» »

Kako najceneje iz Nizozemske in nazaj

Kako najceneje iz Nizozemske in nazaj

«
1
2

_marko ::

Torej, naslov pove vse.
Dodal bi samo to, da imam prtljage le nahrbtnik z prenosnikom.

Z letalom iz Amsterdama v LJ in nazaj me vse stvar stane dobrih 80k!
A obstajajo kakšne druge linije? Nimam ravno izkušenj z planiranjem teh zadev.

Hvala
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

blue ::

Pokliči en kup turističnih agencij za predračun.

Pa poglej za nizkocenovnimi prevozniki.

Aja pa ne pričakovat, da boš dobil poceni let če boš 1 teden prej rezerviral let :D

Ejsi_Disi ::

Pa ne more pridt 80k8-O . Ko sem šel spomladi, me je prišlo 50k. 3 dni, polpenzion, Brnik - Amsterdam z Adrio. Drugače pa, če imaš samo nahrbtnik, potem probaj na štop. In to kakšnega slovenskega prevoznika, ki ima relacijo do Amsterdama. V SLo jih je dosti takih, ki imajo redne prevoze do tja.

_marko ::

Tisto je bila akcija za 200€ pri Adriji. Te akije žal več ni!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tody ::

kamijonarji gredo vsak dan gor in vsak dan dol :) Sicer ne en in isti ampak to je prava (poceni pot)

Cosmo ::

Wizzair iz Bruslja do Brnika.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

SleepLess ::

Če ne boš rezerviral dosti prej mislim da pri Wizzair-u nebo veliko ceneje, pa se menim, da je z adrio potovati mnogo udobneje in "zanesljivo" (vsaj ce primerjam rynair in adrio, z wizzariom se pa nisem potoval).

STASI ::

Vlak je dobra alternativa letalu, edino počasen je. Greš do Munchna nato pa tam vzameš vlak za Amsterdam. Pot traja cca 16-18 ur. Odvisno kdaj greš iz Slovenije.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gumby ::

s kolegom sva bila pred tedni gor z avtom, vozila sva se 13 ur.
tudi ni najceneje, ker gre ~250€ za bencin samo...
my brain hurts

_marko ::

Jaz grem v obratni smeri, iz NIZ v SLO in nazaj. Ne da se mi izgubljati ogromno časa na vlaku.
Poiskati bom probal kako z vlakom do Bruslja in potem z letaom v LJ.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

A ve kdo koliko je razlike med Bruselsko železniško postajo ter letališčem ter kako se najhitreje tja pride?
Koliko časa rabim?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

blue ::

http://www.brusselsairport.be/to_from_a...

aja pa poglej, da nima Bruselj več letališč :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

_marko ::

A ve kdo kako striktni so letalski prevozniki, če zamudiš rok za prijavo na letališču za par minut.
Napreč, napisano imajo da moraš vsaj 40 min bit prej na letališču.
Mene pa zanima koliko je to res.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mile ::

bodi točen. Že ostal na letališču zaradi tega....

perci ::

Tudi jaz sem že dvakrat zamudil letalo. Enkrat sem ga dejansko zamudil (prisel po vzletu), drugic pa 35 minut pred vzletom.

Blo je na Gatwicku, una baba iz check in-a je poklicala adria representativea in vprasala, ce nas spusti gor (bilo nas je 6). Pa je ata lepo reku, da ne.

perci ::

Aja, pri ryan airu je tkole.

Ko sem enkrat letel iz celovca in sem vedel, da bom pozen, sem med vožnjo klical na celovško letališče in jih prosil, če me lahko počakajo. Na checkinu so mi potem rekli, da so me čakali do 10 minut do vzleta, potem pa pač niso več mogli. Ampak to je tut od letališča odvisno.

Drugič sem se vračal iz rima, pa je mel bus zamudo in sem klical na ryanair in je rekla baba, da je 40 minut zadnji zadnji rok. Če bom minuto kasneje, da ne bo šlo.

_marko ::

Wizzair ima tudi 40 minut pred vzletom zadni rok.
Problem je samo v tem, ker nevem kako točni so nizozemski in belgijski vlaki. Lahko se zgodi, da ima kateri zamudo - jaz pa morem 3x prestopit.
Če pa zamudiš ta rok, in čakaš dodaten dan pa cenovno ni ravno sprejemljivo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tspider ::

Moje izkušnje so takšne, namreč vsako leto potujem k sestri na nizozemsko. PRva leta sem, zaradi tega ker pri nas niso vozili poceni letalski prevozniki hoditi v Italijo do Trevisa. Kake 2 h od meje še z avtom. Odkar pa obstaja na Brniku Wizzair, oz. Easyjet je pa vse zelo enostavno. in poceni. z wizzairom greš do Bruslja - Charleoi potem potuješ z vlakom. za wizzair sem jaz dal povprečno tam okoli 100eurov za obe smeri. Potem te pride karta za vlak okoli 10 eurov (ta karta je samo za belgijo), in je cena 10eurov če kupiš povratno( sepravi 2x10). Čene mislim da je enosmerna tam okoli 17-18 eu. Potem mislim da je od belgijske meje do amsterdama še tam okoli 3-4h z vlakom, kar daš za enosmerno tam okoli 30eu. Je pa tako da so belgijski in nizozemski vlaki 100% točni, le na belgijski železniški postaji se mogoče kdaj zgubiš, ker imajo zelo slabo označeno. NA nizozemskih železnicah pa je vse zelo dobro označeno. Mislim da pa lahko kupiš na slovenskih železnicah za 2 osebi za 3 dni tam ene 60 eu za potobvanje po nizozemski z vlakom. mislim da tam potovanje ne pride več kot 200eu samo pot.

