» »

Microsoft: androidne apikacije na Windows Phone ali ne?

Microsoft: androidne apikacije na Windows Phone ali ne?

The Verge - Windows Phone s svojim tržnim deležem precej zaostaja za Androidom, česar niti velika poroka med Nokio in Microsoftom ni mogla popraviti. Eden izmed razlogov je tudi manjše število aplikacij za Windows Phone, čeprav gre ta argument v obe smeri, saj je manjši tržni delež prav tako tudi razlog za manjše navdušenje razvijalcev nad pisanjem aplikacij za Windows Phone. Kaj pa če bi aplikacije za Android tekle na Windows Phone? Zamisel ni tako nora. Prav nasprotno, z njo se poigrava tudi Microsoft, poroča The Verge.

V preteklosti smo bili priče živahnim debatam, ali naj Microsoft iz Androida ustvari svojo vejo (fork), Windows Phone pa pokoplje. To ne bi bilo enostavno, a je ena izmed radikalnih možnosti, kako bi lahko Microsoft dvignil svoj tržni delež na trgu mobilnih telefonov. Ne pozabimo, da tudi Nokia razvija telefon za Android.

Nekoliko manj radikalna rešitev je torej podpora za aplikacije za Android na Windows Phone. Viri blizu Redmonda pravijo, da v podjetju resno razmišljajo, da bi omogočili poganjanje androidnih aplikacij tako na Windows Phone kakor tudi na Windows. Na ta način bi Microsoft uspel na svojo platformo pripeljati nekaj razlogov, ki so povezani z velikim uspehom Androida, a po drugi strani platformi Windows Phone v tem primeru grozi zaton. Če namreč lahko na njej uporabljamo iste aplikacije kot na Androidu, ki je bistveno bolj razširjen, zakaj bi jo potem sploh uporabljali.

Microsoft ni prvi, ki se poigrava s to zamislijo. Tudi BlackBerry je naposled moral podpreti Android, čeprav so vmes govorili ravno nasprotno. In potem so poleg Androida na BlackBerry pripeljali še BlackBerry na Android. Microsoft ima sicer drugačno startno pozicijo kot BlackBerry, a vzporednice so vseeno opazne.

Vprašanje se na koncu prevede le v marketing in finance, saj s tehničnega vidika poganjanje androidnih aplikacij na Windows Phonu ni nič težkega; BlueStacks to počne že dlje časa. Metoda je sicer še nekoliko zapletena in Microsoft jo bo moral poenostaviti, da bo blizu povprečnim uporabnikom, ni pa to nemogoče.

76 komentarjev

«
1
2

N-E-O ::

flappy bird je na wp-ju, drugega pa tako ne rabimo :)
Follow the white rabbit.

RejZoR ::

Windows Phone ne morem uporabljat, ker se mi zdi nemogoče ločit od trenutnih Androidnih nučnikov. In kar sem videl na sestrinem Windows Phonu, 3/4 stvari tam sploh ne obstaja in sam OS niti slučajno ne moreš tolk prilagajat kot pri Androidu. Pa tle ne govorim za rootane telefone ampak navadne tovarniške.

Fajn bi bilo, če bi šli na Android fork, ampak po drugi strani pa je to microsoft, ki ne bo šel po poti drugih iz samega principa. To b bilo tko nekako kot če bi zavrgli celotno desktop Windows platformo in začeli graditi na nekem Linux forku.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jackass ::

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Je pa Android resnično postal za telefon to, kar so windowsi za računalnik. Deluje vse, 120% prilagodljivi, vendar se rado kaj zatakne, potrebuje redno ponovno nalaganje sistema ipd.

Če bodo pri MS podprli Android aplikacije, se bo najverjetneje zgolilo natanko to, kar predvideva pisec novice. Zato bodo pri MS, če so le dovolj pametni, ubrali drugo pot. Vse napore bodo vložili v razvoj HTML5, ki mu lahko sledi tudi HTML6 z novimi javascript knjižnicami, kar bo omogočilo, da bodo spletne aplikacije ter tudi večina "namiznih" aplikacij izdelanih s temi tehnologijami lahko teklo brez težav tekle na vseh sistemih. Glede na izjavo pri facebooku, da je bil prehod na HTML5 prenagla odločitev, ker tehnologija še ni zrela, pove več kot dovolj.

MS je s Windows RT že nakazal, kam bi razvoj moral iti, upam le, da bodo dovolj pametno ubirali pot naprej!

Prosta izbira OS je vsekakor zgolj dobrodošla stvar.
jAcKaSS

Gregor P ::

Meni bi vsekakor bil všeč nek OS, ki lahko poganja "vse" kar je na trgu brez težav. Verjamem pa tudi, da to ni marketinško oz. strateško smotrno za takšno specifično podjetje.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

NubCake ::

Pa je to dovoljeno sploh? Nebo potem Google tožil Microsoft-a? Ker sem prepričan, da če bi poganjali gor iOS aplikacije, da bi Apple tožil vse povprek in zahteval prepoved prodaje :)

shadeX ::

Ker sem prepričan, da če bi poganjali gor iOS aplikacije, da bi Apple tožil vse povprek in zahteval prepoved prodaje :)


Android je odprtokoden za razliko od iOS. To pomeni da ga lahko uporabi vsak.

