» »

Novo vodno hlajenje

Novo vodno hlajenje

Mind_Game ::

Zdravo,

lotil se bom montaže novega vodnega hlajenja in bi vas prosil za asvete kako povezati in kam obrnit ventilatorje za najboljše ovajanje toplote oz hlajenje.

Ohije bo Carbide Air 540
Full EKWB vodno hlajenje

Na prvi strani ohišja bom imel 3x12cm vent. za VPIHAVANJE zraka.
Hvala za pomoč!

Slike postavitve komponent:

steev ::

Tiste tri spredaj praviš, da boš mel za vpihovanje, kar je kul. Venti na radiatorju in vent na zadnji strani pa naj pihajo ven.
:|

Mind_Game ::

Za ventilatorje mi je jasno, bolj je tu bistvo kako peljati cevi...iz kam v kam...potem kam...

urbybaby ::

Mogoče kakšne specifikacije kaj bo v kišti?

Mind_Game ::

pod vodo bo proc-i7 980x in pa 2x gtx780 ti

Assass1n ::

Prijatelj to je pa navodil na internetu kolikor hočeš. Drugače pa je važno in nujno da je rezervar pred in nad črpalko. Pumpa ne sme delat na suho, ker se hitro uniči, ker jo voda hladi in maže. Jaz imam rezervar-pumpa-240 radiator na tleh-gpu1-gpu2-360rad na vrhu-cpu-rezervar.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tarzan ::

Računaj, da grafična kartica pokuri več, kot CPU in da je manj občutljiva na visoke temperature, oziroma so le te lahko nekoliko višje. Iz tega razloga bi jaz dal prvi blok v vrsti, ko pride "hladna" voda iz radiatorjev na CPU, to bi speljal pa še do GPU bloka, ki bo še dodatno segrel vodo, ki bi jo potem peljal v radiator, da se čim bolj ohladi.
Ventilatorje pa spredaj najpihajo noter, zadnji naj piha ven, tisti na vrhu pa tudi piha ven.

Assass1n ::

Vrstni red ni važen, so testirali vse mogoče in je razlike za 2°C.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mind_Game ::

dal bi pumpa-240 rad-cpu-120 rad-gpu-pumpa

ali je boljše pumpa-240 rad-120 rad-cpu-gpu-pumpa?

Assass1n ::

Vseeno je ampak če boš navijal bo premalo radiatorja. Že stock bo tam-tam.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

urbybaby ::

Za moje pojme mal dost ventilatorjev

Napajalc ::

Za pumpo je že en omenu, bi pa dal radjator takoj za grafično kartico in dodal 1x12 cm radjator takoj za CPU jem. Če imaš zmogljivo pumpo je pa skoraj vseeno, več radjatorjev pomeni manjši vrtljaji na ventilatorjih.
Še to, če ne boš dodajal radjatorjev, daj 3x 12 cm radjator pred grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Shark-357 ::

Takole imam jaz...






Mind_Game ::

pumpa je kombinirana-EK-D5 Vario X-RES 140...mislim, da je pretoka vode dovolj
ventilatorjev je res da veliko, ampak bolje več kot premalo

milsim, da bom kar ostal pri pumpa-240 rad-cpu-120 rad-gpu-pumpa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Mind_Game ::

eno vprašanje imam še

če dam zgoraj 240 radiator in ventiulatorje obrnem na izpihavanje...ali ni potem tako, da se v notranjosti zrak sigurno malo segreje in potem ventilatorja izpihavata skozi radiator topel zrak in se s tem radiator dodatno greje?

Napajalc ::

Je tako. Če boš imel PC ohišje zaprto je bolje da zajemaš zrak za radjatorje zunaj ohišja. Večja temeraturna razlika radjator-zrak posledično bolše hajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

galu ::

To drži samo v primeru, da maš dovolj velik flow iz ohišja skozi druge "kanale".

Če boš mel samo en ventilator za izpuh toplega zraka, se ti bo notranjost enostavno zakuhala in boš dobil kontra efekt. Preverjena varianta je, da maš intake spredaj (in če je možno, tudi na stranici), vse ostalo pa naj piha ven.
Tako to gre.

