» »

Težave z zvočno kartico

Težave z zvočno kartico

miha123 ::

Pozdravljeni,

Imam kakšnih 5 mesecev star računalnik in imam več težav z zvočno kartico v njem.
-Prva težava je, da mi ne predvaja glasbe 5.1 na zvočnikih.
-Druga težava je, da ko imam priklopljen namizni mikrofon, šumi v zvočnikih, če naredim na stereo, manj šumi, če pa naredim 5.1 pa je kar moteče.
-Tretja težava pa je, da sem si nabavil zdaj slušalke steelseries siberia.v2, ker sem mislil da bo kaj boljše ampak še vedno se pojavlja težava z šumenjem in nemorem priključiti teh slušalk spredaj saj mi samo ven meče da se je priklopil mikrofon in slušalke, takrat imam možnost samo da izklopim slušalke ali mikrofon, če imam samo eno od tega priklopljeno vredu dela.

to se mi dogaja če imam že mikrofon od slušal že priklučen in hočem priključiti še slušalke http://prntscr.com/2tx4st

Zvočna kartica pa je v matični plošči in je Realtek High Definition Audio.

lp

Ale3š ::

Kako imaš zvočnike povezane center na center rear na rear. front front, sub na sub glej barve.
V zvočnikih ti šumi zaradi elektrostatike oziroma bruma , ker je slab konektor od mikrofona ali slab mikrofon ali pa je zvočna skurjena li fuč
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

miha123 ::

zvočniki so pravilno povezani po barvah, problem je ker mi noče predvajat 5.1 glasbe, razen pri določenih igrah ko podpirajo sistem 5.1, pri youtubu in ostalem pa je zelo čudno ker mi igrata samo dva zvočnika. Glede šumenja pa se tudi že pozna če naredim na večjo zaznavanje. Če imam dB na 0 ne šumi nič, ampak se me nič ne sliši, če pa dam na 30dB pa zelo šumi ampak se me sliši normalno. Glede zvočne pa skoraj nebi smelo bit težave saj je ta problem že od prvega dne, en prijatelj mi je rekel da je to problem v teh novih zvočnih karticah ampak nisma takrat znala rešiti te težave. Ta isti mikrofon sem uporabljal na stari zvočni in je vse vredu delalo, problem je samo od takrat ko imam novo zvočno, ampak jaz mislim da bi se to moralo kako rešiti.

Ale3š ::

Imam isto realtekovo zvočno samo ,da je nek višji model azilia audio in teh problemov nimam sicer jo še nisem preizkusil v 5.1 načinu imam pa prek nje povezane sennheiser slušalke in teh problemov ki jih zgoraj navajaš nimam.Deluje mi mi kot ,da ima zvočna slabo maso možno je ,da je slabo prispajkana na ploščo.Pri meni se to hreščanje sliši zelo potiho ,če dam ojačevalec na najvišjo raven do npr volume na 60 in če je tišina. Glede you tube pa mislim da potrebuješ audio kodeke http://download.cnet.com/AC3Filter/3000... ali pa v najslabšem primeru novo zvočno kartico.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

miha123 ::

Bom verjetno dal not kar staro zvočno kartico, ki je delala prej super.

hvala vseeno za pomoč

Ale3š ::

Katero osnovno ploščo imaš,tega ti ne priporočam če daš kaj na kakovosten zvok.Katero zvočno boš vgradil.
Sicer jih ne podpiram ampak tole sem našel http://www.mimovrste.com/artikel/114044....
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

miha123 ::

SSND ::

miha123 je izjavil:

zvočniki so pravilno povezani po barvah, problem je ker mi noče predvajat 5.1 glasbe, razen pri določenih igrah ko podpirajo sistem 5.1, pri youtubu in ostalem pa je zelo čudno ker mi igrata samo dva zvočnika. Glede šumenja pa se tudi že pozna če naredim na večjo zaznavanje. Če imam dB na 0 ne šumi nič, ampak se me nič ne sliši, če pa dam na 30dB pa zelo šumi ampak se me sliši normalno. Glede zvočne pa skoraj nebi smelo bit težave saj je ta problem že od prvega dne, en prijatelj mi je rekel da je to problem v teh novih zvočnih karticah ampak nisma takrat znala rešiti te težave. Ta isti mikrofon sem uporabljal na stari zvočni in je vse vredu delalo, problem je samo od takrat ko imam novo zvočno, ampak jaz mislim da bi se to moralo kako rešiti.