Druga opcija pa je da greš z easyjetom do londona in potem iz londona spet z easyjetom do amsterdama, sicer manj komplikacij, potovanje ti vzame manj časa ampak le nekaj več denarja. Ker si le z ročno prtljago ni problema, ti ni treba čakati na prtljago... tako da zamude za ujem drugega letala ni pričakovati. Sicer so pa vlaki na nizozemskem zelo dragi, za primer od eindhovna do amsterdama cca 200km odšteješ tam okoli 30eu.

lp

_marko ::

tspider:
Sej če bi na 25 oktobra bilo možno priti iz Amsterdama v London in potem v Ljubljano bi to tudi storil, ampak to ni možno(mislim vsaj).
V časovni stiski sem pa zato, ker imam še 25.okt zjutraj izpit.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tspider ::

Problem je samo v tem, ker nevem kako točni so nizozemski in belgijski vlaki. Lahko se zgodi, da ima kateri zamudo - jaz pa morem 3x prestopit.

pa greš kako uro prej, da če enega zamudiš imaš drugega čez eno uro. Več ali manj so te linije redne in vozijo na 1h oziroma pol h

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tspider ()

_marko ::

Ja, sej. Ampak problem je, ker imam zjutraj izpit na Nizozemskem in zvečer nek opravek v LJ.
Stvar je komplicirana :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tspider ::

ja no sej ni tak problem. Gor greš potem s cheap prevozniki, easyjet wizzair, er gor ti ni pomembno kdaj prideš. greš pač en dan prej. pol nazaj greš pač z adrio ki gre ta dan 25 oktober, mislim da tam okoli 18. in daš pač za adrio 150eu, za brnik- london-amsterdam pa tam 70eu. TAko da te stane tam okol 220eu. Drugače že ne znam več pomagat:) mal kompliciraš:) pejt dan prej pa greš še mal u red light district pa je ;)

_marko ::

:) heh
Hvala za pomoč, ampak nisma se razumela najbolj. Vem pa, da kompliciram.
Jaz grem 25.okt iz Nizozemske v Ljubljano. Ampak imam do 12 h izpit, zato ne morem it prej. Do večera pa morem bit v LJ.
Vlak mi pa prispe po urniku ob 16:26 na Chareleroi SUD železniško postajo. Od tam še morem na avtobus do letališča. Zadni rok za prijavo je 40 minut pred vzletom, torej 17:00. Avtobus po urniku prispe 16:56.
Problem se pojavi če imajo vlaki zamudo. To je to!

Hvala pa za ponujeno pomoč.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tspider ::

saj pravim vlaki po mojih izkušnjah nimajo zamudo. po nizozemski oz belgiji sem že kar velikokrat potoval z vlakom, tako da meni ni še nobeden zamud
je pa amsterdam -brnik 25 oktobra ob 18h avion 152 eu.
to je to a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tspider ()

_marko ::

Ne, grem iz Bruslja z Wizzairom ob 17:40. za manj ko 20€. Seveda, če ga bom ujel :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tspider ::

pardon 21.20 takrat gre avion

_marko ::

Iz Amsterdama gre Adrijino letalo ob 18:35.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

_marko: Glede na moje izkušnje vlak Ede-Rotterdam načeloma ne zamujajo. Se je pa zgodilo da je zamujal(cca 10minut) samo sem šel na drugega.
Aha, sem malce pogledal kako do Chareleroi. Če imaš možnost pojdi na IC vlak iz Ede v Rotterdam, ki ima odhod ob 12:20. In boš v Rotterdamu dovolj zgodaj (13:26). Kako pa nameravaš priti na železniško? Avtobus ali taxi?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

Sori za zamudo. Nisem videl tvojega odgovora.
Vlak od Wageningena pa do Charleroi SUD

->Kako pa nameravaš priti na železniško? Avtobus ali taxi?
V Wageningenu me bo peljal kolega do postaje, Iz CharleroiSUD železniške pa po mojem z avtobusom(ali taksijem).

