» »

OBD 2 konektor

OBD 2 konektor

free_k_shot ::

Živijo, mal sm bral po forumu pa nism naletel na moj odgovor.
Zanima me če ima kdo izkušnje z obd2 konektorji ki jih je moč dobit na ebay (vidu sm tut na dealextreme). Rabil bi za diagnostiko avtomobilov, pregledovanje napak, odpravljanje le teh, da ugasne lučka za computer service ipd.

Dandanes je na voljo tega ogrooomno. Pa ne vem za kaj se odločit. Vem da ni profi zadeva ampak za mal € ni velik za pricakovat. Gledam te 2 zadevci;




Če mate kkšn pameten predlog lahko tut podate. Pa prosim brez neumnih komentarjev.

free_k_shot ::

ebay.com/itm/291029572855?nav=SEARCH

ebay.com/itm/400644822254?nav=SEARCH

Prej ni prijelo. Morda bo zdaj.

darkolord ::

Kateri avto imaš?

Te poceni zadeve so vse enake, tako da vzameš pač najcenejšo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

free_k_shot ::

Jaz imam clio 2, ampak to ne pride v upostev zame. Jst mam (kolikor je men znano) obd 1 oz. drug prikljucek od obd 2. Sm na eni strani najdu kateri avtomobili in letniki pridejo v upostev za obd 2.
Potem mislis da je vseeno? Ker pod opisom enega so neke samo basic zadeve, pri drugem pa tudi tisto kar bi jaz želel. Ta konektor bi uporabil v povezavi z obd auto doctor (za PC).

Se opravicujem ker ni čšž-jev, ampak pisem iz tablice pa je zamudno. ;)
Hvala

darkolord ::

Oba imata identično funkcionalnost. Katere funkcije boš lahko uporabljal, je odvisno od računalnika avtomobila.

TribesMan ::

ELM ni glih najboljša izbira, če hočeš delati s široko paleto avtomobilov, saj veliko računalnikov ni kompatibilnih.

Za široko uporabo rabiš kaj "boljšega", recimo Autocom CDP+ je popularen zadnje čase.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

menjalnik ::

Tudi jaz ravno kupujem obd konektor in sem naletel na tole www.globepoint.si/obd2-bluetooth-avto-d...

free_k_shot ::

TribesMan je izjavil:

ELM ni glih najboljša izbira, če hočeš delati s široko paleto avtomobilov, saj veliko računalnikov ni kompatibilnih.

Za široko uporabo rabiš kaj "boljšega", recimo Autocom CDP+ je popularen zadnje čase.


Sam ce sem prav razumel gre tukej za program, ne? Al konektor?

Menjalnik, to sem tudi jaz gledal in je prek ebaya cenej :)

free_k_shot ::

Zj sm se na ebayu glesu za te cdp skenerje. Glede na ceno mora bit boljsa zadeva ja. Ampak pride tudi 150€ in vec :/. Trenutno mal prevec za moje igrackanje.

TribesMan ::

To je kabel in program. Samo ta zadeva se zna povezati in pogledati napake in parametre večine avtomobilov in to ne samo motornih računalnikov, tudi airbagov, ABS enot, klime itd...

ELM327 je v primerjavi s tem totalen drek. Saj komunicira samo z motornimi računalniki, pa še to samo s kako slabo polovico vseh, pa še na tej polovici vidiš samo osnovne parametre, ter številke napak, brez opisov kaj točno pomeni...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

andromedar ::

OBD2 ELM327 + Torque (za android) je prava kombinacija ;)
Eh?

darkolord ::

ELM327 je v primerjavi s tem totalen drek. Saj komunicira samo z motornimi računalniki, pa še to samo s kako slabo polovico vseh, pa še na tej polovici vidiš samo osnovne parametre, ter številke napak, brez opisov kaj točno pomeni...
ELM327 v bistvu komunicira samo z glavnim računalnikom, bere pa pač parametre, ki ti jih proizvajalec dovoli brati (nekaj obveznih + nekaj dobre volje proizvajalca) direkt iz diagnostičnega priključka.

free_k_shot ::

TribesMan je izjavil:

To je kabel in program. Samo ta zadeva se zna povezati in pogledati napake in parametre večine avtomobilov in to ne samo motornih računalnikov, tudi airbagov, ABS enot, klime itd...

