» »

Kvalitetna zvočna kartica

Kvalitetna zvočna kartica

Avenger ::

Kupil sem si kvalitetne zvočnike, ki imajo precej širok razpon frekvenc in res dober zvok, težava pa je v tem, da mi računalnik nekako povzroča interference. Na plati imam pač vgrajeno zvočno in sem lahko, sicer narahlo, ampak slišno, slišal mislim da harddisk, ali pa interference procesorja ali pa oboje.

Slučajno sem imel eno staro SB Live! kartico in sem jo namontiral - na njej tistih čudnih interferenc ni več, se pa sliši statika, spet narahlo, ampak slišno.

Zanima me ali obstaja nekaj, kar bi te šume popolnoma izničilo, ali pa če mi priporočite drugo zvočno kartico, ki nima šuma oziroma je tako majhen da je nezaznaven.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

st0jko ::

Vsaka malo novejša zvočna bi morala zadostovati za poslušanje glasbe(mp3) itd. Sam imam, sicer sedaj že staro, Audigy2 in moram rečt da je svetlobna leta pred integrirano v čistoči zvoka.

Omisli si nekaj povprečnega(ne najcenejše možne) pa bo. Nimam pa konkretnih predlogov.

Lp.
keks?

Shkorc ::

uroszo ::

Priporočam Creative Sound Blaster X-FI Xtreme Audio SB0790. Kvaliteta zvoka je izredno dobra. Mislim pa, da v kolikor izbereš kaj iz nižjega cenovnega ranga ne bi smelo prihajati do "šumov".
http://www.ozvocenja.si

neres ::

Pri SB Live lahko poskusiš zamenjat izhod, če še nisi: http://kxproject.lugosoft.com/rear.php?....

Naabo ::

Če si že kupil kvalitetne zvočnike si naredi uslugo in si kupi še kvalitetno zvočno kartico, po možnosti zunanjo.

tony1 ::

Priporočam Creative Sound Blaster X-FI Xtreme Audio SB0790. Kvaliteta zvoka je izredno dobra. Mislim pa, da v kolikor izbereš kaj iz nižjega cenovnega ranga ne bi smelo prihajati do "šumov".


Pa saj ta skret niti zlatih izhodov nima... Kaj pa optika/spdif? :8)

Naabo ::

Pa saj ta skret niti zlatih izhodov nima... Kaj pa optika/spdif? :8)


Misliš pozlačenih. Pa to definitivno ne kaže na kvaliteto zvočne. Sem imel nekaj časa nazaj SB live 5.1 s pozlačenimi izhodi pa nebi mogel reči da je zato vrhunska zvočna...Trenutno pa imam zvočno brez pozlačenih izhodov/vhodov, pa sem dal zanjo cca 400€ pa verjemi da je zadeva precej kvalitetna...

Han ::

Če si avdiofil, vzemi Xonarja (dober je tudi cenejši DX). V kolikor pa igraš tudi igre, je prava izbira PCIe SB X-Fi Titanium.

Avenger ::

Nič iger, poslušam muziko in imam rad čist zvok...

Nabo, zunanje kartice sem že malo gledal pa so ali igračkaste ali pa bolj drage... ne bi rad zdaj preveč zapravljal... snemanja sploh ne rabim, z diamanti ni treba da je okrašena, samo da je zvok za en par zvočnikov dober, čist, brez šuma.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Naabo ::

Nič iger, poslušam muziko in imam rad čist zvok...

Nabo, zunanje kartice sem že malo gledal pa so ali igračkaste ali pa bolj drage... ne bi rad zdaj preveč zapravljal... snemanja sploh ne rabim, z diamanti ni treba da je okrašena, samo da je zvok za en par zvočnikov dober, čist, brez šuma.


Za okoli 100€ dobiš že zelo dobro usb zvočno kartico. Če nisi obremenjen z raznimi EAX in ne vem kakšnimi učinki ti priporočam da se oziraš za karticami namenjenimi glasbeni produkciji.

SaXsIm ::

za začetek si uredi ozemljitev. SB Live! je vredu zvočna.
SaXsIm

Avenger ::

Naabo, kakšen konkreten predlog? Sicer bom pa vrgel oči naokol...

Saxsim, ozemljitev ohišja (kot prav razumem) ne spremeni nič, kaj naj bi se po tvoje nabirala statika na kompjuterju? A ni že tako in tako ozemljen preko vtičnice?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Naabo ::

Naabo, kakšen konkreten predlog? Sicer bom pa vrgel oči naokol...

Nekakšen minimum bi bila EMU-jeva 0202 USB (99€ v Nemčiji). Če si res investiral v dobre zvočnike, ne izgubljaj časa z raznimi SB Live-i in podobnim šmornom (ker bodo, ne glede na to da boš poslušal mp3, najšibkejši člen). Sem si lastil SB Live!, Audigy 1, tudi M-audio Audiophile. Vsaka naslednja (v tem vrstnem redu) je resda bila boljša, ampak se trenutno ne morejo kosati z zunanjo zvočno, ki jo imam sedaj (Focusrite Saffire) - pa se ne smatram za avdiofila.

