» »

Kje dobiti windowse

Kje dobiti windowse

killa bee ::

Imam inštalirane windows 8. Ne vem kje imam key in DVD od windowsov 8. Kje bi lahko snel windowse 8, (.iso - za ponovno reinštalacijo) ki jih sedaj uporabljain kako bi dobil key s katerim sem aktiviral windowse, ki jih trenutno uporabljam?

bluefish ::

Za ISO: http://windows.microsoft.com/en-us/wind...
Glede ključa pa je na forumu že podobna tema - poglej, če je bila objavljena kaka konkretnejša rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zheegec ::

Če je računalnik imel Windows nameščen že ob nakupu s strani OEM proizvajalca (Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo, Toshiba, itd.) ima cd-key že zapečen v UEFI. Torej, če dobiš ustrezni medij bo inštalacija sama potegnila key iz UEFI in te zanj sploh ne bo vprašala. Če si pa kupil Windows naknadno moraš pa nekje imeti nalepko od Windows 8 in gor kodo.

killa bee ::

dobil sem winse naknadno in nimam nalepke

sem našel key s pomočjo Belarc advisor-ja.

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

Dobil sem .iso in key in ko sem hotel formatirati računalnik mi piše da key ni taprav.

Hayabusa ::

http://winsupersite.com/windows-8/windo...

komentar spodaj:
8.1 does not allow you to do a clean instal with a 8.0 key, but you can activate 8.1 with a 8.0 key once you are past that hurdle.
I recommend making a USB stick installer, then go to the sources folder, in there create a .txt file with notepad with the contents:
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0
This is assuming you use the pro edition like me.
Next save that file as ei.cfg in the sources folder, this makes the installer skip the key check !
You can instal 8.1 without a key and when you are done it asks you to remove the USB stick, it reboots, and starts the OOBE.
This asks you for a key again but this time it DOES accept your 8.0 key and activates windows.
When you finally get a desktop you can check the system window, it will tell you Windows is activated.

killa bee ::

jst mam trenutno 8.1 in bi rad imel 8.0 winse. Tako da ne vem zakaj bi rabil kar koli počet.

Hayabusa ::

Za formatiranje ne potrebuješ keya.

killa bee ::

kako da ne? Dam DVD win 8 notr in mi ga boota in mi napiše insert key. Če bi upisal pravi key bi prišel na un screen kjer zbiraš particijo in od tam naprej ti formatira disk?

Hayabusa ::

Aha, takšno je torej stanje.Za samo formatiranje ga res ne potrebuješ (uporabiš kakšno freee alternativo kot npr. MiniTool Partition Wizard), samo ti bi rad namestil w8.0.
Naredi tako kot sem napisal prej in te ne bo vprašalo po ključu.

killa bee ::

kaj pa če s pomočjo miniTool Partition Wizarda najprej formatiram particijo/disk pa potem bootam?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716447 (9939) opeter
»

Prestaviti windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
151816 (1474) fosil
»

Windows 8.0 OEM key?

Oddelek: Operacijski sistemi
121309 (956) klinker
»

Windows 8.1 ISO uradno na voljo

Oddelek: Operacijski sistemi
4910676 (8631) Qushaak
»

Windows 8, disk odpovedal, kako formatirati?

Oddelek: Operacijski sistemi
61853 (1716) Hayabusa

Več podobnih tem