Zheegec ::

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Huh? A uporabljava iste naprave? :):)

Oxford ::

Zheegec je izjavil:

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Huh? A uporabljava iste naprave? :):)


Uporabljam Samsung Galaxy S3. Lahko rečemo, da ne gre za najbolj procesorsko podhranjen telefon na trgu, right? Ampak, da bo zadeva delovala tako zatikajoče si nisem mislil. Skoraj ne mine dan, da ga ne bi iz tega razloga zabrisal v steno. Telefon ima srečo, da je služben, ker bi ga drugače takoj. Komaj čakam, da jeseni poteče dvoletna "vezava" in mi bo pripadal nov mobilnik (ja tudi takšne firme obstajajo v Sloveniastanu). Takoj bom šel nazaj na iPhone - takrat bo na razpolago že šestica.

Gor imam originalen Simobilov ROM. Moram reči, da gre zares za "masterpiece" 8-O! Ko mi je dopizdilo zatikanje, sem ga rootal (pssssst ne povedat šefom >:D) in dal gor Cyanogenmod. Vendar mi clean Android po dizajnu nekako ni ustrezal, pa še navadil sem se na Samsungovo foto aplikacijo in Galerijo. Zato sem zapekel nazaj Simobilov ROMa in sedaj ga ne pipnem več!!! Ne da se mi zezat ... Ravno to zamerim Androidu. Moraš biti hacker, da zadevo usposobiš, da leti. Ja, vem, sedaj me boste naskočili, ampak tako jaz vidim zadevo (pa nisem edini).


Ontopic:
Mislim, da je za Windows Phone to rešilna bilka. Microsoft mora nekako pripraviti emulator (ali karkoli že), da bodo aplikacije tekle tekoče in vzpostaviti nek Market, ki bo imel dovolj "polne police". Potem lahko računa, da bo prodaja njihovih telefonov višja.

krneki0001 ::

Odkar imam lumio, mi še ni bilo treba telefona vreč v steno al pa ga resetirat. Vse deluje tekoče tudi na najslabšem telefonu (lumia 520 - dvojedrni proc 1ghz in 512mb rama). Software je preverjen in deluje.
Za android pa vsak kekec lahko dela software in je vse napol narejeno (polizdelek), potem pa telefon, ki je 3x močnejši od lumie 520 šteka in trokira, pa ga je treba reštartat in podobno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

filip007 ::

Android ni požrešen ima pa požrešne uporabnike, ki nalagajo free stvari, ki delujejo v ozadju naprej.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

RejZoR ::

Jackass je izjavil:

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Je pa Android resnično postal za telefon to, kar so windowsi za računalnik. Deluje vse, 120% prilagodljivi, vendar se rado kaj zatakne, potrebuje redno ponovno nalaganje sistema ipd.

Če bodo pri MS podprli Android aplikacije, se bo najverjetneje zgolilo natanko to, kar predvideva pisec novice. Zato bodo pri MS, če so le dovolj pametni, ubrali drugo pot. Vse napore bodo vložili v razvoj HTML5, ki mu lahko sledi tudi HTML6 z novimi javascript knjižnicami, kar bo omogočilo, da bodo spletne aplikacije ter tudi večina "namiznih" aplikacij izdelanih s temi tehnologijami lahko teklo brez težav tekle na vseh sistemih. Glede na izjavo pri facebooku, da je bil prehod na HTML5 prenagla odločitev, ker tehnologija še ni zrela, pove več kot dovolj.

MS je s Windows RT že nakazal, kam bi razvoj moral iti, upam le, da bodo dovolj pametno ubirali pot naprej!

Prosta izbira OS je vsekakor zgolj dobrodošla stvar.


Ti pa nimaš dost pojma ane? Kot prvo Microsoft ZAHTEVA minimalne strojne zmogljivosti telefona, da sploh požegna namestitev Windows sistema. Android je bil v tem pogledu povsem odprt in so ga tlačili na vse mogoče švoh naprave. Sicer je dandanes težko dobit nek res švoh hardware kot je bil npr HTC Wildfire in osnovni Galaxy-ji ampak vseeno. Pa še Kitkat je znižal zahteve, tko da je skor nemogoče, da kjerkoli šteka.

Tud ne vem iz kje vlečete vse zatikanje. Imam Galaxy S2, ki je bil s tovarniškim ROM-om svileno tekoč in isto je bil s CyanogenMod in sedaj CyanFox. Torej če se men Android 4.2, 4.3 in sedaj 4.4 ni nikoli zatikal na dost arhaičnem telefonu, kako zaboga se potem lahko zatika na quadih? To mi nikoli ne bo jasno razen, če ima 3/4 folka telefone v kurcu tko kot so imel PC-je. Ne bi bil presenečen, če je temu res tako.

Tud ne vem zakaj bi nanovo nalagal sistem. V 99% primerov reši potencialno težavo brisanje program in delvik cache-a. Če telefon ni rootan, potem praktično ne moreš zajebat sistema, ker je tko narejen, da enostavno ne moreš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Maystr ::

RejZoR ti očitno nisi imel v roki Windows Phona, ker potem nebi govoril da Galaxy S2 dela gladko. Sodelavec ga ima (tovarniški ROM) in mu imenik odpira tok ene 2 sekunde. Da ne govorim o vseh ostalih zatikanjih povsod. Pa nima neki ful aplikacij, ker ima ta telefon relativno malo časa in ni neki hardcore uporabnik.

Engineer_ ::

samsung galaxy s2 šteka.