SaXsIm ::

Avenger, za začetek mi razloži kako se sliši statična elektrika...
In ja, zunanja zvočna bo težavo definitivno rešila. Ker ima svoje napajanje. Ti potrebuješ ground lift. Omisli si DI-box z GND lift stikalom.

EDIT: O kakšnih zvočnikih sploh govorimo?
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

__Devil__ ::

Kaj pravite na tole zvočno http://www.elektronika.si/product_info.... ? Poslušam predvsem glasbo (preko interneta) in veliko. kvaliteta je drugač 128 btw. bi bila tole dobra izbira? zvočniki so z-5500.
Če je vredu potem ta teden že naročim.

hvala in lp!

edit: ima optiko?

Zgodovina sprememb…

jopar ::

Tudi jaz se odločam za nadgradnjo zvočne kartice. Trenutno imam Audigy 2, pa razmišljam, če jo ima smisel menjati za xi-fi xtreme music ali Xonar DX. Ali bo razlika sploh opazna? Povezano bi bilo preko coax na ojačevalec, posluša se pa predvsem glasba in filmi (DD, DTS).

Naabo ::

Tudi jaz se odločam za nadgradnjo zvočne kartice. Trenutno imam Audigy 2, pa razmišljam, če jo ima smisel menjati za xi-fi xtreme music ali Xonar DX. Ali bo razlika sploh opazna? Povezano bi bilo preko coax na ojačevalec, posluša se pa predvsem glasba in filmi (DD, DTS).


V primeru, da imaš že sedaj povezano s coax ne bo razlike prav nobene, ker se bo vsa konverzija in dekodiranje še vedno izvajalo na omenjenem ojačevalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Avenger ::

Naabo, hvala!

Avenger, za začetek mi razloži kako se sliši statična elektrika...
In ja, zunanja zvočna bo težavo definitivno rešila. Ker ima svoje napajanje. Ti potrebuješ ground lift. Omisli si DI-box z GND lift stikalom.

EDIT: O kakšnih zvočnikih sploh govorimo?


Mogoče sem uporabil napačen izraz, imajo pač šum (ki ni glasen, ampak ga moja ušesa zaznajo tudi med predvajanjem glasbe na relativno nizki glasnosti) če je kabel vštekan v kartico, če ni so tiho. Zvočniki so pa aktivni, Behringer B2031A...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Tac20 ::

Jst imam isti problem z yamahami hs80m in m audio zunanjo zvocno, cez zvocnike se slisi prakticno vse motnje, neko šumenje, skratka "delovanje" računalnika.
Medtem imam tudi notranjo kartico x-fi music, in teh motenj na 2.1 zvočniki in slušalkah ni, tko da nevem kaj bi to bilo in kako bi to odpravil. Te šumi se spreminjajo in povečujejo glasnost glede na to kaj delam, če recimo z rarom stiskam kaksno datoteko, ali extractam kak file se te šumi povečajo ko računalnik dela, tako je skoraj z vsemi opravili.
Če kdo ve kaj bi to bilo in kako to odpraviti z besedo na dan:)

Aha pozabil povedati da je ta šum neodvisen od nivoja glastnosti zvočnikov, če so čisto potihom ali pa do konca se sliši enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Naabo ::

@ Bayte: Preberi tale star topic, mogoče najdeš kakšen odgovor ali rešitev. Res pa je, da tam teče beseda o notranjih karticah...

@ Avenger: Tipičen šum, ki je prisoten na vseh analognih avdio napravah. Slabe zvočne imajo slab SNR (signal-to-noise ratio) zato ga ti še toliko bolj slišiš na studijskih monitorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

jopar ::

Tudi jaz se odločam za nadgradnjo zvočne kartice. Trenutno imam Audigy 2, pa razmišljam, če jo ima smisel menjati za xi-fi xtreme music ali Xonar DX. Ali bo razlika sploh opazna? Povezano bi bilo preko coax na ojačevalec, posluša se pa predvsem glasba in filmi (DD, DTS).


V primeru, da imaš že sedaj povezano s coax ne bo razlike prav nobene, ker se bo vsa konverzija in dekodiranje še vedno izvajalo na omenjenem ojačevalcu.


Na XPjih sem imel prvotno z Audigy 2 tudi možnost določenih nastavitev zvoka, čeprav je šel signal preko coax, vendar sem kasneje z namestitvijo viste to izgubil, ker driverji niso več tega podpirali in zato tudi izgubil na kvaliteti.

neres ::

Avenger: si poskusil zamenjat izhod?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712049 (7908) Janac
»

Primerna zvočna kartica?

Oddelek: Zvok in slika
171395 (1236) Han
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161950 (1329) __Devil__
»

Nova anketa: zvočna kartica, da ali ne?

Oddelek: Novice / Ankete
373766 (3175) sidd
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202232 (1650) Fatboyslim

Več podobnih tem