» »

kje nimate elektrike

kje nimate elektrike

Temo vidijo: vsi

imagodei ::

mn je izjavil:

Da ne bo pomote, jaz ne govorim o črpalkah. Če imaš staro peč na Samsona potem brez problema dela tudi brez elektrike. Gravitacija poskrbi za kroženje. Modernejše peči na uplinjevanje pa ne delajo ker imajo elektrificirane lopute za dovod zraka. O tem sem govoril. Mimogrede, vsaka peč na drva, ki je dobila subvencijo iz ekološkega sklada zadnja leta je takšna.

Sam da bomo natančni: če imaš "ta staro peč" za centralno ogrevanje, je treba ravno tako črpalke za vodo napajat s štromom, ker sicer "ta stara peč" poskuša izvesti eno tako "lokomotivo"... Voda mora krožit, drugač bo iz kakšnega spoja začela para ven uhajat.
- Hoc est qui sumus -

Relanium ::

Pri starih pečeh voda kroži tud če črpalka miruje in tako smo se tudi ogrevali dolga leta BP.

Problem je pri preveč razvejanih napeljavah in vseh vzponih in padcih kjer voda ne kroži dosti hitro.

Ja nič drugače pa zakurit, črpalko pa priklopit na sobno kolo pa bo :D
V bistvu pa tistih 35-40W lahk tud kak akumulator žene nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

;-) ::

Mi nimamo elektrike v igluju..

mn ::

imagodei je izjavil:

mn je izjavil:

Da ne bo pomote, jaz ne govorim o črpalkah. Če imaš staro peč na Samsona potem brez problema dela tudi brez elektrike. Gravitacija poskrbi za kroženje. Modernejše peči na uplinjevanje pa ne delajo ker imajo elektrificirane lopute za dovod zraka. O tem sem govoril. Mimogrede, vsaka peč na drva, ki je dobila subvencijo iz ekološkega sklada zadnja leta je takšna.

Sam da bomo natančni: če imaš "ta staro peč" za centralno ogrevanje, je treba ravno tako črpalke za vodo napajat s štromom, ker sicer "ta stara peč" poskuša izvesti eno tako "lokomotivo"... Voda mora krožit, drugač bo iz kakšnega spoja začela para ven uhajat.


V pravilno izvedenem sistemu ne. Jaz imam narejen odvod mimo črpalke. Obrnem ventil in voda kroži. Manj učinkovito kot na črpalke ampak dela.

imagodei ::

Relanium je izjavil:

Pri starih pečeh voda kroži tud če črpalka miruje in tako smo se tudi ogrevali dolga leta BP.

Problem je pri preveč razvejanih napeljavah in vseh vzponih in padcih kjer voda ne kroži dosti hitro.

Jah, v stari bajti od tasta je v tem kar nekoliko resnice. Se je razvode parkrat dograjevalo in dvomim, da bi sfolgalo samo od sebe. V bistvu nikomur ni do tega, da bi testiral, ali čista fizika zadostuje za dovolj hiter obrat vode. :)
- Hoc est qui sumus -

jest10 ::

imagodei je izjavil:

Khm, resno, če bi si človek omislil en agregat? Praktično se niti greti ne moreš, čeprav imaš gorivo (dizel, les), ampak ker ne delajo črpalke, mora peč mirovat.

No, resno, kaj je treba zagotovit, če bi želel celo bajto preklopit na agregat? A rabiš v tistem času odklopit javno napajanje (da ne bi napajal še sosedov), al je v glavni elektro omarici že po defaultu kakšna enosmerna zapora?

Pri glavni varovalki bi moral imeti preklopno stikalo, ki te odklopi iz omrežja in priklopi napajanje z agregata.
Jasno še boljša verzija je stikalo za števcem, da sam sebi ne računaš proizvedene energije>:D

GamerBoy ::

Obstaja kakšna uporabna stvar, ki je recimo vključena v vtičnico in začne piskat ko zmanjka štroma ? Zanima me za ponoči, ker imam centralno na drva in je ob izpadu elektrike treba odpirat ventile, da gre vroča voda mimo črpalke v zgornje radiatorje.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

jest10 ::

GamerBoy je izjavil:

Obstaja kakšna uporabna stvar, ki je recimo vključena v vtičnico in začne piskat ko zmanjka štroma ? Zanima me za ponoči, ker imam centralno na drva in je ob izpadu elektrike treba odpirat ventile, da gre vroča voda mimo črpalke v zgornje radiatorje.

