» »

Nadgradnja RAM-a

Nadgradnja RAM-a

Dejan1 ::

Pozdravljeni, zanima me ali lahko na mojo matično dodam dodatne rame, ker bi rad nadgradil tudi moj windows iz 32 bit na 64 bit:

matična plošča: MSI MS-7360 (P 35 Neo)
procesor: Intel Core 2 Duo E7400
grafična: ATI Radeon HD 5770

Trenutno imam 3GB rama (1x Kingston KVR800D2N5K2/2G in 1x Kingston KVR800D2N5K2/1G). Ker se najbolje na te zadeve ne spoznam glih sem razmišljal, da bi mogoče 1GB vzel ven in namesto tega dodal 2GB tako da bi pol skupaj imel 4 GB. Ne vem pa točno katere rame lahko dodam, da mi bo matična to podpirala...razmišljal sem med Corsair 2GB PC800 (VS2GB800D2) DDR2 ali Transcend JetRam 2GB 800MHz DDR2.

Hvala za pomoč. Lp

Brias ::

kupi 1*2gb in bos imel 2*2+1*1 = 5gb ... pri tej kolicini rama bolje da imas 5 kot 4 ...

lahko pa poleg dokupis se 1gb, in imas 2*2+2*1 = 6gb ...

bos ram kupoval nov, rabljen?

hojnikb ::

mej v mislih, da ti zarad dodatnga rama sistem nebo delu nč hitrej :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dejan1 ::

Saj vem, da mi ne bo zaradi tega sistem ne bo delal nič hitreje...v glavnem se gre zato da bi si rad naložo win 7 64 bit, kerega si zaj ne morem zaradi 3GB rama. Rad bi kupil nov ram, samo ne vem ali je vseeno kerega kupim ali pa mora bit točno določen, da mi ga bo matična podpirala?

trnvpeti ::

sej ti je napisal
vec rama tudi na 64 ne bo delal hitreje kot na 32

Dejan1 ::

Saj vem, da ne bo hitreje delovalo...fora je samo v tem da bi rad trenutnega 32 bit-nega formatiral in si naložo novega 64 bit-nega ampak si ga ne morem, ker mam premalo rama zato tudi sprašujem kak je v tem primeru, če ga nadgradim in ali je vseeno katere rame dam not glede na mojo matično...

DarwiN ::

.v glavnem se gre zato da bi si rad naložo win 7 64 bit, kerega si zaj ne morem zaradi 3GB rama.


heh, to sploh ni res... Seveda si lahko naložiš 64 bitne winse s 3Gb rama...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dejan1 ::

Aha, ampak jaz sem vsepovsod prebral da je najboljše met vsaj 4GB rama če hočeš met win 7 64 bit. Saj kot sem že reko se sam ne spoznam najbolje glih na tote zadeve zato tudi sprašujem kaj naret v tem primeru... Bi pa mogoče vseeno dal kaki dodaten 1GB ali 2GB rama noter ampak ne vem če je vseeno katerega dam, vem samo da mora bit DDR2...

fujtajksel ::

hojnikb je izjavil:

mej v mislih, da ti zarad dodatnga rama sistem nebo delu nč hitrej :)


Mu bi delal hitreje (relativno, tj vsaj ne počasneje) v primeru da mu zdaj začne štekat ko mu pri kakšnih opravkih zmanjka rama. V takem primeru je zelo smiselno it na 64bit in dokupit ram. Ne vem pa če ima OP res ta problem, ni napisal zakaj si želi štiriinšestdeset bitov.

DarwiN ::

Dejan1 je izjavil:

Aha, ampak jaz sem vsepovsod prebral da je najboljše met vsaj 4GB rama če hočeš met win 7 64 bit. Saj kot sem že reko se sam ne spoznam najbolje glih na tote zadeve zato tudi sprašujem kaj naret v tem primeru... Bi pa mogoče vseeno dal kaki dodaten 1GB ali 2GB rama noter ampak ne vem če je vseeno katerega dam, vem samo da mora bit DDR2...


Tole si povsod bral, zato ker velja, da 32-bitni windowsi ne prebavijo več kot ~3Gb rama, in posledično sta besedi "windows 64" in "4Gb rama" postali nek sinonim... Pomanjkljivost je torej pri 32 bitnih winsih, ne 64... Če imaš več kot 3Gb rama, potem potrebuješ windowse 64, da jih boš lahko izkoristil.... Sami winsi 64 pa delujejo tudi na 1Gb rama...

