» »

Deja vu

Deja vu

Lucas ::

Torej, verjetno je skoraj vsak izmed vas že doživel efekt imenovan deja vu.

Zanima me, v kakšnih trenutkih se vam zgodi, oz. v kakšnem trenutku se zaveste, da ste ga doživeli.

Zanima me tudi, ali je kakšna znanstvena razlaga omenjenega dogodka?



:)
I was here...

Elemen_T ::

Znanstvene razlage ni !!!

Dejavi je vsekakor pogosto prisoten, ampak le nekontroliran.
Ljudje smo preveč neumni, da bi ga lahko uporabljali. Enostavno folk misli da je to naključje. Pa še zdaleč ni!

Ljudje ki imajo odprte vse energijske čakre, vključno s tretjim očesom, znajo dejavu precej predvidit.
Če ti povem takole:
Prijateljica se ukvarja z jogo in reikijem pa mi po telefonski živi nadaljuje moj stavek (dokonča informacijo, ki jo mislim povedat - branje misli pa to - sej ni isto kot dejavu, samo je pa enaka valovna dolžina)

Matek ::

Woa, en takle topic je pa že bil!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Elemen_T ::

Ja, tale Deja vu
Sam ni blo nič od njega.

Matek ::

Lol, jaz sem se hecal:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

Zdi se ti, da se spomniš. Nič več kot zdi.

Kot recimo tesnoba brez vzroka. Ni človeška duševnost ravno brezhiben stroj. Preprosto ni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Hehe..vidis MMM, se mal ti manjka do branja misli:\

Drgaci pa ta efekt kr dokaj poznam. Zadnji tedn se spomnim ene 4 deja vu situacij. Obcutek je pa podoben, kot bi se spomnil necesa iz otrostva (cca 2 leti star, torej preden naj bi se spominjali cesa) oz podzavesti (genetski spomin?:\ )


Hehe, ze kar vidim Thomas-a.."To je vse BS."
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Matek ::

Binji, skoz sem mel občutek da boš nekaj napisal.:D

Aja, pa da ne bom jaz samo smetil po topicu, ne vem če sem sploh kdaj začutu Deja Vu, vsaj spomnem se ne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

deja vu = že videno.

Se mi zdi, takle deja vu kot sedajle, sem nekoč nekje že imel! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rc-car ::

Hehe MMMato, lol :D

Sicer pa tudi jaz poznam ta občutek.. Nisem pa vedel, da je ta pojav 'splošno priznan'... Zmeraj sem si pač mislil, da sem pač.. The one 8-)

Če ima kdo kak dober link kjer je to razloženo, please share!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ChiefThunder ::

... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Vanich ::

Hmmmm...."Deja vu", je samo eden od "vu-jev"
Obstajajo še:"jame vu" (nikoli videno) in
"pasce vu" (sploh nevideno - težko je pravilno prevest - pojem je zlo zajeban, sploh pa verjetno tudi nisem pravilno črkoval - ne da se mi maltretirat babilonske ribice...) in pa vsaj še en al pa dva vu-ja, ki si jih ta trenutek ne spomnim. Na to temo se je zelo zajebaval Stanislav Lem v Zvedznem dnevniku. Ene par teorij je zelo posrečenih...
Drugače je pa mu tud Kurt Wonnegut ene par stvari za povedat o tej temi. Ampak, vse se te razlage so milo rečeno vsaj bizarne, no ja, saj spadajo pod SF. Drugače se pa ne strinjam z Thomasovo tezo, da se mi (nam) te stvari samo dozdevajo. So del moj percepcije (resda zelo marginalni in zelo redek pojav v moji percepciji), vendar ravno tako realen, kot ves ostali normalni perceptni input. Anomalija v percepciji ? Ja, seveda, samo; kako, zakaj ? Zadovoljivega odgovora ni, ostaja pa dejstvo, da včasih ( zelo včasih) podoživljam iste scene. Resda samo par sekund, vendar vendarle. And it make me think.

l-note ::

Jame vu se pravilno črkuje "jamais vu" (žame vu). Tko sam za info. 8-)

Tr0n ::

Deju vu - a glitch in the Matrix. It usually happens, when they change something.

Elemen_T: ti pa tiho, ker se zakajas in clovek nemre bit nikoli sure pri tebi ;)

Elemen_T ::

tr0n:
Razvoj duševnosti se z zakajanjem strmovito in bliskovita potencira!

Oz.

Ali lahko to zanikaš?

