» »

DejaVu/Sanjam prihodnost?

DejaVu/Sanjam prihodnost?

«
1
2

Drimaaac ::

Zadnje čase se mi vsebolj pogosto dogaja da sanjam nekaj kar se mi točno tako zgodi čez teden dni ali malenkost več. Sanjam nek dogodek, ki se odvrti točno tako v istem zaporedju tudi dobesdeno iste besede. Zgodilo se mi je dvakrat da sem prisel prvic nekam pa se mi je zdelo da sem tam ze bil ( google pravi da je to mozganska igra ) za sanjanje prihodnosti oz dogodkov ki se mi zgodijo potem pa kao jasnovidnost ampak v to pa žal ne verjamem torej kaj se ubivstvo dogaja v moji glavi in zakaj se dogodki odvijejo potem in prej kot bi bilo logično? Sem zrel za psihijatra?

Upam da je kdo tak ki mi bo znal pojasnit zadevo hvala.

pegasus ::

Nauči se to koristno izrabljat ;) Meni je parkrat že uspelo, nažalost samo za nepomembne zadeve ...

Drimaaac ::

Žal vsakič ko se zbudim mislim da gre za klasične sanje čisto mogočih oz. običajnih prizorov. Ampak bolj kot to me zanima kaj je ta pojav sem nor al je to nevem kaj? Čudno mi je to ker se mi je že dogajalo ampak ne tako intenzvino kot ta mesec?

pegasus ::

Ta pojav je nekaj čisto normalnega, možgani ponoči v rem fazi sintetizirajo vse živo, nekaj doživiš kot sanje, nekaj nekoč kot dejavu, ipd ... je nekaj zanimivih dokumentarcev na to temo, a se mašinerija za konkretno merjenje teh pojavov šele razvija, tako da je trenutno znanje na precej subjektivnem nivoju.

fantasycamp ::

Drimaaac je izjavil:

Zadnje čase se mi vsebolj pogosto dogaja da sanjam nekaj kar se mi točno tako zgodi čez teden dni ali malenkost več. Sanjam nek dogodek, ki se odvrti točno tako v istem zaporedju tudi dobesdeno iste besede. Zgodilo se mi je dvakrat da sem prisel prvic nekam pa se mi je zdelo da sem tam ze bil ( google pravi da je to mozganska igra ) za sanjanje prihodnosti oz dogodkov ki se mi zgodijo potem pa kao jasnovidnost ampak v to pa žal ne verjamem torej kaj se ubivstvo dogaja v moji glavi in zakaj se dogodki odvijejo potem in prej kot bi bilo logično? Sem zrel za psihijatra?

Upam da je kdo tak ki mi bo znal pojasnit zadevo hvala.



dej opiš vsaj en primer prosim!

DarwiN ::

Jaz bi prej rekel, da ti sanjaš določene stvari, ki pa jih kasneje, ko doživiš nek dogodek v RL, podzavestno prirediš in povežeš s tem dogodkom.

Zapiši si sanje na list papirja... Zapiši si stavke, ki si jih sanjal.... Boš videl, da:

- ali jih sploh ne boš znal napisat, ker se jih ne boš spomnil.
- ali pa se potem ta scena ne bo odvila v RL.

Kasneje je namreč too late.. Ne moreš zaupat svojim možganom. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bnarbo ::

meni se je to ze parkrat zgodilo ampak res čist ista slika kot v sanjah samo se mi je to zazdelo za samo eno sekundo. Ugl sanjal sem o nekem podhodu, na koncu so bla pa vrata. Razlika je bila edino o tem da k sm odpru vrata je bil tam bazen, v real pa delavnica. Pa te sanje sem imel pred več kot 6 mescou predn se mi je nardij ta dejavu. Drugače pa sanjam skoraj vsak dan in je mozn da je ksn naklucje? Aja pa t temu podhodu/prehodu sem bil takrat 1. V lajfu..

