» »

Me je servis nasral?

Me je servis nasral?

b0rc ::

Živjo,
Pred božičem sem dal popravljati levo stran avtomobila. Na papirju od zavarovalnice je jasno navedeno da se morajo vrata zamenjati z novimi (vrata na papirju so ovrednotena 2 x 340 EUR).
Takoj, ko sem avto prevzel, so se pod kljuko spredaj in zadaj videli risi, ki se naredijo ob normalni uporabi (nohti pa to). Prav tako so se drugod na vratih tudi videli majhni risi. Ajde mogoc od poliranja, sem mislil.
Ko sem to omenil tistemu serviserju ce so to moja popravljena vrata je rekel da ne in mi v delavnici pokazal moja stara vrata. Trdil je, da se ti risi takoj naredijo, češ ko je lak še svež in ko se kljuka montira. Vredu, sem si mislil. Nisem klepar oz. ličar da bi pametoval. Vrata tudi slabo stojijo in se tudi ne zapirajo dobro. Ker mi tudi zadnja (menjana) vrata vec ne zaklepajo, pac kakorkoli se jim zljubi... (na to so se prvo sklicevali na mraz in da je avto star, da se dogaja..) Ko sem ga nazaj peljal da pogledajo da ne zgublja stik, so "ugotovili" da je nekaj znotraj kljucavnice narobe. Prej je vse delalo normalno, celo s karamboliranimi vrati. Vrata so bila bolj ko ne samo zarisana, ker se je voznica zaletela v mene v levo sprednjo kolo. Skoda na vratih pa je bla povzrocena za cas mojega ustavljanja. Blo je še več nepravilnosti s strani servisa in ne bi zdej se o tem....
Zanima me predvsem to, kako lahko preverim ce so vrata res nova al so nasli isti model in barvo avta in zmontirali rabljena, od zavarovalnice pa prejeli denar za nova vrata. Rad bi jih pistavil na laž. Ker sem peljal avto na pooblaščen servis in sem pričakoval kvalitetno storitev. Hvala za odgovore
  • spremenil: b0rc ()

BlaY0 ::

Pelji na drug pooblaščen servis in naj ti dol snamejo notranjo tapicerijo. Tu bi potem moral že videti ali so bila vrata še enkrat barvana čez prejšnjo barvo. Na notranji strani vrat lahko potem narediš še kakšno razo, da se prepričaš.

b0rc ::

BlaY0 je izjavil:

Pelji na drug pooblaščen servis in naj ti dol snamejo notranjo tapicerijo. Tu bi potem moral že videti ali so bila vrata še enkrat barvana čez prejšnjo barvo. Na notranji strani vrat lahko potem narediš še kakšno razo, da se prepričaš.


Kaj pa če vrata v primeru da niso nova in predhodno niso bila kdaj špricana? Da so našli solidna vrata in jih samo spolirali. A se v takšnem primeru lahko vidi?

mn ::

Jaz se na tvojem mestu ne bi preveč sekiral za to če so vrata nova ali ne. Niti ne vem kako preveriti. Vem pa da ne bi upošteval BlaY0-vega nasveta ker si boš samo dodatne stroške povzročil. Ko so ti menjali vrata so ti morali s starih vrat premontirati tudi vse mehanizme (kljuke, ključavnice, ...) in so to očitno naredili slabo.
Jaz bi predvsem vztrajal pri tem, da ti odpravijo obstoječe pomanjkljivosti, torej slabo nastavljena vrata in problem s ključavnico. Tudi mraz in star avto sta slab izgovor. Pred njihovim posegom je delalo, kasneje pa ne več.

b0rc ::