:D

Maximus ::

Jst sm enkart nekje zasledu neko teorijo, ki pravi nekako takole.
Človeški možgani naj bi imeli nek majhen center za "pogled" v prihodnost. Med tem ko spimo je en del možganov aktiven in zaradi tega sanjamo. Vsake toliko cajta pa naj bi se nekateri signali zgubili in bi prsli v center za "videnje" prihodnosti, kar pomeni da "sanjamo" svojo prihodnost. Ko se pa zbudimo se nč ne spomnemo. No v določeni situaciji pa se za par sekund zavedamo, da smo to že videli.

LP!

Thomas ::

Ta teorija ... je "teorija". Medtem ko je una zgori na linku - super.

Je imel pa tudi Freud svojo. Da se namreč spominjamo močnega čustva, ki smo ga nekoč že doživeli. Potem pa "racionaliziramo", da se spominjamo okolice.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

tko k je Tr0n reku: ko spremenijo kej v matixu. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Thomas ::

Da gre za operiranje MATRIX operaterjev, kadar nam nekaj v glavi ne dela prav ... je riskantna pot razmišljanja.

Kdo bi še rekel, da simptomatična.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucas ::

Kar se meni zdi zanimivo je to, da se nekaterim to sploh ne dogaja, ali pa ne vedo, da se jim dogodi.

Jaz sem postal pozoren na svoje "efekte", večkrat se namreč zgodi, da se v trenutku, ko se ga zavem, je zraven tudi glasba. Nisem prepričan, da vedno, bom pa skušal na to postat pozoren.

Prav zaradi tega sem vprašal, v kakšnih trenutkih se efekta zaveste, morda se bi dalo potegnit kakšno vzporednico.
Če že ne med vsemi, pa vsaj med lastnimi.

Kar se tiče doživljanja tega efekta, lahko zase trdim, da je zelo resničen...prisegel bi, da sem tisti trenutek že "videl", ne bom rekel, da doživel, ampak videl.
Lahko bi tudi rekel, da se v tistem trenutku, nekako vsa ostala čutila izklopijo, kot bi bil v nekakšni tišini, na okolje pa bi gledal preko nekakšnega tunela...in potem se zopet zavem-deja vu!

Ampak, tako je le pri meni.

:)
I was here...

bf4ed ::

Maximus dokaj dobro mišljeno :D
Možno da je tak.

Samo mel sem jih pa že ene 30 deja-vu -jef.Vsak mesec ali nekaj takega mogoče 2.Enkrat tudi pa 3 na dan.Vsake 2 ure.

CaqKa ::

kolega je reko da so njim na gimnaziji o tem pravli:
baje se dogodek ki ga ravno tisti trenutek zivis zapise namesto v kratkotrajni spomin v dolgotrajnega v možganih kar povzroči da se je dogodek že daleč nazaj zgodil. vsekakor je fenomenalen občutek :)
/edit
aha pa ravno ta teorija je opisana na onem linku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Ziga Dolhar ::

Namesto v RAM gre direkt na backup CD? >:D

No, ta 'občutek' sem -- se mi zdi -- pa ne vem -- že doživel in je res fenomenalen. Ampak še bolj fenomenalen občutek pa sem doživel čisto mimogrede nek trenutek... kaj se mi je zgodilo dejansko, ne vem, ampak me je v trenutku psihično in fizično spravilo na tla... Kot, da bi me v Štoparskem vodniku posadili pred oni kos torte ali kolača... :\

sharp ::

Jst doživim deja-vu vsak mesec ko mi poštar prinese položnice:)

Boeing ::

lukatom: ah zdej si mi pa uniču sanje... jst sm bil pa tako sveto prepričan da sm jst The One... :\
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

madmitch ::

Sharp: tisto s poštarjem so samo sanje, ni res, verjemi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Lucas ::

Tista teorija, na zgornjem linku ima po mojem mnenju pravo težo.
Dokler ne preberem boljše, ji verjamem.

Je pa res, da dogodka že kar nekaj časa nisem doživel, škoda, občutek je fenomenalen.

:D
I was here...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DejaVu/Sanjam prihodnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6011779 (5349) AndrejS
»

Pogled v prihodnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
797124 (5197) _marko
»

Dogodki ki se nam zdi da so se že zgodili...

Oddelek: Loža
211968 (1218) jype
»

Sanje

Oddelek: Loža
382297 (1304) perci
»

ugotovil sem skrivnost "DEJŽAVUJA"

Oddelek: Znanost in tehnologija
413070 (1925) Keyser Soze

Več podobnih tem