Bom pogledal še za ta vlak, ki si ga omenil.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Stasi: Ne najdem omenjenega vlaka.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

Upam da link dela Deutsche Bahn ve vse
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

Vseeno prideš najhitreje na Charleroi SUD ob 16:26.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

To ja, ampak imaš manjše možnosti zamude. Saj si v Utrechtu ob 12:43 in ggreš an vlak za Rotterdam že prej (12:49) tako siprej v Rotterdamu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

To je pa res ja, hvala za opozorilo!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

A ve kdo koliko ti gre provizije iz masterkard bančne kartice, če npr plačaš let pri Wizzairu?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

[SpydeR] ::

Če prav vidim na svojem invoiceu naj bi tole blo to: CC Payment Handling Fee 12.00 EU. To je blo za 2 karti. Se prav 6€/karto?

_marko ::

Ryan air ima 5€. Nevem pa ali se razlikujejo od prodajalca do prodajalca... zdi se mi logočno, da bi bi provizija bila vedno enako velika. NEvem.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

_marko ti je uspelo ujeti letalo?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

Zamudil sem boarding za 20 minut, ampak ker nisem imel prtljage razen ročne so me na lepe oči spustili na letalo.
V Belgiji so vlaki katastrofa! Ničesar ni označeno, neveš kam moraš it.
Nizozemski pa radi zamudijo par minut.

Tako, da na tak način kot sem jaz imel planirano ne priporočam nobenemu.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

perci ::

Zamudil sem boarding za 20 minut, ampak ker nisem imel prtljage razen ročne so me na lepe oči spustili na letalo.


Tkole sem jst ze dvakrat zamudil letalo ;), sam da me potem niso na lepe oci gor spustili. Adria sux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

_marko ::

Če bi zamudil boarding v Londonu - Stansted res močno dvomim, da bi me spustili.
Sem čakal 1 uro samo, da sem prišel na vrsto da so me pregledali.
Vzeli so mi vodo in fanto in me celega pretipali, meni pa je blo pač smešno in sem se smejal. No, to jim je šlo v nos in sem moral še posebej kazati vso elektroniko, ki sem jo imel s seboj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

perci ::

Jst sem zamudil check in, London Gatwick, prišel sem 35 minut pred vzletom, s samo ročno prtljago in je adria representative rekel, da nas ne bodo "čakali". Pri tem, da smo zamudili zgolj zaradi delaya železnice, ker so bile tisti dan pač poplave. Bilo nas je 6, od tega dva first class in nas niso hotli spustit. V pol ure bi brez problema prišli do aviona. Me je malo spominjalo na "Ko to tamo pjeva" - Propisi su propisi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

Jest ti lahko povem, kako takele reči rešujejo Japonci.

Imajo neke take bloge odprte, kamor se vpisujejo "trivialne" informacije kot: "Grem čez Hokaido z avto 1.12.2006. Če hoče kdo prisest, mi bo dal za 1/4 becina denarja".

Tukaj pri nas te prakse žal ni, vendar bi jo lahko uvedli.

Ker sigurno gre magari kakšen kamionar iz/v Amsterdam. Pa itak se je boljš vozit v kamionu, kot v osebnem avtu. Skoraj.

Whatever.

"Trivialni blog" je dobra rešitev, IMO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

root987 ::

Thomas: Sicer ni za po Evropi, je pa vsaj po Sloveniji - Prevoz.org
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

_marko ::

Thomas:
Meni se ne da vozit 18 ur iz Amsterdama. Grem pa vseno tako pred božičem nazaj, ker so cene letal občutno višje v času praznikov.

Po Sloveniji pa že obstaja ta sistem, ki ga omenjaš. Načeloma gre za prevoz študentov iz Lj za vikend.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mati ::

Kar imajo Japonci, imamo evropejci že zdavnaj: Klik

Drugače pa jaz sem pred 1 mesecev bil v Utrechtu, šel sem pa na relacijo Gradec - London - Eindhoven. Ter isto pot nazaj. Vlak Eindhoven - Amsterdam je stal okoli 20 EUR.

V tvojem terminu stane relacija London - Eindhoven 0,01 EUR za obe smeri. London - Gradec pa 0,01 GBP, ter nazaj isto. Plačaš samo takse v znesku nekje 30 EUR. Vse skupaj te nebi smelo stati več, kot 200 EUR.

Vzel sem pa termin 11.12.2006 - 19.12.2006 glede na to, da nisi vpisal točen termin.

_marko ::

21-23.12. je termin. Iz Nizozemske v Slovenijo.

S katero družbo si pa letel?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mati ::

Sorry, letel sem z Ryan air.

Sem pogledal in ta termin je malenkost dražji, vendar še vseeno ceneje, kot prej predlagane variante.

JamesBond ::

Najceneje je peš/štop. Rabiš le hrano/pijačo za po poti :D

Jan987 ::

peš sigurno ni najceneje ker bi za spanje in hrano porabil več, kot da greš nevem na štop v bruselj pol pa z wizzom naprej pa si komot v enem dnevu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923589 (20834) alexa-lol
»

Kako najceneje do nizozemske?

Oddelek: Loža
266373 (5029) Boskox
»

Potovanje v Amsterdam.

Oddelek: Loža
73156 (2820) koyotee
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410154 (7642) innerspace
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374912 (4064) BigWhale

Več podobnih tem