Sam res no, za 200EUR si lahko zrihtaš že solidno rezervno napajanje. Vse kar rabiš je akumulator, polnilc zanj, inverter(za teh parkrat na leto je tudi s trapeznim izhodom čisto ok) in rele za preklop napajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

oo7 ::

Jaz imam takole, ko kurim na drva.

Če je elektrika imam varnostni ventil zaprt - nad oranžno škatlo


Če ni elektrike odprem tisti ventil nad oranžno škatlo in takrat gre voda po tisti cevi mimo pumpe v radiatroje.



Če ni nobenega doma pa ponavadi ventil odprem na pol in če zmanjka elektrike vseeno porine zadosti vode v radiatroje, da peč ne znori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Matko ::

WaterBoy je izjavil:

Mi lahko nekdo to razloži zakaj je na tem dalnovodu, e ledene sveče gledajo navzgor in ne navzdol:



najprej je bil sneg, ki se je malo talil in so se delale ledene sveče,
nato je začel padat dež, ki je zmrzoval na preostanku snega in se nabiral na vrhu,
vse dokler ni postalo zgoraj pretežko in se je vrv obrnila.

oo7 ::

Double_J ::

Baje ne bo par mesecev elektrike... ker morajo biti javni natečaji, glede sanacije.>:D
Dve šivanki...

Double_J ::

Kr fino jap... ko kak špil.

Dve šivanki...

rdecaluc ::

Tale postojna je februar 2012.. Torej staro.

edit: So očitno popravil opis xD
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

energetik ::

imagodei je izjavil:

No, resno, kaj je treba zagotovit, če bi želel celo bajto preklopit na agregat? A rabiš v tistem času odklopit javno napajanje (da ne bi napajal še sosedov), al je v glavni elektro omarici že po defaultu kakšna enosmerna zapora?
Ni nobene zapore. Odklopiš glavno stikalo v omarici, agregat pa vštekaš v eno izmed vtičnic (če ima agregat seveda svojo varovalko). Če imaš trifazni priključek, moraš še vse 3 faze povezat med sabo, seveda potem 3-fazni porabniki ne delujejo.

stara mama ::

Js nevem no, zelo nerad nergam ampak eni ljudje so totalni idioti.
Se ne morš ogrevat zarad črpalke na centralni? Akumulator pa pretvornik 12->220 pa gor zvezat pumpo.
Se spraznu akumulator? lahk priklopiš tud na avto pa zalavfat in napolniš akumulator.
Je cela vas brez elektrike pa ma sosed traktor? Super, še najt en par kW elektromotor (ki je na vskai kmetiji) in mislim da je jasno kaj z njim nardit.
Zmanjka goriva za traktor? Nekdo si že ogreva na kurilca pa to zasilno tankat.
Bom nekdo zmrznu? Zakurit ogenj zunaj pred bajto če je res res že taka kriza.
Se furaš po gozdnih cestah? Vzam motorko prmejdun!! Pa eno dekco za pod gume če obstaneš na ledu...

Nevem no, ljudje so ratali totalni idioti in samo čakajo, da se jim postreže z elektriko, da nafilajo svoje iPhone......
Na televizij pa jamra kok ga zebe s parim klaftram odzad...

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Kaj pa če je celo mesto brez štroma?

Dve šivanki...

francek1 ::

Za polnjenje telefona enostavno povežeš tole:



s tem:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

GamerBoy ::

stara mama je izjavil:

Js nevem no, zelo nerad nergam ampak eni ljudje so totalni idioti.
Se ne morš ogrevat zarad črpalke na centralni? Akumulator pa pretvornik 12->220 pa gor zvezat pumpo.
Se spraznu akumulator? lahk priklopiš tud na avto pa zalavfat in napolniš akumulator.
Je cela vas brez elektrike pa ma sosed traktor? Super, še najt en par kW elektromotor (ki je na vskai kmetiji) in mislim da je jasno kaj z njim nardit.
Zmanjka goriva za traktor? Nekdo si že ogreva na kurilca pa to zasilno tankat.
Bom nekdo zmrznu? Zakurit ogenj zunaj pred bajto če je res res že taka kriza.
Se furaš po gozdnih cestah? Vzam motorko prmejdun!! Pa eno dekco za pod gume če obstaneš na ledu...

