» »

Rallye se predstavi..

Rallye se predstavi..

Vohun612 ::

No, takole se začenja moj prvi post na Vašem portalu. Ker je ravno petek, počitnice se začenjajo, vreme je toplo in zunaj sije sonce. Ptički pojejo, jaz pa vesel ker mi naslednji teden ni treba v šolo, torej bom lahko tudi ob poznem odhodu v posteljo nslednji dan normalno funkcioniral. No, pa dosti sedaj o tem, dajmo raje o čem konstruktivnem;

- Na Vaš portal sem, sedaj že skoraj dve leti nazaj naletel po naključju. Saj veste, računalniška debata na drugem forumu, link do teme na Vašem portalu, in naenkrat mi je postal blazno všeč. Do takrat sem vedel samo za računalniške novice, tam sem bežno spremljal forum, ter bil naročen na e-revijo. No, in od takrat sem skoraj vsak dan redno prebiral Vaš portal, novice, predvsem pa forum in prispevke. Le razloga za registracijo nekako najprej nisem našel, saj nisem vedel o čem bi pisal. Sedaj pa se mi je ,,nabralo'' že nekaj vprašanj, na katera želim odgovor, zato sem pred časom zbral ,,pogum'' za registracijo. Seveda sem se takoj, ko sem le-to dokončal, naročil na e-revijo preko e-maila in že po prvi izdaji bil pozitivno navdušen. Tukaj bi rad pohvalil celotno ekipo, ki piše novice, torej; Matej, Mandi in ostali. Kapo dol, odlično vzdržujete portal. No, pa da še pohvalil kompletno stran. Okusen design, lep kontrast med barvami, zanimivi podforumi ter teme in veliko koristnih nasvetov v vseh štirinajstih letih obstoja foruma. Bravo, ne doseže veliko forumov v Sloveniji takšne ,,starosti'' ali pa so po tej dobi že čisto izumrti. Lep primer le-tega je Mobisux.

Sedaj pa je čas, da povem kaj o sebi, da boste sploh vedeli, s kom se pogovarjate. No, pa predlagam da kar začnemo;

- Sem Nik Kostajnšek. Najdete me lahko na marsikaterem slovenskem forumu, predvsem so v prednosti tisti ki imajo bilokaj veze z avtmobilizmom. Sicer pa se zadnje čase bolj ali manj ,,uspešno'' umikam s scene, predvsem zaradi nadutih uporabnikov, ki iščejo dlako v jajcu ter moderatorjev, polnih samih sebe. Ostala je le še peščica forumov, na katerih sem redno atkiven in lahko se brez skrbi, da je Vaš med njimi. Kot sem že omenil tudi po štirinajstih letih vse ,,štima'' in imam dober občutek, da bo tako ostalo še lep čas. Sedaj pa napreh v nove zmage in poraze...

Moj priiimek bi lahko mogoče bil komu poznan, predvsem navdušencem na avtošportom, saj je oče (Primož) na slovenski rally sceni nastopal 7 let, v tem času doživel marsikatero zmago ter nekaj porazov, kariero pa je leta 2009 zaključil kot državni prvak PararelnegaReliKrosa (PRK) v generalni razvrstitvi. Najbrž ni treba posebaj povdarjati, da mi že pet let v sobi visi njegov plakat s koledarjem za leto 2010. Kar pa se priimka na splošno tiče, ga večina ljudi narobe zapisuje, namesto Kostajnšek napišejo Kostanjšek, ampak sem se tega že navadil.

Stanujem v zeleni stolpnici, ki stoji v prelepih Trbovljah, katere stojijo sredi Zasavja, obkrožajo pa me Kum, Planina, Mrzlica ter Žrbljev Hrib. Marsikdo prvi da smo majhni, se mu po potem povesi nos, ko mu pokažem da smo deveti največji v naši ,,kuri''.

Glede na dosedanje izkušnje ste si verjetno pridobili občutek, da berete ,,spis'' odraslega človeka, ampak žal vam moram povedati da temu ni tako. Star sem namreč, še bolj ,,na frišno'' komaj 13 let. Obiskujem 8. razred O.Š Tončke Čeč Trbovlje, ki je po mojem mnenju, pa nisem edini, ena najboljših šol v Sloveniji. Zanimivo mi je to, da mi vsi pravijo, kako dober sem v pisanju, na forumih se ljudje čudijo ko izvejo starost in pravijo da imam dosti bolj odrasel značaj, lani pa sem imel sLOVEnščino v šoli zaključeno 4. Zanimivo, kajne?

