videl nisi, predvsem pa gre gre za film, ki se štanca in ni v njem NIČ, ampak res NIČ izbirnega, novega, zanimivega itn. Alien je bil v svojem času zanimiv, seveda pa sedaj govorimo o štancanju, če pa si na drugi strani pri Odiseji 2001 zaspalm pa mislim, da prav vse pove o tvojem doujemanju filmov, da ne omenim še česa... Jaz osebno sem že ničkolikokrat gledal Odisejo in nikdar zaspal poleg, mi pa uspe zaspati poleg neke generične akcije, ker je seveda tega večina in je govora o navadnem sranju v filmografiji.

ufek ::

@Kurzweil to svojo Odisejo si lahko vtakneš nekam in jo poveličuješ v zvezde kolikor hočeš, zame je pač negledljivo sranje, ki premore 5% dialoga, ostalo je pa slow motion podprt z instrumentalno glasbo. Na internetu sta za ta film itak dva tabora, eni ga kujejo v zvezde in bi ga proglasili za iskanje inteligenčnega potenciala ljudi (kot npr. ti), drugim je pa greznica. Pa pustimo ob strani efekte, ki so za tisti čas res napredni - to priznam. Imamo pa nekateri pač drugačen filmski okus, temu se reče subjektivna ocena. In ne vem zakaj bi morali vsi ostali imeti isto oceno za kinematografijo, kot jo imaš ti? In ja, sem fan Alien franšize in ja, pogledal bom vsak film iz nje. Če bo slab zame se bom sam odločil po ogledu, pogledal pa ga bom v vsakem primeru. Sicer pa proglašat Covenant za "nič izvirnega, nič novega in nič zanimivega", ki ga še sploh nisi videl ne ti ne ostali, je pa tudi prikaz tvoje omejenosti in ozkoglednosti.

Kurzweil ::

@ufak, to bo šlo bolj težko. Imam original in je škatla prevelikih dimenzij. Sicer pa na netu nista nič 2 tabora. So tisti, ki razumejo, kaj je ta film pomenil v svojem času in je kot takšen klasika in mojstrovina in so takšni, ki so za to premladi in preferirajo štanc franšize, ker je tam več akcije. Tudi meni je bil oz. je še Alien všeč, ampak zadnji deli so isti in brezvezni, predstavljaj si kako bi se šele jokal, če bi posneli 4 dele Odiseje, kjer bi se v vseh delih dogajalo isto :)) In pa je, ne rabiš bit znanstvenik, samo slep ne smeš bit, da vidiš za kaj gre v novem Alienu. Tebi ni sprocesiralo, da bo šlo za isto stvar, dejansko kot v vseh delih prej? Za tebe če ima film počasen tempo, je že kar slabo? Svašta, tudi to je del današnje mladine, nihče nima več potrpljenja in občutka. Naprimer če bi pri Odiseji bil tempo, kot pri Alienu, bi šele bila greznica, ravno to je namen, da dobiš občutek kako "počasno", monotono in tesnobno je vesoljo... verjetno ti razlagam preveč... Odiseja ima ravno takšen tempo, kot ga mora imet. In nikdar nisem rekel, da je Odiseja najboljši filme ever, to je tudi zrastlo na tvojem zelniku. Pravim samo, da primerjat Odisejo iz tistega časa in nov štanc Aliena v tem času, je patetično...

svecka ::

Kdor ni razumel 2001: A Space Odyssey, je preprosto premlad za moje pojme. Film je izšel leta 1968!!!! Takrat ljudje še na luni niso bili!
Film je iz vidika tehnološke naprednosti in realnosti pravi čudež, saj je vnesel takšne elemente, ki še danes prava znanost v sci-fi filmih (tišina v vesolju npr). Ja film je počasen, kot bi mladci temu rekli, samo ne moreš pa zraven ne da bi užival v globjem elementu vesolja, skrivnosten monolitu, osamljenosti potovanja v vesolju, bojem človeka z AI itd...