To, da tega ne opaziš pomeni samo da hitrejšega telefona še nisi imel možnosti testirat.

Jackass je izjavil:

V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".


to vsekakor povsem drži, pojavi se neko mikro zatikanje, enostavno ni tekoče. Ampak to je vedno pojav varčevalnih ukrepov, če funkcijo varčevanja v meniju izklopiš, bo zagotovo spet delalo gladko. Pač ko si samo v meniju dela procesor z minimalno močno da prihrani baterijo, kar pa žal pomeni da bo stvar delala nekoliko slabše :)

RejZoR je izjavil:

Tud ne vem iz kje vlečete vse zatikanje. Imam Galaxy S2, ki je bil s tovarniškim ROM-om svileno tekoč in isto je bil s CyanogenMod in sedaj CyanFox. Torej če se men Android 4.2, 4.3 in sedaj 4.4 ni nikoli zatikal na dost arhaičnem telefonu, kako zaboga se potem lahko zatika na quadih? To mi nikoli ne bo jasno razen, če ima 3/4 folka telefone v kurcu tko kot so imel PC-je. Ne bi bil presenečen, če je temu res tako.


micro stuttering se opazi tud na telefonih s 4 jedrnim 2.0 ghz procesorjem z na novo naloženim sistemom. Enostavno zaradi varčevanja procesorske moči ko ne poganjaš zahtevnih programov.
To, da tega neveš pomeni samo to, da pravega telefona še nisi držal v rokah, si testiral samo prazgodovinskega S2. Ki je grozno počasen in požrešen, zdrži manj časa na bateriji kot 4 jedrni 5 inč telefon danes.


Android aplikacije na Windows telefonu?! lepšega si ne morem predstavljat, saj so android aplikacije _edini_ izgovor za nakup android telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Nummy ::

Oxford je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Huh? A uporabljava iste naprave? :):)


Uporabljam Samsung Galaxy S3. Lahko rečemo, da ne gre za najbolj procesorsko podhranjen telefon na trgu, right? Ampak, da bo zadeva delovala tako zatikajoče si nisem mislil. Skoraj ne mine dan, da ga ne bi iz tega razloga zabrisal v steno. Telefon ima srečo, da je služben, ker bi ga drugače takoj. Komaj čakam, da jeseni poteče dvoletna "vezava" in mi bo pripadal nov mobilnik (ja tudi takšne firme obstajajo v Sloveniastanu). Takoj bom šel nazaj na iPhone - takrat bo na razpolago že šestica.

Gor imam originalen Simobilov ROM. Moram reči, da gre zares za "masterpiece" 8-O! Ko mi je dopizdilo zatikanje, sem ga rootal (pssssst ne povedat šefom >:D) in dal gor Cyanogenmod. Vendar mi clean Android po dizajnu nekako ni ustrezal, pa še navadil sem se na Samsungovo foto aplikacijo in Galerijo. Zato sem zapekel nazaj Simobilov ROMa in sedaj ga ne pipnem več!!! Ne da se mi zezat ... Ravno to zamerim Androidu. Moraš biti hacker, da zadevo usposobiš, da leti. Ja, vem, sedaj me boste naskočili, ampak tako jaz vidim zadevo (pa nisem edini).


Ontopic:
Mislim, da je za Windows Phone to rešilna bilka. Microsoft mora nekako pripraviti emulator (ali karkoli že), da bodo aplikacije tekle tekoče in vzpostaviti nek Market, ki bo imel dovolj "polne police". Potem lahko računa, da bo prodaja njihovih telefonov višja.


I feel your pain brother...

Drgač pa je verjetno tole edina poteza s katero lahko MS reši svojo potapljajočo barko... V bistvu samo ena od dveh pomanjkljivosti MS telefonov: slab market, druga pomanjkljivost pa je sam UX/UI design, k maš spet en bedn metro na telefonu k zgleda kot da bi en triletnik vse skup napacal... za bruhat.
Ampak mogoče pa še bo kaj iz MS-ja...

Engineer_ ::

realno gledano so windows telefoni super. Edina pomankljivost je manjši market od androidnega.

metro na windows telefonu je izjemno funkcionalen, precej boljši od bedastih ikonic na android telefonu, ki ti ne dajo nobene informacije.


Žal pa ga pač nisem kupil, saj sem želel uporabljati nekaj aplikacij, ki za windows phone ne obstajajo..še. Ko bodo obstajale ga pa seveda kupim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

BoLhCa ::

hahaha rejzor in njegov bedn S2 :D
Dejstvo je da je Android odličen OS, vendar je svinjsko zahteven. Še najbolj na udaru so Samsungove naprave, ker jih Samsung dobesedno demolira z njegovim idiotskim TouchWizom. Povsem neuporabni telefoni od Samsunga so vsi Core, Trend, Express, Xcover, Galaxy Xcover, S3 mini,... tukaj Android NE laufa. Vse je povsem zalagano, vse je ultra počasno, katastrofa u glavnm. Dočim že na Lumiji 620 stvari tečejo smoothly!
Sam si lastim trenutno najmočnejši hardware za telefon in telefon ne dela lepo. Ko sem menjal TW za Novo, je NORO izboljšanje, original stuff pa je prava mala katastrofa.
Imam filing, da mi je celo moj r00tan Note, delal veliko lepše kot tole zdejšnje.
Dejstvo pa je, da je to moj zadnji Samsung, ker kolikor pa oni naložijo bloata, kolikor nazadnjaški imajo imenik/call aplikacijo, da ne govorim, da se niti slučajno ne zalaufa instant in da ne podpira swypa, da je totalno ista, kot na 2 leti starem prvem Note telefonu, res podn od Samsunga, kar se tega tiče.