Škodilo pa seveda ne bo... Čeprav med 3 in 4 Gb ne boš čutil razlike.. Računalnik je tako ali tako že star in dovolj dober le za osnovno uporabo (office, internet, ipd)... Pravzaprav bi moral kupit SSD disk, 120Gb (cena 80€+) in nanj namestit windowse... To se pa bi poznalo, za razliko od ramov, in to ogromno... 10x hitrejši windowsi... In je računalnik potem dober še za več let..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Samsung evo 120Gb za 90€, ali pa tega Cruicala, ki bo ravno tako dober.. In gor vrži windows 64..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dejan1 ::

Ok sem šel v trgovino in nabavil Samsung Evo 120 GB ter dodatnih 2 GB rama... Mi lahko kdo napiše kak bi mogo zdaj namestit win 7 na SSD disk oz kaki je postopek? Kaj bi mogo najprej formatirat trdi disk in potem na tega namestit novi win?

hojnikb ::

nastavi na AHCI in naredi frišno inštalacijo na SSD.
#brezpodpisa

Dejan1 ::

Ok glede inštalacije mislim da ne bi smelo bit problemov...imam na naslednji problem, ker ne znam niti pravilno vgradit SSD disk, sem pač laik glede teh zadev :) sem gledal na youtube in tam ga vgradijo 2-3 minutah, meni pa se niti nea sanja prav kak bi to šlo, ker imam še zraven trdi disk in pol ne vem več kateri konektor kam spada... Bi lahko mogoče tu kdo kaj pomagal?

Brias ::

trdi disk ima enako napajanje in podatkovni kabel kot SSD, drzi?


se pravi za zacetek odklopi trdi disk in na ta dva kabla ki jih bos odklopil iz DISKA priklopi SSD, ter pozeni instalacijo win7 na SSD ...

Dejan1 ::

Očitno mi bo tudi inštalacija win na ssd delala probleme... Sem odklopil trdi disk in priklopil ssd, ampak ko poženem inštalacijo win 7 mi ga ne inštalira oz ne znam kak se nastavi na AHCI v biosu oz tega sploh nikjer ne najdem. Pomoč mogoče kdo?

DarwiN ::

A bios pa ti sicer zazna disk? Ker windowse bi mogli it instalirat tudi brez AHCI..

Za AHCI boš najbrž moral posodobit bios na najnovejšega.. Če se ne motim, potem bo ta link..

Če pa je plata res tolk stara in tudi po updejtu ne bo nudila AHCI mode, boš moral pa brez tega instalirat winse... Disk bo potem malo počasnejši, ampak še vedno zelo hiter oziroma dvomim, da boš opazil razliko v primerjavi z AHCI...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dejan1 ::

Jap bios mi zazna ssd disk, samo AHCI nea najdem nikjer... Sem pa zdaj posodobil bios in vse kar je možno pa še vseeno tega ne najdem zdaj pa ali je moja plata že tak stara ali pa sem res tak glup da tega nea vidim oz najdem...

DarwiN ::

Kolk sem googlal, bi se naj AHCI v biosu skrival pod raid nastavitvami... In pol imaš preprosto en sam disk v raidu, z enablanim AHCIjem..

Drugač je pač plata žal prestara.. ~7 let... Pač pustiš na IDE in bo disk ene 20-40% počasnejši (govorim na pamet), ampak te "upočasnitve" itak ne boš čutil v winsih..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dejan1 ::

Pojavil se mi je nov problem in sicer trenutno mam nameščen 32 biten windows kot sem že omeno in zdaj ko vstavim dvd z 64 bitnim windowsom mi noče pognat inštalacije? Ve mogoče kdo zakaj? Sem pa v biosu nastavil dvd kot primarno enoto za bootanje ampak mi vseeno pol ne odpre inštalacije... Sem pa probal na drugem računalniku, kjer je že nameščen 64 bitni windows pa inštalacija normalno dela...

katimm ::

Dejan1 imam isto plato doma tole Msi p35 neo in sem sedajle počekiral in res ni te nastavitve za AHCI in mislim da je plata sploh ne podpira dejansko. Isto pa sem kupil ssd in ga sedaj čakam tako, da boom šel po tvojih stopinjah :) Predlagam ti lahko, da tudi zamenjaš procesor in vzameš kakšnega rabljenega Q6600, ki bo poleg ssd-ja in rama bistveno pohitril računalnik.

