» »

Kaksna je Vasa solidarnost pri izmenjavi datotek ?

Kaksna je Vasa solidarnost pri izmenjavi datotek ?

Cokolesnik ::

Tema ni misljena, da jo boste prestavili v tisto skupno o emule, edonkey itd.

Mene zanima splosen problem... Prenesete neko datoteko z enim od programov za izmenjavo. Kaj storite potem?

Zaprete program in tako preprecite DL ostalim, ki je se nimajo v celoti prenesene ali ste malce bolj solidarni in datoteko obdrzite v imeniku za skupno rabo oz. puscate prizgan program za izmenjavo datotek, cetudi sami nimate potrebe po prenosu novih datotek?

Upam, da vsaj pomislite na ostale, ce ze ne storite kaj konkretnega zanje.:\ Torej?

bosstjann ::

cca 1:1 zadnje čase

ble sta pa tut obe skrajnosti

MadMax ::

Sem imel tudi po cel dan ul prost, pri nič dl...
Potem pa vidiš, da so večinoma egoisti... pa pustim ul nekje 2x moj dl.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

(sic) ::

Saj itak vseeno kam datoteko premestim, ker imam cel disk sharan...

Fuck you all!!!

|Luka| ::

Mula in Kazaa sta pri meni prizgana 24/7, vse kar se mi pretoci v sharani folder tam pustim...8-)

LP Lix

dizel ::

Jst mam itak cel dan Kazaa prižgan, ker skoz neki dol vlečem, folk pa tud od mene, šerano mam pa vso muzko, ki jo mam in vse filme.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Binji ::

Nej sam povem da ne rabm nobenga hacka da mam 1000 Participation level pri Kazi:\
Sicr tud na racun slabga DLja ma jebiga...:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tha_man ::

Ista situacija pr men :) Dial-up pač.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

the_unborn ::

ko koncam svoje zaprem:D res pa je da vcasih pretakam podatke 24 ali se vec ur skupaj, tako da vsi dobijo svoje;) upload imam pa nastimas 128k/256k download pa pac maximalno mozno (1mb)

Tr0n ::

Celi disk zasheran, ta je dobra :).

perci ::

predvsem je koristno imeti sharan folder:

c:\>Windows

no, ne škodi pa tudi če imaš sharan kar c:\> :)

Cokolesnik ::

Perci: ne nagovarjaj k neumnim dejanjem, ker me spominjajo na IRC chat: "medek moj, poslala ti bom slikco. poisci datoteko medika.jpg.exe in jo odpri. ker me je slikal brat in ker starsev ni bilo doma, je na sliki posneta tudi moja mala medika. povej mi, kako se ti zdi. KO JO BOS ODPRL - SLIKCO, BOS CEL MOJ MEDEK."

Tr0n ::

Ah, ce folk ni dovolj bister, da bi pogruntal, da gre za sarkazem, si je sam kriv :).

No, verjetno ima (sic) posebaj disk za download in ni imel v mislih sistemskega ;).

perci ::

cokolesnik:
Morda nisem dovolj jasno nakazal, da gre za šalo in se opravičujem. Tisti, ki ste mojo opazko zgoraj vzeli resno, vedite da ni bila tako mišljena.

ahac ::

uploada imam nekajkrat vec kot DLa..(emule)
in ponavadi pustim vse sharano dokler mi ne zmanjka prostora na disku..

bostjan11s ::

precej solidaren :)) (T3)

Cokolesnik ::

Tron: mislim, da nam tvoj sarkazem dandanes v spletu povzroca marsikatero tezavo. Tako so pri kaksnem napadu na streznik udelezeni uporabniki, ki se tega sploh ne zavedajo in imajo celo zeljo nemoteno uporabljati napaden streznik.

Zato se rajsi tudi sarkamzmu izogibajmo, da se bo prav vsakdo zavedal odgovornosti in tveganja, ki ga je delezen na spletu.

kerga dika? ::

Vse je samo stvar tehničnih omejitev. če mam prostor na disku - pustim laufat, če pa ne pa pač ne. Disk mam 40 Gb od tega imam 30 Gb na share-u 10 pa rabim zase. UL-ja ne omejujem ker je že tako majhen (ADSL 2MBit).
Se pa dostikrat zgodi da kakšen file zbrišem takoj ko ga dobim dol, ker moram narest prostor za druge. Mam pa zato tudi spisek offline fileov, ki jih lahko dam na share če jih kdo rabi (če lepo prosi).

