» »

Windows 8 na starejšem računalniku

Windows 8 na starejšem računalniku

«
1
2

Marko27 ::

Lep pozdrav :)


Imam eno vprašanje :) Ali bi mi igre delovale hitreje na windows 8 kot na xp ? Z tem sem mislil igro League of Legends :) imam 1 core procesor in 3 gb rama in grafično gt 620 1gb :) Hvala za pomoč že v naprej :)




Lp :)

Hayabusa ::

Ne.

MIHAc27 ::

Ne...

(Malo počisti zagon, mogoče celo reinštaliraj XP pa bo gotovo malce bolje. Ampak prav dosti pa ne)

solatko ::

Na win 8 bi delala bolje, ker se RAM-i sproti čistijo in se avtomatsko ugašajo zadeve, ki delovanje v xp zavirajo. Poizkusi! V 8-ici vse stvari delajo bolje.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Mogoče merjeno v % kaka razlika je, sigurno pa ne bo opazno. 1-jedrni proc je pač...

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Na win 8 bi delala bolje, ker se RAM-i sproti čistijo in se avtomatsko ugašajo zadeve, ki delovanje v xp zavirajo. Poizkusi! V 8-ici vse stvari delajo bolje.

ah ne govor bedarij. Ram je pri tako švoh sistemu še tazadn problem.
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Bedarije govoriš ti, saj w8 izredno lepo deluje na starem enojedernem Atomu na Acerone mlinčku, z 1GB RAM-a, kjer je XP prav lepo štekal. Bistvo OS od viste naprej je ravno to, da se sistemi, ki niso potrebni, zaprejo in sprostijo performanse za tekoča opravila. Ravno tako, se te sistemi veliko manj pacajo z nepotrebnimi smetmi.
Za kolikor toliko tekoče delovanje računalnika, je ravno ram tisti, ki veliko pripomore. Procesor je pač tak kot je in večina, razen pri res zahtevnih igrah, dvojederniki, prav lepo opravijo z programskimi zahtevami, ravno tako enojedrniki, malo boljših performans (2,4+), sploh če podpirajo HT.

Včasih je potrebno, predno zineš kakšno neumnost, zadeve sprobat. Ravno zato imam Acer one in en sistem na P4 Prescot-u, 478 podnožje, 4GB RAM-a, da lahko delam primerjave med sistemi.

8-ica se prav lepo obnese, tudi na starih, na pol odpisanih mlinčkih. XP je lepo deloval do SP3, od te pososdobitve naprej pa je XP precej slabši sistem, kot 7-ica in 8-ica.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

hojnikb - Bedarije govoriš ti, saj w8 izredno lepo deluje na starem enojedernem Atomu na Acerone mlinčku, z 1GB RAM-a, kjer je XP prav lepo štekal. Bistvo OS od viste naprej je ravno to, da se sistemi, ki niso potrebni, zaprejo in sprostijo performanse za tekoča opravila. Ravno tako, se te sistemi veliko manj pacajo z nepotrebnimi smetmi.

te buče lahko prodajaš komu drugemu, meni ne. Sem imel tako XP kot Win8 na dvojedernem atomu in guess what, stvar je delala zanič na obeh OSih. Je pa bla situacija slabša na Win8, zato je tisti komp ostal na winxp. Ista situacija na enojedernem atomu pri Eee. Zanič. Sem pa potem presedlal na Win7, ker ima za razliko od winxp trim podporo (ssd naredi ta komp vsaj nekako uporaben).

Za kolikor toliko tekoče delovanje računalnika, je ravno ram tisti, ki veliko pripomore. Procesor je pač tak kot je in večina, razen pri res zahtevnih igrah, dvojederniki, prav lepo opravijo z programskimi zahtevami, ravno tako enojedrniki, malo boljših performans (2,4+), sploh če podpirajo HT.

pri švoh kompih je ram zadnji problem. Sploh atomih..

Včasih je potrebno, predno zineš kakšno neumnost, zadeve sprobat. Ravno zato imam Acer one in en sistem na P4 Prescot-u, 478 podnožje, 4GB RAM-a, da lahko delam primerjave med sistemi.

Slabo delaš primerjava oz. še vedno nisi dojel, da ram ni problem.