Od zasebnega življenja lahko povem marsikaj, predvsem me mnogo ljudi pozna kot človeka velikih interesov in konjičkov, pa če naštejem nekaj izmed njih: avtomobilizem, računalništvo, fotografija&videologija, LEGO kocke, maketarstvo, elektr(on)ika, (avto)akustika, gledanje South Parka, glasba, branje dobrih knjih, pa seveda vse povezano z avtošportom (Rally, GHD, PRK, AK, CHD, KHD, Drift...). Med vsemi temi pa močno prevladujeta avtomobilizem in računalništvo, ki sta ,,zanimanja mojega življenja'', sploh kar se tiče računalništva sem od novega leti čisto ,,padel notri'' in letos bom verjetno sestavil svoj prvi računalnik. Prav zaradi tega bom potreboval Vašo pomoč, kajti imel bom veliko vprašanj, večina le teh pa bo podkrepljena s slikami, saj se želim nekaj naučiti, s čemer se bom ukvrjal v življenju. Glede nadaljnega šolanja sem že skoraj odločen, in moral bi biti konkreten razlog, da bi si premislil. Govorim seveda o srednji računalniški šoli, oz. šolanje v smeri Računalniški tehnik. O tem bomo še govorili, verjetno še v tem tednu.

Za konec bi rad še malo povedal, glede na to da smo računalniški forum, kaj ,,furamo'' doma. No, vse se je začelo leta 1995, ko si je oče privoščil Intelovega 386. Za tiste čase zelo dober, z Windows 95 pa dokaj vsestranko uporaben. Imel je legendarno Big Tower ohišje z TURBO gumbom, ki si ga izklopil ob igranju tetrisa. Imel ga je skoraj 4 leta, nadomestil ga je, nisem prpričan, Pentium Mk. II ali III. Naslednji pa je bil že 2,4 GhZ Celeron, ter seveda z XP Professional sistemom. Tega smo obdržali kar nekaj let, dokler ni leta 2009 očetu počil film pri igranju RBRja, saj ga računalnik z 512MB RAMa ni zmogel poganjati. Takrat smo končno kupili boljši računalnik, z MSi matično, 2GB RAMa ter Visto. Ta računalnik imamo še sedaj, v zsčetku leta 2013 pa je bil na ,,popolni preobrazbi''. Zamenjala se je komplet tehnika, ostalo je samo ohišje in napajalnik. Starega Intela je tako zamenja 3,2 GHz i5, 1TB disk je nadomestil pol manjšega predhodnika, RAMi so se podvojili in sedaj je rečunalnik postal prava mala raketa. Razlog za obnovo pa je bila okvara stikala, kar smo izvedeli čisto po obnovi. Namreč kakšen mesec pred obnovo se je začel računalnik kar samodenjo prižigati ter ugašati. Najprej smo slutili matično, vendar z novo ni bilo nič drugače. Potem je sodelovanje odpovedal disk (na srečo so se podatki ohranili, samo ga je treba odnesti nekomu ki se ukvarja s tem), in ko, kljub obnovi ni bilo nič bolje, smo le ugotovili, kje tiči zajec. Mojster je kable prevezal na reset tipko in sedaj vse spet delujo kot mora.

Dedek pa ima svojo škatlo že 11 let in je z le-to blazno zadovoljen. Takrat ko ga je kupil je bil nekaj najboljšega, to pa pomeni; Pentium 4, 512MB RAMa, grafična nekaj najboljšega, DVD pekač... takrat je dedek ravno dobil internet, in takrat je bil ta komp, brez heca, najboljši v Trbovljah. Še vedno je v vsakdanji uporabi, razen odpovedi napajalnika lansko leto je deloval brez okvar. Za zraven pa si je kupil prenosnika HP 4740s (iz katerega pišem sedaj), v katerem je Pentium B980, 4 GB DDR3 RAMa ter Radeon grafika. Deluje brezhibno in je z njim zelo zadovoljen. Drugega ni nič, razen stričeve klasike, Pentium 4 in 512MB RAMa.

V kleti mi leži nekaj zelo starega, kar sem našel zraven smetnjaka lansko poletje. Od njega ni skoraj noč, ohišje brez ene stranice, kabli poviti z vivaporom, notri je nekaj vezovja (že pozabil kaj), napajlanik in CD-rom. Odločil sem se, da si ga bom sestavil, in sicer s 10-14 let starimi komponentami, pa bomo videla kaj mi bo uspelo. Počasi sem začel nabirati kose, na srečo zastonj. Bom tudi predstavil ,,projekt'' ko bo kaj za pogledat.

Do takrat pa bi rad zaključil. Verjetno je tudi Vam bil prispevek dovolj dolg, upam da Vas ne moti moj slog pisanja, saj sem mnjenja da je takšne ,,kače'' dosti lažje brati takole, po odstavkih. Upam, da sem bom v Vaši družbi ime lepo ter dobil veliko koristnih nasvetov, seveda pa bom tui sam pomagal po najboljših močeh. Tako se za sedaj od Vas poslavljam, ča ste tole prebral, Vas vljudno naprošam da pustite kakšen komentar, da bom vedel kaj delam narobe ter kako Vam je bil post všeč. obljubim, da bom pisal slovnično ter za seboj pridno popravljal napake, sedaj po slabi uri pisanje me začenja boleti hrbet, tako da je skranji čas da zaključim, če Vas karkoli zanima lahko brez problema vprašajte, sicer pa uživajte v prikrasnem vremenu!