BorutK-73 ::

Dejan, disable trdi disk v boot-u v bios-u. Naslednji zagon ko bo, pa daš nazaj na trdi disk.

Hayabusa ::

Dejan1 je izjavil:

Pojavil se mi je nov problem in sicer trenutno mam nameščen 32 biten windows kot sem že omeno in zdaj ko vstavim dvd z 64 bitnim windowsom mi noče pognat inštalacije? Ve mogoče kdo zakaj? Sem pa v biosu nastavil dvd kot primarno enoto za bootanje ampak mi vseeno pol ne odpre inštalacije... Sem pa probal na drugem računalniku, kjer je že nameščen 64 bitni windows pa inštalacija normalno dela...

Ker moraš bootati iz cdja in iso zapeči kot "burn image".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Dejan1 ::

Jaz sem iso zapeko z programom ImgBurn in meni dejansko vse požene kot inštalacijo tudi boota mi iz cdja, ampak potem ko pridem dalje se mi pokaže moder zaslon in tu se vse skupaj ustavi niti se mi ne odpre okence za inštalacijo, s tem da se z miško lahko premikam le da se nič razen modrega ekrana ne prikaže... In ko probam ta cd na drugem računalniku inštalacija gre normalno le na mojem ni možna in ni mi jasno zakaj, mogoče zato ker mam trenutno 32 bitne gor naložene? Ker če ne bi dobro iso zapeko verjetno na drugem pcju tudi ne bi delalo,ne? Sem pa probal za foro odpret cd v pogonu v windowsu in ko stisnem setup mi javi napako da ta različica ni združljiva z nameščeno različico sistema windows?

Brias ::

O D K L O P I TRDI DISK :)

zakaj me ne poslusas?

DarwiN ::

A pa to si vgradil tut že tistih dodatnih 2Gb rama? Potem je lahko to krivo...Različni rami in različne kapacitete... Seveda bi moralo delovat, ampak v takem primeru vedno obstaja tistih 5% možnosti za kak konflikt...

Vzemi novo palčko ven in instaliraj winse s 3Gb rama.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Nisem šel celo brat, ampak na nekaterih starejših matičnih se AHCI skriva pod SATA mode. Pa včasih je pod nastavitvah za posamezen pogon.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dejan1 ::

Brias sem probal tudi toto varijanto, da sem odklopo trdi disk in priklopo ssd disk ter hoto inštalirat windows pa zgodi enako kot zdaj naprej mi boota cd pol se kao naloži window potem pa pridem do modrega zaslon in tam se konča vse skupaj ker mi niti nea odpre oknenca za inštalacijo oz da bi lahko bilokaj naredo, le z miško se lahko premikam po zaslonu. Res mi ni več jasno kak to?

DarwiN ja tistih dodatnih 2Gb rama sem že vgradil, možno da je res to krivo...bom probal še tak da vzamem novo palčko ven in pol spet na novo ištalirat windows.

m0LN4r ::

Če nebo nikak šlo, sem jaz rešil težavo enkrat tako:
- disk za OS sem prestavil v drugi komp, zagnal windows instalacijo in počakal, da je izpisalo: "windows se bo čez 10 sekund ponovno zagnal" (to je po tistem ko skopira pa razpakira fajle za instalacijo)
- takrat sem med restartom, komp ugasnil, da sem preprečil nadaljno instalacijo
- disk sem prestavil nazaj v prvotni komp (kateri mi ni zaznal ssdja) in pustil da gre instalacija do konca
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dejan1 ::

Fantje jaz sem še vedno tam kje sem bil torej ni mi še vedno uspelo namestit winodwsa...zdaj pa sem res že čisto brez idej in razmišljam da bi vseeno odpelal računalnik do nekega strokovnjaka. V glavnem sem probal že vse možne varijante in sicer odklopil sem trdi disk, vzel ven palčko z dodatnima 2Gb rama, probal imet priklopljen samo ssd disk in ne trdi disk, probal z drugim windows cd-jem od kolega in vseh teh primerih kaj koli delam mi naredi vedno enako oz nič, vedno mi kao nalaga windows pol pa sem pojavi moder zaslon od windowsa in tu se vse skupaj konča... Kaj še obstaja mogoče kaka fora ki v biosu, da bi mogo kaj nastavit ali kaj disable-at ali kaj bi še lahko blo narobe?