Zavarovalnica je postavila mejo na 2.8k evrov, po tem znesku bi bla totalka. Ko sem se pri njih pozanimal, če mi lahko popravijo znotraj postavljenega limita, so pritrdili. Ko je avto bil popravljen, so me poklicali da lahko pridem po njega. Jaz sem vprašal, če so naredili optiko (glede na to da se mi je v kolo zaletela) je rekel, da ne. Jaz jih opomnim da je na nalogu od zavarovalnice to navedeno da se mora opravit. Kasneje me pokliče in mi reče da optika ni vredu in da bo potrebno zamenjat premik in ležaj. A limit za popravilo so že izkoristli do zandjega, račun je bil 2747€. Skratka končni račun je bil 3500€. Na zavarovalnico je poklical in zrihtal da limit povečajo. Zdej je pa fora v tem, da če bi prvo naredil pregled kot se spodobi, bi lahko rekli da je škode več in bi bila totalka. Jaz bi raje vzel denar in dal popravljat avto enemu lokalcu...
Ampak sem misli, dokler mi vredu avto popravijo mi je vseeno.
Zdej pa zadnja vrata ne zaklepajo in sprednja vrata ne zapirajo dobro....
A je to normalno da servis prvo popravi šminko avtomobila, šele po tem pa gre delat optiko, da vidi če je na mestu udara vse vredu. Meni to smrdi po mučki...

BlaY0 ::

Karambol si imel v levo sprednje kolo in ti niso delali optike??? A se hecaš? Daj povej za kateri avto gre in kateri pooblaščeni servis. Vrata bi morala funkcionirati kot nova, nima veze koliko je star avto, razen če že prej ni bil karamboliran pa ti za to ne veš. Si kupil starega?

AndrejS ::

Če so poslali zavarovalnici račun na katerem piše da so nova vrata in jih niso menjali je to zavarovalniška goljufija. Poznam primer kjer bi naj neke dele zamanjali , so pa jih samo popravili. Pri pregledu avta sem ugotovil da deli niso zamenjani in je šla znanka nazaj na servis, kjer so ji za njen "molk" podarili 4 zimske gume.

mn ::

Čudno tole. Vsekakor zahtevaj, da ti avto popravijo. To da se ne zaklepa in zapira v redu je reklamacija na že opravljeno delo, ki je ravno tako že bilo plačano. Pač, naletel si na šelebajzarje. Zdaj jih terjaj, da opravijo za kar so bili plačani.

GrimReaper ::

Takoj, ko sem avto prevzel, so se pod kljuko spredaj in zadaj videli risi, ki se naredijo ob normalni uporabi (nohti pa to)

Eto, to moram pa naslednjič ko odpiram vrata prav preverit, če se nohti dejansko dotaknejo laka.
Ker zdej bi rekel da se ne, in nimam pojma od kje nastanejo ti risi. Pa tut mi ni jasno kako lahko noht opraska lak, ker če greš drugje drgnit, ne boš zdrgnil laka.

Pri mojem mi tut ni jasno kako so nastale praske pod zadnjo zavorno lučjo oz. nad zadnjim steklom. Pri prejšnjem lastniku pa 7 let nobene praske.
Edino kar včasih z ročnim brisalcem pobrišem steklo, ampak je brez kovinskih delov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

fosil ::

Lahko zahtevaš da ti pokažejo dobavnico za vrata.
Tako je!

Brane22 ::

Kaj je tle tako čudnega ?

Te in take stvari so bile na servisih vsakdanja praksa ali vsaj _zelo_ pogosta bližnjica in to še pred krizo.

Sedaj pa še toliko bolj.

RejZoR ::

Sam ne bi smela bit. Če ti plačuješ zavarovalnici kot je treba pričakuješ, da bo servis zrihtal z novimi deli, ne pa z nekimi rabljenimi predelanimi. Drugo je če sam to želiš, ko recimo plačuješ sam in bi rad čim ceneje neglede na sredstva. Oz da ti servis pove. Ker drugače je pa kaj, zavarovalnica plača za nov del, oni vgradijo rabljenega in pobašejo razliko al kako?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

Ker drugače je pa kaj, zavarovalnica plača za nov del, oni vgradijo rabljenega in pobašejo razliko al kako?


