» »

Win Ser std 2012 to R2

Win Ser std 2012 to R2

dash_wallace ::

Pozdravljeni...

Do ponedeljka moram nekako inštalirat win ser 2012 std r2... Imam pa medij, ki je sicer od HP-ja win ser 2012 std ROk, Nato bi kupil licenco, ki jo dobim komaj v petek, da bi aktiviral ser 2012...

Torej kje bi lahko dobil demo win ser 2012 std r2? Brskam po spletu in dobim samo Datacenter x64 (trial 180 days)

A lahko inštaliram moj medij od HP-ja win ser 2012 std ROk in nato aktiviram novo licenco v petek?

Kakršna koli pomoč?

Aja, pa še to. Nekdo mi je rekel, da naj potem še enkrat inštaliram isti OS (ser 2012...) In z njim delam z ostalimi klienti. Zakaj bi to bilo pametno? (čas, varnost)... In katera programska oprema je dobra, stabila za virtualizacijo sistema (win XP, win 7, win 8, ser 2008, ser 2012 itd) in, da je po možnosti še brezplačana. Hvala

darkolord ::

Medij za Standard in Datacenter je isti, ker sta funkcionalno identična (samo v licenciranju VMjev je razlika). SHA1 tapravega ISOta je B6F063436056510357CB19CB77DB781ED9C11DF3.

Lahko začasno zadevo namestiš brez ključa in ga vneseš ter aktiviraš kasneje.

Za namestitev brez ključa v mapi sources narediš datoteko EI.cfg in notri daš tole:
[Channel]
Retail

[VL]
0


Glede virtualizacije misliš kot virtualizacijski strežnik ali za desktop?

Zgodovina sprememb…

dash_wallace ::

1.Torej. A inštaliram tega? http://technet.microsoft.com/en-US/eval...

A inštaliram svojega, ki je identičen le, da ni R2 in nato z novim medijem, ki je R2 nadgradim sistem (instal-update)? Če to sploh gre ali je potrebno na novo namesti OS z R2?



2. A to datoteko Ei.cfg Spremenim? ali Dodam?
Namreč v obstoječem Dvd-ju je že ta datoteka, ki vsebuje:
[EditionID]
[Channel]
OEM
[VL]
0

http://code.kliu.org/misc/winisoutils/
Zelo me je strah, da potem, ko bom imel v roki pravi medij, ne bo šlo aktivirat z njim.

Glede Virtualizacije... Hmmm Ne vem... Vem le, da mi je rekel, da naj potem naredim virtualni sistem z istim medijem. Hmmm (v čem je sploh razlika?)
Hvala za pomoč, ki jo sedaj res potrebujem...

Hayabusa ::

2. A to datoteko Ei.cfg Spremenim? ali Dodam?
Namreč v obstoječem Dvd-ju je že ta datoteka, ki vsebuje:
[EditionID]
[Channel]
OEM
[VL]
0

Če ta fajl v sources mapi že imaš, potem ničesar ne spreminjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

darkolord ::

Na R2 lahko brez težav nadgradiš.

dash_wallace ::

Bral sem že veliko. Hvala za spodbudne besede. A je res, da če namestim OS iz tega medija, ki ga opisujem... da licenca poteče v 3 dneh? In imam čas samo tri dni za nakup licence, ki jo dejansko dobim v petek?

In kaj je s to virtualizacijo?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716743 (10235) opeter
»

Windows 8.1 ISO uradno na voljo

Oddelek: Operacijski sistemi
4910840 (8795) Qushaak
»

Windows 8, disk odpovedal, kako formatirati?

Oddelek: Operacijski sistemi
61889 (1752) Hayabusa
»

Kje dobiti windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
101307 (1058) killa bee
»

Win 7 starter SLO - kje dobiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
212279 (1641) SkIDiver

Več podobnih tem