» »

pc noce odpret nobenega *.exe fajla?!?!?

pc noce odpret nobenega *.exe fajla?!?!?

CandyMan ::

Helo

Mam en velk problem k se je zgodiu pred dobrimi 10 minutami. kr naenkrat sm hotu przgat ftp pa mi jav da ne more odpret fajla. ok probam ostale--ISTO. przge se mi samo outlook, explorer pa winamp vse ostalo ne dela!probov sm resetirat, pa ni blo nc bol! napise pa tole(ne morm dt slikce k slikar ne dela):
Windows ne najde >>C:\Program Files\Ahead\Nero\nero.exe
Preverite ali ste ime napisali pravilno, in nato poskusite znova. Če želite poiskati datoteko, kliknite Start in nato izberite iskanje <<
Pojma nimam kva bi lahk blo to. Antivirus ne dela tko da nvem ce je virus. A ma mogoce kdo ksno idejo?????

ElectricMan ::

Možno je da imaš virus, ki je spremenil dostop do exe fajlov. Kareri windows imaš? Probaj obnovitev sistema. Pojdi na Start -> Run (zaženi) in notri napisi TvojPath\rstrui. Ali pa zaženi Antivirusni program po tem postopku, če gre.

CandyMan ::

Nc ne dela! Samo explorer pa winamp pa outlook dela. Notron antivirus 2003 mam pa tud ne zalaufa. Mam pa XP+SP1.

Han ::

Tipično za virus, ki okuži tudi protivirusni program. Poženi sistem s čiste zagonske diskete in preglej disk z F-PROT protivirusnim programom za DOS...

CandyMan ::

Sam kako je virus ce sm prek interneta skenirov racunalnik pa ni najdu nc?! Ke nj pa dobim disketo za XP?

Han ::

Hm, si morda namestil ali zamenjal požarni zid ali kaj podobnega?

Zagonsko disketo si lahko narediš tekom formatiranja ali pa jo prenesi na tem naslovu.

CandyMan ::

Ja na tistmu naslovu sm jo ze povleku dol sam je .exe ane tko da sm sam potegnu kur**. Nimam nobenga firewalla al pa da bi ga menov.

ToniT ::

Potem pa računalnik zaženi v Dos-u oz. command prompt načinu in to datoteko preimenuj tako, da bo imela končnico .com.
Je pa to definitivno virus.

CandyMan ::

A da pa se popravt da mi ni treba formatirat?

ToniT ::

Meni je to uspelo popraviti. Se pa ne spomnim več, kateri virus je to bil.
Je že kar nekaj časa minilo od tega.

CandyMan ::

A ti si tocn tko naredu kukr si napisov tm?Z boot disketam? A mi lahk use se enkrat tko razlozis da bom res vedu kaj narest :) Pogruntov sm tole da lahk prek dosa velik stvari zalaufas :) tko jih pa ne morm res cudn full an

ToniT ::

Ni nujno, da so imena točno taka, ampak princip je pa isti.
V DOS-u preimenuj regedit.exe v regedit.com (Regedit se nahaja v direktoriju windows)
Zaženi: Start->run command (ENTER)
cd \windows
ren regedit.exe regedit.com
Zgoraj so ukazi v DOS-u.

Potem zaženi regedit.
Start->Run regedit (ENTER)
Poišči ključ
HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command
Tam verjetno piše nekaj takega:
(Default) = MSREXE.EXE "%1"%*
Zadevo preimenuj v
(Default) = "%1"%*

Isto naredi v
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\CLASSES\exefile\shell\open\command

Preveri, kaj se nahaja v
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Tam pobriši kake čudne ključe in si zapomni pot in ime datoteke, da jo boš lahko kasneje pobrisal.


Poglej v win.ini
V vrstici
run=NEKOIME.EXE naj bo samo
run=

Poglej v system.ini
V vrstici
shell=NEKOIME.EXE naj bo samo
shell=EXPLORER.EXE



Vse to delaš na lastno odgovornost.


ElectricMan ::

Nekaj podobnega se mi je zgodilo tudi meni. Če se prav spomnim sem imel virus SIRCAM. Nisem siguren če imaš tak virus. Poišči datoteko SCam32.exe, če obstaja na tvojem disku.

Cokolesnik ::

Jaz sem za ziher varianto, v kolikor se zgornji postopki ne bi izkazali za resitev in sicer taksno, da bi sistem zagnal z diskete ali cd roma, s partition magic oblikoval eno particijo, nanjo posnel dragocene podatke, potem pa sformatiral problematicno particijo.

kasneje pa bi striktno nadgrajeval bazo virusev v protivirusnem programu, meni se norton antivirus zelo dopade, in skrbel za to, da se vse datoteke, s katerimi bi delal, sproti preverjajo za viruse (to z opcijo auto-protect omogoca tudi nortonov antivirus).

ce nadaljujem s svojim postopkom... podatkov na particiji, ki bi jo oblikoval za dragocene podatke, se ne bi niti dotaknil, dokler jo ne bi pregledal z antivirusem in jo ocistil. potem bi zopet lahko na obicajno particijo presnel "ociscene" podatke. kakrsnokoli sumljivo datoteko pa bi odstranil, cetudi zanjo antivirus ne bi javljal virusa.

Zgodovina sprememb…

CandyMan ::

No naredu sm to kr si napisov pa dela! TNX ane :))) zravn sm ti dau sliko registra da pogledas ce je se kj narobe.

SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CandyMan ()

ToniT ::

Sumljive zadeve:
UpdReg.exe - sumljivo - ne vem, kaj ta stvar dela v windows direktoriju.
Save.exe - zelo sumljivo
psconf.exe - sumljivo - ne vem, kaj ta stvar dela v windows direktoriju.

Seveda bi jaz ven vrgel še marsikaj, ampak to je že druga zgodba.

AJA... Fajn bi bilo, če bi dal gor malo manjšo sliko in potem povezavo do velike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

CandyMan ::

OK to sm zbrisov kr si napisov druzga pa raj nam :) ok bom naslednic naredu sliko tko na povezavo. TNX se enkrat no!!

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133559 (2941) rockrose
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339659 (14641) brainiac20
»

Kako zbrisati datoteko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131091 (797) Storm
»

exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
231453 (1307) kiki13
»

Neumnost z EXE fajli - Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
131395 (1142) Tilen

Več podobnih tem