Pač obstajajo ljudje,ki trzajo samo na akcijo in tisti ki tudi na kaj globljega zraven.

vostok_1 ::

Počasni filmi v stilu 2001 za bit zanimivi potrebujejo razgledanega in razmišljujočega človeka, ker bo tak človek ob takih prizorih marsikaj premlel v glavi.
Dumb idiots, no offense to anyone out there (the world needs you too), pa rabijo da jim nekdo servira dogajanje step by step, drugače postane praznina v mislih unbearable.
I hate to be a snob but:

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Počasni filmi v stilu 2001 za bit zanimivi potrebujejo razgledanega in razmišljujočega človeka, ker bo tak človek ob takih prizorih marsikaj premlel v glavi.
Dumb idiots, no offense to anyone out there (the world needs you too), pa rabijo da jim nekdo servira dogajanje step by step, drugače postane praznina v mislih unbearable.



To kar ti pišeš je brezvezno posploševanje. Ljudje gledajo tiste filme, ki jim pač pašejo.

Jaz tudi lahko rečem, če ne maraš vampov si neumen, ker to je hrana za razgledane ljudi, ker želodec rabi dlje časa, da jo predela in v tem času lahko razmišljaš kaj se dogaja v želodcu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Not really but ok.

Pač gre iz roke v roko. Gledat pametne filme te naredi pametnejšega in obratno.
To ne pomeni, da ne gledam butastih akcij. Ampak tudi butasta akcija mora imeti nekaj misli zadaj.
Pacific rim je recimo meni zakon film. Kar recimo za transformerje ne morem rečt.

Problem so tu, kot je Kurzweil reku, štanci. Kjer filme praktično sestavljajo kot lego kocke, pa še to DUPLO lego kocke. Ljudje pa rad gledajo vedno ene in iste barvne zmazke na platnu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

arnecan1 ::

ufek je izjavil:

Sicer pa proglašat Covenant za "nič izvirnega, nič novega in nič zanimivega", ki ga še sploh nisi videl ne ti ne ostali, je pa tudi prikaz tvoje omejenosti in ozkoglednosti.

Sodeč po trailerju:
1. Nič izvirnega, pravzaprav copy paste prvega dela Aliena 1.
2. Nič novega, razen novi del v seriji, oz. skoraj remake Aliena 1.
3. Glede tega, če bo film zanimiv, bomo morali počakati. Na film ali pa vsaj na drugi trailer. Seveda je "zanimivost filma" vezana na subjektivnost posameznika.

Če drugega ne, je bil Prometheus nadgradnja Aliena 1. Prvi del je bil vesoljski slasher, Prometheus pa je skušal odgovoriti z razlago, od kod so inženirji, zakaj so prenašali biološko orožje, še več, dotaknil se je celo izvora človeštva. Seveda je Prometheus razočaral, saj ni dogovoril na ta vprašanja. Zato sem upal, da bo to storil naslednik, vendar po sedaj videnem, bomo dobili malo odgovorov in zopet vesoljski slasher, ki je po trailerju sodeč skoraj kopija Aliena 1.

Film bo vizualno verjetno poslastica, vendar bo preveč predvidljiv. Razbitine vesoljske ladje, facehugger, pošasti se prežrejo iz ljudi, lov po ladji ter igra mačke in miši med ljudmi in xenomorfi, močni ženski karakter, android s sumljivimi nameni.... Vsekakor sem pričakoval nekaj drugega, to sem namreč že videl. In to v fenomenalni, neponovljivi izvedbi. In nobena, še tako draga kopija tega ne bo dosegla, niti do kolen ne. Tudi z originalnim režiserjem ne.

Seveda se lahko motim in so nas z trailerjem zavedli ter niso pokazali vsega. Vsekakor bodo prikazali tudi inženirje, to smo videli po slikah, vendar imam občutek, da bodo zavzeli največ do 10 + par minut filma.

Sem razočaran, saj sem pričakoval film z vprašanji in odgovori, spoznati tujo civilizacijo.... Kdor pa je pričakoval slasher film, pa bo vsekakor lahko zadovoljen. Čeprav dvomim, da bo film dosegel predhodnika.

P.S.: Trenutno razglabljamo glede na videno, to je trailerju. Morebiti bo drugi trailer izdal kaj več.