Hayabusa ::

Kaj piše v modrem zaslonu ?
Si testiral ram z memtest86+ http://www.memtest.org/ ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

BorutK-73 ::

Probaj dati BIOS na default ali optimized setting.
Si probal inštalirat kak drugi OS (linux)?

Dejan1 ::

Nič nea piše na modrem zaslonu...hmmm kak ti naj razložim...meni naredi vse normalno kot je pri inštalaciji windowsa to pomeni boota se mi cd, potem napiše da se windows nalaga pol pa kot da bi prišo na namizje oz saj veš pokaže se tisti moder zaslon od windowsa 7 kot je vedno na začetku ko štartaš računalnik in tukaj mi normalno tudi miška dela da se lahko z njo pomikam sem in tja edino nič ne morem stisnit in niti se mi ne odpre tisto okence da bi lahko žačel inštalirat.... Ne ramov nisem testiral z memtest86+, saj sem tudi probal to varijanto da sem tote nove ven vzel in mi je spet enako naredilo.

Bom probal še to z biosom da nastavim na kaki drugi setting. Nep probal sem samo z windows 7 64 bit.

DarwiN ::

Zanimivo..Sem že tudi sam naletel na takšne in podobne nenavadne težave pri instalaciji in vedno se je našla rešitev... Tudi te iste težave z modrim zaslonom se spomnim, ampak ne vem več, kako se rešil zadevo...:S

A formatirat pa je še šlo SSDja? In novo 120Gb veliko particijo si tudi še lahko ustvaril, a ne?

Nek hec mora bit, ko instalacija v nekem trenutku kar naenkrat več ne uspe dostopat do tistih temp datotek, ki so ključne za inštalacijo..

Poskusi še instalirat preko USB ključka.... S tem wintoflash programčkom lahko enostavno preneseš instalacijo iz DVDja oziroma imageja na USB.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Na enih starih matičnah moraš spremenit boot order nazaj na default, po tistem ko ti naloži fajle in se hočeš prvič bootat, da dokonča namestitev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dejan1 ::

Fantje rad bi vam samo sporočil, da mi je uspelo usposobit windows in računalnik ter da zdaj spet vse deluje kot po maslu :) res hvala vsem še enkrat za pomoč in vse nasvete :)

P.S. razlika med trdim in ssd diskom je res neverjetna tak kot ste vsi rekli :)

Lp vsem

DarwiN ::

Dej pol še povej, kaj je bilo jabolko spora, no.. Ker tole je zdaj tako, kot bi reševal uganko in nikoli ne bi izvedel rešitve... :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dejan1 ::

Em...kot prvo sem nastavil bios na default setting potem pa sem še upošteval nasvet prijatelja da ko zaženem boot cd naj počakam oz pustim računalnik nekaj minut češ da se bo pojavilo okno za inštalacijo samo od sebe in tak se je tudi zgodilo torej po kakih 15 min se mi je res odprla inštalacija in sem čisto normalno inštaliral windows :)

Lp

Hanzo ::

Zdravo. Odločil sem se da nadgradim spomin. Komponente : Intel quad q9450,intel dx48bt2, 4 giga ddr3 mushkin, radeon 7970, ssd 180g in pa Win 7 64bit.
Rame imam malenkost navite, zdaj pa me zanima katere naj kupim ( glede napetosti in ostalih stvari ). Rami mi delujejo v dual channel.


Ram in podrobnosti :

 RAM1

RAM1



 ram2

ram2





Trenutni rami v pcju : http://www.heise.de/preisvergleich/eu/m...

Hayabusa ::

2x4 Gb ali kaj več kupuješ ?
Dodaja ali zamenjava obstoječih ?


http://www.mlacom.si/crucial-bx-8gb-2x4...

1x8gb
http://www.mlacom.si/crucial-ballistix-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hanzo ::

Pardon napol sem vse napisal . Dodal bi še 2x2 G rama in sicer 1333 mhz. Zdej pa nwm trenutne imam navite, a bom te mogel dat nazaj na prvotne frekvence in nato ponovno naviti z novimi rami? hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hanzo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395263 (4559) GTX970
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8011008 (9443) T_F_7
»

na kaj paziti pri instalaciji win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
393042 (2825) Ikspe
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919814 (9899) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396797 (5905) Blisk

Več podobnih tem