» »

kje nimate elektrike

kje nimate elektrike

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

korenje3 ::

Kje so danes brez elektrike?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

vorantz ::

najbolj kriza vem da je v postojni
drugje pa nism zihr

hruske ::

Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Brane22 ::

Ljubljana sostro.

Vsaj ena od treh faz ne dela. Računalniki delajo, VoIP-a ni, del luči in naprav ne dela.

Sem preklopu delavnico na akumulatorje za danes.>:D

Utk ::

In kako bo nekdo napisal, da nima elektrike?

jest10 ::

Utk je izjavil:

In kako bo nekdo napisal, da nima elektrike?

Telefon

Utk ::

Ja zadnje mAsekunde bo tratil za slo-tech, da bo nekomu napisal, da nima elektrike.

Nejcolin ::

Evo danes smo že od 1ih ponoči brez, pred 15min pa je prišla nazaj. Sicer je bilo kar ok, večer ob svečah, vsa družina na kupu.

vorantz ::

Nejcolin je izjavil:

Evo danes smo že od 1ih ponoči brez, pred 15min pa je prišla nazaj. Sicer je bilo kar ok, večer ob svečah, vsa družina na kupu.


In pol se cela družina skrega, ker ni distrakcij :D

SaXsIm ::

Fak, ampak je celo sranje po državi. V posavju smo sicer brez večjih izpadov, še najhuje je na področju Sevnice. Svaka čast vsem gasilcem, civilni zaščiti, prostovoljcem, pa tudi politiki, da je pustila vojski, da se angažira (lahko bi jim pustili prej in bolj, ampak bolje kot nič).
SaXsIm

korenje3 ::

Pri nas v lj je nekaj žmrkala luč, ampak brez elektrike pa nismo bili.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

čuhalev ::

Morda kdo ve, čemu luč požrmka? Kaj se tedaj zgodi na omrežju. Prekinitev kabla zagotovo ne more biti.

lovro535 ::

V Posavju včeraj zvečer ni bilo danes isto in pa občasni izpadi čez dan

Duhec ::

čuhalev je izjavil:

Morda kdo ve, čemu luč požrmka? Kaj se tedaj zgodi na omrežju. Prekinitev kabla zagotovo ne more biti.

Največkrat prehodni pojavi kot je oplazitev veje po daljnovodnih žicah, ipd.

BigHugo ::

Ali pa delovanje hitrega ponovnega vklopa (APV).
LP BigHugo

koyotee ::

jest10 je izjavil:

Utk je izjavil:

In kako bo nekdo napisal, da nima elektrike?

Telefon

ponavadi če si bogu za leđima, če ni štroma, ni niti gsm signala.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pyromanic ::

Jst sm mel signal, tud mms-i so delal, sam internet mi pa res niti na telefonu ni delu.
Sm pa iz ok.Domžal in štroma ni blo par ur. Za zdj je, ne vem pa za kok časa, ker je umes po pou ure zmankoval.

Duhec ::

BigHugo je izjavil:

Ali pa delovanje hitrega ponovnega vklopa (APV).

Tudi, samo prej mora priti do bežne okvare DV, da apv deluje. Navadno je ta zaščitni ukrep izveden na SN in VN vodih.

korenje3 ::

čuhalev je izjavil:

Morda kdo ve, čemu luč požrmka? Kaj se tedaj zgodi na omrežju. Prekinitev kabla zagotovo ne more biti.


verjetno če pride nekje do kratkega stika.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Rale ::

čuhalev je izjavil:

Morda kdo ve, čemu luč požrmka? Kaj se tedaj zgodi na omrežju. Prekinitev kabla zagotovo ne more biti.

ja prnam je tud zmrkala,potem je ps sm zmankala

BigHugo ::

Duhec je izjavil:

BigHugo je izjavil:

Ali pa delovanje hitrega ponovnega vklopa (APV).

Tudi, samo prej mora priti do bežne okvare DV, da apv deluje. Navadno je ta zaščitni ukrep izveden na SN in VN vodih.


