» »

SAMSUNG UE40D5000 in DLNA

SAMSUNG UE40D5000 in DLNA

Petra0 ::

Pozdravljeni.

Sem sveža na forumu in vas naprošam za pomoč.
Imam LED TV SAMSUNG UE40D5000. Omenjeno tv bi želela povezati preko ALLSHARE programa z svojim mobilnim telefonom SAMSUNG GALAXY S 2 GT-I9100. Tv imam povezan z siol box S, kateri je z kablom povezan v router linksys. Meni pa ni čisto jasno kaj to DLNA sploh je. Mi lahko kdo pomaga pri tej težavi in mi malo tudi razloži kaj to pomeni?

Hvala že vnaprej :)

Nikonja ::

moraš imet instaliran allshare na mobu in na pc-u, pol pa moraš na allshareu na pc dovolit v settingsima dostop mobitelu in pol samo na mob-u zaženeš allshare, počakaš da najde pc in tv in to je to. Zdaj lahko predvajaš vse kaj imaš na mobu na tv-u, lahko tudi predvajaš sharane folderje z pc na mobu.
Seveda tv bo zdaj v medial playeru videl tvoj računalnik in vse sharane folderje kaj si dala, tko da lahko gledaš filme, slike, poslušaš muziko....

Petra0 ::

Na telefonu je tko ta program že naložen. A zdej ga naložim še na laptop? Kaj pa potem storim?

Nikonja ::

naloži ga na laptop, ko ga zaženešte bo vprašal katere folderje želiš sharat, ne daj ih velik ker rabi ful časa da ih skenira. Pol pejd na tools, settings, acess in tamboš videla tv in mobitel in klikni na allow all. Če mobitela ni na seznamu, uklopi allshare na mobu in izklopi/vklopi nazaj allshare na pc-u. To je to

link za allshare
http://www.samsung.com/global/allshare/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Petra0 ::

sej od fona mi ga najde, sam od tv-ja mi ga ne :( ta varjanta dlna mi ni lih jasna :/

Nikonja ::

tv imaš povezan z mrežnim kablom na ruter ?

Petra0 ::

tv je povezan preko scart cabla, kateri je povezan z siol box S. Ali je še kakšna druga možnost povezave????

Nikonja ::

poanta DLNA (Digital Living Network Alliance) je da so vsi aparati v mreži, kaj pomeni da tv moraš povezat z mrežnim kablom na router. To kaj ga imaž povezanga z siol box-om sploh ni pomembno.

Zdaj poišči mrežni kabel, obrni tv in ga poveži z ruterjem.

Gapi ::

Telefon in TV poveži na brezžični router. Morata biti povezana na isti router [telefon in TV] Poženi allshare na tv in na telefonu. Na televiziji moraš dovoliti telefonu da dostopa do podatkov in obratno. Na telefonu klikni Predvajaj datoteko iz telefona na drugem predvajalniku. Potem izbereš videoposnetke. Jih dodaš na seznam predvajanja, In to bi moralo delovati. Navodila so za SGS 1 in mislim da navodila za 2ko niso dosti drugačna.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Petra0 ::

super. tudi sama sem imela to v mislih :) Zdaj le še počakam do jutri, da kupim kabel, ker je razdalja kakšnih 6m, na mojo žalost :P
in potem bo to delovalo :) Je pomembno v kateri vhod na routerju vklopim?

Gapi : Sej na tv ko želim vklopit AllShare, ga ne morem. Ker to sem že poskusila :( Ker sem pravkar brez težav povezala laptop in telefon. :(

Nikonja ::

sej so ista, jaz imam sg2 tudi, samo Petra ni imela tv v mreži. Zdaj pa bo :)

Gapi ::

Na tv nimaš kake brezžične usb kartice ???
No person is rich enough,to buy back his past.

Nikonja ::

ni pomembno na kater port ga uklopis, samo poveži in če imaš router pravilno naštiman bo vse ok.

Petra0 ::

Brezžične usb kartice?

Nikonja ::

edit: predragi so samsungovi usb wifi dongli, stanejo cca 100 eur, kabel pa manj kot 10 !

Petra0 ::

bom kr pri kablu ostala :D

Gapi ::

Petra0 poveži na linksys. Ne povezat na siolov modem.
No person is rich enough,to buy back his past.

Petra0 ::

Ja sej to mislim, sam trenutno ne morem, ker je linksys v drugi sobi in nimam tako dolgega kabla :P

Nikonja ::

pol pa srečno jutri :)

javi če boš rabila pomoč !

Petra0 ::

Zmenjeno. :)

Hvala na pomoči obema 8-)

Gapi ::

Ni za kaj :)

Je šlo vse taklo kot treba?
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934796 (13328) kralnahribu
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112661 (2260) levaky
»

Predvajanje Samsung F5500

Oddelek: Zvok in slika
7742 (634) Han
»

Streamanje "push" na Samsung smart tv (video) in apple airport express (audio) win XP

Oddelek: Zvok in slika
131393 (1206) jeggybl
»

Kako najceneje gledati Full HD?

Oddelek: Zvok in slika
174043 (3581) polde66

Več podobnih tem