RejZoR ::

Maystr je izjavil:

RejZoR ti očitno nisi imel v roki Windows Phona, ker potem nebi govoril da Galaxy S2 dela gladko. Sodelavec ga ima (tovarniški ROM) in mu imenik odpira tok ene 2 sekunde. Da ne govorim o vseh ostalih zatikanjih povsod. Pa nima neki ful aplikacij, ker ima ta telefon relativno malo časa in ni neki hardcore uporabnik.


Razen tega da ima sestra Lumio in je čist enako tekoča kot katerikoli Androidni telefon (in ne, SGS2 ni najmočnejši Android, ki sem ga imel v rokah), ki sem ga probal. Nuff said.

Micro stutter običajno nastane samo ker telefon fetcha podatke iz spominske kartice, ki je precej počasnejša. Cache pa vsi vemo, da ima Android zelo majhen, razen če ga ročno povečaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ppika ::

Odkar sem dobila nexus 5 nisem mela problema z zatikanjem....

Prej na galaxi 2 pa skos pa so mi rekl da je to zarad samsunga in sem probala cyanogen in je ful manj zatikal.

Kolegica ma lumio in ji je kul ampak ene stvari grejo pa tut njej ful na jetra tko da pomoje je bl stvar okusa kaj je komu fajn.

Nummy ::

RejZoR je izjavil:

Maystr je izjavil:

RejZoR ti očitno nisi imel v roki Windows Phona, ker potem nebi govoril da Galaxy S2 dela gladko. Sodelavec ga ima (tovarniški ROM) in mu imenik odpira tok ene 2 sekunde. Da ne govorim o vseh ostalih zatikanjih povsod. Pa nima neki ful aplikacij, ker ima ta telefon relativno malo časa in ni neki hardcore uporabnik.


Razen tega da ima sestra Lumio in je čist enako tekoča kot katerikoli Androidni telefon (in ne, SGS2 ni najmočnejši Android, ki sem ga imel v rokah), ki sem ga probal. Nuff said.

Micro stutter običajno nastane samo ker telefon fetcha podatke iz spominske kartice, ki je precej počasnejša. Cache pa vsi vemo, da ima Android zelo majhen, razen če ga ročno povečaš.

Ja če vtakneš v telefon poceni spominsko kartico in če ima telefon en no-name kitajski memory controller za spominsko kartico potem res ne moreš pričakovati kaj od telefona. Zanimivo je to, da na iPhone-u nisem opazil tega "micro stutter-ja", očitno ima zelo dober flash notri vgrajen in tu je glavni razlog zakaj nima reže za spominsko kartico: ker preprosto na trgu ne moreš kupiti tako dobrega flash-a.

RejZoR ::

Sej če poženeš test na internem spominu od Galaxy S2 boš tud dobil zelo visok read, na spominski pa zelo ubogega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Večina problemov s lagom nastopi zaradi softwara ne zaradi hardwara.

Ne me hecat da se pojavi lag pri branju 50 kilo velike datoteke. To se zgodi v microsekundi.

Problem Androida je tudi ker software laufa v virtualki. Windows Phone, iOS in Blackberry imajo "native" codo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BoLhCa ::

Zelo visok read za švoh modele telefonov seveda. S srednjim razredom nima kaj dost skupnega, z višjim rangom, pa ne smemo niti v istem stavku uporabljat. Also, kupi si vsaj C10 kartico...

ProGTX ::

SGS2 kar precej šteka: drugi ROMi sicer to omilijo (OmniROM KitKat nudi konkretno pohitritev in manj zapiranja aplikacij v ozadju), še vedno pa ni čisto v redu. Sicer pa Samsungov ROM ni napačen, poleg tega je njihov hitri vklop/izklop nastavitev boljši kot kar sem trenutno našel in Samsung tipkovnica daleč najbolje predvideva besede. Glede prilagajanja vmesnika se mi je sicer BeanStalk ROM dosti bolj dopadel, vendar baterija ni dolgo zdržala.

Če se držimo teme: forkanje Androida je za Microsoft zelo slaba pot. Podpora le Android aplikacijam bi pa pomenila, da niti MS nima zaupanja v lasten sistem: zakaj bi potem sploh kdo razvijal zanj. Blackberryju vključitev Android aplikacij ni prav nič pomagala.

win64 ::

Invictus je izjavil:

Večina problemov s lagom nastopi zaradi softwara ne zaradi hardwara.

Ne me hecat da se pojavi lag pri branju 50 kilo velike datoteke. To se zgodi v microsekundi.

Problem Androida je tudi ker software laufa v virtualki. Windows Phone, iOS in Blackberry imajo "native" codo.

.net je native? Vsak dan zvem nekaj novega.

Dr_M ::

Mene android vedno bolj spominja na windows mobile 6, tako po funkcionalnosti, kot po hitrosti.
Rejzor ima pa zgleda eno cudezno s dvojko, ki jo ima le on. Moja punca ima S2 ze kar nekaj casa, nalozen CM10.2, pred kratkim narejen factory reset, nalozenih le par nujnih aplikacij, pa o blazni hitrosti ne duha ne sluha. Nova originalna baterija pa zdrzi le en dan, ce telefon ni prevec v uporabi.

