» »

Iz velikega LPT na tamalega

Iz velikega LPT na tamalega

andHoc ::

Rabu bi konektor, ki bi z tega normalnega LPT, pretvoru vse skupi na tamalega, takega, kot je pri grafični.

Kje zavraga to dobit, se komu to valja doma pa bi mel za prodat??

Nujno rabm
...vse je relativno...

Blup ::

Jst mam neki tacga, sam ma na širokem delu napačen konektor (nima pinov ampak ima luknjice), ampak to sa da zrihtat tko, da daš LPT podalšek vmes pa je...

Blup
:\

ToniT ::

LPT port je samo eden in to 25 pinski, verjetno gre za kaj drugega!

Blup ::

ToniT: ne vem kaj si s tem mislu.... ampak to kar mam jst je pretvornik iz 25 pinskega v 9 pinskega...

Blup
:\

kerga dika? ::

Se strinjam s ToniT-jem. LPT port je samo eden, tisti mali kot ti praviš pa je lahko samo COM port :D

Blup ::

Aja... štekam kaj je hotu ToniT povedat...

DrAlko misl iz LPT na COM....

Blup
:\

andHoc ::

Nope se mi zdi da more bit LPT.

Zadeva je pa sledeča mam en lcd ekranček, tak kot ga majo v trgovinah za stranke, zravn je pa ena kartica "kontroler", ki ma izhod čist z istim konektorjem kot grafične ( mislm da 15 pinov).Zadeva je pa stara ene 5-6 let.
Zdej un ki je to takrat prodal je reku da to je pač takrat bil tak sistem, zdej pa nej bi blo nekak drugač ...


Zdej ko dam kartico notr napiše error conflict...378 ... zdej ko pa izkučim na plati LPT port zadeva začne delat.

Zdej kukr sem uspel zgruntat bi mogu bit LPT.

Drugač pa ideje dobrodošle, ker tole me kr muč, pa še nov displey stane cca 40.000
...vse je relativno...

Blup ::

To je pol kkšn posebn kabl k se uporabla pač za kase ipd... poklič v Tech trade.... tm majo največ pojma o kablih.. pa še ena štacuna je, pa se zdele ne spomnm imena :D

Blup
:\

mare_ ::

Tisti tamal je tut LPT. Sem imel tak pretvornik doma - do predvčerajšnjim :D

ToniT ::

Včasih so imele Hercules grafične kartice take konektorje in običajno je bil zraven tudi lpt port. Mogoče je to.
Kot ideja - probaj prestaviti lpt na matični plošči na drug naslov ali pa na tistem kontrolerju disejbaj lpt port - verjetno je zraven kak jumper.

mare_ ::

Upsssssssss - sem se malo zmotil...... Doma se imel pretvornik za COM, pa še to iz tamalega na tavelkega.....:8) :8) :8)

gumby ::

lpt ne more biti na malem konektorju, ker ima ta samo 9 pinov...
lpt pa rabi 8 za podatke, nekaj za kontrolne signale in mase... to pa je malo več, kot 9:\
kmečka logika:D

andHoc ::

Ma ne sej un konektor ima 15 pinov, glih tko ko grafična,

Sam tista kartica ki jo imam zravn ni grafična ampak en kontroler ... kukr mi je uspel ugotovit da je LPT kontoler ...

...vse je relativno...

PaJo ::

Kolko so meni zanane te strare blaganje, je tisto zadeva COM port in ne LPT port, ker ce je to konektor na katerega priklopis ovi mali printer za racune printat, je to ziher COM port, vsaj pri parih blagajnah, ki sem jih jaz gledal je bil to cisto obicen com port:) Tak da lahko kar komot probas z COM kablom in ne rabis iskat pretvornika, ker mislim da cesa takega ne obstaja:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lpt čip programator na com port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61984 (1900) Brane2
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123424 (13684) Mazo
»

Ne zazna zunanje iomega zip enote lpt vhod

Oddelek: Strojna oprema
141943 (1782) jahtba
»

LPT & COM port

Oddelek: Strojna oprema
71784 (1668) Duhec
»

Ne zazna LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5919 (852) Azrael

Več podobnih tem