Nevem no, ljudje so ratali totalni idioti in samo čakajo, da se jim postreže z elektriko, da nafilajo svoje iPhone......
Na televizij pa jamra kok ga zebe s parim klaftram odzad...


Tisti s traktorjem in pumpo sta me nasmejali, rad bi vidu običn folk to delat. No nekje bi ratal drugače pa če človk v življenju ni niti "grla" žarnici zamenjal, nevem no ... Je pa res da v skrajni sili bi lahko vsak vsaj probal to naredit četudi nezna slabš kot zmrzovat skor ne more bit, razen če kaj vrednega unič. Čisto preveč posplošuješ, rad bi vidu vsako kmetijo z odvečnimi elektromotorji, sploh pa folk, ki to shranjuje še ne zna to avtomatično uporabiti (vidu že neštetokrat)...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

nomad_soul ::

Pa tudi vsak elektromotor ne moreš kartako uporabit kot generator...

jest10 ::

stara mama je izjavil:


Je cela vas brez elektrike pa ma sosed traktor? Super, še najt en par kW elektromotor (ki je na vskai kmetiji) in mislim da je jasno kaj z njim nardit.

Grem stavit, da ti ne veš kaj z njim narediti>:D
Ker s par kW asinhroncem si brez omrežja nimaš kaj pomagati.

MadMax ::

dronyx je izjavil:

Jaz razumem, da je izredno težko sanirati električno in fiksno telefonsko omrežje, dokler je žled in se kabli trgajo, ampak ne verjamem pa, da ne bi mogli vzdrževati vsaj mobilnega omrežja v funkciji. Tako bi se ljudje lahko vsaj organizirali, poklicali sorodnike...
Radioamaterji so pa izumrli s pojavom mobitelov...

mn je izjavil:

Moderne in ekološko bolj neoporečne peči na drva brez elektrike NE delajo. Stare pa spuščajo precej saj čez dimnik in precej onesnažujejo.
Omisliš si kak 1000VA 12V-230V razsmernik za 50÷100EUR, magari iz interdiskonta. Dokler lahko laufa avto/traktor, bo vsaj kurjava, razsvetljava in kak manjši TV delalo, četudi le parkrat po par ur na dan, da ogreje bajto.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MeGreat ::

Za 100e dobiš generator, pa se ne rabiš nič zaj. z baterijami.

MadMax ::

Res,ampak tak agregat rabi vzdrževanje, pa da ga jebesh. Tudi neprimerno več prostora za skladiščenje.

Dočim avto/traktor je vedno pripravljen za zagon, razsmernik pa ne rabi vzdrževanja: na polici pod prahom tiho čaka, da se kdo spomne nanj.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MeGreat ::

Kakšno vzdrževanje pa rabi, na zalogi rabiš imeti kakšno svečko pa ne prestar bencin..
Manjši 1kw agregati niso dosti večji od 1000w razsmernika z 100ah akumulatorjem

MadMax ::

Pa kdo govori o akumulatorjih???
Ne razumeš (nočeš razumet?) o čem pišem, očitno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Relanium ::

MeGreat je izjavil:

Za 100e dobiš generator, pa se ne rabiš nič zaj. z baterijami.

Ga že dobiš mogoč, ampak zdajle ko ga rabiš ga pač ne. Po trgovinah se tepejo za njih če je kje še kaj na zalogi.

Pšenični ::

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

V Borovnici smo bili 2 dni brez elektrike. Brez ogrevanja. Glede na to, da so vladni organi imeli inf. kakšno je stanje na terenu, mi ni jasno zakaj niso takoj zaprosili za pomoč v agregatih.

No, medtem ko se je Bratuškova zabavala v Krajnski gori, so ljudje čepeli v mrzlih stanovanjih.