LedStorm+++ ::

Kaj bi M$ s tem, lol. Naj rajši odstopi od prisojenih licenc, ki jih služi z Androidom, zaradi tega vzdržuje svoj WP, je ves vesel. Hvala. Microsoft se mora na novo postavt, če bo hotel da njegov sistem živi naprej vsaj za par let in to je odstranitev aktivacije. Drugače pa, kot je nekdo rekel zahteva minimalno zahtevo za hardware, linux nima aktivacije, pa na vse stare pcje lahko daš, pa teče ku šus. Kar pa se tiče androida pa WP, je pa tako, da to dela že Jolla, ki združuje oba svetova. Zatorej je bolje da ostanete vsak na svojih bregovih, predvsem pa odčitam M$ le služenje z androidom, pa tečno aktivacijo win 8.1. 8-O
Pingvin :-)

Nummy ::

Dr_M je izjavil:

Mene android vedno bolj spominja na windows mobile 6, tako po funkcionalnosti, kot po hitrosti.
Rejzor ima pa zgleda eno cudezno s dvojko, ki jo ima le on. Moja punca ima S2 ze kar nekaj casa, nalozen CM10.2, pred kratkim narejen factory reset, nalozenih le par nujnih aplikacij, pa o blazni hitrosti ne duha ne sluha. Nova originalna baterija pa zdrzi le en dan, ce telefon ni prevec v uporabi.

Znižaj še frekvenco procesorja. V bistvu poglej če ti kak proces ali servis v ozadju žre baterijo. Ponavadi gre za kake reklame, ki so v bistvu en servise zadaj spredaj pa en flash ampak zabije pa proceosr na 100% čez vsa jedra, ker je tolk hud rpoces, da se mora telefon našvicat na eni simple flash animaciji...

Dr_M ::

Nummy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Mene android vedno bolj spominja na windows mobile 6, tako po funkcionalnosti, kot po hitrosti.
Rejzor ima pa zgleda eno cudezno s dvojko, ki jo ima le on. Moja punca ima S2 ze kar nekaj casa, nalozen CM10.2, pred kratkim narejen factory reset, nalozenih le par nujnih aplikacij, pa o blazni hitrosti ne duha ne sluha. Nova originalna baterija pa zdrzi le en dan, ce telefon ni prevec v uporabi.

Znižaj še frekvenco procesorja. V bistvu poglej če ti kak proces ali servis v ozadju žre baterijo. Ponavadi gre za kake reklame, ki so v bistvu en servise zadaj spredaj pa en flash ampak zabije pa proceosr na 100% čez vsa jedra, ker je tolk hud rpoces, da se mora telefon našvicat na eni simple flash animaciji...


Probal sem ze vse zivo. Zamenju 10 romov (originalne, aosp), ene 5 kernelov, zamenju baterijo, vedno ista zgodba. Obrnil xda 3x okoli. Neki casa sem se jaz mel ta telefon, da bi videl kaj se dogaja, celo popolnoma stock cm, brez dodatnih aplikacij, nic ni pomagalo.

hojnikb ::

BoLhCa je izjavil:

Zelo visok read za švoh modele telefonov seveda. S srednjim razredom nima kaj dost skupnega, z višjim rangom, pa ne smemo niti v istem stavku uporabljat. Also, kupi si vsaj C10 kartico...

class 10 kartica ti nič ne nuca, ker imajo te kartice ponavadi še slabši 4K read/write (hitrosti, zaradi katerih pride do zatikanja).

Nummy je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Maystr je izjavil:

RejZoR ti očitno nisi imel v roki Windows Phona, ker potem nebi govoril da Galaxy S2 dela gladko. Sodelavec ga ima (tovarniški ROM) in mu imenik odpira tok ene 2 sekunde. Da ne govorim o vseh ostalih zatikanjih povsod. Pa nima neki ful aplikacij, ker ima ta telefon relativno malo časa in ni neki hardcore uporabnik.


Razen tega da ima sestra Lumio in je čist enako tekoča kot katerikoli Androidni telefon (in ne, SGS2 ni najmočnejši Android, ki sem ga imel v rokah), ki sem ga probal. Nuff said.

Micro stutter običajno nastane samo ker telefon fetcha podatke iz spominske kartice, ki je precej počasnejša. Cache pa vsi vemo, da ima Android zelo majhen, razen če ga ročno povečaš.

Ja če vtakneš v telefon poceni spominsko kartico in če ima telefon en no-name kitajski memory controller za spominsko kartico potem res ne moreš pričakovati kaj od telefona. Zanimivo je to, da na iPhone-u nisem opazil tega "micro stutter-ja", očitno ima zelo dober flash notri vgrajen in tu je glavni razlog zakaj nima reže za spominsko kartico: ker preprosto na trgu ne moreš kupiti tako dobrega flash-a.

Če ti misliš, da ma tvoj iphone kej bolši flash noter kot ostali highend androidneži, se konkretno motiš..

PS:
Hitrost dostikrat sploh ni omejena z kvaliteto flasha, ampak z kvaliteto flash kontrolerja :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

BoLhCa je izjavil:

Zelo visok read za švoh modele telefonov seveda. S srednjim razredom nima kaj dost skupnega, z višjim rangom, pa ne smemo niti v istem stavku uporabljat. Also, kupi si vsaj C10 kartico...

class 10 kartica ti nič ne nuca, ker imajo te kartice ponavadi še slabši 4K read/write (hitrosti, zaradi katerih pride do zatikanja).