ELM327 je v primerjavi s tem totalen drek. Saj komunicira samo z motornimi računalniki, pa še to samo s kako slabo polovico vseh, pa še na tej polovici vidiš samo osnovne parametre, ter številke napak, brez opisov kaj točno pomeni...


Maš kkšno ugodno varianto za tole zadevco? Sem mal pogooglal pa se mi zdi bolj interesantno. Kdo to pri nas dela/uvaža?

thnx

Assass1n ::

Jaz imam nekje elm prodam za 15€ dostava na dom ZS, moj polo l97 je rabil vag-com kabel, golf 4 pa dela bp.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

TribesMan ::

Nevem kdo to pri nas prodaja, kupi na ebayu pa je...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

first_line ::

Vidim da bojo servisi imeli spet kaj za služit s skurjenimi računalniki v avti.

Tega se ne vtika v avto, razen če bi ga rad z avto vleko na odpad poslal.

St235 ::

Maš kako razlago/vir za tole? Al gre za osebno izkušnjo ko si zamenjal vibrator in OBD 2 konektor?

Brane22 ::

OBD-II AFAIK počiva na CAN protokolu. Če je električno pravilno izveden, je to to.

Vsa razlika v ceni je v SW in tem kaj zna. No, razen če ne zašuštra kaj in pomotoma pošilja tam neke čudne kode, ki lahko kaj zaklenejo, onemogočijo ali kako drugače zaplezajo...

darkolord ::

Tisti CAN od OBDja je itak čisto ločen od vseh ostalih - glavni računalnik dela kot proxy, tako da lahko samo prek njega prideš do ostalih sistemov.

first_line ::

St235 je izjavil:

Maš kako razlago/vir za tole? Al gre za osebno izkušnjo ko si zamenjal vibrator in OBD 2 konektor?


Pogoglaj cheap china obd killed car computer.

Še na Avtonetu imaš neki folka.

St235 ::

sem in prej najdeš News & Star | Has the smoking ban killed our local pubs? kot pa karkoli na to temo.

knap ::

Da ne odpiram nove teme...

Kupujem obd2 elm327 BT vmesnik. Uporabil bi ga na opel astri gtc 1.9 cdti, letnik 2007.

Kaj priporočate:

http://www.ebay.co.uk/itm/V1-5-Super-Mi...

http://www.ebay.co.uk/itm/Interface-V1-...

ali morda tega:

http://www.ebay.co.uk/itm/V1-5-ELM327-O...

ki se ga dobi tudi na bolhi, nekoliko dražje...

Uporabil bi program torque pro za android.

Torej, katerega od zgornjih bi vi izbrali, morda kako drugo varianto?

Hvala za vaše nasvete.

LP

knap ::

naročil sem to zadnjo zadevo za 6,25 gbp (poštnina vključena)
če ne bo ok, pa vzamem katero drugo...

LP

Buggy ::

knap je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...

Kupujem obd2 elm327 BT vmesnik. Uporabil bi ga na opel astri gtc 1.9 cdti, letnik 2007.

Kaj priporočate:

http://www.ebay.co.uk/itm/V1-5-Super-Mi...

http://www.ebay.co.uk/itm/Interface-V1-...

ali morda tega:

http://www.ebay.co.uk/itm/V1-5-ELM327-O...

ki se ga dobi tudi na bolhi, nekoliko dražje...

Uporabil bi program torque pro za android.

Torej, katerega od zgornjih bi vi izbrali, morda kako drugo varianto?

Hvala za vaše nasvete.

LP


jaz imam tocno tega iz tvojega linka

http://www.ebay.co.uk/itm/V1-5-ELM327-O...

Je prikladno majhen, tako da ga imam lahko vedno vkljucnega (pod pepelnikom) in nic ne moti.

S programom Torque tudi v Oplih ni bilo tezav.

knap ::

ok, hvala za informacijo...

torej je lahko ta "igrača" vedno priključena, tudi med vožnjo?:)
ali morda veš kje ima opel astra skrit ta vmesnik za priklop te naprave?

