» »

Kje kupiti avto tester( računalnik)

Kje kupiti avto tester( računalnik)

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,kje bi se lahko kupil računalnik,ki z njim lahko izbrišeš npr napake na vozilu,
~če npr sveti lučka za airbag
~Če hočeš videti realne kilometre
~In vse ostalo.
Lahko mi tudi linke prilimate
LP :)

Klemzz ::

Kupš nek kitajski obd2 bluetooth modul in kakšno aplikacijo za android. Za take napake bo vrh glave.

hojnikb ::

sam to ti afaik nebo pomagal pri izbrisu teh napak, ampak samo pri diagnostiki..
#brezpodpisa

Vikking ::

Za katero znamko vozila se gre. Npr za VW se dobi tester ki diagnosticira, nastavlja in briše napake za male pare.

Vsak znamka ima takorekoč svoj tester/program, univerzalci so zanič in tudi samo branje napak če že zna prebrati, so preveč splošne kode.

Kar se tiče km je odvisno spet od posamezne znamke, ker lahko so km zapisani v rač. različno, torej je več nivojev "globine" zapisa (že od samih letnikov vozila znotraj iste znamke in modela je lahko različno) zelo specifično.

hojnikb ::

realnih kilometrov pr nas tako ali tako nikol neboš vedu :)
#brezpodpisa

kriko07 ::

Gre se predvsem za VW,BMW itd..
Ali imaš mogoče kakšen link kje se da to kupit?

AndrejS ::

ebay , dealextreme , ...

_commandos_ ::

kabli
vw http://www.ebay.com/bhp/obd2-usb-cable
bmw http://www.ebay.com/bhp/bmw-obd2-cable

diagnostični orodji (inpo in vagcom) pa najdi na travnikih ali pa povprašaj na ww/bmw forumu

Utk ::

hojnikb je izjavil:

sam to ti afaik nebo pomagal pri izbrisu teh napak, ampak samo pri diagnostiki..

Tudi napake lahko brišeš, ne moreš jih pa disablat da jih ne bi več kazalo, če se spet pojavijo. Če vidiš "realne" km je pa najbrž odvisno od avta, ampak dvomim, da na splošno kaže kaj drugega kot števec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriko07 ::

ja potem rabim pa še program ne?
Samo,kaj pa če bi kupil tisto zadevco ki je na bluetooth?
Samo računalnik imaš v bližini,pa ti sam najde avto?

krucymucy ::

Autocom cdp+ se da dobiti za dobro ceno.

SkIDiver ::

Lahko kupiš tudi bluetooth različico. Bolj je pomembno, da moraš vedeti kater protokol podpira avto na katerem boš skušal uporabiti OBD2 modul.

Tole kar se oglašuje na linkih, da gre za ELM327 je pesek v oči. Resnica je...
The 1.0 version of the ELM327 did not implement copy protection, and the PIC code was copied[6][7] and widely sold in devices claiming to contain an ELM327 device. Numerous problems have been reported[8] with Chinese clones, partially due to bugs inherent in the early code.
Although these pirate clones may contain the ELM327 v1.0 code, they may falsely report the version number as the current version provided by the genuine ELM327, and in some cases report an as-yet non-existent version.[9] The actual function of these pirate clones is nonetheless limited to the function of the original ELM327 v1.0, with inherent deficiencies.

Vir

Danes imaš na trgu že ELM327 V2.0. Imaš pa še ELM320, 322, 323, 325,328 in 329.
Lahko kupiš tudi kitajski jajček, vendar ne pričakuj kaj več kot gledanje osnovnih live data podatkov, branje napak in brisanje napak.

V vednost! Avto ima lahko več ECU-jev in ne samo enega! Poleg ECU-ja motorja ima še airbag ecu, abs ecu, cluster ecu(števci), confort modul ecu, itd... S kitajčki do teh modulov ne moreš dostopat, če bi se šel rad kaj konretenga.

Za VAG si lahko kaj konkretenga omisliš tukaj. Če ne veš v kaj se spuščaš pa raje ne rini tako globoko, ker ne boš z dvema kliloma prišel do številke, ki jo iščeš;) Bolje, da daš nekaj € za kitajca z bluetoothom.

PS: Stanje kilometrov se lahko zapisuje v različne ECU-je v avtomobilu.

Utk ::

No no, ti kitajski kloni so čisto vredu, za to ceno, manj kot 10$. Karkoli drugega "originalnega" ne bo manj kot 100. Kaj boš z njimi naredil je pa bolj odvisno od softwara kot od same naprave.

Assass1n ::

Jaz imam vw polo l97 pa sem kupil elm327 bluetooth modul(prodam za 20€ ZS). Po jajcanju sem ter tja sem ugotovil, da ga moj polo sploh ne podpira. Potem sem kupil vag-com kabel na usb in sem prenesel iz neta free verzijo vag-com program in sem brez problema pobrisal airbag napako, da je ugasnila lučka. Lahko dostopaš tudi do motorja in menjalnika pa še polno nekih funkcij ima nisem se poglabljal. Delal je tudi na kolegovem golf 4 l00.
Za realne kilometre pa nisem zasledil, in dvomim da je zmožen prikazat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

SkIDiver ::

Utk nisem rekel, da je kitajc napačna izbira. Pravim, da za osnovno stvar je čisto OK, če hočeš malo pošnofat in resetirat kako napako v motornem ECU-ju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

obd2

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162788 (814) hojnikb
»

Priklop na tester in oderuštvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5315218 (13021) krneki0001
»

Avti, ki nimajo potovalnega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5614006 (11640) Spajky
»

mercedes benz diagnostika

Oddelek: Na cesti
72901 (2416) SumTingWong
»

OBD 2 konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
347480 (6493) Buggy

Več podobnih tem