Nummy je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Maystr je izjavil:

RejZoR ti očitno nisi imel v roki Windows Phona, ker potem nebi govoril da Galaxy S2 dela gladko. Sodelavec ga ima (tovarniški ROM) in mu imenik odpira tok ene 2 sekunde. Da ne govorim o vseh ostalih zatikanjih povsod. Pa nima neki ful aplikacij, ker ima ta telefon relativno malo časa in ni neki hardcore uporabnik.


Razen tega da ima sestra Lumio in je čist enako tekoča kot katerikoli Androidni telefon (in ne, SGS2 ni najmočnejši Android, ki sem ga imel v rokah), ki sem ga probal. Nuff said.

Micro stutter običajno nastane samo ker telefon fetcha podatke iz spominske kartice, ki je precej počasnejša. Cache pa vsi vemo, da ima Android zelo majhen, razen če ga ročno povečaš.

Ja če vtakneš v telefon poceni spominsko kartico in če ima telefon en no-name kitajski memory controller za spominsko kartico potem res ne moreš pričakovati kaj od telefona. Zanimivo je to, da na iPhone-u nisem opazil tega "micro stutter-ja", očitno ima zelo dober flash notri vgrajen in tu je glavni razlog zakaj nima reže za spominsko kartico: ker preprosto na trgu ne moreš kupiti tako dobrega flash-a.

Če ti misliš, da ma tvoj iphone kej bolši flash noter kot ostali highend androidneži, se konkretno motiš..

PS:
Hitrost dostikrat sploh ni omejena z kvaliteto flasha, ampak z kvaliteto flash kontrolerja :)

Spet natolčuješ prazno slamo?

Tolk je hiter flash in kontroler, da mi en mp3 v eni sekundi skopira, kljub USB2.0 povezavi. Android jajc tegea ni nikol dosegel. Že samo to priča o hitrosti samega flash-a v telefonu. Kaj šele kaj drugega...

Dr_M je izjavil:

Nummy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Mene android vedno bolj spominja na windows mobile 6, tako po funkcionalnosti, kot po hitrosti.
Rejzor ima pa zgleda eno cudezno s dvojko, ki jo ima le on. Moja punca ima S2 ze kar nekaj casa, nalozen CM10.2, pred kratkim narejen factory reset, nalozenih le par nujnih aplikacij, pa o blazni hitrosti ne duha ne sluha. Nova originalna baterija pa zdrzi le en dan, ce telefon ni prevec v uporabi.

Znižaj še frekvenco procesorja. V bistvu poglej če ti kak proces ali servis v ozadju žre baterijo. Ponavadi gre za kake reklame, ki so v bistvu en servise zadaj spredaj pa en flash ampak zabije pa proceosr na 100% čez vsa jedra, ker je tolk hud rpoces, da se mora telefon našvicat na eni simple flash animaciji...


Probal sem ze vse zivo. Zamenju 10 romov (originalne, aosp), ene 5 kernelov, zamenju baterijo, vedno ista zgodba. Obrnil xda 3x okoli. Neki casa sem se jaz mel ta telefon, da bi videl kaj se dogaja, celo popolnoma stock cm, brez dodatnih aplikacij, nic ni pomagalo.

Aja pozabu sm ti še povedat, da verjetno imaš enak bug kot vsi ostali samsungi glede porabe baterije. Namreč nekje v sistemu je en xml file v katerem je napačno zapisana poraba, če so to popravili ne vem, ker se v praksi ne opazi nič. So pa pisali folk iz xda na google in samsung in nikjer niso dobili konkretnega odziva kdaj in kako bo to popravljeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

hojnikb ::

MP3jovke so velike ponavadi ~5-10MB, kar pa zmore skopirat vsak novejši androidnež v eni sekundi :)

In če ti iphone reče, da jo je skopiral v 1 sekundi, še ne pomen, da je v resnici potekal prenos eno sekundo :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

Ne si mislat, da ma tvoj iphone čudežn kontroler in flash, katerega je pretipal sam jobs, predn je šou iz proizvodne linije :)
#brezpodpisa

keitai ::

1. Verjamem, da če si nesposoben ti bo dejansko ratal spraviti s2-ko na cm10/11 do štekanja.

2. Ko bo google priteral ART do dejanske implementacije ter upokojil dalvik, se uboge cmere ne bodo več mogle pritoževati glede grdega grdega laga in oh bog ne, 2s odpiranja imenika.

3. Dejansko on topic: MS bi lahko bp sprejemal androidne aplikacije v svoj store, problem je, da bodo vse aplikacije imele androidu prirejen UI ter bodo tako izstopale iz Metro smernic in verjetno zaradi emulacije tudi pridobile zlobni zlobni androidni lag in verjetno čudežno zraven še 2s odpiranje imenika. Tale novica je itak en kup natucevanja, eden VP je verjetno interno omenil tole kot možnost in seveda interneti mediji, kateri bodo z vsem pompom razbobnali še vsako tako obskurno novico. Zelo podobne možnosti ima ideja, da ms gre na fork androida in zanemari wp8/8rt. Naj MS raje prvo pripelje wp8 na nivoj ostalih OS, kar se tiče funkcionalnosti, in preneha sprejemati vsak kot dreka v svoj store, kot npr. nešteto aplikacij, ki so navadni wrapperji web strani za 2$. Paralele BB in MS niso ravno na mestu, BB je bil že v zatonu in ima probleme z financiranjem, WP8 dejansko raste ter MS leži na buttload of cash (čeprav ga zna v parih letih zmanjkati, če bodo sprejemali slabe odločitve). Problem MS, poleg majhnega tržnega deleža in pomankanja funkcionalnosti WP8, je še neka zamera ljudi do njega, kar nekaj developerjev noče imeti nič z MS, kljub temu, da jim ponujajo pomoč in denar + seveda grdi grdi Google, ki sovraži MS, bp pa splovi poln pehar appov za prenosnega Maca. Verjetno si je za to zamero MS kriv sam.