D3m ::

Ne pozabi na shower sex.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ufek ::

@Kurzweil ti si omenil Odisejo kot kultni film, jaz sem se pač ob to obregnil, ker ima pač vsak svoje mnenje. Ni pa to bila nikjer z moje strani primerjava z Alienom. Filma sta kot dan in noč, Alien je seveda veliko boljši. ;)

Izi ::

Je kar običajno, da ljudje preveč poveličujejo svoj okus in so celo užaljeni, če kdo ne mara kar je njim všeč. Ponavadi se osmešijo z argumentom, da je tisto kar njim ni všeč otročje in namenjeno najstnikom. Bolj beden argument si težko izmisliš, ker so najstniki daleč najbolj kritična publika in jim je všeč veliko manj stvari kot zrelim ljudem, za povrh pa se radi zgledujejo po tujim mnenjih.
Dobrih ali slabih okusov ni. So samo različni okusi.

Okus (filmski, glasbeni in umetnostni) nima nikoli nič s starostjo ali izobraženostjo, ampak je vedno vezan na človekovo osebnost.
Povej mi kaj gledaš oziroma poslušaš in povem ti kdo si.

Skratka, okus je neposredno povezan s človekovo osebnostjo. Če si umirjen (dolgočasen) ti bodo všeč dolgočasni in počasni filmi. Če si dinamičen človek, ki težko zdrži pri miru, najbolj uživaš v akcijskih filmih. Če si zaljubljen boš gledal romantične filme, ...

Če kdo omeni, da je "2001: Vesoljska odiseja" odličen film, vsekakor dobro premisli preden ga povabiš na kakšen žur ali zabavo ;)


Pa še nekaj opažam. Večina misli, da so izraz "kultni film" pomeni dober film. Ne pomeni. Ponavadi je celo obratno.
Kulten pomeni samo to, da si je film nabral določeno število fanatičnih oboževalcev (kult), od tod ime, ki ga po božje častijo. Kultni filmi so za večno gledalcev ponavadi podpovprečni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Personanonim ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Pa so sploh inžinerji ustvarili xenomorfe?

Inžinerji? Misliš Inženirji :P
Inženirji so samo posredno krivi za nastanek Xenomorfov. Po nesreči. A nisi gledal Prometheusa?

Takole jaz razumem zgodbo:
Inženirji niso imeli namen ustvariti Xenomorfov. Za vse smo kot ponavadi krivi Zemljani :D

Inženirji so na posebnem planetu, iz Prometheusa, ki jim je služil kot biološki laboratorij, najprej razvijali posebno hud virus v obliki črne tekočine. Za nastanek te črne snovi smo krivi prav Zemljani.
Inženirji, ki so ustvarili življenje na Zemlji so bili blazno razočarani nad ljudmi, ki so se povsem izrodili in začeli postajati resna grožnja za celotno vesolje, zato so se odločili, da je treba nas, škodljivce, nujno zatreti v kali na našem domačem planetu.
Več kot deset vesoljskih ladij je bilo namenjeno, da na Zemljo odpelje tisto črno tekočino, ki nas bo pobila. Ampak na našo srečo se je Inženirjem pri razvoju tega biološkega orožja nekaj močno ponesrečilo in njihovo orožje je pobilo njih same. Vse bi bilo v redu, če na ta kužni planet ne bi nihče nikoli več prišel. Seveda smo tja prišli ljudje in povzročili katastrofo, ki bo imela katastrofalne posledice za celotno vesolje...

Za nastanek Xenomorfov smo torej krivi prav ljudje, ker smo pristali na tistem planetu in se okužili s tisto črno tekočino. Charlija Hollowaya je okužil robot iz Prometheusa, David. Charlie je zaradi virusa podivjal in začel pobijati vse naokoli in to je bil verjetno učinek, ki so ga Inženirji načrtovali.
Problem pa je bil, da je okuženi Charlie še preden so se pokazali simptomi okužbe, imel spolni odnos s Shaw, ki je zanosila. Tega Inženirji verjetno niso predvideli. Tako je nastal prvi Xenomorf, ki ga je rodila Shaw. Začela se je katastrofa za celotno vesolje...