Bottomline vsega tega je, da glede na to da ma OP 3GB rama (kar očitno vsi radi spregledat) mu še tako dober OS nebo pomagal. Čez slab hardware pač nemoreš.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mitch ::

Meni na enojedernem Atomu dela XP precej bolje od Sedmice...

kamuee ::

Sedmica je požrešna sicer slednja ni spet tolk ampak je boljša izbira 8.1 PRO. Sem dal fotru na nettopa 2core ATOM +aGB rama pa dela počas sedmica gor, ni problem ram ampak CPU.

Mogoč bi 8.1 pro delala bolše in hitreje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

solatko ::

Na podhranjenih mašinah je sedmica dejansko počasna in je bolje dat gor xp sp2, osmica pa dela občutno hitreje in brez zatikanj. Se pa pojavijo problemi pri nekaterih aplikacijah, zaradi slabe grafike. Na Acerone imam 8-ico in iobit start gumb, tako, da se z metrojem ne ukvarjam. Zadeva teče popolnoma brez problemov, iz hibernacije mi naloži namizje v 30-35 sekundah (xp tudi čez minuto in pol), brovserji (IE, Firefox) delajo brez zatikanj, office programi prav tako. 8,1 še nisem probal, ker mi 8-ica dela čisto lepo.
Seveda je sistem čist, brez raznih nepotrebnih dodatkov.

Na drugem računalniku P4 3,0 4GB DDR1, podnožje 478, pa mi osmica leti. Delajo vse stare igre (nfs in razne druge simulacije), a-cad, office 2013, razni video programi. Deluje bolje, kot je kadarkoli na kateremkoli OS-u (ubuntu, xp, vista, 7).

Iz lastnih izkušenj, vsakemu predlagam, da si na starejši, podhranjen sistem, naloži 8-ico ali eno od distribucij linux-a.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Mah win8 spet ni tak čudež. Sploh pri starih sistemih, kjer so grafični gonilniki nepodprti in je potem treba mešetarit, da stvar dela.

In še zadnjič; poraba rama ni slaba stvar. Je kvečjemu prednost. Sj veste, free ram is wasted ram.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

No ja, nevem kako si eni definirate pojem da nekaj "leti":)) karkoli brez ssdja niti približno ne more letet..pa še pri ssdju kdaj kej zatrokira

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

No ja, nevem kako si eni definirate pojem da nekaj "leti":)) karkoli brez ssdja niti približno ne more letet..pa še pri ssdju kdaj kej zatrokira

+1
noben sistem brez ssdja ne leti :)
#brezpodpisa

d4vid ::

Win8.1 je vsaj je primerjavi s Win7 dosti hitrejši, sam imam atom n270 in giga rama pa deluje win8.1 gladko. Kolega ima isto konfiguracijo, le da s Win7 in včasih traja res dolgo da se kaj naloži...

solatko ::

Jako mudo, če ti sistem dvigne 10 sekund hitreje, drugače se pa SSD pozna samo pri programih, pri katerih je veliko branja in pisanja, pri povprečni porabi, pa govorimo o sekundah/h uporabe.

Win 8 je za starejše računalnike čudež. Mlinčki, ki niso bili za nobeno uporabo več, se z osmico pomladijo za nekaj let. Noben gonilnik za osmico ni problem, še tiste stvari, ki so v 7-ici jamrale, v osmici delajo b.p.
Da leti, pomeni to, da ob kakršnem koli odpiranju map, datotek ali programov, ne čakaš na odprtje več, kot nekaj 1-3 sekunde.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

probaj zalaufat kak IDE na hddju al pa SSDju :)
potem boš pa vidu, kdaj sistem LETI :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Čudež za stare kište zna biti kvečjemu win 8.1 .

hojnikb ::

čudeš za stare kište je vedno bil in vedno bo samo SSD :)
vse ostalo je samo kompromis :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

kaj pomeni, da sistem leti?

hojnikb ::

Da si ne puliš las, ko čakaš da se ti firefox zloada :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ff je skoz zloadan

hojnikb ::

?!
kaj misliš s tem ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ff zazenes, in ne vem zakaj bi ga zaprtl, pa spet odprl

hojnikb ::

Če si jaz, počneš to skos :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

In warm start ff je krajši od cold starta.

hojnikb ::

jap, zaradi superfetch.
In potem ste čisto jezni, ko vam sistem kuri 100MB več rama. Jaz vidim v tem prednost, ne slabost :)
#brezpodpisa

blackbfm ::

Win8.1 je vsaj je primerjavi s Win7 dosti hitrejši, sam imam atom n270 in giga rama pa deluje win8.1 gladko.