GaS ::

Offtopic:
My 2 cents; imel sem dva komada SGS2 (intl & korean), punca ga ima še vedno. Na vseh sem fural različne verzije Slim roma (4.1-4.3). Nihče mi ne bo bluzil, da je telefon počasen in neodziven. Razen seveda če iščete po imeniku reda 5000x10 in call log-u z zgodovino klicev iz prejšnjega tisočletja, in imate naloženo malo morje aplikacij čudnega izvora. In da je z novo originalno baterijo in brez pretirane uporabe zdržal en dan - očitno imamo različne poglede na normalno/pretirano uporabo.

Ontopic:
MS zelo verjetno ne bo šel v to, ker so enostavno preponosni, da bi furali SW enega največjih konkurentov. Poleg tega bi ta poteza potegnila slabo luč na njihov nakup Nokie, ki bi že takrat lahko enostavno preflintala na Android in se z dodatnimi krediti do zdaj že skoraj izvlekla iz rdečih številk in bi teoretično med Androidi edina konkretno konkurirala Samsungu.

RejZoR ::

Sej ni bil nikol problem prenest večje datoteke v enem kosu. Ko pa launcher odpre drawer in parsa 150 ikon istočasno, ko scrollaš, to pa zabije slabe flash kontrolerje. Sej je isto na desktopih, sekvenčni read/write ni bil nikoli problem, problem je random read/write, ki zamori še tko dobre kontrolerje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andrejus ::

Sgs2 sem imel do pred kratkim ko sem presedlal na note3.
Sem power user imam 1001 app 20 G slik& filmov etc
SdCard je class4
Na zacetku je bil sgs2 se kar hiter vendar se je tu in tam zatikalo.
Po upgradu na 4.2 (ali 4.3 se ne spomnim) je postal zatikajoc in prakticno neuporaben.
Rootanje na CM9 je zadevo odpravilo in deluje precej dobro.
Note 3 deluje instantno (ko se ne zatika) precej hitreje kot iPhone 5 (5s nisem probal).
Ima pa Samsung nekaj dobrih for v svojem TuchWizu.

Glede pocasnost in zatikanja star IPad 3 z miljon appi se tudi zatika in dela pocasi.

BoLhCa ::

"Ima pa Samsung nekaj dobrih for v svojem TuchWizu. "

Name one!

Truga ::

Dobra fora.

Mavrik ::

Joj, a lahko nehate meriti hitrost Androida po Samsungovem crapu? To kako so oni zajebali performance svojega vmesnika meji na zločin -_-.

TouchWiz != Android v teh primerih.
The truth is rarely pure and never simple.

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

MP3jovke so velike ponavadi ~5-10MB, kar pa zmore skopirat vsak novejši androidnež v eni sekundi :)

In če ti iphone reče, da jo je skopiral v 1 sekundi, še ne pomen, da je v resnici potekal prenos eno sekundo :)

Ti pa glih veš, ker si "tolk" pameten... right...

Jaz vem da mi je skopiral, ker sem dal kopirat in sem takoj ko je skopiral potegnil kabel ven in muzka je bila na telefonu. Če nebi skopiral, bi vmes vrgel ven kako napako ali pa nebi imel na telefonu vseh komadov.

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

hojnikb ::

Očitno si mel slabe androidneže..

Interni flash pri mojem androidnežu zmore 30MB read 17MB write, torej več kot dovolj, da mp3jovko zapiše v manj ko sekudni..

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

MP3jovke so velike ponavadi ~5-10MB, kar pa zmore skopirat vsak novejši androidnež v eni sekundi :)

In če ti iphone reče, da jo je skopiral v 1 sekundi, še ne pomen, da je v resnici potekal prenos eno sekundo :)

Ti pa glih veš, ker si "tolk" pameten... right...

Jaz vem da mi je skopiral, ker sem dal kopirat in sem takoj ko je skopiral potegnil kabel ven in muzka je bila na telefonu. Če nebi skopiral, bi vmes vrgel ven kako napako ali pa nebi imel na telefonu vseh komadov.

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

Očitno še nisi slišal za datotečne sisteme, ki podatkov ne zapišejo takoj, ko to zahtevaš..

Mavrik je izjavil:

Joj, a lahko nehate meriti hitrost Androida po Samsungovem crapu? To kako so oni zajebali performance svojega vmesnika meji na zločin -_-.

TouchWiz != Android v teh primerih.

this. Imo je to večji kriminal, kot pa kopiranje konkurence..

RejZoR je izjavil:

Sej ni bil nikol problem prenest večje datoteke v enem kosu. Ko pa launcher odpre drawer in parsa 150 ikon istočasno, ko scrollaš, to pa zabije slabe flash kontrolerje. Sej je isto na desktopih, sekvenčni read/write ni bil nikoli problem, problem je random read/write, ki zamori še tko dobre kontrolerje.