"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Personanonim ::

But wait,there's more:

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

vostok_1 ::

Izi je izjavil:

Je kar običajno, da ljudje preveč poveličujejo svoj okus in so celo užaljeni, če kdo ne mara kar je njim všeč. Ponavadi se osmešijo z argumentom, da je tisto kar njim ni všeč otročje in namenjeno najstnikom. Bolj beden argument si težko izmisliš, ker so najstniki daleč najbolj kritična publika in jim je všeč veliko manj stvari kot zrelim ljudem, za povrh pa se radi zgledujejo po tujim mnenjih.
Dobrih ali slabih okusov ni. So samo različni okusi.

Okus (filmski, glasbeni in umetnostni) nima nikoli nič s starostjo ali izobraženostjo, ampak je vedno vezan na človekovo osebnost.
Povej mi kaj gledaš oziroma poslušaš in povem ti kdo si.

Skratka, okus je neposredno povezan s človekovo osebnostjo. Če si umirjen (dolgočasen) ti bodo všeč dolgočasni in počasni filmi. Če si dinamičen človek, ki težko zdrži pri miru, najbolj uživaš v akcijskih filmih. Če si zaljubljen boš gledal romantične filme, ...

Če kdo omeni, da je "2001: Vesoljska odiseja" odličen film, vsekakor dobro premisli preden ga povabiš na kakšen žur ali zabavo ;)


Pa še nekaj opažam. Večina misli, da so izraz "kultni film" pomeni dober film. Ne pomeni. Ponavadi je celo obratno.
Kulten pomeni samo to, da si je film nabral določeno število fanatičnih oboževalcev (kult), od tod ime, ki ga po božje častijo. Kultni filmi so za večno gledalcev ponavadi podpovprečni.



Delno, kar si napisal, je res.

Jz razumem, da ima nekdo morda fetiš na generične štance holivuda. Fine by me. Žalostno pa se mi zdi, da en folk pojmuje take filme kot, da je to FILM. They can't, don't want, to see beyond the curtain.

Jz bi prej povabu nekoga na žur, ki misli, da je 2001 dober film, kot pa nekoga ki misli, da je transformers dober film, ali pick some other generic holivud crap.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

David v trailerju





Film Prometheus

Sarkozy ::

je David postal inženir? ;)
Ils sont fous ces Slovenes!

Mr.B ::

Prometheus,
je drugorazredni SciFi na nivoju Aline 3 in 4. Pač ker je bil trg za to.
Prometheus je kr nekaj, edino kar ima skupnega je to da so nakladali da bo kao kultni film kot Alien. Sedaj bi se pa radi šli z Prometheus 2, kao to kar se grejo s star wars, kao ker je bil budget in pogodba podpisana za tri dele, pa morajo nekaj narediti da ne bo finančna polomija.

In nehate srati da sedaj pišejo o neki globini Prometheus, filam , ako ga nismo takrat razumeli, pišejo pač zato ker morajo govoriti, ker so zato plačana, zato da se govori, da bo šel folk v kino. Pač folk bo samo zaradi pisanega nerazumevanja, dodatno rental Prometheus, kar bo samo dodatni dnar...

Prometheus je ocenjen na nivoju filam "The Quiet Earth", pa sem prepričan da ga marsikateri Prometheus fann, ki je prebral N teorij na temo Prometheus, nebi razumel, pa verjetno bi tudi spall zraven...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Sarkozy je izjavil:

je David postal inženir? ;)

Lahko res, da se mu je čisto strgalo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Gregor P je izjavil:

Sarkozy je izjavil:

je David postal inženir? ;)

Lahko res, da se mu je čisto strgalo.



Mogoče pa David pelje to posadko kot vabo na tisti planet :D

FTad ::

oo7 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Sarkozy je izjavil:

je David postal inženir? ;)

Lahko res, da se mu je čisto strgalo.



Mogoče pa David pelje to posadko kot vabo na tisti planet :D



David ne ve več, kje se ga glava drži, toliko ima dela :P

Ne, gre se v bistvu za drugi model. Pač isto je android, novejša verzija. Vsi so pa narejeni po isti podobi.

