» »

potovanje v nemčijo z vlakom

potovanje v nemčijo z vlakom

chrispy ::

Danes zvečer odhajam na prakso v tujino (natančneje flensburg). Odhajam z vlakom (spalni vagon). Ker prvič tako potujem z vlakom, me zanima če kdo od vas ve, ali je na vlaku možnost da polnim baterijo od laptopa, ter če je možen dostop do wifija. Nekaj sem gledal na netu, samo nič posebnega nisem našel.
Poleg tega me zanima, če je kdo od vas že bil kdaj tam? Glede na to da bom tam 3 tedne bom imel kar nekaj prostega časa, je kaj tam vredno ogleda? Nisem ravno velik ljubitelj muzejev. Ampak vsi predlogi so dobrodošli.

lp

MIHAc27 ::

Uf, jaz sem šel samo do Munchna, pa sem imel že dovolj.
WIFI močno dvomim, da boš dobil (razen na postaji mogoče za tistih par minut, ko ustavi).

Edini problem drugače, ki sem ga jaz imel... usedel sem se v oddelek za kadilce. Sem pa nekadilec...

Pa.. A te ne bi prišlo letalo ceneje? Ker tole boš 1 dan potoval, letalo rabi pa 2 urce.

gzibret ::

Nemški ICE ima WiFi. Samo to ni isto, kot spalnik.... Zna bit, da je majo kakšno WiFi točko... Vtičnice so.
Vse je za neki dobr!

chrispy ::

sem ze prisel na cilj. :). Šola je organizirala vlak. Karta je bila okoli 270 evrov za dve osebi če se prav spomnim. Porabila pa sva malo manj kot 17 ur(mučenje in še enkrat mučenje). Spalni vagoni so po mojem mnenju porazni hahah. V tistem malem prostoru je 6 postelj. In če imaš s sabo še kaj prtljage si dobesedno nafuka*. Prisla sva do Municha tam prestopila na vlak za Hamburg in potem v Hamburgu še za Flensburg. S sabo sem imel en tavelik potovalni ruzak, ogromen kovček, torbo od laptopa, ter še en manjši ruzak. Veliko preveč prtljage za na vlak hehe. Sem vmes parkrat dobesedno popizdil ko se je bilo treba guzvat in premikat po vlaku...
drugače pa če bo kdo drug še to bral, pejte z letalom hahah

BlackMaX ::

chrispy je izjavil:

sem ze prisel na cilj. :). Šola je organizirala vlak. Karta je bila okoli 270 evrov za dve osebi če se prav spomnim. Porabila pa sva malo manj kot 17 ur(mučenje in še enkrat mučenje). Spalni vagoni so po mojem mnenju porazni hahah. V tistem malem prostoru je 6 postelj. In če imaš s sabo še kaj prtljage si dobesedno nafuka*. Prisla sva do Municha tam prestopila na vlak za Hamburg in potem v Hamburgu še za Flensburg. S sabo sem imel en tavelik potovalni ruzak, ogromen kovček, torbo od laptopa, ter še en manjši ruzak. Veliko preveč prtljage za na vlak hehe. Sem vmes parkrat dobesedno popizdil ko se je bilo treba guzvat in premikat po vlaku...
drugače pa če bo kdo drug še to bral, pejte z letalom hahah


Torej tip of the day...manj prtljage :D

kixs ::

Sam na letalo ne mores toliko prtljage vzet (oz. moras doplacat). Razen, ce si ze v startu pretiraval z njo - sicer za 3 tedne ne potrebujes ne vem koliko za oblect (stvari za 7 dni, potem pa peres po potrebi).

Je pa tako, vsako daljse potovanje je j*ba in po 17h bi tudi letalo preklel.

MIHAc27 ::

Jaz ko sem letel v Mehiko sem imel 6-7ur vlaka+ 10 urni let.
Ja, dolga je. Najbolj fino je, če je vožnja ponoči, pa mogoče malce zaspiš.

thramos ::

Pred leti z vlakom v Prago ... cca 12 ur, ful je blo luštn :).

koli99 ::

Uf, dolga potovanja.

Pred 1 mesecem; Štart iz Slo ob 11.30, prestop na vlak v Monfalconeju (ITA), prihod v Milano Centrale ob 17:30. Nato je sledila vožnja z avtobusom (Malpensa Express) do letališča (cca 1 uro). Nato na letalo ob 20.45 in let do Addis Ababe, pristanek ob 7:20 (vmes smo pristali še v Rimu za cca 1 uro). čakanje 3 ure in let ob 10:20 do Zanzibarja, pristanek ob 14.20 (vmes pristanek v Kilimanjaru za 1 uro). In nato še vožnja s taxijem do bungalovčka na severu, cca 1 uro.

Vse skupaj torej 26 ur (upoštevajoč -2 uri časovne razlike).

...Aja nato pa še pot domov seveda v obratnem vrstnem redu:)

Smurf ::

Ce ze ravno o tem, lani:

Koh Samui-Bangkok-Abu Dhabi-Beograd-Ljubljana, mislim, da je vzelo 30 ur, bilo je ekstra zabavno, ker sem to pocel z 38.5 vrocine.

thramos ::

Ne sej ... prestopanje, čakanje, stiskanje na letalu, avtobusu ni lih fajn. Ampak en dan preživet na udobnem vlaku, kjer se lahko kadarkoli pretegneš sprehodiš, marsikej zanimivega vidiš čez okno (in na vlaku :)), je meni idealen način potovanja. Še sploh če nimaš z sabo prtljage kot da se seliš. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako točni so slovenski vlaki?

Oddelek: Na cesti
356079 (2507) MIHAc27
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319036 (7247) iceman3
»

Japonski brzovlak presegel 600 kilometrov na uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6220147 (16393) Okapi
»

Kako najceneje iz Nizozemske in nazaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509089 (7904) _marko
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374902 (4054) BigWhale

Več podobnih tem