» »

Windows 8, disk odpovedal, kako formatirati?

Windows 8, disk odpovedal, kako formatirati?

petric ::

Imam prenosnik Asus z licenčnimi Windows 8, ki mu je popolnoma odpovedal disk.
Na disku je bila particija z OS, na prenosniku je znak Windows 8, nikjer pa ni licenčne nalepke s kodo?!
Kako lahko sam ponovno naložim licenčni OS Windows 8, če nimam namestitvenega DVD-ja, disk z obnovitveno particijo pa je uničen?

bluefish ::

Koda je po vsej verjetnosti že prisotna na prenosniku v UEFI-ju.

Hayabusa ::

Verjetno ne more skozi na začetku setup-a, kjer zahteva kodo.

http://winsupersite.com/windows-8/windo...


8.1 does not allow you to do a clean instal with a 8.0 key, but you can activate 8.1 with a 8.0 key once you are past that hurdle.
I recommend making a USB stick installer, then go to the sources folder, in there create a .txt file with notepad with the contents:
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0
This is assuming you use the pro edition like me.
Next save that file as ei.cfg in the sources folder, this makes the installer skip the key check !
You can instal 8.1 without a key and when you are done it asks you to remove the USB stick, it reboots, and starts the OOBE.
This asks you for a key again but this time it DOES accept your 8.0 key and activates windows.
When you finally get a desktop you can check the system window, it will tell you Windows is activated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

petric ::

Kako pa naj naredim namestitveni USB ali DVD, če nimam sistema in ne morem do kode?
Če bi imel delujoč OS, bi verjetno lahko prišel do kode in potem s to kodo naredil zagonski DVD.
Torej če crkne disk, ne morem do kode, ki je zapisana v UEFI, brez kode pa ne morem narediti namestitvenega DVD... ali res ni enostavnejše rešitve?
Tole so pa pri Microsoftu kar lepo zakomplicirali, maš licenco pa je nimaš ;(

Hayabusa ::

Na drugem pcju potegneš z neta iso, prilagodiš tisti ei.cfg in zapečeš dvd/usb ključek.
Potrebuješ iso od Win8 x32 ali x64 ?

http://www.mydigitallife.info/windows-8...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Lonsarg ::

Uradni način za svežo inštalacijo je recovery DVD/USB. Ampak v večini primerov ne dobiš recovery zraven, pač pa si moraš bodisi sam naredit, bodisi nesti na uradni servis, kjer imajo recovery image. Seveda so malce počasne pameti pa se še niso spomnili, da bi blo fajn dati tak recovery image tudi na internet(kaj pa je 4GB današnje dni). Če so firmweri za telefone gor, ti recovery imagi so pa pravzaprav ista reč.

Neuradna pot za rešitev je pa ena zgoraj povedana, druga še lažja je pa, da pri inštalaciji uporabiš nek delujoč ključ in potem kasneje v windows spremeniš ključ, oziroma v OEM primeru bo mogoče avtomatika poskrbela za aktivacijo. Delujočih ključev je veliko objavljenih, prav tak uradnih čistih ISOjev, ki jih z hash kodo preveriš, da so res uradni(če ne zaupaš izvoru) in potem preko winUSBMaker programa narediš USB ključ iz njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hayabusa ::

Od win wiste dalje lahko winsi poberejo aktivacijsko kodo iz biosa/uefi, tako da naredi kot sem napisal, ne bo potrebno vpisovati ničesar nikdar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420153 (3792) jedateruk
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716409 (9901) opeter
»

32-64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
352993 (2285) 4ever
»

Windows 8.1 ISO uradno na voljo

Oddelek: Operacijski sistemi
4910664 (8619) Qushaak
»

Kje dobiti windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
101263 (1014) killa bee

Več podobnih tem