Trailer breakdown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Nikec3 ::

Počasni filmi v stilu 2001 za bit zanimivi potrebujejo razgledanega in razmišljujočega človeka, ker bo tak človek ob takih prizorih marsikaj premlel v glavi.
Dumb idiots, no offense to anyone out there (the world needs you too), pa rabijo da jim nekdo servira dogajanje step by step, drugače postane praznina v mislih unbearable.
I hate to be a snob but:

Space Oddysey je predvsem tehničen mejnik v svetu filma. Na takratnih Oskarjih je prejel zgolj enega - za posebne efekte. Zaslužil bi si še kakšnega iz tehničnih kategorij, to pa je tudi vse. Seveda bodo hipsterji v filmih vedno našli globlji pomen, ampak dejstvo ostaja da ga stroka jemlje predvsem kot "tehničen mejnik", oziroma je njegova najboljša kakovost "eye candy".

In prosim ne mi o tem, kako je nekdo neumen, če mu ni za gledati Odiseje. Nekateri isti ljudje pravijo, da moraš bit pameten da ceniš "Cloud Atlas".

Jz bi prej povabu nekoga na žur, ki misli, da je 2001 dober film, kot pa nekoga ki misli, da je transformers dober film, ali pick some other generic holivud crap.

Transformers 1 je super najstniški film in s tem ni nič narobe.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

vostok_1 ::

Jz kot najstnik sem iskal in gledal bolj globoke in kompleksne filme kot sedaj, ko z veseljem pogledam kako dumb akcijo.
Maybe there is just something wrong with me...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

vostok_1 je izjavil:

Jz kot najstnik sem iskal in gledal bolj globoke in kompleksne filme kot sedaj, ko z veseljem pogledam kako dumb akcijo.
Maybe there is just something wrong with me...

Edino kar je s tabo narobe je, da bi rad na vsak način ljudi ocenjeval po tem kake filme gledajo. Tudi sebe.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Kako se Prometheus nadaljuje v Covenant?

--- mogoče malo spoilerja ---

Na koncu Prometheusa se edina preživela Elizabeth Shaw, skupaj z androidom Davidom odpelje z eno izmed Inženirskih ladij s planeta LV-223. Android David ji ponudi, da jo odpelje na Zemljo, ampak ona se odloči, da gre na domači planet Inženirjev.
Domači planet Inženirjev naj bi bil rajski planet podoben Zemlji, poln rastlinja, vode in vsega potrebnega za življenje.
Kakšnih 10 let kasneje na ta isti domači planet Inženirjev prileti človeška vesoljska ladja imenovana Covenant. Tudi na Covenantu imajo enega androida z istim obrazom kot ga je imel David, le da je ta novejši model in mu je ime Walter.
Ko pristanejo na ta rajski planet se izkaže, da še zdaleč ni tako rajski kot so mislili. Na njemu je že razbitina ladje, s katero sta pred leti priletel Shaw in David in verjetno okužila planet.
Posadka Covenanta seveda še ne ve nič o Xenomorfih in pogumno steguje glave v Xenomorfova jajca. Začne se dobo znani Xenomorfov razvojni cikel, ki se bo v prihodnosti še nič kolikokrat ponovil, kot smo že videli v Alien filmih...

nurse013 ::

Hvala za tole razlago, sedaj mi je malo bolj jasno vse skupaj
:)
you gotta be kidding me...

Kurzweil ::

Pozabljamo tudi na to, da je igralska zasedba katastrofalna oz. smešna za sci-fi.

Sicer vidim, da nekateri zgoraj bluzite in pišete neumnosti. Samo na kratko bom še enkrat. Odiseja je bila v svojem času mojstrovina in je med sci-fi filmi kultna, verjetno najbolj kultna od vseh. Za Aliena pa sem napisal, da so bili prvi deli super v svojem času, da pa bo tole en naveden štanc, že velikikrat videna ena in ista zgodba (tudi pri tem sem šel že v detajle zgoraj), s slabimi igralci. Večina vas tako razume, vidim pa da nekateri zgoraj nimajo blage veze oz. jih malce muči bralno razumevanje.