haha prosim ne z atomom..cca 30 min preden je (pogojno) uporaben za karkoli..bognedej da začne kej updejtat

solatko ::

A ti to na pamet, ali ga imaš in ti dela tako?
Iz hibernacije je namizje postavljeno in delujoče v 20-30 sekundah - Acer one atom n270 - 1,60GHz, 1,5GB, windows8 enterprice 32bit.
FF odpre iz namizja v 2-3 sekundah, kaj imate pa vi na takih mlinčkih, poleg Skype-a še priklopljeno, mi pa ni jasno, da vam sistem odpira toliko časa.
So pa zoprni programi za telefone, ki se vežejo dolgo časa na internet, te zadeve se pač odpre ob uporabi na pa avtomatsko.
Pri vsem sranju, ki ga imate na računalnikih, tudi SSD ne pomaga kaj dosti, k hitrejšemu delovanju.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Pri vsem sranju, ki ga imate na računalnikih, tudi SSD ne pomaga kaj dosti, k hitrejšemu delovanju.

seveda pomaga :)
#brezpodpisa

solatko ::

Pri čem? Morda procesi povezav v sistem, delujejo hitreje, povezave vsega sranja na net, deluje hitreje s SSD, res pa je, da svinjarijo v sistemu prebere veliko hitreje kot HDD.
Rešitev za pridobitev hitrosti je - čist sistem.
Programi, ki niso nujno potrebni, tudi ni potrebno da se poženejo hkrati s sistemom. Razni AV programi, tudi do minute ne pustijo sistema, k normalnemu delovanju. Vsi procesi, ki se vežejo na internet, krepko zavirajo zagon sistema......, dajte raje, kot nakladanje o SSD (za povprečnega uporabnika, neopazna razlika v hitrosti), si počistite sistem in ga vzdržujte čistega, ne pa da vam ob zagonu, požene tudi vse povezave na socialna omrežja, povezave iger, java in adobe update....... in še kaj bi se našlo.

Računalnike ne ugašajte, temveč nastavite hibernacijo, ne spanje.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

kot nakladanje o SSD (za povprečnega uporabnika, neopazna razlika v hitrosti)

Očitno še _res_ nisi mel hitrega ssdja, da govoriš te neumnosti.

In kje piše, da moraš pustit vsakemu programu, ki ga inštaliraš, da tut laufa ob zagonu ?
Osebno imam shitload programov inštaliranih, a se mi ob zagonu požene le en ali dva (en sistem rabim fan control, drug sistem pa kontrola fanov in screen nastavitev). Pa imam sicer inštaliranih veliko programov gor..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Za normalno uporabo računalnika, ne boš opazil razlike med sata II, sata III in SSD diski.
Zagon sistema bo sicer malo hitrejši (zopet odvisno od programov, ki se zaženejo istočasno), pri odpiranju datotek, failov, brovserja, dela v office in podobno, pa ni razlik.
Je pa ogromna razlika pri prenosu failov, datotek, odpiranju grafičnih projektov in podobnega, če imaš to na SSD-ju.
Razlike med odpiranjem v eni sekundi ali desetinki sekunde, povprečen uporabnik ne opazi.

Veš te debate so podobne, kot tiste o prišparanem času v prometu.

V primeru, da sistem zalaufa iz nule v normalno delovanje, pa je ob zagonu lahko 20 sekund razlike in to je tudi večina prišparanega časa normalnega uporabnika. Vse ostalo je bullshit. Drugo pa so profi grafični sistemi, v večjih firmah, kjer jim vsa obdelava deluje na raid SSD, grejo pa prihranki v ure na mesec, ampak to je drug svet, mi govorimo o domačih uporabnikih.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Za normalno uporabo računalnika, ne boš opazil razlike med sata II, sata III in SSD diski.
Zagon sistema bo sicer malo hitrejši (zopet odvisno od programov, ki se zaženejo istočasno), pri odpiranju datotek, failov, brovserja, dela v office in podobno, pa ni razlik.
Je pa ogromna razlika pri prenosu failov, datotek, odpiranju grafičnih projektov in podobnega, če imaš to na SSD-ju.
Razlike med odpiranjem v eni sekundi ali desetinki sekunde, povprečen uporabnik ne opazi.

Veš te debate so podobne, kot tiste o prišparanem času v prometu.