Drimaaac ::

No da opišem nekaj smotanih situacij. Pridem v šolo prfoks vpraša če smo že mel to snov in js se točno spomnim kaj smo napisal in kako je to zgledal in rečem ja smo in pol se cel razred spravi na mene češ da nismo in grem gledat zvezek in nič not. No pol pa začnemo pisat in se za klepetamo s sošolci in točno tak pogovor sanjam do besede isto in kar je še bolj čudno napišem iste zapiske s pravi iste risbe/slike kot sem sanjal isto imam v zvezku. Tako da zdaj sem raje tih o takih dogodkih ker se počitum zmedeno potem. Bom pa probal pisat sanje pa da vidim a se res možgani igrajo ali dejansko sanjam dobesedno tako.

feryz ::

Če se boš kaj potolažil, meni se dogaja isto.
Nekaj sanjaš, sanje kot sanje, jih pozabiš, odložiš...
Nato pa, kot praviš, čez par mesecev, bum, kot bi gledal isti film. Par trenutkov točno veš, kaj se bo zgodilo, kaj bo kdo rekel...
Občutek te prešine, kao, ta film sem že videl. Ampak res v detajle in veš vnaprej kaj bo.
Gre pa ponavadi res za par sekund, ponavadi nepomembnih in zaveš se jih šele, ko se dogajajo. Predvideti, katere sanje oz. kateri del sanj se ti bo zgodil je utopija.

Drimaaac ::

feryz je izjavil:

Če se boš kaj potolažil, meni se dogaja isto.
Nekaj sanjaš, sanje kot sanje, jih pozabiš, odložiš...
Nato pa, kot praviš, čez par mesecev, bum, kot bi gledal isti film. Par trenutkov točno veš, kaj se bo zgodilo, kaj bo kdo rekel...
Občutek te prešine, kao, ta film sem že videl. Ampak res v detajle in veš vnaprej kaj bo.
Gre pa ponavadi res za par sekund, ponavadi nepomembnih in zaveš se jih šele, ko se dogajajo. Predvideti, katere sanje oz. kateri del sanj se ti bo zgodil je utopija.


pri meni je bilo na začetku tako da sem te dogodke videl čez en mesec ampak zdaj pa se dogajajo v roku 7-10dni in to konstano zato sem se odločil tudi tu napisat, ker sem večkrat zmeden včasih pa z tem zmedem celo koga drugega...

gruntfürmich ::

v sanjah pojdi na loterijo in si zapomni naslednjo sedmico.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

737 ::

Vsi smo do določene mere jasnovidni. Najbolj majhni otroci, nato jim to izbijemo iz glave. :-) Nekje na youtube je predavanje, kjer David Wilcock govori o češariki (majhna žleza sredi možgan), ki naj bi bila vzrok teh pojavov.

MIHAc27 ::

Tudi meni se včasih zgodi tak občutek. Žal kot pri večini še nisem sanjal kakih Loto kombinacij :)

Večinoma sanje itak pri meni niso kaj posebnega, sem bil pa 1 teden nazaj bolan, pa sem imel vsak dan čudne sanje. Sej jih takoj pozabim, ampak ko sem se zbujal sem si mislil samo.. WTF sem jaz to sanjal že spet.....

jest10 ::

737 je izjavil:

Vsi smo do določene mere jasnovidni. Najbolj majhni otroci, nato jim to izbijemo iz glave. :-) Nekje na youtube je predavanje, kjer David Wilcock govori o češariki (majhna žleza sredi možgan), ki naj bi bila vzrok teh pojavov.


Nihče ni jasnoviden. Nihče!
Se pa da na podlagi preteklih izkušenj predvidevati, kaj se lahko zgodi. In ravno to počnejo možgani med spanjem-ustvarjajo pravljice na podlagi tvojih preteklih izkušenj. Ti si občasno zelo, zelo ohlapno kakšno od teh pravljic zapomneš in ko se zgodi nekaj približno podobnega, imaš občutek, da "to si pa že videl"

Smurf ::

Tako ja, ljudje zelo radi iscemo vzorce in povezujemo nekaj drugo z drugim. Sanje, ki se jih na pol spomnemo, so se posebej zelo primerne za tako pocetje.

imagodei ::

737 je izjavil:

Vsi smo do določene mere jasnovidni. Najbolj majhni otroci, nato jim to izbijemo iz glave. :-) Nekje na youtube je predavanje, kjer David Wilcock govori o češariki (majhna žleza sredi možgan), ki naj bi bila vzrok teh pojavov.