Tale film bo povprečje, če ne kar razočaranje. Po domače, kot da bi iz tal izpraskal že 3. isti čugumi in ga žvečil. In pa ja, to da omenjamo nekatere, da so premladi ni noben argument, ampak dejstvo, da ljudje rojeni po letu 90' pač ne morejo razumeti kaj so ti filmi pomenili v letih 70' in 80' in kaj taistim ljudem pomeni potem nek Alien, ki je bil na začetku super, sedaj pa se ponavlja ena in isto. Očitno govorim preveč, da nekaterim potegne.

MrStein ::

Izi je izjavil:


Posadka Covenanta seveda še ne ve nič o Xenomorfih in pogumno steguje glave v Xenomorfova jajca.

V prihodnosti imajo zgleda hude težave s komunikacijo. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izi ::

Kurzweil, tvoj okus je za en kurc :D
Ampak to nima veze. Kar me čudi je, zakaj tako vneto sodeluješ v debati o filmu, ki te očitno ne zanima in za katerega si se že vnaprej odločil, da bo zanič?
Covenant bo brez dvoma boljši kot Prometheus, saj bo bolj podoben originalnemu Alienu in tudi zgodba bo malenkost bolj razumljiva običajnim gledalcem in ne samo dobrim poznavalcem Alien franšize.
Od prvega Aliena bo pa minilo že 38 let in tisti, ki so takrat v najboljših letih gledali ta film so sedaj že betežni starčki ali pa jih sploh ni več in lahko brez problema še enkrat obdelajo isto zgodbo za novo generacijo.

Ne biti egoist oziroma tečni starček. Generacija se zamenja praktično na 20 let in ne moreš pričakovati, da bodo gledali tiste stare filme, ki jih je že davno povozil čas. Vse zanimive zgodbe je treba obnavljati za vsako generacijo posebej, drugače jih povozi čas in odidejo v pozabo.

Nikec3 ::

Kurzweil je izjavil:

Pozabljamo tudi na to, da je igralska zasedba katastrofalna oz. smešna za sci-fi.

Sicer vidim, da nekateri zgoraj bluzite in pišete neumnosti. Samo na kratko bom še enkrat. Odiseja je bila v svojem času mojstrovina in je med sci-fi filmi kultna, verjetno najbolj kultna od vseh. Za Aliena pa sem napisal, da so bili prvi deli super v svojem času, da pa bo tole en naveden štanc, že velikikrat videna ena in ista zgodba (tudi pri tem sem šel že v detajle zgoraj), s slabimi igralci. Večina vas tako razume, vidim pa da nekateri zgoraj nimajo blage veze oz. jih malce muči bralno razumevanje.

Tale film bo povprečje, če ne kar razočaranje. Po domače, kot da bi iz tal izpraskal že 3. isti čugumi in ga žvečil. In pa ja, to da omenjamo nekatere, da so premladi ni noben argument, ampak dejstvo, da ljudje rojeni po letu 90' pač ne morejo razumeti kaj so ti filmi pomenili v letih 70' in 80' in kaj taistim ljudem pomeni potem nek Alien, ki je bil na začetku super, sedaj pa se ponavlja ena in isto. Očitno govorim preveč, da nekaterim potegne.

Od kje tebi, da je igralska zasedba slaba? Ravno nasprotno, vrhunska je, verjetno bo to celo najboljši del filma. Ker zaenkrat kaže, da bo šlo za čisto kopijo Prometheusa/Aliena - Arogantni ljudje pridejo -> delajo bedarije -> nekako nastanejo pošasti -> vsi umrejo na xy horror načinov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

ufek ::

Ja ni mi jasno kaj eni delate v tej temi? Odprite si svojo temo o Odiseji in bluzite tam o višjih pomenih in ostalih nebulozah, ki jih vidite tam, to temo pa pustite ljubiteljem franšize Alien. Če bo nadaljevanje "zanič štancanje in prežvek že videnega" pa se bomo sami odločili, ko bo zadeva veni.

nurse013 ::

Hm,odiseja je bil dober za svoj cas, druzga itak ni bilo oz. Kar je bilo je bilo verjetno boljse.
V bistvu je bil slab film, ce bi bil dober bi nadaljevanja posneli..tako kot pri alienu
:)
you gotta be kidding me...

neboben ::

odiseja 2010 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Izi ::

MrStein je izjavil:

V prihodnosti imajo zgleda hude težave s komunikacijo. :)

Na Zemlji ne vedo, kaj se je zgodilo na LV-223. Oddajniki na vesoljski ladji so bili uničeni.
Edino kar je Shaw lahko naredila je da je posnela tisto opozorilno sporočilo, ki ga bo slišal vsak, ki se bo približal planetu LV-223.

