» »

DVD je poln, računalnik misli da je prazen

DVD je poln, računalnik misli da je prazen

shadeX ::

Torej imam nek DVD (posnetki iz domače kamere), ki brez problema predvaja na prenosniku z nameščenimi Windows 7. Ta DVD nato nesem v 2 druga prenosnika (oba imata nameščen W10) in en fizičen PC z nameščenim Windows 8.1. V vseh treh se pokaže prazna mapa (kot da ni nič posneto).

Kakšna ideja?

Anney ::

Poskusi kakšen program za ripanje dvdjev, AnyDVD, DVDFab,... Če seveda želiš te posnetke prenesti dol na drug comp.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

shadeX ::

Tnx, bom probal. Sicer če ga sam PC ne zazna, dvomim da ga bo pol tud program kar na lepem. Ampak ok, vredno je poskusit.

Anney ::

A DVD ti pa kaže da je poln v win 10?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ST-777 ::

@shadeX, morda ti bo v pomoč.
How to fix CD Drive Problems in Windows 10: http://windowsreport.com/cd-rom-not-wor...

shadeX ::

@Anney - Ne. Kaže da je prazen.
@ST-777 - Ne pride v poštev, ker bios mi DVDRom zazna in normalno bere druge DVD-je.

ST-777 ::

@shadeX, jaz bi naredil takole: v prenosniku z nameščenimi Windows 7, ki brez problema predvaja DVD, bi ga ponovno zapisal pri nizki hitrosti in nato predvajal v drugih računalnikih.

shadeX ::

To zagotovo. Ampak me matra zakaj v vseh drugih ne dela, na tem z W7 pa brez problema.

Scorpia ::

A je dvd po snemanju zakljucen? Ce ni, ga bo treba zakljuciti.
////

shadeX ::

Te informacije nimam, ker DVD-ja nisem jaz pekel. Sicer ni problem, posnetke bomo že dobili pa preko računalnika ki jih predvaja. Bolj se gre za to ker me matra kako na 3 različnih računalnikih ne bere, medtem ko na drugem BP. Razlika je kot že omenjeno edino v Windowsih.

So pa vsi trije prenosniki Asus (bere pa samo na starejšemu). Stacionarni pa ima nek LG DVD rom (druge dvd-je bere bp). Da bi mirno spal celo premišljujem, da bi na mojo mašino dal W7 (virtualko) in tam sprobal zagnat.

ST-777 ::

shadeX je izjavil:

Da bi mirno spal celo premišljujem, da bi na mojo mašino dal W7 (virtualko) in tam sprobal zagnat.
Prej uporabi Linux live CD KNOPPIX http://www.knoppix.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS

Oddelek: Operacijski sistemi
201495 (1118) blackbfm
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814216 (11716) fujtajksel
»

Windows 7 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
132067 (1563) Miha 333
»

Računalnik sam odpira okna?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5640 (567) pingo76
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117436 (15456) mtosev

Več podobnih tem