Hvala

LP

kixs ::

Pri Astri H je med menjalno rocico in rocno. Odkrijes tisto "odlagalno policko" in ga vidis spodaj. Ta mali konektor imas potem res lahko vedno priklopljen.

Celo na YT imas video:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

buneech ::

Pri Astri H ti ne bo vsega prebralo, samo glavni računalnik motorja. Kakršne koli napake na žarometih, airbagih, itd. se ne bodo pojavile notri.
Hitrost, obrate in take parametre ti bo pa lepo pokazalo.

first_line ::

Jaz bi prepovedal uvoz teh OBD2 konektorjev. Mehanikom odžirate zaslužek, pa še km zbijate pred prodajo! Sram naj vas bo.

hojnikb ::

aja, z odbjem se da kilometre zbijat ? :))
#brezpodpisa

knap ::

hvala za video, komentarje :)
kilometre pa se verjetno ne da zbijat, se motim?

LP

first_line ::

Seveda se da. Ampak predvidevam da se bo sedaj poostril nadzor nad uporabo in nakupom teh OBD2 škatlic, glede na to da so začeli zapisovati km na tehničnem.

jinzo ::

Kako da ne, poznam enega ki ma bratranca od strica tete, ki je z takim ELM327 priključkom natunal avto da sploh ne pije več bencina!!111oneoneeleven. To nam samo zlobne korporacije preprečujejo da se ne vozimo zastonj.
Ne preko obd se ne da spreminjat kakih takih zadev (no verjetno na kakem avtu že, generalno pa močno dvomim) - no, če se pa bi bil vsekakor zanimiv kak vir na to temo. In zakaj bi poostrili nadzor nad takimi napravami? daj nehaj strašit tu ljudi ker bodo pričakovali da kupujejo nevem kako mašino/tester ko pa gre v resnici za čist osnovne zadeve z katerimi si bore malo lahko začneš (razen za določene znamke ala Ford ko obstajajo namenski programi, ki omogočajo malenkost več).

kamuee ::

Jest mam to doma, sprobal na torqe pro na sgs3 preko bluetooth 2.0 in dela vredu, poleg dobiš še SW za PC, ki je tudi ok.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

TribesMan ::

Ti ODB bluetooth konektorji so brezveze, vidiš samo najbolj osnovne parametre delovanje motorja (obrati, pritisk turbine, pretok zraka, temperatura motorja,...) Pogledaš lahko kodo napake, a zraven ne dobiš opisa kaj ta napaka točno je. Povežeš se lahko samo na motorno elektroniko, vse ostalo pa je nedostopno.

Če hočeš kakšno pametno diagnostiko, moraš kupit namenski kabel za svojo znamko, recimo Op-Com za Opel...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Buggy ::

mah kje no...ce tako first_line pravi bo ze res...pa opcijo imas tudi, da poleg zbijanja kilometrov lahko naredis iz avta karavana ali pa kabri, odvisno kateri letni cas je in kaj potrebujes :))

Tale OBD BT v navezi z Torque je pri meni zelo OK kar se tice pregledovanja napak ter spremljanja parametra turbine in loada na plinu, poleg ostalih prikazovanj delovanja motorja pa je bolj kot ne igracka.
Drugo je ce se priklopis z namenskim programom na PC-ju, ki omogoca nekaj vec (brisanje napak) in vpogled v se nekaj parametrov, ki niso vezani samo na ECU (Ford vem da ima dostop se do dashboarda, saj je sodelavec vklopil piskanje za rikverc :D
)...za kaj bolj resnega pa rabis imeti kot je bilo ze receno namenske testerje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

obd2

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162788 (814) hojnikb
»

Priklop na tester in oderuštvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5315218 (13021) krneki0001
»

Avti, ki nimajo potovalnega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5614006 (11640) Spajky
»

mercedes benz diagnostika

Oddelek: Na cesti
72901 (2416) SumTingWong
»

Kje kupiti avto tester( računalnik)

Oddelek: Na cesti
1414041 (13676) SkIDiver

Več podobnih tem