» »

porok za leasing

porok za leasing

iNooby ::

Mam enih par vprašanj glede leasinga. Dobrodošli bi bili odgovori od nekoga ki je že kdaj imel podobne izkušnje s tem.
Evo da predstavim moj primer.
Ker imam pogodbo za določen čas sem pri nakupu avtomobila (leasing) potreboval poroka. V tem primeru mi je šel za poroštvo prijatelj. Ali je možno spremenit poroka čez nekaj časa v primeru da bi rad prijatelj vzel malo večji kredit in zaradi njegovega poroštva nebi mogel vzeti le tega in ali so kakšni stroški spremembe ?
Haters gonna hate...

iNooby ::

koliko ti mora ostati od plače? ali še vedno 1/3 ali se je kaj spremenilo?je isto tudi če si zaposlen v tujini?
Haters gonna hate...

Yossarian ::

Vse je odvisno od leasingodajalca. Če se bosta uspela z njim pogovorit, bo šlo, drugače pa ne. Seveda pa moraš lasingodajalcu ponudit še bolj plačevitega poroka.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

iNooby ::

iNooby je izjavil:

koliko ti mora ostati od plače? ali še vedno 1/3 ali se je kaj spremenilo?je isto tudi če si zaposlen v tujini?


2/3 se razume * :)
Haters gonna hate...

Šimpanz ::

Če je tvoj prijatelj porok se šteje isto kot da bi on vzel kredit, torej je lahko problem če hoče kasneje on vzeti kredit.

Aston_11 ::

Šimpanz je izjavil:

Če je tvoj prijatelj porok se šteje isto kot da bi on vzel kredit, torej je lahko problem če hoče kasneje on vzeti kredit.
To je res samo v primeru, če je porok in dolžnik, če je samo porok, potem odgovarja šele v primeru, da glavni dolžnik ne more plačati.

iNooby ::

To je res samo v primeru, če je porok in dolžnik, če je samo porok, potem odgovarja šele v primeru, da glavni dolžnik ne more plačati.


torej njega lahko moj leasing ovira le v primeru da jaz ne odplačujem in v tem primeru plača on? sigurno ?
Haters gonna hate...

ferdov ::

V Sisbon se porok javi, tako da banka vidi obremenitev

Šimpanz ::

Inooby banka bo takoj zaznala da ima tvoj kolega že obveznost (čeprav je ne plačuje dokler je ne plačuješ ti), in bo lahko imel problem z kreditom v prihodnje.
Tipičen primer: Ti vzameš 10.000 kredita na 5 let, kar znaša okrog 200 eur na mesec. Tvoj kolega je porok za teh 200 eur in to je zavedeno v sisbonu, čeprav ga ti redno plačuješ. Čez 4 leta želi tvoj kolega vzeti 20.000 kredita na banki, ki bi ga odplačeval 400 eur mesečno. Po prihodkih, ki jih ima bi mu lahko trgali največ 450 eur mesečno. Ko pa ga banka preveri ugotovi da že ima obremenitev 200 eur mesečno, torej mu odobrijo največ 250 eur kredita mesečno. Posledično si tvoj prijatelj ne more privoščiti naložbe, dokler ti ne poplačaš celotnega kredita.

Evolve ::

Leasing se pri kreditih ne upošteva, ker nisi lastnik zadeve ti ampak leasing hiša. Tvoj porok lahko brez problema vzame kredit, saj se mu (tvoj) leasing obrok ne upošteva pri izračunu kredita

Tilen ::

Saj pri kreditu, če bi bil porok, tudi ne bi bil on (porok) lastnik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Kaksen je pa to lizing s porokom. Ce pa ze je, zakaj ne bi vplival na kreditno sposobnost, ce je seveda vpisan v sisbon.

Tilen ::

Utk je izjavil:

Kaksen je pa to lizing s porokom. Ce pa ze je, zakaj ne bi vplival na kreditno sposobnost, ce je seveda vpisan v sisbon.


Sem malce pobrskal in se porok pri leasingu ponekod zahteva takrat, ko je 1/3 plače že obremenjene z drugo obveznostjo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

iNooby ::


Sem malce pobrskal in se porok pri leasingu ponekod zahteva takrat, ko je 1/3 plače že obremenjene z drugo obveznostjo.

ali :
če imaš pogodbo za določen čas
če imaš polog manjši od cca 40 %
Haters gonna hate...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost, če "moj" avto vozi prijatelj

Oddelek: Na cesti
404753 (3500) Invictus
»

Kredit

Oddelek: Loža
229149 (8205) mitja73
»

Kredit kot freelancer

Oddelek: Loža
213071 (2045) Šimpanz
»

kaj je solidarni porok?

Oddelek: Loža
88890 (8751) Ziga Dolhar
»

NAJEM KREDITA -> koliko dnarja??

Oddelek: Loža
81988 (1810) AlchemY

Več podobnih tem