Bingo.

b0rc ::

BlaY0 je izjavil:

Karambol si imel v levo sprednje kolo in ti niso delali optike??? A se hecaš? Daj povej za kateri avto gre in kateri pooblaščeni servis. Vrata bi morala funkcionirati kot nova, nima veze koliko je star avto, razen če že prej ni bil karamboliran pa ti za to ne veš. Si kupil starega?


Zaenkrat še ne bom navajal imena servisa. Če mi zadevo ne rešijo, bom pa na vseh forumih naredil slabo reklamo.
Avto pred tem ni bil nikoli karamboliran! Model pa je A4 1.9 TDI.

korenje3 ::

vrata so ti dali iz avtoodpada. zavarovalnica jim je plačala za nova vrata, razliko so pa sami pobrali.
zdej če se gre za 10 let star avto, se ne bi niti sekiral. če je pa to 3 let star avto bi pa prijavil servis in zahteval nova vrata.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

b0rc ::

korenje3 je izjavil:

vrata so ti dali iz avtoodpada. zavarovalnica jim je plačala za nova vrata, razliko so pa sami pobrali.
zdej če se gre za 10 let star avto, se ne bi niti sekiral. če je pa to 3 let star avto bi pa prijavil servis in zahteval nova vrata.


Avto je letnik 2003, dela ko šus, na mašini ni videt kapljice olja. Mehanik, ki mi ga popravlja in ga pozna je rekel fotru, da je naletel na prekleto dober avto. Ker razen menjave jermena in drugih delov, ki se obrabljajo ni nikoli kaj popravljal. Uvožen pa je bil iz Nemčije leta 2005.

Osnova, ki jo uporablja zavarovalnica za izračun zavarovalnine znaša 24k EUR. Torej po novi vrednosti! Zavarovalnica se za tak izračun sklicuje na dejstvo, da se pri popravilu morajo dobaviti NOVI deli. A jaz se pa naj ne sekiram, da so mi mogoče dali rabljena vrata!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0rc ()

Brane22 ::

Glej, to plačaš skozi zavarovalnino.

Zdaj če se ti tolažiš s tem,d a so ucurili zavarovalnico in ne tebe, prav.

Če misliš pozabit kako in koliko plačuješ zavarovanje zaradi tega pa tudi.

Ali pa na to, da _obstaja_možnost_, da te tam neke opice nategujejo...

Brane22 ::

Slišal sem tudi za variante s substandardnimi rezervnimi deli, ki so jih uvažali iz Španije.

Celi šleperji blatnikov itd iz pleha debeline bolj primerne škatlici za kremo za roke, ki so se dobili za drobiž ali celo "padli s šleperja" in so potem bili vdelani in zaračunani po standardni ceni itd.

AndrejO ::

b0rc je izjavil:

Takoj, ko sem avto prevzel, so se pod kljuko spredaj in zadaj videli risi, ki se naredijo ob normalni uporabi (nohti pa to). Prav tako so se drugod na vratih tudi videli majhni risi. Ajde mogoc od poliranja, sem mislil.

Poliranje to odstrani, ne pa povzroči.

b0rc je izjavil:

Ko sem to omenil tistemu serviserju ce so to moja popravljena vrata je rekel da ne in mi v delavnici pokazal moja stara vrata. Trdil je, da se ti risi takoj naredijo, češ ko je lak še svež in ko se kljuka montira.

Ne, se ne. Tudi v tovarni ne čakajo dneve ali tedne po barvanju, preden se v vrata namesti ključavnico in to se namesti po barvanju, ne prej. Če ti ličar spraska lak, potem je govora o slabem ličarju (ali ni pazljiv, ali pa da stvar iz rok, še preden je lak dovolj trden).

b0rc je izjavil:

Vrata tudi slabo stojijo in se tudi ne zapirajo dobro. Ker mi tudi zadnja (menjana) vrata vec ne zaklepajo, pac kakorkoli se jim zljubi... (na to so se prvo sklicevali na mraz in da je avto star, da se dogaja..)

V zamenjanih ali popravljanih vratih? Lahko se sklicujejo na samega Boga, pa bo to še vedno nekaj, kar morajo popraviti. Če ti ne, je čas za takojšnjo prijavo na Tržno inšpekcijo.

b0rc je izjavil:

Blo je še več nepravilnosti s strani servisa in ne bi zdej se o tem....