Neumnost.

Kot je že DarwiN razložil, gre za to, da možgani iščejo vzorce. Ko se nekaj zdi podobno, to hitro povežejo s preteklimi spomini. Spomini so pa tudi ena smešna reč - ne gre za video posnetek, ampak se spominjamo spomina na spomin na spomin na spomin ... Kadar se spominjamo nekega dogodka, možgani lepo kreativno "zaigrajo" prizor, kot se jim zdi najbolj primerno. Kadar pridemo v podobno situacijo, naši možgani lahko poiščejo podobne vzorce iz spomina in jih priredijo trenutnim potrebam.

Spomin je jako nezanesljiva zadeva.
- Hoc est qui sumus -

crniangeo ::

Se je tudi pri meni dogajalo. Primer: med poukom zadremljem (žal nisem bil priden učenec) , sanjam kaj bom vprašan, se zbudim odprem v zvezku/knjigi ravno tisto kar sem sanjal. Nahitr preberem snov katero naj bi bil vprašan, in lej ga zlomka: ravno tisto sem vprašan.
No to se mi je zgodilo ene 3x4x , da ne bo kdo mislu da sem imel petke :) Pomojem sem še premal spal med poukom :D
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

feryz ::

Tu na žalost ne gre za tako zlahka razložljiv primer kot tule navajate.
Jasno, da imajo vsi mokre sanje o nekem lotu zadetku. Tudi če imaš Deja vu o žrebanju lota oz. ker gre za zelo kratek čas, o rezultatih lota, ti to ne pomaga nič, ker se boš tega zavedel šele tisti čas, ko boš to gledal in nič prej.
In če ostanemo pri lotu, glede na osebne izkušnje, to videnje ne pomeni, da možgani nekaj povezujejo in bla, bla, bla, ampak je dejstvo, da v konkretnem trenutku točno veš in vidiš v naprej, katera cifra bo naslednja, s kakšno kretnjo jo bo asistentka pobrala in podobno.
Kdor tega ni doživel, jasno, ne ve o čem pišemo. In je tudi brez veze, da kaj komentira.
Gre za trenutni, par sekundni preblisk, ki se ti je že odvrtel in veš kako bo potekal dalje. Kot sem že napisal, kot bi ta film že videl.
Ponavadi te užge z vso silo, gledaš in se čudiš, kako je to možno.

CoolBits ::

Finta je samo v tem, da tisti trenutek, ko si misliš, da si to že doživel/sanjal... možgani delajo napako in shranjujejo trenutno stanje v pretekli spomin in zato to doživljaš kot da je že bilo, da si že videl.
Ampak NISI!
Nič drugega ni...

GamerBoy ::

Pssst ne tako javno o takih rečeh oziroma o glitchih v naši matrici ! Varuhi matrice vas lahko odkrijejo ! :D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Baja ::

za Dejavu sem slišal da bi naj to bil glich v naši napeljavi. možgani dobijo malenkost prej sliko z enega očesa kot drugega, ti pa to doživiš kot da si prizor že videl.

dr.Akula ::

Jaz sem do zdaj imel samo deja-vu, torej ko si v neki situaciji in imaš filing da se je to že zgodilom, medtem ko se dogaja. Še nikoli pa nisem bil v situacij, v kateri bi dejansko lahko napovedal kaj se bo naprej dogajalo.

Drugače je pa že zelo dolgo odkar sem nazadnje imel deja-vu, v puberteti je bilo tega kar precej.
ni podatka

737 ::

Včasih se je temu reklo paranormalni pojav. Danes pa take pojave s pridom izkorišča med drugimi tudi ameriška vojska in tej "tehnologiji" pravi remote viewing.