Pa naj bi bila glasba na youtubu sploh narejena za 5.1 sistem?
Sicer pa tudi pri filmih s surround zvokom moras le-tega ponavadi "omogociti" v samem predvajalniku (primer za VLC KLIK).
Ce sem te pa narobe razumel in bi ti zelel da ti zvocna tudi stereo vsebine upmixa na surround, pa bi moral najti tovrstne nastavitve v programu, ki si ga prejel poleg gonilnikov za zvocno (v kolikor le-ta upmix seveda podpira).

Kar se pa problema s socasnim priklopom mikrofona in slusalk v sprednje vhode tice imas kabel od maticne plosce do sprednjega panela zagotovo pravilno priklopljen?
Gonilnike imas zadnje?

miha123 ::

Sem zdaj malo rešil zadevo, sem namestil neke druge gonilnike in zdaj delajo zvočniki in slušalke vredu.

Glede zvoka iz youtuba, pa sem tudi nastavil neke nastavitve v samem brskalniku ampak še ni to kar hočem. Ker recimo jaz ne želim da mi predvaja 5.1 zvok, jaz bi rad da mi vsi zvočniki delajo in da se bo zraven glasbe slišal bass, ker trenutno pa mi igrata samo sprednja dva zvočnika in nič ni bassov pri glasbi, kar je zelo moteče in čudno. Ni pa problem samo v youtubu, nasplošno v vsaki glasbi ki pride iz računalnika.

lp

MaticKregar ::

Jst imam plato asus pk5c in bi rad vzel kakšno zvočno, da bi mogoče izboljšal kakovost zvoka. Obstaja kaj za od npr 50-70 eur?

Lp

dottor ::

Asus Xonar *

*ustavi model glede na ceno
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dober dan ::

Priporočam omenjeno zvočno. Sem imel vse te težave, pa sem si rekel klinc gleda vse skupaj ter odkorakal v trgovino in prinesel domov zvočno kartico. Vstaviš, inštaliraš, uživaš, ob vsem tem pa pozabiš na zapravljene € + živci so ozdravljeni.
To, da ti šumi v zvočnikih ob priključenem mikrofonu lahko porihtaš v nastavitvah. Audio za mikrofon daš na 0...

MaticKregar ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Kako potem to povežem s ojačevalcem, ki ima hdmi , optični oz coxialni? Ta zvočna ima samo banance, za vsak zvočnik posebaj...

Dober dan ::

Poišči drugo. Moja ima omenjeni izhod. Je enaka kot ta na sliki, samo da ima več izhodov

dottor ::

Če rabiš optiko:
http://www.mimovrste.com/artikel/288000...

Če misliš vse furat preko optike na ojačevalec pol ti ločena zvočna kartica tu ne pomaga nič, ker bo zvok ojačevalec predeloval in ne kartica.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MaticKregar ::

Aha se pravi, se sploh ne splača kupovati ločene zvočne, če imam na ojačevalec zvezano? Kvaliteta zvoka ne vpliva na to?

dottor ::

Tako je. Ker računalnik preko optike pošilja digitalni signal v ojačevalec ki ga pol z DAC-om v ojačevalcu pretvori v analogni zvok in računalnik ne uporablja svojega DAC-a tako da je brezveze.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MaticKregar ::

Aha hvala za pomoč. Zanima me, zakaj mi ta zvočna integrirana ne spusti 5.1 zvoka? Imam 5.1 sistem, ojačevalec in windows 8.1, inštaliral vse driverje, vlc vse naštimal, ampak skoz dobim stereo.

dottor ::

Ker muzika je posneta v stereo načinu kar pomeni 2.0 oz. 2.1, BluRay filmi pa po večini (piše na njih) imajo 5.1 zvok, pa večina iger dan danes tudi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MaticKregar ::

Aja imam samo filme, ki so posneti v 5.1! Windowsi mi ne spustijo čez 5.1. Na ojačevalcu imam naštimano, da mi sam pretvori v format, ki ga dobi, test v windowsih, kjer testiraš dts, pa mi spusti 5.1!
Samo v filmih pa ni surrounda...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510568 (2693) Machete
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712112 (7971) Janac
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292440 (1856) cinkaCR7
»

Kvalitetna zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
222276 (1990) neres
»

Katero zvočno in slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
402449 (1808) charlotte

Več podobnih tem