Kurzweil ::

@Izi, po tem, da sem rekel, da so bili prvi Alieni in Odiseja dobri, zato pomeni kar po definiciji, da imam slab okus? Tudi prav :)) A po tvoje lahko v debati sodelujejo samo tisti, ki hvalijo film, ostali pa se morajo poskrit v krtine? ;(( Nekdo, ki so mu bili prvi deli všeč in ki je razočaran nad tem, kar se počne s franšizo zadnja leta mislim, da ima več za povedati, kot tisti, ki hvali nekaj v nadogled. In pa ja, kdor je gledal prve dele oz. so mu bili všeč, še ne pomeni, da je gledal filme 38 let nazaj :)) In prav zanimivo, par postov nazaj pišeš, kao so smešni argumenti, da je nekdo mlad, sam pa 2 posta kasneje pišeš o betežnih starčkih :)) Obstaja tudi generacija, ki je bila vmes, ampak za tebe obstajajo v teh debati samo tisti, ki so gledali 1. Aliena 38 let nazaj in tisti, ki so rojeni par desetletij kasnehje, vmes pa nobenega. Mimogrede, slabo ti gre tudi matematika, saj še ni 38 let od Aliena 1 in poleg vsega nisem govoril samo o Alienu 1... Verjetno bo pretežko razumet še vedno. Poglej kdaj je izšla Odiseja in kaj je film pomenil v tistem času, za to ne rabiš biti betežen starček, kot ti praviš, samo malce občutka za čas, znanost in film moraš imet. Je pa 1. Aliena seveda bil dober, ampak to goborimo že o obdobju Blade Runnerja, ki je bil tudi odličen (verjetno prepočasen za fana no-brainer akcij). In kaj je problem novega Aliena je točno to kar si napisal in kar razlagamo, če ne bi imel težav z bralnim razumevanjem, gre za isto zgodbo že N-tič oz. po tvoje na novo prikazano zgodbo za nove generacije :)) Pa človek umre ob branju tvojega pisarjenja. Če ti zgodbe Aliena 1 in več niso razumljive, kot praviš da jih folk ne more razumet, potem bolje da prešaltaš na Fast and Furious, če ne bo pretežko. In pa nisem jaz začel s tem da je Odiseja vse, temveč so se kritike začele z druge strani, jaz pa se težko zadržim, ko vidim, da nekdo kritizira film, ki je bil pred časom in to ZELO in poleg vsega še zelo kakovosten na več nihojih. Njegov "problem" pa bi naj bil to, da je prepočasen, oz. da ni dovolj akcije... :D

@Nikec3, igralska zasedba je za sci-fi smešna. Naprimer James Franco, je bolj za kakšno pocukrano romantično komedijo, kot pa sci-fi. Mimogrede še to, kdor resnično pozna Ridleya Scotta, ve da zadnja leta po pravilo štanca sranje, pa sem bil nekaj časa od Blade Runnerja njegov fan. če se tako izrazim.

Kurzweil ::

dodano:

@ufek, ne biti teliček prosim. Lepo sem napisal, sem fan starih Alienov in razočaran sem ko vidim tole copy/paste skropucalo. Tudi ti si eden od tistih, ki si mnenja, da lahko v tem topicu pišemo samo hvalospeve?

@nurse13, pišeš velike neumnosti! Napiši mi 3 sci-fi filme iz tistega časa, ki so boljši od Odiseje 2001, lep prosim (stavim, da seznama ne boš napisal). Ti je pa neboben lepo napisal, da je Odiseja dobila nadaljevanje
««
5 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254095 (1524) oo7
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219210355 (49021) Gury
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615843 (6179) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214780 (8396) oo7
»

Alien: Covenant vs. Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
396121 (5486) vostok_1

Več podobnih tem