» »

Win 7 starter SLO - kje dobiti?

Win 7 starter SLO - kje dobiti?

vklemen ::

Pozdravljeni,

na netbooku kjer so bili v osnovi licenčni Win 7 Starterji je prejšnji lastnik namestil Win 7 Ultimate in pri tem izbrisal tudi recovery tako da le-ta ni mogoč.

Rad bi na netbooka spet namestil starterje z uporabo licenčne kode na nalepki vendar pa se tu zalomi, saj:
- recoverya več ni
- starterji s spleta so angleški in jih ni moč posloveniti (razen morda z Vistalizatorjem česar pa ne želim, saj to ni

Rad bi torej vprašal ali kdo ve kje jih dobiti oz. ima SLO starterje oz. mi jih lahko namesti (potreben je USB zagonski ključek) - po potrebi tudi proti majhnemu plačilu.

Že vnaprej hvala in lp vsem

Yolle ::

kater prenosnik pa je to?
Yolle

vklemen ::

Asus 1015B - pa "as" je namestil gor neko preaktivirano "tiny" ultimate verzijo, ki nima win. media playerja??? Zdaj pa tudi tega ne morem namestiti gor......če ne bo šlo drugače, bom pač res moral dati gor ENG starterja pa nato Vistalizator uporabiti.
LP

Yolle ::

mam kopijo od As 1008P vendar je Atom izvedba
Yolle

vklemen ::

Najbrž ni isti kot za Asus 1015, ki ima AMD?
LP

raceboy ::

..na blinku imas starter verzijo ...pa z vistalizatorjem das slo mui.

vklemen ::

Ja, saj če ne gre drugače, bom to naredil.
Imam pa še eno vprašanje in sicer sem zdaj namestil Home Premium N verzijo, ki sme jo imel doma - vse je šlo ok, do vnosa ključa, kjer pa preprosto na nekaterih tipkah ni znakov, ki bi tam morali biti (npr. na tpki J j1 št. 1, na M=0....skratka kjer je z uporabo Fn mišljena numerična tipkovnica se lahko tipkajo samo številke in tako ne mroem vnesti ključa Win 7).

Na jezikovne nastavitve in nastavitve tipkovnice je vse na SLO, tako da ne vem kje bi še moral kaj spremeniti, da bi lahko aktiviral Win 7?

Če kdo ve - lepo prosim za pomoč (jaz se bom pa še malo špilal s tem).

Lp

5er--> ::

Izklopi Num Lock.

vklemen ::

Jojoj, sploh ne vem kdaj sem ga vklopil, ker je potrebno pritisniti Fn in nato NumLK, da ga vklopiš/izklopiš......res osnovna stvar - hvala lepa.

Lp

vklemen ::

No, Win 7 Home Edition N lepo laufajo (dodal sem tudi media update z MS strani - s katerim dobiš WMP).

Sedaj pa za Asusa 1015 gledam še dodatne RAM-e s katerimi bi malo izboljšal hitrost delovanja in sicer na tujih forumih opažam, da bi naj ta mat. plošča podpirala tudi 4GB Ram ploščico v kolikor ni nameščen Starter, ki omejuje RAM na 2 GB.

Tako sem na Enaa.com že gledal Sodimm 4 Gb DDR3 1333 MgHz Kingston RAM za 22€ (kar se mi ne zdi predrago).

Preden ga pa definitvno naročim bi vas prosil, če mi lahko potrdite, da dotični model res podpira 4Gb rama (sicer bi baje bil na 64 bitni verziji boljši izkoristek kot na moji 32 bitni, ampak vseeno boljše kot 1Gb oz. 2 GB s Starterji).

Že vnaprej še 1x hvala
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vklemen ()

vklemen ::

Samo za info - sem se že informiral tudi drugje. 4 Gb RAM ploščica bo ok delovala na tej plošči in teh Win 7, le izkoristek bo na 32 bitnih win 7 slabši kot na 64 bitnih.

LP in hvala vsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vklemen ()

raceboy ::

no naceloma bi moralo karkoli delovat z pravo frekvenco ...zna se pa zgodit, da vcasih ker proizvajalec ni kompatibilen

vklemen ::

No, jutri dobim Kingstona 4 Gb 1333 MHz in moralo bi delovati, ker Kingston 2 GB 1333 MHz je deloval OK.
LP

SkIDiver ::

Vsak Windows 7 DVD vsebuje vse različice Win7. Vse kar potrebuješ je, da odstraniš datoteko /sources/ei.cfg Seveda, če imaš vse na DVD-ju moraš najprej vsebino DVD-da skopirat na disk, odstranit datoteko in nato zapisat vsebino kot boot DVD na nov DVD medij.

Datoteko ei.cfg lahko tudi spremeniš. Priporočam, da jo odstraniš;) Velja pa za vsako jezikovno različico Win7.

vklemen ::

No, to pa ni "švoh" nasvet :) Samo, kaj potem kom bootaš lahko izbiraš katero verzijo boš namestil (ti da izbiro) ali kako namestiš drugo verzijo Win 7 (a so gori potem samo 32 bitne verzije ali tudi 64)?

Hvala

P.S. 4GB RAM je prišel in je inštaliran v netbooka, vendar daje od sebe v 32 bitnih samo 2.8 GB RAMA (v mojem 1215 - 64 bitnem Home Premium pa 3.6 GB). Najbrž se - z izjemo namestitve 64 bitnih Win 7 - ne da ničkaj narediti za boljši izkoristek (BIOS je najnovejši). No, vseeno ej dosti hitrejši kot z 2GB ploščico.