V primeru, da sistem zalaufa iz nule v normalno delovanje, pa je ob zagonu lahko 20 sekund razlike in to je tudi večina prišparanega časa normalnega uporabnika. Vse ostalo je bullshit. Drugo pa so profi grafični sistemi, v večjih firmah, kjer jim vsa obdelava deluje na raid SSD, grejo pa prihranki v ure na mesec, ampak to je drug svet, mi govorimo o domačih uporabnikih.

prosim nehaj trolat in vsaj _enkrat_ testiraj ssd v živo.
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

Mah win8 spet ni tak čudež. Sploh pri starih sistemih, kjer so grafični gonilniki nepodprti in je potem treba mešetarit, da stvar dela.

In še zadnjič; poraba rama ni slaba stvar. Je kvečjemu prednost. Sj veste, free ram is wasted ram.

Pravzaprav je na OS nivoju kar precejšen napredek. Preberi si njegov development blog ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Če grafika ni podprta precej jalova tolažba.

Invictus ::

Pač izklopiš vse fancy grafične efekte ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

kaj ti to koristi, če ni nič pospešeno..
#brezpodpisa

solatko ::

Velika večina povprečnih uporabnikov, prav lepo shaja s HDD-ji. Nikjer nisem dejal, da ni SSD hitrejši, sem mnenja, da povprečni uporabnik, ne opazi bistvene razlike ali pa mu ta razlika v času, ne pomeni toliko, kot nekaterim na ST.
Ko bo SSD tako dodelan, da bo omogočal v sistemu samo uporabo SSD -ja in ne bo prihajalo do okvar zaradi piši - briši 24/7, bodo te hitrosti prišle do izraza.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Spet govoriš neumnosti. Razlika je zelo opazna (čisto praktičen primer: sem menjal v pentium kišti iz 2.5" diska na m4 ssd in je bla razlika v odzivnosti tako velika, da sta tastaradva, ki sta tehnično neuka in primarna uporabnika tega računalnika mislila, da sem komplet menjal komp :)))

Ko bo SSD tako dodelan, da bo omogočal v sistemu samo uporabo SSD -ja in ne bo prihajalo do okvar zaradi piši - briši 24/7, bodo te hitrosti prišle do izraza.

spet neumnosti. Noben ssd v consumer okolju se še ni okvaru zaradi obrabe. Če te je strah 3000 prepisov, imam novico zate: poskušaj jih doseči ! Pa še to: če ti to rata, boš ugotovil, da je ta vrednost, ko se flash do končno znuca, precej večja, kot jo navajajo proizvajalci.
Če maš pa v mislih okvare kontrolerjov: ja so se dogajale in se še vedno. Ampak, kot da so tukaj hddji kej bolš.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

A ti to na pamet, ali ga imaš in ti dela tako?
Iz hibernacije je namizje postavljeno in delujoče v 20-30 sekundah - Acer one atom n270 - 1,60GHz, 1,5GB, windows8 enterprice 32bit.
FF odpre iz namizja v 2-3 sekundah, kaj imate pa vi na takih mlinčkih, poleg Skype-a še priklopljeno, mi pa ni jasno, da vam sistem odpira toliko časa.


haha pravijice za otroke. skypa pa sploh ne bi upu zagnat na atomu..še na mojem i5 ga nimam živcov laufat

ttommy ::

Na mojem Acer Aspire One (Netbook z Atom procesorjem in 1 GB Ram)dela z windows 8 kot, da bi Bananjam pojedel banano. To mislim proti Windows XP. V namizje se postavi v parih sekundah in na internetu sem takoj. Pa so na njem vsi podatki in programi, kot so bili prej. Pa tudi Skype deluje odlično. Res se ne da primerjat proti prej.
Tako da Marko- poskusi. Če ne bo OK še vedno lahko nazaj narediš XP.
Gamer

techfreak :) ::

blackbfm je izjavil:

A ti to na pamet, ali ga imaš in ti dela tako?
Iz hibernacije je namizje postavljeno in delujoče v 20-30 sekundah - Acer one atom n270 - 1,60GHz, 1,5GB, windows8 enterprice 32bit.
FF odpre iz namizja v 2-3 sekundah, kaj imate pa vi na takih mlinčkih, poleg Skype-a še priklopljeno, mi pa ni jasno, da vam sistem odpira toliko časa.


haha pravijice za otroke. skypa pa sploh ne bi upu zagnat na atomu..še na mojem i5 ga nimam živcov laufat

Skype (desktop varianta) tece brez tezav na tablici z Atom procesorjem. Zagon po shut downu je 15s do namizja, 20s skupaj do odprtja IEja ter nalozitve domace strani v njem.