Razpiši se pri tržnem inšpektorju. Bodo oni ugotavljali, če so vsi papirji OK.

b0rc je izjavil:

Zanima me predvsem to, kako lahko preverim ce so vrata res nova al so nasli isti model in barvo avta in zmontirali rabljena, od zavarovalnice pa prejeli denar za nova vrata.

Prepusti detektivsko delo detektivom. Inšpektorjem in zavarovalnicam.

Če je zavarovalnica plačala neposredno servisu, potem greš na zavarovalnico in jim pojasniš zakaj meniš, da so bili ogoljufani. Zavarovalnice imajo oddelek, ki se ukvarjajo samo s sumi goljufij. Ti potem sami preverjajo naprej, da se prepričajo, da jih nihče ne prinaša okoli. Če pa si dobil denar v roke in z njim sam plačal, potem ti zavarovalnica ne bo kaj veliko pomagala. Caveat emptor.

Brane22 ::

Tudi zavarovalnice se ne ukvarajajo kaj dosti z goljufijami te vrste.

Če si ti kot stranka srečen, nimajo direktnega interesa. Zakaj bi plačevali neko delo, katerega rezultat ne bo prinesel nič koristnega ?

Zato, če ne začneš poizvedovati sam, bo zavarovalnica verjetno sama od sebe storila bolj malo.

b0rc ::

Hvala vsem za odgovore. Jutri grem na zavarovalnico in jim obrazložim situacijo. Bomo vidli kaj bojo rekli. Če koga zanima za kateri servis gre, naj mi pošlje na ZS pa mu povem. Javno raje ne bom kaj obljavljal, da ne bi na koncu še za blatenje "dobrega" imena tožbo fasal.... Lp

Super Sonic ::

Svojo izkušnjo lahko vedno deliš, ne da bi pri tem komu kaj škodoval.

Je pa s temi stvarmi tako: težko je popravljati dotične zadeve iz povsem praktičnega razloga. Stvari se v letih delovanja "uležejo", potem ko je treba na novo postavljat samo en del tega, pa je potrebnega veliko, no ja, ne ravno znanja, ampak volje, potrpežljivosti, časa in izkušenj, da stvari pravilno skupaj daš na en tak način, da ti pri +140 km/h veter ne piha čez delček pri vratih, voda ne zaliva ob dežju, barva ne odstopa od ostalega dela avtomobila, ključavnica deluje kot namazana, ipd,...

Tega pa, resnici na ljubo, danes ni več. Vse je pod normo, tip ti skupaj zmeče, dostikrat se zgodi, da je ta tip celo utrujen, premalo plačan, jezen,... ..., skratka, nima odnosa do svojega dela. Potem dobiš kar dobiš.

In ravno zato so zaleteni avtomobili v večini velik problem: ker so zmetani skupaj na hitro, na en tak način, kot so tebi vrata popravili.

Pa samo še nekaj:
Rad bi jih pistavil na laž.

To ni ravno kritično razmišljanje, prej kaže na to, kako si se že v naprej odločil, da ti nekaj ni prav in hočeš nekaj na silo. Dejstvo je, da je izredno malo možnosti, da bi ti dali neka rabljena vrata gor, ampak precej večja možnost je, da ti je to zmetal nekdo, ki nima odnosa do svojega dela (niti do službe).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

AndrejO ::

Brane22 je izjavil:

Tudi zavarovalnice se ne ukvarajajo kaj dosti z goljufijami te vrste.

Dejansko kar se. Še posebej, če zavohajo, da gre za "sistemsko napako" pri nekomu, ki tako redno goljufa. Sicer pa, če se ukvarjajo s posamezniki, ki jim prijavljajo fiktivne škode, verjemi, da se s podjetji še bolj.

mn ::

b0rc je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Jutri grem na zavarovalnico in jim obrazložim situacijo. Bomo vidli kaj bojo rekli. Če koga zanima za kateri servis gre, naj mi pošlje na ZS pa mu povem. Javno raje ne bom kaj obljavljal, da ne bi na koncu še za blatenje "dobrega" imena tožbo fasal.... Lp


Še vedno nisi povedal ali je zavarovalnica plačala tebi in ti servisu ali direktno zavarovalnica servisu?