SkIDiver ::

Kar se tiče arhitekture ne moreš izbirat. Na DVD-ju kjer je gor 32bit Win7 imaš na voljo samo 32bit različice. Na DVD-ju kjer je gor 64bit Win7 pa imaš na voljo samo 64bit različice.

Če imaš že 4GB rama si namesti 64bit OS. Sam uporabljam 32 in 64bit pa ne vidim nekih pomankljivosti pri delovanju med eno in drugo arhitekturo (kot znano iz časa x64 WinXP npr.).

Tisto z izbiro različice Win7 pa je bilo mišljeno okno kot je prikazano na spodnji sliki. Ob namestitvi izbereš različico, ki jo želiš namestiti. Včasih se lahko (ni pa nujno) pojavi še težava s sprejemanjem ključa pri namestitvi. V tem primeru namestiš OS brez ključa (ker imaš 30 dni na voljo za preizkus) in po namestitvi takoj opraviš aktivacijo kjer boš moral notri vnesti ključ. V tem koraku ga v 99% sprejme. Za tist 1% bom pisal dalje, če se ti bo pripetil:)

 Izbira različice Win7 ob namestitvi

Izbira različice Win7 ob namestitvi

5er--> ::

Ne more si legalno namestiti 64 bitnih windowsov ne da bi pri tem kupil / dobil od kje drugje novo licenco. (Starter je baje samo v 32bitnem okusu - vsaj tako pravi MS spletna stran.)

SkIDiver ::

@5er--> bo držalo. Starter obstaja samo 32bit.

vklemen ::

SkIDiver je izjavil:

@5er--> bo držalo. Starter obstaja samo 32bit.


Da zakljućim temo. Včeraj sem po tvoji metodi uspešno z zagonskega USB ključka namestil starterje na netbooka z 1 GB (kodo (originalno s spodnje strani tega notebooka - kamor je prejšnji lastnik namestil Win 7 ultimate, ki so bili prezahtevni za njegove kapacitete) je prijelo nato šele po namestitvi Win 7, med inštalacijo je ni hotelo).
Tako, da 100x ti hvala.
LP

SkIDiver ::

Ja včasih pri nameščanju ključ ne prime. To lahko rešiš kasneje, ko je OS že nameščen preko grafičnega vmesnika. Če pa še tedaj ne gre pa zaženeš Command Prompt (Ukazni poziv) kot Administrator (Skrbnik) in v njem operiraš z slmgr skripto.

Ukazi so;
slmgr -rilc
slmgr -ipk <product key>
slmgr -upk
slmgr -ato
slmgr -dli
slmgr -xpr
slmgr -dti
slmgr -atp <Confirmation ID>


Opis ukazov;
1. Ponovno namesti sistemske datoteke za licenciranje
2. Vneseš v sistem ključ Os-a skupaj z vezaji (-)
3. Zbrišeš iz OS-a ključ
4. Aktiviraš preko interneta
5. Prikažeš informacije o licenci
6. Prikažeš veljavnost licence oz. kdaj se izteče veljavnost (v primeru domaših OS-ov je Permanent oz nekaj v tem stilu)
7. Izpišeš namestitveni ID, ki ga potrebuješ, če delaš aktivacijo preko telefona
8. Vpišeš potrditveni ID skupaj z vezaji (-), ki ga dobiš od aktivatorja na drugi strani telefona

Če rabiš kaj več od ukazov pa ti lahko pomaga samo znanje, ki ga ima malo ljudi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

vklemen ::

No, tudi to je dobro vedeti.

Če dovoliš še par vprašanj glede slmgr skript in sicer:
- pri vseh teh ukazih je med slmgr in ukaznim nizom, ki mu sledi presledek (najbrž že - vsaj tako izgleda iz tvoje pripete slike)?
- pri "slmgr -ipk" se ti nato odpre okno kamor z vezaji nato vneseš ključ ali pa ga vneseš v nadaljevanju te skripte (po slmgr- ipk in nato presledek + koda)?
- predvidevam, da bi moral najprej izvesti št. 3 in izbrisati ključ ter nato izvesti št. 2 ter ga vnesti ali... (tako, da bi bil vrstni red: 1, 3, 2 in 4 (ostale skripte po moje niso potrebne; 5 in 6 so za pregled stanja, 7 in 8 pa za aktivacijo po telefonu)

Hvala in LP

SkIDiver ::

Nisem napisal ravno v najlepšem vrstnem redu.

Za slmgr je presledek, ker uporabljaš stikala, ki jih skripta podpira.

Če bi imel problem z aktivacijo potem narediš po vrsti 3, 1, 2, 4. Točki 5 in 6 pa sta samo za info.

Pri slmgr -ipk pa gre ukaz; slmgr -ipk MM7DF-G8XWM-J2VRG-4M3C4-GR27X. Isto gre za slmgr -atp samo, da imaš tam samo številke.

Sedaj, ko imaš Win7 aktivirane uporabljaj samo ukaze iz točke 5 in 6, da si ne boš pobrisal aktivacije!

PS: Ključ iz primera je za Win7 RC, da se ne bodo komu zasvetile oči;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814210 (11710) fujtajksel

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
488881 (7563) solatko
»

[win7] aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
121839 (1504) Izbeglica
»

Kje naj dobim windows 7 starter za formatiranje netbooka?

Oddelek: Operacijski sistemi
101383 (1297) Dromar
»

Windows 7 RC za razvijalce že na voljo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
465623 (3821) Matevžk

Več podobnih tem