Smurf ::

737 je izjavil:

Včasih se je temu reklo paranormalni pojav. Danes pa take pojave s pridom izkorišča med drugimi tudi ameriška vojska in tej "tehnologiji" pravi remote viewing.

Glede na to, da si ven privlekel zelo pogumno trditev, te bom prosil za link do znanstvenega clanka.

imagodei ::

737 je izjavil:

Včasih se je temu reklo paranormalni pojav. Danes pa take pojave s pridom izkorišča med drugimi tudi ameriška vojska in tej "tehnologiji" pravi remote viewing.

Preveč gledaš "dokumentarce" na Discoveryju in History Channel.
- Hoc est qui sumus -

Smurf ::

Aha sem ze nasel:

Remote viewing was popularized in the 1990s following the declassification of documents related to the Stargate Project, a $20 million research program sponsored by the US government starting from 1975 in order to try to determine any potential military application of psychic phenomena. The program was terminated in 1995 after it failed to produce any useful intelligence information.[5][6]
(Vir: Wikipedia)

Se link do porocila, ki je naredil evalvacijo: klik

feryz ::

Ponovno, če nisi doživel...

Edina dopustna ali pa recimo racionalna razlaga tega pojava bi bila, da možgani preklopijo v slow motion.
Se pravi, da opazuješ prizor, ga vidiš in slišiš, ne pa tudi sprocesiraš. Shraniš ga v podzavesti, počasi prikazuješ sliko, možgani oz. ti sam pa že veš, kaj se bo zgodilo naprej.
Ampak ko kasneje to zanalizaram, ne opazim, kje bi se zgodil preskok nazaj "na obrate" ali kakršnakoli druga anomalija v trenutnem času.

imagodei ::

Deja vu je Glitch in the Matrix, to je ja znano.
- Hoc est qui sumus -

feryz ::

Nejevera in trolanje pa kr neki, tudi to je znano.

Vajenc ::

Enim možgani bolje procesirajo kot drugim, zato znajo iz znanih izkušenj ali podatkov bolje in hitreje predvideti prihodnost. Nekateri so lahko tudi bolj občutljivi na razna valovanja, med drugim tudi na človeške misli, kar rezultira v bolj zanesljivih informacijah iz fraz: "Ta je dober človek. Govori resnico! Ne zaupam mu..." Skrajno neverjetno pa se zdi, da bi nekdo lahko tako natančno poznal vse znane in neznane podatke, da bi lahko napovedal loto številke ali z gotovostjo napovedal rezultat meta kocke.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

@feryz

Ne vem, o čem trolaš, ampak morda bi bilo fino, če bi prebral vsa sporočila, preden te obide silna želja, da bi povedal nekaj, česar drugim sodelujočim po tvojem mnenju še ni uspelo.

Tako, kot je omenil že dr.Akula, sem tudi jaz v času pubertete doživljal deja vu zelo pogosto. Zadnja leta pa se mi zgodi morda nekajkrat letno, morda še to ne.
- Hoc est qui sumus -

Vajenc ::

imagodei je izjavil:

Tako, kot je omenil že dr.Akula, sem tudi jaz v času pubertete doživljal deja vu zelo pogosto. Zadnja leta pa se mi zgodi morda nekajkrat letno, morda še to ne.

EMŠO ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Roadkill ::

Naši možgani so multithread enabled in načeloma thread-safe. Ampak z dovolj nizko koncentracijo, zaspanostjo ali drogami, se da kak konflikt pri pisanju v ROM povzročit.

In potem en thread veselo zapisuje odčitane vrednost s senzorjev v RAM, drug thread dela isto, ker smo skadil en močan žbe. Moment kasneje pa servisni task hoče podatke prenest v ROM, in ugotovi, da je prišlo do konflikta.