Nekateri so šli po agregate v Ljubljano, vsi niso imeli te možnosti. Razsežnost te katastrofe je bila jasna vladi precej hitreje ko nam, kajti oni dobijo vse inf.Zato mi ni jasno, kaj so počeli od četrtka kaj se je ta kriza začela.

bosmla ::

Ko ste zgoraj o peceh (centralna)... obstajajo tudi "hibridne" peci, ki si za svoje delovanje same proizvajajo elektriko ter tudi prave male teroelektralne.

jest10 ::

Pšenični je izjavil:

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

V Borovnici smo bili 2 dni brez elektrike. Brez ogrevanja. Glede na to, da so vladni organi imeli inf. kakšno je stanje na terenu, mi ni jasno zakaj niso takoj zaprosili za pomoč v agregatih.

No, medtem ko se je Bratuškova zabavala v Krajnski gori, so ljudje čepeli v mrzlih stanovanjih.

Lepo se postavite v vrsto, namreč niste edini s problemi.

Hayabusa ::

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

BK vlado za Borovnico, dokler je elektrika v centru LJ je vse v redu.

Matevz96 ::

bosmla je izjavil:

Ko ste zgoraj o peceh (centralna)... obstajajo tudi "hibridne" peci, ki si za svoje delovanje same proizvajajo elektriko ter tudi prave male teroelektralne.


Tole z "termoelektrarno" izgleda zanimivo, se, da dobit v SLO?

Pšenični ::

jest10 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

V Borovnici smo bili 2 dni brez elektrike. Brez ogrevanja. Glede na to, da so vladni organi imeli inf. kakšno je stanje na terenu, mi ni jasno zakaj niso takoj zaprosili za pomoč v agregatih.

No, medtem ko se je Bratuškova zabavala v Krajnski gori, so ljudje čepeli v mrzlih stanovanjih.

Lepo se postavite v vrsto, namreč niste edini s problemi.




Ne gre za to. Gre za to da je cel sistem odpovedal. To je jasno.

Kaj če bi bil potres in -20 stopinj. Ljudje bi umirali.

Hayabusa je izjavil:

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

BK vlado za Borovnico, dokler je elektrika v centru LJ je vse v redu.


Ja to itak.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Hayabusa je izjavil:

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

BK vlado za Borovnico, dokler je elektrika v centru LJ je vse v redu.

Še onega iz bruslja so sprejeli, namesto da bi na terenu bili in pomagali ljudem.
Še Janša je za motorko prijel.

Moje stanje, v nedeljo je zmanjkalo elektrike ob 18.40, prišla danes ob 8.30. Drugače danes mirno, brez prekinjanj in nihanj, edino malo prej je zmanjkalo elektrike za 5 minut. Je pa to okolica Žalca - Velika Pirešica.
Sem bil danes v Velenju in je na cesti bilo grozno, vsakih 10 metrov podrta drevesa. Še vedno zaprta cesta Velenje Polzela kat ni čudno ker je ta cesta 75% čez gozdove.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Pšenični je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

V Borovnici smo bili 2 dni brez elektrike. Brez ogrevanja. Glede na to, da so vladni organi imeli inf. kakšno je stanje na terenu, mi ni jasno zakaj niso takoj zaprosili za pomoč v agregatih.

No, medtem ko se je Bratuškova zabavala v Krajnski gori, so ljudje čepeli v mrzlih stanovanjih.

Lepo se postavite v vrsto, namreč niste edini s problemi.

Ne gre za to. Gre za to da je cel sistem odpovedal. To je jasno.

Ja, umirali bi. Torej super, da ni bilo -20.
No sicer pa pri -20 ne bi bilo žleda in tudi snega bi bilo zelo malo, tako da sploh ne bi bilo težav.

Sicer pa sistem ni nič odpovedal. Z omejenimi resorsi lahko narediš le določeno količino dela. Ni vsak dan na meniju državna katastrofa, tako da se nima v stalni pripravljenosti 50000 ljudi in opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pšenični ::

jest10 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Rad bi še enkrat poudaril, da je bil odziv vlade in njenih resorjev prepočasen in neustrezen.

V Borovnici smo bili 2 dni brez elektrike. Brez ogrevanja. Glede na to, da so vladni organi imeli inf. kakšno je stanje na terenu, mi ni jasno zakaj niso takoj zaprosili za pomoč v agregatih.

