» »

Torrenti legalni ali nelegalni? Slovenija...

Torrenti legalni ali nelegalni? Slovenija...

HotIce ::

Pozdravljeni
Zanima me ali so torrenti legalni ali nelegalni?
Ker sem nekje bral da so zelo visoke kazni v Franciji če preneseš torrente kako pa je z tem v sloveniji? seveda za osebno rabo filmi,igrce ...?
  • zaklenil: dzinks63 ()

Yacked2 ::

S torrenti ni problema. Fora je v tem kakšno vsebino prenašaš.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

hojnikb ::

HotIce je izjavil:

Pozdravljeni
Zanima me ali so torrenti legalni ali nelegalni?
Ker sem nekje bral da so zelo visoke kazni v Franciji če preneseš torrente kako pa je z tem v sloveniji? seveda za osebno rabo filmi,igrce ...?

nelegalno. Razn če si jih kupil in ti torrent predstavlja samo transport.
#brezpodpisa

HotIce ::

Npr Partis.. Filmi in igre

hojnikb ::

Seveda nelegalno. Doh..
#brezpodpisa

Jupito ::

Lastnik/avtor te lahko toži za 3-kratno ceno dela, pa še sodišče ti lahko navrže nekaj gor kot "odvračilni" ukrep.
Je pa pri nas bistveno težje nekoga identificirati in zvleči pred sodišče, kot v kaki drugi državi, kjer je dovolj, da po zakonu določeni "blagoslovljenec" ISP-ju pomaha z IP naslovom in dobi podatke o naročniku.
Kriminalizirana pa je bila nazadnje komercialna raba (minimalna vrednost 5000 Eur).
Tržna inšpekcija se občasno nekaj buni, da bi teoretično lahko pregledala elektronske naprave posameznikov, ampak doslej niso.

Bi pa znalo biti kmalu drugače, glede na to, kako apatičen je postal narod glede posegov v komunikacije in celo v računalnike same, odkar je minila grožnja groznega grdega fašista Jajota, pa še mediji in "mnenjski (kolo)vodje" so obrnili ploščo za 180 stopinj (še včeraj smo bili na pragu policijske države, danes pa se ne moremo dovolj zavarovati pred temi grdimi grdimi tehnologijami, ki nas prehitevajo z leve in desne). :D

Piratiziranje je seveda grdo in obžalovanja vredno početje (on par s pedofilijo, terorizmom, hekanjem in oponašanjem Fonza).
Zato pa je samo torentanje legalno in dobro kot kruh.
Torej: torentaj čimprej in bodi o svojem početju čim bolj glasen. Par ljudi tu gor bo totalno popizdilo in morda bo kateri celo klical policijo. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

jazbec ::

ne obremenjuj se ;)
če ti je kaka stvar posebej všeč, kupi original preko steama (bom rekel kupi vse original in torenti so slabi, da nebojo nekateri tle užaljeni).

JayKay ::

HotIce je izjavil:

Npr Partis.. Filmi in igre


tezko dojammem kako nekateri ne razumejo da je to kraja.

hojnikb ::

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika:
#brezpodpisa

psickolog ::

Kaj pa je definicija besede "prisvojitev"? Ker je razlika med tem, če stvar vzameš ali če jo zgolj prekopiraš. Če jo vzameš, lastnik ostane brez, če jo pa prekopiraš, pa lastnik še vedno ohrani original, včasih pa ima zaradi tega lahko celo dobiček.

Kakorkoli že, "tezko dojammem kako nekateri ne razumejo da je to kraja." je zame trolanje.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

HotIce je izjavil:

Npr Partis.. Filmi in igre

Če so filmi in igre v prosti prodaji in raje prenašaš piratske kopije, je to nelegalno.

Če pa gre za distribucije ali domače dokumentarce, pač karkoli, kar se lahko prosto razpečuje, potem je legalno.

Vse je odvisno od tega, kaj prenašaš, torent gor in dol.

In Partis je večinoma nelegalna vsebina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Jerry000 ::

Dokler bo steam in humble bundle in nuuvem imel tako smešno nizke cene za igre se piratstvo dejansko ne splača:). Dobr, sej tut js tko kot vsak potegnem dol film al pa ga kr na netu gledam, film pogledam 1x in pozabim, za to ne mislim plačat. Res je da mam Lord of the rings in tudi hobbit bom nabavil, ker to mi je dejansko top. Igre so pa druga štorja, to pa kupujem že zato ker se mi ne da "zajebavat" z cracki, updati,...steam mi use porihta pa še na enmu mestu mam use:). Ampak ja...tok pocen so špili da se ne splača piratizirat

GamerBoy ::

Zame je DDV većja kraja kot "piratiziranje", zdaj se pa na glavo postavte zaradi mene :D Od mene centa ne dobijo za te svoje pregrešno drage špile/filme/programe za katere itak na koncu ugotoviš, da jih je samo enih 10% zadovoljivih ostalo pa obup in izbris iz diska po inštalaciji ali prvih epizodah serije.

Ne moreš intelektualno lastnino enačit s fizično, ker ko je zadeve narejena je ponavadi konec stroškov (razen popravki, če so sploh in dvdji, će kupiš v fizični obliki. Potem pa vse po isti ceni štancajo miljaužnt folku pa četudi gre za podn od podna, ker preden uni ugotovijo večina je denar že zapravla.

No tistim s katerim sem kolikor toliko zadovoljen pa ne dam niti centa, ker so ponavadi že drugi preplačali zame in nekaj milijonov ostalih piratov, tko da ...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

BorutK-73 ::

Jerry000 je izjavil:

Dokler bo steam in humble bundle in nuuvem imel tako smešno nizke cene za igre se piratstvo dejansko ne splača:). Dobr, sej tut js tko kot vsak potegnem dol film al pa ga kr na netu gledam, film pogledam 1x in pozabim, za to ne mislim plačat. Res je da mam Lord of the rings in tudi hobbit bom nabavil, ker to mi je dejansko top. Igre so pa druga štorja, to pa kupujem že zato ker se mi ne da "zajebavat" z cracki, updati,...steam mi use porihta pa še na enmu mestu mam use:). Ampak ja...tok pocen so špili da se ne splača piratizirat

that!
Res, glede iger se piratsvo res ne "splača" več. Plus eno dobra stvar je steam, kjer imaš vse na enem mestu.
Je pa tudi veliko free 2 play iger zunaj, ki so celo bolj kakovostne kot kak AAA špil.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Ampak nekateri bodo spiratizirali, pa če bo cena 1 cent.

dzinks63 ::

V par postih se je odgovorilo na vprašanje, drugače niste resni, v temi pobrisanih polovico postov, sledi zaklep


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratstvo v EU je v upadanju, ampak ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5010181 (7368) jype
»

Pirate Bay praznuje 15 let obstoja

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
278490 (6385) Invictus
»

Ustanovitelj KickassTorrents pridržan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5022350 (18139) solatko
»

[uradna tema] Rambo

Oddelek: Igre
355951 (4332) Machete

Več podobnih tem