Da ne povzroči večje drame, ti sporoči, da ta spomin že imaš... vrjetno je napako povzročil kak slabo dokumentiran proces... recimo defragmentiranje med sleep mode-om.
Ü

Blazz ::

da malo zagrenim: dejavu je tudi simptom možganskega tumorja :)

111111111111 ::

Blazz je izjavil:

da malo zagrenim: dejavu je tudi simptom možganskega tumorja :)


Naprimer. :) POvezuje se tudi z različnimi drugimi zdravstvenimi motnjami in opojnimi substancami.

Tule celo omenjajo epilepsijo. Klik

Sem pa v puberteti tudi sam tega precej doživljal, sedaj pa ene 3x na leto, je zanimivo in čuden občutek. Žal na lotu še nisem zadel ali pa da bi se umaknil kakšnemu metku ali kaj podobnega tudi ne. :)

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Blazz je izjavil:

da malo zagrenim: dejavu je tudi simptom možganskega tumorja :)
Ja, če preveč filme gledaš.

Če si res doživljal te zadeve, potem veš kako izgledajo.
Nazadnje (nisem več tako mlad) se mi je to zgodilo lani.
Pridem domov in grem po hodniku proti dnevni. Hočem odpreti vrata in takrat otrpnem. Nisem vedel, sklepal, mislil, ampak sem videl, kako se bodo odprla, da bo pokukala partnerica in kaj me bo vprašala. Vse, kretnje, obrazna in telesna mimika, vse.
Žal se odvrti prehitro, drugače bi lahko tudi stavek izrekel namesto nje. Ali se počohal po ušesu ali kaj podobnega.

imagodei ::

@Vajenc

Brez dvoma. :D

Po občutku bi rekel, da se Deja Vu občutek bolj pogosto dogaja mlajši populaciji, potem pa nekoliko izzveni. In zna biti povezan z odraščujočimi možgani - morda so takrat bolj kreativni, bolj "naspidirani" in lažje iščejo povezave, najdejo vzorce, ipd. Se pa verjetno zato dogaja tudi več false positivov.

Morda Deja Vu ni dosti drugačen od tega, da med vožnjo ponoči po cesti, ki je z obeh strani obdana z gozdom, v "vsaki drugi rogovili" prepoznamo srnjaka, ki bo skočil na cesto. Ko pripeljemo malce bližje, vidimo, da smo se zmotili in je šlo le za "false positive". Možgani so pač (tudi) orodje za prepoznavanje vzorcev in zelo radi tudi "zapolnijo praznine", kadar imajo samo delne informacije. IOW, si zmišljujejo stvari.

To je eden izmed razlogov, zakaj se nam optične prevare zdijo zanimive: vemo, da ne morejo biti resnične, ampak možgani sami ustvarjajo sliko, ki ni realna. Enostavno gre za to, da se možgani na vse kriplje trudijo pojasnit, kaj vidijo.

Morda je Deja Vu samo drugačna oblika takšne optične prevare oz. zapolnjevanja praznin. Nas pa bolj fascinira kot neka klasična optična prevara, ker smo pač toliko inteligentni, da zmoremo dojeti, da morebitna posledica Deja Vuja presega čas. Seveda je to zgolj subjektiven občutek, ampak, zato se nas nič manj ne dotakne.

Možgani se zlahka poigrajo z nami: spalna paraliza, lucidne sanje, videnja duhov, vesoljcev, demonov, obsedenost s hudičem, celo hipnotični fenomeni, ter celo razmeroma preprosti "mind control" prijemi s področja marketinga in psihologije množic - vse to je mogoče, ker, prvič, možgani niso 100% zanesljiv sistem in drugič, ker so zelo dobri v ekstrapolaciji na podlagi nepopolnih podatkov.

Razlag, zakaj je tako, je nekaj. Znana je npr. tista, da so naši predniki preživeli in prenesli svoje gene naprej, če so v premikanju trave v Savani prepoznali bližajočega se plenilca in hitro pobegnili. Četudi je morda šlo le za veter. Tisti, ki so sklepali, da gre za veter in niso pobegnili, so bili večkrat malica kakšnega lačnega leva.
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

Kul. Ampak jaz sem te pojave uporabljal za debugiranje svojih shell skript ;)
(kam smo prišli od levov v savani...)