Pithlit ::

solatko je izjavil:

Velika večina povprečnih uporabnikov, prav lepo shaja s HDD-ji.

Res je. Lepo shajajo. Ampak samo zato ker SSD-ja niti povohal niso.

Jaz tudi shajam lepo brez SSD-ja (zato ker mi 'dol visi' a se nekaj odpira 30s al pa 3s - nisem tolk na tesnem s cajtom... pa tudi vse kar rabim imam ponavadi že odprto). Pa sem mal bolj napredna uporabnica. Medtem ko partnerka brez SSD-ja
ne more, pa ni niti povprečna uporabnica.

SSD je, v grobem, mana z neba. Pa ga jaz sploh ne uporabljam.
Life is as complicated as we make it...

d4vid ::

SSD vs HDD je jasno, da SSD deluje veliko hitreje. Dobesedno brez čakanja na spodobni konfiguraciji za vsa opravila povprečnega uporabnika.

Glede atoma, meni deluje vse bp, tudi iz spanja se mi je zbudil v ~3 sekundah, s tem da sem 15 minut razmišljal če mam plato defekt in se je sam izklopil. Konfiguracija ni nič posebnega, plata iei kino-945, Atom n270, 1 GB rama, 500GB WD Green disk. Sicer je res da je kar počasen, ampak sem pričakoval da bo dosti huje, glede na odzivnost laptopov v šoli s tem CPUjem. Pa sem zaenkrat kar zadovoljen, kar rabim mi dela...

zanhor2 ::

Windows 8.1 mi na mojem Celeron 1 jedrnem procesorju in 2GB rama dela občutno hitreje kot Windows 7 ali XP

kixs ::

Definiraj obcutno hitreje. Se boljse je obcutke spraviti v stevilke - npr. sekunde in podobno.

solatko ::

kixs - Zakaj imate vsi neke želje po definiranju? Če je možakar gonil win7 na isti mašini, je menda toliko sposoben, da ugotovi razliko, ko počne na novem sistemu. Kakšne definicije bi rad, testiranje, koliko časa rabi za odprtje FB, Office......., za to so nekateri dobro plačani, da to počnejo namesto uporabnikov.

Se ne morte sprijaznit z dejstvom, da uporabnik opazi bistveno večjo odzivnost in to pove tudi javno, tisti, ki pa vam zadev dela slabše, pa to sporočite na forum, če se vam pa da, pa to podkrepite z meritvami, testi, znanstvenimi članki.......

Ko je ven prišla 7-ica, so se vrstili komentarji - sedmice pa ne, mi pol stvari ne dela na njej. Vedno sem postavil vprašanje, kaj ti ne deluje, povej, boš dobil rešitev. In vse tiho je bilo.

Nekateri imate pač to lastnost, da pri vsaki temi, nasprotujete, seveda brez argumentov in zanimivo, isti, ki ste ob izidu pljuvali po Visti, 7-ici in sedaj 8-ici. Nekateri pa itak še vedno zagovarjate, predpotopni XP.
Delo krepa človeka

kixs ::

Kot si prebral, sem dal enostavno vprasanje. Splosen odgovor, da je obcutno hitreje, ni noben odgovor.

Zakaj sem to napisal? Ker sem ravno prejsnji teden sel iz W7 x64 SP1 na W8.1 x64. Ne opazim popolnoma nobene razlike v hitrosti. Gre pa za stari notebook IBM X61s, C2D L7500 na trenutno 1.2GHz (baterija fuc), 4GB rama in 1TB HDD. Aja, 8.1 je delal celo zelo pocasi... dokler nisem izklopil tistega Windows Defenderja.

Ker tisto obcutno hitreje, je lahko zaradi 100 razlogov in ne nujno prav zaradi spremembe OS-a. Ponovna namestitev OS-a ima vedno, vsaj pri Windowsih, tak efekt. Vse dela obcutno hitreje. Ko pa enkrat instaliras nazaj ves "bloat", pa tudi ta efekt izgine.

Zato pravim, stejejo objektivne meritve, obcutek skoraj vedno vara. Ce jih je kateri, dobro placan ze naredil, pa daj kaksen link.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535745 (4025) alexz
»

Windows 10 vs Windows 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
334332 (3430) Dr_M
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516368 (14860) solatko
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916889 (10993) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569122 (8302) Qushaak

Več podobnih tem