Poleg tega, še enkrat. Vsi problemi, ki si jih opisal NISO povezani s tem ali so deli novi ali stari. Tudi če so nova vrata, pridejo gola - brez vseh mehanizmov kljuk, stekel, itd.. Vse to so ti na servisu premontirali iz starih vrat na nova - očitno slabo če se ti ne zaklepa. Tudi zapiranje vrat je zato, ker jih niso dobro nastavili in ne zato ker bi bila stara.

AndrejO je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Tudi zavarovalnice se ne ukvarajajo kaj dosti z goljufijami te vrste.

Dejansko kar se. Še posebej, če zavohajo, da gre za "sistemsko napako" pri nekomu, ki tako redno goljufa. Sicer pa, če se ukvarjajo s posamezniki, ki jim prijavljajo fiktivne škode, verjemi, da se s podjetji še bolj.


Kakor vem jih kar zanimajo takšne stvari. Oni plačajo nove kose, potem se pa ukvarjajo s strankami ki so jim popravili stare. Verjemi, da jemljejo resno takšne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

b0rc ::

mn je izjavil:

b0rc je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Jutri grem na zavarovalnico in jim obrazložim situacijo. Bomo vidli kaj bojo rekli. Če koga zanima za kateri servis gre, naj mi pošlje na ZS pa mu povem. Javno raje ne bom kaj obljavljal, da ne bi na koncu še za blatenje "dobrega" imena tožbo fasal.... Lp


Še vedno nisi povedal ali je zavarovalnica plačala tebi in ti servisu ali direktno zavarovalnica servisu?

Poleg tega, še enkrat. Vsi problemi, ki si jih opisal NISO povezani s tem ali so deli novi ali stari. Tudi če so nova vrata, pridejo gola - brez vseh mehanizmov kljuk, stekel, itd.. Vse to so ti na servisu premontirali iz starih vrat na nova - očitno slabo če se ti ne zaklepa. Tudi zapiranje vrat je zato, ker jih niso dobro nastavili in ne zato ker bi bila stara.

AndrejO je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Tudi zavarovalnice se ne ukvarajajo kaj dosti z goljufijami te vrste.

Dejansko kar se. Še posebej, če zavohajo, da gre za "sistemsko napako" pri nekomu, ki tako redno goljufa. Sicer pa, če se ukvarjajo s posamezniki, ki jim prijavljajo fiktivne škode, verjemi, da se s podjetji še bolj.


Kakor vem jih kar zanimajo takšne stvari. Oni plačajo nove kose, potem se pa ukvarjajo s strankami ki so jim popravili stare. Verjemi, da jemljejo resno takšne stvari.


Zavarovalnica je plačala njim direktno. Rekli so mi tudi, da za njih je zadeva zaključena in če bi bilo odvisno od tega cenilca, ki sem zdaj nazadnje bil pri njemu, mi še premnika ne bi odobril, ker je avto že star in ni bil tako močan udarec. :/
Za ključavnico se lahko pod nosom obrišem! Za slabo nameščena vrata pa grem nazaj na servis, da pod garancijo popravi.
Edino kar lahko rečem, da nikoli več ne grem na pooblaščen servis, kjer so sami "strokovnjaki" in v svojih prostorih tako ponosno obešajo svoje larifari certifikate...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5314432 (8240) LeQuack
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5911445 (10101) AndrejO
»

Strošek popravila minimalno vbočene pločevine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
589790 (7941) Tilen
»

Cenilec prepričan v svoj prav (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8620039 (16656) D3m
»

Grelne žičke za zadnjem steklu

Oddelek: Na cesti
264387 (3620) krneki0001

Več podobnih tem