This.
Kontrolerji pri teh sd karticah so ponavadi silno primitivne narave, osnovane na 8bitnih procesorjih, zato pa pade pri njih randon hitrost tudi pod 0.01MB/s..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kpkp ::

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

Na Androidu lahko testiraš hitrost flasha in če malo pobrskaš po Anandtechu boš tudi našel grafe. Če imaš kake konkretne podatke glede hitrosti flasha na iOS napravah pa na plan z njimi.
"Meni še nikoli ni tok hitro MP3 presnelo preku USB-ja" ne bomo jemali kot neke verodostojne podatke. Če se tebi zdi tvoja iOS naprava najboljša stvar na svetu, potem uživaj v tem, ni pa treba sedaj usajati s temi subjektivnimi "desjtvi".

techfreak :) ::

Kot uporabniku mi ni jasno, zakaj vsi proizvajalci tiscijo na telefone svoje UIje ter 100 dodatnih nepotrebnih programov. Je pa res, da bi pri AOSP varianti bili vsi telefoni enaki in ni razloga da bi uporabnik sel na Samsung ali pa HTC, ker bi bilo vse razen HWja enako.

Mogoce bi kaksna vmesna tocka bila da bi imel moznost pobrisati Samsung stvari dol ter bi dobil AOSP varianto, pac za tiste ki to zelijo.

andrejus ::

BoLhCa je izjavil:

"Ima pa Samsung nekaj dobrih for v svojem TuchWizu. "

Name one!

Zaslajdas desno konakt in klices, zaslajdas levo in posiljas sms,
Nadvse uporabna stvar, ki bi jo moral pomoje google uvest v core android.

PrihajaNodi ::

Mavrik je izjavil:

Joj, a lahko nehate meriti hitrost Androida po Samsungovem crapu? To kako so oni zajebali performance svojega vmesnika meji na zločin -_-.

TouchWiz != Android v teh primerih.


Kaj a misliš da Sony je pa kaj boljši?

FireSnake ::

Zheegec je izjavil:

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Huh? A uporabljava iste naprave? :):)


Čisto res je.

SGS4 laga pri tako preprostih zadevah, kot je dnevnik klicev ....

RejZoR je izjavil:



Tud ne vem iz kje vlečete vse zatikanje. Imam Galaxy S2,



Imel sem SGS2, potem 3 on zdaj 4 .... vsi trije lagajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

RejZoR je izjavil:

Maystr je izjavil:

RejZoR ti očitno nisi imel v roki Windows Phona, ker potem nebi govoril da Galaxy S2 dela gladko. Sodelavec ga ima (tovarniški ROM) in mu imenik odpira tok ene 2 sekunde. Da ne govorim o vseh ostalih zatikanjih povsod. Pa nima neki ful aplikacij, ker ima ta telefon relativno malo časa in ni neki hardcore uporabnik.


Razen tega da ima sestra Lumio in je čist enako tekoča kot katerikoli Androidni telefon (in ne, SGS2 ni najmočnejši Android, ki sem ga imel v rokah), ki sem ga probal. Nuff said.

Micro stutter običajno nastane samo ker telefon fetcha podatke iz spominske kartice, ki je precej počasnejša. Cache pa vsi vemo, da ima Android zelo majhen, razen če ga ročno povečaš.


Kje ti živiš? Nima veze od kje vleče podatke, zadeva se zatika. Pa ne samo na S2 ... celo na S4. Si ga lastim in lahko povem.

Ne vem, zakaj ste tako zaljubljeni v svoje telefone, da nihče ne sme rečt čez njega .... pa čeprav je res. Korajda patetično.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zheegec ::

FireSnake je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Huh? A uporabljava iste naprave? :):)


Čisto res je.

SGS4 laga pri tako preprostih zadevah, kot je dnevnik klicev ....

RejZoR je izjavil:



Tud ne vem iz kje vlečete vse zatikanje. Imam Galaxy S2,



Imel sem SGS2, potem 3 on zdaj 4 .... vsi trije lagajo.

ok, to ne pove čisto nič o Androidu. Touchwiz pa že stalno ponavljam, da je počasen, s časom se še upočasni.
Jaz govorim o tem, da Android lepo deluje - recimo Nexus naprave imajo gor Android, ne pa 2 operacijskih sistemov hkrati.
Če pa o Androidu sklepaš na podlagi Samsung naprav (ki imajo vse Touchwiz) je pa, kot da bi poganjal v Linuxu Windows Visto v virtualnem načinu in potem sklepati, da je Linux počasen :)

alexa-lol ::

To da MS podpre Android na WP je edina rešitev.

Zakaj bi uporabniki uporabljali WM program in ne Android -> performance, optimizacija user interfaca.

Ko podprejo Android dobijo user-base in so bolj zanimivi za WM aplikacije in folk zacne razvijati tudi za to.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418371 (14677) andromedar
»

BlackBerryjev androidni Priv se prodaja katastrofalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5619887 (17167)          
»

BlackBerry lani z ogromno izgubo, a boljšimi obeti

Oddelek: Novice / Rezultati
3013108 (10521) klinker
»

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5515340 (12168) Tilen
»

Nokiini zaposleni stavkajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6523165 (20822) amacar

Več podobnih tem