Lep kompovsi pozdrav iz Zasavskega okraja naše ,,kure'',
Rallye!
  • zaklenil: dzinks63 ()

shadeX ::

Dobrodošel na Slotech.

Sicer če misliš da s(m)o tukaj kaj bolj prijazni od drugih forumov se motiš. Boš že videl kaj mislim, čez nekaj časa. :)

Glede na tvoje pisanje ti ne bi dal 13 let. Pohvalno.

Sicer pa

Najbrž ni treba posebaj povdarjati, da mi že pet let v sobi visi njegov plakat s koledarjem za leto 2010.


Ni povdariti ampak poudariti. :)

spajdrmen ::

Ja prjatučk, kot je shadeX omenil da tukaj niso prijazni, ti je takoj dal do znanja da je on pametnejši in popravil tvoje izražanje :)

Predlagal bi ti, da se ne identificiraš z pravim imenom ter priimkom, niti kjer živiš, saj to je internet, medmrežje, kjer lahko vsak pride do teh informacij in jih zlorabi. Resno ti tole odsvetujem da ne počneš, kajti posledice so lahko hude.

Primer, eden se z enim skrega, mu da tvoje podatke in te ta človek najde in nabriše... to je samo eden od primerov da ti povem do kam lahko vse to vodi.

Premisli.

Srečno

Matako ::

spajdrmen je izjavil:

Ja prjatučk, kot je shadeX omenil da tukaj niso prijazni, ti je takoj dal do znanja da je on pametnejši in popravil tvoje izražanje :)

Predlagal bi ti, da se ne identificiraš z pravim imenom ter priimkom, niti kjer živiš, saj to je internet, medmrežje, kjer lahko vsak pride do teh informacij in jih zlorabi. Resno ti tole odsvetujem da ne počneš, kajti posledice so lahko hude.

Primer, eden se z enim skrega, mu da tvoje podatke in te ta človek najde in nabriše... to je samo eden od primerov da ti povem do kam lahko vse to vodi.

Premisli.

Srečno


A ni vseeno? Zdaj ga ima itak že NSA v bazi.
/\/\.K.

shadeX ::

Ja prjatučk, kot je shadeX omenil da tukaj niso prijazni, ti je takoj dal do znanja da je on pametnejši in popravil tvoje izražanje :)


Slovenica matters. Kolikokrat so mene popravili glede pravopisa na tujih forumih in zato sem jim hvaležen. Glede na to da je avtor teme začel s pravilno slovnico in tudi poudaril na temu, se mi je zdelo prav da ga popravim. Mogoče ga pa ravno tista beseda reši točke na izpitu iz pravopisa :)

Pod nobenim pogojem pa nisem tak da bi kdaj pametoval. Večkrat se motim kot imam prav.

Torej spajdermen. Imaš z mano še kakšen problem?

spajdrmen ::

Matako je izjavil:

spajdrmen je izjavil:

Ja prjatučk, kot je shadeX omenil da tukaj niso prijazni, ti je takoj dal do znanja da je on pametnejši in popravil tvoje izražanje :)

Predlagal bi ti, da se ne identificiraš z pravim imenom ter priimkom, niti kjer živiš, saj to je internet, medmrežje, kjer lahko vsak pride do teh informacij in jih zlorabi. Resno ti tole odsvetujem da ne počneš, kajti posledice so lahko hude.

Primer, eden se z enim skrega, mu da tvoje podatke in te ta človek najde in nabriše... to je samo eden od primerov da ti povem do kam lahko vse to vodi.

Premisli.

Srečno


A ni vseeno? Zdaj ga ima itak že NSA v bazi.

Ne ni. Ko se bo nekdo identificiral z njegovo identiteto, bo prišel sem jokat kaj naj naredi in češ da od kod tem ljudem vsi njegovi podatki, a ni tko?

shadeX ::

Očitno gledaš preveč filmov. Potem takem niti Facebook ne bi smel obstajati in druga socialna omrežja. Google tudi postopoma uvaja to, da bi se v njihove storitve prijavljali z imenom in priimkom in komentiranje bi bilo omogočeno samo še pod tvojim pravim imenom. Bolje da ne odpreš interneta nikoli več.

111111111111 ::

Matako je izjavil:



A ni vseeno? Zdaj ga ima itak že NSA v bazi.


Za NSA ni problema. Če te pa najdejo lokalni pretepači...

Drugače pa dobrodošel v "sofisticirani" družbi, pravo ime in priimek pa drugič na spletu le spusti.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Temo zaklepam, fant se je kulturno predstavil in dal svoje podatke po svoji presoji vsem javno na ogled.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechov Alter Ego (Anketa) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11816440 (11759) SambaShare
»

Srečno 2018!

Oddelek: Loža
483519 (2295) IL_DIAVOLO
»

DVD je poln, računalnik misli da je prazen

Oddelek: Pomoč in nasveti
10873 (679) ST-777
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131875 (1593) shadeX

Več podobnih tem