No, medtem ko se je Bratuškova zabavala v Krajnski gori, so ljudje čepeli v mrzlih stanovanjih.

Lepo se postavite v vrsto, namreč niste edini s problemi.

Ne gre za to. Gre za to da je cel sistem odpovedal. To je jasno.

Ja, umirali bi. Torej super, da ni bilo -20.
No sicer pa pri -20 ne bi bilo žleda in tudi snega bi bilo zelo malo, tako da sploh ne bi bilo težav.

Sicer pa sistem ni nič odpovedal. Z omejenimi resorsi lahko narediš le določeno količino dela. Ni vsak dan na meniju državna katastrofa, tako da se nima v stalni pripravljenosti 50000 ljudi in opreme.



Glede na to. kakšna je katastrofa je bil odziv mlačen in počasen. To je popolnoma jasno. Jasno je tudi, da je vlada razpolagala z inf. o tem kaj se dogaja.

Sam je šlo vse v stilu, Ah, lako čemo.

dzinks63 ::

Glede na to kako obsežna je katastrofa in kako hudo poškodovana je infrastruktura, bo novo postavljanje visokonapetostnih daljnovodov trajalo precej časa , najbrž kar nekaj mesecev.

bosmla ::

Matevz96 je izjavil:

bosmla je izjavil:

Ko ste zgoraj o peceh (centralna)... obstajajo tudi "hibridne" peci, ki si za svoje delovanje same proizvajajo elektriko ter tudi prave male teroelektralne.


Tole z "termoelektrarno" izgleda zanimivo, se, da dobit v SLO?

Nekaj sem opazil tukaj sicer pa obstajajo tudi zelo majhne na zemeljski plin (vendar te v "katastroficnem" scenariju odpadejo)

Edit: zanimive so tudi naprave za Stirling-ovim motorjem - na palete (3kg za 3kW) ali pa recimo sonce

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Pšenični ::

dzinks63 je izjavil:

Glede na to kako obsežna je katastrofa in kako hudo poškodovana je infrastruktura, bo novo postavljanje visokonapetostnih daljnovodov trajalo precej časa , najbrž kar nekaj mesecev.



Morda je zdaj čas, da se razmisli o podzemeljskih vodih. Da se zadevo vstavi pod zemljo. Sicer to ni zraslo na mojem zeljniku, ampak je nekdo že predlagal, se mi zdi pred nekaj leti. Ko sem gledal podrte dalnjovode in kable po tleh, sem razmišljal ,če ne bi nemara podkusili zadevo spravit v kratek stik. Tele daljnovode. Se mi zdi da je že bilo omenjeno, ampak sem moral še enkrat povedat. ker škoda ne bi bla nič večja. Če ne bi uspelo. No to da se dalnovode lahko tako reši, so nam razlagali tud v šoli, tko da nekaj je na tem.



Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Pšenični je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Glede na to kako obsežna je katastrofa in kako hudo poškodovana je infrastruktura, bo novo postavljanje visokonapetostnih daljnovodov trajalo precej časa , najbrž kar nekaj mesecev.



Morda je zdaj čas, da se razmisli o podzemeljskih vodih. Da se zadevo vstavi pod zemljo. Sicer to ni zraslo na mojem zeljniku, ampak je nekdo že predlagal, se mi zdi pred nekaj leti. Ko sem gledal podrte dalnjovode in kable po tleh, sem razmišljal ,če ne bi nemara podkusili zadevo spravit v kratek stik. Tele daljnovode. Se mi zdi da je že bilo omenjeno, ampak sem moral še enkrat povedat. ker škoda ne bi bla nič večja. Če ne bi uspelo.

Ti bi morali vzeti v razmislek kjer je gozdna trasa, da se kabli dajo v zemljo, ali pa narediti večji posek dreves (vsaj 10 metrov na vsako stran)
Za glavne daljnovode je pa to predraga investicija in tudi traja veliko dlje da kable spraviš v zemljo.
Mislim pa, da bi morali stebre zdaj bolj na gosto postavit za te glavne daljnovode, ne pa da je 200 metrov med stebri.

Pšenični je izjavil:


Kaj veš kje je to?