Grey ::

Definitivno je nekaj na tem, da človek lahko sanja prihodnost. Čeprav meni se včasih bolj zdi, da sem samo zmešan oz. mi ta privilegij, ki sem ga nekoč doživel in še doživljam povzroča tako mišljenje. Se mi je neštetokrat zgodilo, da sem ali slutil kaj bo naprej in sem se izognil zadevi oz. se spomnil sanj in vzel kontrolo v svoje roke, nekatere sem sanjal in pozabil ter doživel močno rekolekcijo občutkov in sanj šele po dogodku samem. Definitivno pa se bo pokazalo več v prihodnosti, ko bomo bolje razumeli kvantne pojave ter možgane same.
Lahko, da je človeški um preko kvantnih pojavov kot je "Quantum Entanglement" povezan s samim seboj skozi čas (to je tudi moja hipoteza, da bo nekoč ta pojav osnovni princip delovanja za časovni stroj in ne premikanje s svetlobno hitrostjo).
Pravijo, da se dogodki odvijajo hkrati vsi naenkrat. Zato je mogoče možno, da gre za nekakšen kvantni pojav in čustva, ki se realizirajo v dogodku v prihodnosti nekako rezonirajo nazaj v preteklost oz. tvojo sedanjost. Namreč tudi dogodke se spomnimo najbolj zaradi čustev (sploh če so bila zelo močna pozitivna ali negativna). Torej če so spomini, zakaj ne bi po istem principu bili zmožni čutiti prihodnosti skozi sanje?

imagodei ::

Grey je izjavil:

Definitivno je nekaj na tem, da človek lahko sanja prihodnost.

Randi te čaka, milijonček USD tudi.

Grey je izjavil:

Pravijo, da se dogodki odvijajo hkrati vsi naenkrat.

Kdo to pravi?
- Hoc est qui sumus -

Grey ::

imagodei je izjavil:

Grey je izjavil:

Definitivno je nekaj na tem, da človek lahko sanja prihodnost.

Randi te čaka, milijonček USD tudi.

Grey je izjavil:

Pravijo, da se dogodki odvijajo hkrati vsi naenkrat.

Kdo to pravi?

Večkrat zasledim v novicah ali na YT videih, ki jih predstavljajo kaki znanstveniki. Tudi oddaje so bile o tem na Discoveryju (Michio Kaku et al)

Randi naj kr obdrži tisti milijonček, ker ne služi temu, da bi te pojave raziskali.

Nekako imam občutek, da imajo tisti, ki so po naravi bolj emocionalne narave, večji potencial za razvoj tega "čustva" ali sposobnosti. Namreč večina znanih vidcev v preteklosti in mitologiji so bile ženske, ki so po naravi bolj emocionalne. Nekateri pa so bili tudi moški seveda.

Rias Gremory ::

737 je izjavil:

Včasih se je temu reklo paranormalni pojav. Danes pa take pojave s pridom izkorišča med drugimi tudi ameriška vojska in tej "tehnologiji" pravi remote viewing.

Ne, temu se reče trde droge.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

imagodei ::

Grey je izjavil:

Večkrat zasledim v novicah ali na YT videih, ki jih predstavljajo kaki znanstveniki.

Katerih novicah? Kateri znanstveniki?

Grey je izjavil:

Tudi oddaje so bile o tem na Discoveryju (Michio Kaku et al)

Discovery chanel je postal karikatura od resnega poljudnoznanstvenega programa, kjer zgodbe o duhovih prodajajo kot znanstvena dejstva.

Grey je izjavil:

Nekako imam občutek, da imajo tisti, ki so po naravi bolj emocionalne narave, večji potencial za razvoj tega "čustva" ali sposobnosti. Namreč večina znanih vidcev v preteklosti in mitologiji so bile ženske, ki so po naravi bolj emocionalne. Nekateri pa so bili tudi moški seveda.