Mislim da sem glede na svoje zmožnosti dovolj korekten.

bosstjann ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

OldSkul ::

Jaz nisem preveč solidaren.Share-am samo 5 Gb podatkov.To zato ker snemam fajle s prenosnikom in disk je premajhen ( 20 Gb ).Enostavno zaradi vseh programov ki jih imam gor je premalo prostora tako da vsak film ko ga posnamem pošljem na osebni rač. in ga zapečem, na prenosniku ga pa zbrišem.

Hux ::

shakana kaza z nic uploada pri 4M/512. Naj vas kolkla bince lol. :D :D :D

Sergio ::

Hmnja, Hux2... brez komentarja. Negativno zadržan bom. :\
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

(sic) ::

No zdaj sem preveril koliko sharam:

54.92 GB

Bi še več, samo so eni HUBi prizadeti pa ti ripane programe označijo kot instalirane in te kickajo... Drugače pa imam skoraj vse legalnega... res.

Fuck you all!!!

the_unborn ::

Jst mam sharanga 44 GB (od 60GB), pac eno celo particijo, kjer mam filme, musko in razno saro, na drugi particiji mam pa samo windows in program files

|GrEgOr| ::

glede na moj ušiv upload sharam bolj malo. Pač 8 kilo uploada je še za mene komaj dovolj :(

ali3n ::

Trenutno razmerje DL/UL je 1:1,2 - se pravi več dam kot dobim; dolvleko najprej preverim in nato premaknem v sheran folder, kjer leži kak mesec... mašina laufa 24/7. Sheram pa cca 30GB... Leecherje vestno dajem v Ignore listo >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Hux ::

ce mi zrihtas username brez 2jke zadi ker sem ga enkrat zafuko z emajli bom odpr share :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

V-i-p ::

Jaz pa sharam samo mapo Divx filmi, cca. 20 filmov, plus mapa podnapisi, v kateri je cca. 1500 podnapisov. Imam pa narejeno tako, da lahko uploadajo 3je naenkrat, vsak po 5kb/s.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Lucio ::

bosstjann: kako pa si ti uspel nastavit da imaš vmes še Internet gateway (tvoja slika). Jaz ga imam tudi, vendar nisem nikjer našu možnosti to tako naštimat. Jaz vidim v tem oknu samo moj računalnik pa promet.

Cokolesnik ::

boštjan verjetn dostopa do neta prek drugega računalnika, v tem primeru prek strežnika in ima za gateway vpisan njegov IP. vse skupaj verjetno laufa na osnovi winsev in ICS. lahko pa se tudi motim.:\

tisto da mu pise promet do gatewaya pa se verjetno nastavi na kak simple nacin. naj pove.:D

Zgodovina sprememb…

bosstjann ::

ja tdejle sem pršu iz nemčije

drgač je pa čoko uganu
lohka pa še prašaš bom juter odgovoru (ko se naspim)

Lucio ::

Jaz imam tudi router, sicer hardwerski, kateri dodeljuje preko DHCP interne IP-je. Nastavil sem mu da mi dodeli vedno istega, ter tudi v TCP/IP moje mašine nastavu kot gateway interni IP routerja. Vendar tisto okno je ostalo nespremenjeno. Kaj je potrebno točno nastavit, ali je mogoče samo če je router računalnik in ne router/switch????

TriSiX ::

Pustim vse sharano, dokler ne zmanjka diska (80GB, incoming+temp=cca 50GB).

Obvezno pa že od začetka sharam vse dobre black metall albume, ki sem jih težko dobil!

Sem pa tudi solidaren do avtorjev, saj občasno kupim kakšen CD, ki ga že mam na disku, da bodo še naprej dobro muziko delali, čeprav vem, da jo bodo tudi brez finančne podpore!!!

Mislim, da bi moral še kdo kaj v tej smeri razmišljat!!!

Lith ::

jaz pa imam comp. prižgan cele dneve in vikend, pa stalno mi resetirajo comp. (server za Inet v LAN-u), sicer pa imam samo okol 6 GB prostora, tako da po kakih 2 dneh prepečem na CD in ni več gor, je pa res, da DL zelo slabo (npr. 80 MB na dan) UL pa od mene laufa kolk pustim (če ne omejim na kakih 10k/s) ker drugač LAN ne dela (linija pa tut ni bohve kaj na kablu 768 /256)

Hux ::

kaj ces :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava svojega "dropboxa"

Oddelek: Izdelava spletišč
344511 (2988) techfreak :)
»

SAMSUNG UE40D5000 in DLNA

Oddelek: Zvok in slika
202508 (2455) Gapi
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153619 (2968) Kankan
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192319 (2020) mazupan
»

Dovoljenja za določno mapo

Oddelek: Pomoč in nasveti
261229 (1024) Klemenn

Več podobnih tem