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Nekje proti primorski. Tko sklepam.

http://www.rtvslo.si/okolje/brez-elektr...

mat xxl ::

Ja je lahko velik problem, ogrevanje pomaga kaka Zibro kamin peč pa nekaj petroleja na skladišču ..... pa najbolje kak mali agregat .... samo to je treba imeti na zalogi, morda 20 let v kleti, preden uporabiš ....

BorutK-73 ::

Elektro Celje trenutno stanje omrežja:
(sivi so verjetno delujoči ker drugače bi bil žalec v temi, ampak ni)
Celotna zgornja savinjska in polovica koroške v temi. Kako je šele v notranjski, se ti ljudje smilijo.
Je že bilo mogoče kaj govora o evakuaciji če nebo dovolj agregatov?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Pšenični je izjavil:

dzinks63 je izjavil:

Glede na to kako obsežna je katastrofa in kako hudo poškodovana je infrastruktura, bo novo postavljanje visokonapetostnih daljnovodov trajalo precej časa , najbrž kar nekaj mesecev.



Morda je zdaj čas, da se razmisli o podzemeljskih vodih. Da se zadevo vstavi pod zemljo. Sicer to ni zraslo na mojem zeljniku, ampak je nekdo že predlagal, se mi zdi pred nekaj leti. Ko sem gledal podrte dalnjovode in kable po tleh, sem razmišljal ,če ne bi nemara podkusili zadevo spravit v kratek stik. Tele daljnovode. Se mi zdi da je že bilo omenjeno, ampak sem moral še enkrat povedat. ker škoda ne bi bla nič večja. Če ne bi uspelo. No to da se dalnovode lahko tako reši, so nam razlagali tud v šoli, tko da nekaj je na tem.





Vso srečo s kabliranjem 400kV daljnovoda>:D
Če celotno traso 10x popolnoma podre, bo še vedno ceneje, kot kabel.

Hayabusa ::

Morda je zdaj čas, da se razmisli o podzemeljskih vodih

110 kV daljnovodi so tudi pod zemljo , za 400 kV so problem previsoka cene in visoka obratovalna tveganja uporabe.

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...

BorutK-73 ::

Pšenični je izjavil:




http://195.47.226.39/modload.php?&c_mod...
Ta daljnovod je eden od teh dveh ki sta rumeno označena (ozemljitev - kabli so na tleh)

Pšenični ::

Jest 10: "Vso srečo s kabliranjem 400kV daljnovoda>:D
Če celotno traso 10x popolnoma podre, bo še vedno ceneje, kot kabel."

Sem že dolgo iz stroke. Sam sem dal za primer. Nekaj bi sigurno lah dali pod zemljo. Tud kaj so gradili avtocesto mimo Nanosa, so ble dve varijante. Ena cenejša čez hrib, ki je pozimi dobesedno neprevozna in dražja, tunel. Če bi meli tunel, na tem mestu, dosti bi bio manj problemov na tistem koncu pozimi......Seveda mamo cenejšo.

Drgač je tale slika iz Financ za v arhiv....

jest10 ::

Glej 20kV se bo počasi kabliralo vsaj v naseljih. Vsega verjetno nikoli, ker je omrežje preveč razvejano in bo strošek prevelik. 110kV se bo počasi ponekod kabliralo(gradnja novih povezav, remont/nadgradnja dotrajane stare trase), vsega pa sigurno ne. 400kV se ne bo še 20+ let. Pa ni fora samo v pregrešno dragih kablih, ampak tudi s problemi pri obratovanju, saj kapacitivnost teh kablov napaca kup jalove energije, ki dela samo sranje. 400kV kabel se uporabi le, če je res nemogoče narediti karkoli drugega, pa še to le za razdalje max okoli 10km

BorutK-73 ::

jest10 ::

Jp, če bi se gradnja 2x400kV Krško-Beričevo še malo zavlekla, bi bilo sedaj več kot polovica države v temi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586784 (4311) Glugy
»

Vse pogostejši ekstremni vremenski pojavi

Oddelek: Problemi človeštva
355131 (3048) Cervantes
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26067859 (56789) Zajec123
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40476061 (65194) Pšenični

Več podobnih tem