Ta čustva oz. sposobnosti so psihotične blodnje.

Če že želite uživat v "tricks of the mind", glejte Derrena Browna.
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

Tu gre za klasične napake v Matrici, tako da se s tem nima smisla kaj dosti obremenjevat. So pa dovolj redek pojav, tako da težko rečeš, da je software v tvoji glavi čisto hroščat in neuporaben. :)

gruntfürmich ::

Grey je izjavil:

Pravijo, da se dogodki odvijajo hkrati vsi naenkrat.

raje si predstavljaj 'sedanjost' oz realnost kot neko plavanje, gibanje v morju dogodkov, kjer je že vse obdelano in 'zapisano'. potem si je veliko lažje predstavljat tako neke časovne preboje kot tudi videnje v 'prihodnost', kot tudi srečanje s preteklostjo, če že na te stvari gledamo iz tega zornega kota.
bolje kot pa jajce tipa vsi dogodki naenkrat ipd.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

737 je izjavil:

Včasih se je temu reklo paranormalni pojav. Danes pa take pojave s pridom izkorišča med drugimi tudi ameriška vojska in tej "tehnologiji" pravi remote viewing.

Glede na to, da si ven privlekel zelo pogumno trditev, te bom prosil za link do znanstvenega clanka.

ravno take zadeve bi znale vojsko še bolj mikat kot sosedovo micko, ko gre vsak mesec k šlogarci. meni si je neumno predstavljat da ravno vojska ne bi imela o teh zadevah ogromne raziskave in točno določeno mnenje, pa naj si bo odklonilno ali sprejemljivo.
prednost pred nasprotnikom je pač preveč vredna da se ne bi raziskovale tudi take obskurne zadeve kot je 'magija'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

>prednost pred nasprotnikom je pač preveč vredna da se ne bi raziskovale tudi take obskurne zadeve kot je 'magija'...

O tem so celo posneli film - The men who stare at goats.

737 ::

Tole je predavanje, ki sem ga omenjal. Seveda ni vsega za jemati kot čisto zlato, kar velja tudi pri manj "mejnih" temah. Dejstvo je pa, da marsikaj še ne vemo. Vprašajte fizika, kaj predstavlja 95% mase vesolja, ali pa kako združiti kvantno mehaniko in splošno teorijo relativnosti. Še ne vemo. Veliko obetajo teorije strun, ki pa zahtevajo, odvisno od verzije, 11 pa vse do 23 dimenzij. Kako se te dimenzije manifestirajo in ali se da prehajati iz ene v drugo?

Čaka nas še veliko odkritij.


“Not only is the Universe stranger than we think, it is stranger than we can think.”

― Werner Heisenberg, Across the Frontiers

Smurf ::

@gruntfürmich
Nisem rekel, da nikoli ni delala raziskav. Mocno pa dvomim v trditev, da to pridoma izkorisca.

@737
Predavatelj na omenjenem linku nima nobenega znanja s podrocje fizike in govori precej velike neumnosti in se ga posledicno ne more jemati resno.

Uci se fiziko od fizikov, ne od prodajalcev sadja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Tear_DR0P ::

Nekaj časa sem imel redne dejavuje in sem začel z rednim beleženjem sanj. Izkazalo se je, da ima DarwiN prav. sicer so se mi v resničnem življenju dogajale stvari, ki so na daleč bile podobne temu kar sem sanjal, zaradi česar sem jih bil z okrnjenim spominom sposoben interpretirati kot povsem enaka. Ampak na koncu se je izkazalo, da se niso ujemali ne prostori, ne osebe niti dogodki - ampak v trenutku ko se ti zgodi, je tvoj razum pripravljen ustvariti fake spomin, zaradi česar imaš občutek, da si sanjal točno to kar ravno doživljaš.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
285582 (3705) Duhec
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621159 (17010) CleanPower
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712090 (10455) Lonsarg
»

Deja vu

Oddelek: Loža
262708 (2287) Lucas

Več podobnih tem