Napajalc ::



Sem mislil da je samoumevno: se pravi po tej sliki bi trije ventilatorja vpihovala zrak v ohišje čez radjator, ker imaš še zmeri in-out -0 (zaželjen je majhen podtlak, ni pa nujno) = 3x ventilator notri in 3x case + 1x(napajalc) izpihovanje.

EDIT: Nisem opazil da je že 2x 12cm + 1x 12cm radjator

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

galu ::

Meni pa se zdi samoumevno, da se ne daje nekih samoumevnih, predpostavk. Ain't that ironic.

Anyway, če bi OP hotel popolnoma obrniti svoj airflow, kot si predlagal ti, bi stvar bila načeloma OK (ampak long-term še vedno malo slabša od originalnega načrta). Obrniti airflow samo na 240rad-u bi pa najverjetneje (ob večurnem močnem gretju) pripeljalo do konkretno povišanih temperatur znotraj ohišja (kar sem testiral tudi na svojem PC-ju). Še vedno sem mnenja, da je originalni načrt najboljši (kar je tudi večinsko mnenje v temi) - razlika pa bi verjetno bila jasna po večurnem gretju komponent.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Napajalc ::

Bedarije govoriš na dano situacijo, original cpu hladilnik oddaja temperaturo v notanjost ohišja, večina nerefernčnih kartic oddaja temperaturo v notanjost ohišja, mislim da se večina tukaj moti in imajo inžinirji ki konstruirajo komponente prav. Komponente prenesejo lastno oddano temperaturo znotraj ohišja, v našem primiru pa imamo zelo dober air flow skozi notanjost ohišja neglede v katero smer poteka, se pravi neumnost bi bila da nebi ispelal zadeva z intake na radjatorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Mind_Game ::

evo, dejanska slika je sedaj takšna...drugače ne gre
na zadnji stranici ne morem imeti 12cm radiatorja zaradi zgornjega 240 radiatorja

zadaj je sedaj 14cm vent za izpihavanje
zgoraj je 240 rad. in zaenkrat vpihava zrak, ko dobim še 2 ventilatorja bom pa zamenjal in bo push-pull izpihavanje
spredaj imam pa 3x 12cm vpihavanje in na zadnjem spodnjem še 12cm radiator

vprašanje je pa...ali naj pustim zgornji 240 rad. vpihavanje ali naj res ob dodanih ventih zamenjam in bodo izpihavali?

slika:

Janac ::

Zgoraj naj izpihujejo, zadaj tudi, spredaj pa vpihujejo. Pa tudi če boš popolnoma drugače jih obrnil ne bo velikih razlik.

cebelar123 ::

Včasih smo imeli radiatorje zunaj ohišja. Najbrž tega trenda ni več.

galu ::

Napajalc je izjavil:

Bedarije govoriš na dano situacijo, original cpu hladilnik oddaja temperaturo v notanjost ohišja, večina nerefernčnih kartic oddaja temperaturo v notanjost ohišja, mislim da se večina tukaj moti in imajo inžinirji ki konstruirajo komponente prav. Komponente prenesejo lastno oddano temperaturo znotraj ohišja, v našem primiru pa imamo zelo dober air flow skozi notanjost ohišja neglede v katero smer poteka, se pravi neumnost bi bila da nebi ispelal zadeva z intake na radjatorjih.


Ne vem niti, kako se naj spravim k takemu bloku "nepametnega" povezovanja med primeri, zato se ne bom.

@OP
Priporočila (vseh sodelujočih, razen enega posameznika) so jasna. Če pa res hočeš biti prepričan, da imaš najboljšo konfiguracijo, pa probaj vse konfiguracije ventov in opazuj temperature, saj boš le tako najbolj ziher.
Tako to gre.

Napajalc ::

Stvar je čisto preprosta. Z vodnim hlajenjem hladimo jedra in ne notranjosti ohišja, pričakuje se tiho delovanje. Glede na pretok zrka skozi ohišje (po občutku ga bo nekje 100m3/h če bo imal neslišne ventilatorje) je bojazen da se bo notranjost pregervala odveč.

galu, ne zastopim kako se je v tvojmu primiru notranjost ohišja pregrevala? Jaz imam zelo podoben setup in ni niti toplo v ohišju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811301 (10417) Janac
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312905 (2614) TOP
»

Zračno? Vodno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
687707 (6620) Galaxy
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018366 (6466) Jackass
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482169 (1426) frenk

Več podobnih tem