Saj je delovanje APV vendar pogojeno z napako v omrežju oz. delovanjem zaščite. A je napaka bežna ali trajna pa vemo po koncu cikla APV-ja.
LP BigHugo

vostok_1 ::

To pa ti je Slovenija. Če gradiš v vsaki vukujebini pač pričakuj, da boš kdaj ostal brez osnovnih storitev.

Daniel ::

vostok_1 je izjavil:

To pa ti je Slovenija. Če gradiš v vsaki vukujebini pač pričakuj, da boš kdaj ostal brez osnovnih storitev.


To ni ravno pogojeno. Nekako tako, kot če bi rekel, če stanuješ v Ljubljani pričakuj, da te bo vsaj enkrat konkretno poplavilo (kar se je ravnotako zgodilo).

Karaya 52 ::

Sodeč po slikah je padlo kar nekaj stebrov VN vodov. Mi ni jasno, zakaj ni prišlo do porušitve varnostnega členka, ki ščiti steber pred preveliko obremenitvijo. Iz tople sobe zaključujem, da je stanje infrastrukture precej slabo in da ob pravilnem vzdrževanju nebi prišlo do te vrste porušitve. ELES na zatožno klop.

Fail, rja na vsakem spoju. Bravo ELES!

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Daniel je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

To pa ti je Slovenija. Če gradiš v vsaki vukujebini pač pričakuj, da boš kdaj ostal brez osnovnih storitev.


To ni ravno pogojeno. Nekako tako, kot če bi rekel, če stanuješ v Ljubljani pričakuj, da te bo vsaj enkrat konkretno poplavilo (kar se je ravnotako zgodilo).


Sure, ampak dosti bolj zamudno je če moraš vsako vas reševat ali če imaš skoncentrirano na kupu.
Ne me narobe razumet, sočustvujem z tistimi, ki so utrpeli škodo...ampak se treda zavedat realnosti.

Nimaš se kaj pizdit čez komunalo, če niso še splužli cesto, ki morda povezuje 10 hiš.

čuhalev ::

Uf, da kar stolp podre ;((

Scorpia ::

Pravkar v preski, pri medvodah zmanjkalo. Elektricne kable imamo pod zemljo... sicer je elektrika za par sekund, se prisla, zdej pa tema. Ce od dalec pogledam, medvode se imajo elektkriko.
////

einstein :P ::

V soboto je zmanjkalo za pol minute, drugače pa tudi dokaj pogosto luči utripajo. Ampak to ni še nič, če pogledam na drevesa/smreke, se je podrlo pol gmajne. Na vsakih nekaj sekund se zasliši pokanje (eno drevo/smreka) pa se podre na max. par minutk.

Dobesedno če odpreš okno, ali greš ven se sliši in včasih tudi vidi, kako se kaj podre (je zelo nevarno sploh biti v bližini), pa cesto so tudi zaprli.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

vostok_1 je izjavil:


Nimaš se kaj pizdit čez komunalo, če niso še splužli cesto, ki morda povezuje 10 hiš.

Ponavadi se najbolj pizdijo kaki Ljubljančani ali Mariborčani, ki ne morejo po mestu z letnimi gumami. Pa tudi Postojna ni glih vukojebina.

dronyx ::

Jaz nimam elektrike od sobote popoldan in jo baje ne bo še nekaj dni. Je pa sramota, da poleg vsega ostalega ne deluje tudi mobilni telefon (Mobitel). Tu bi pa pričakoval, da nekako zagotovijo delovanje baznih postaj in zagotavljajo napajanje z agregati. Tako pa so sedaj nekateri res povsem odrezani od sveta.

detroit ::

sela v grosuplju ni štroma drugi dan sedaj. Sj bi tipkal na telefon pa glej no glej tudi tuš mobil ne dela:) Sem kar prišel v službo raje hehe

dronyx mojim staršem je mobitel delal bp skos, medtem ko tuš mobil ne (prenos podatkov)

Utk se ne strinjam glede Postojne...
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

dronyx ::

Jaz razumem, da je izredno težko sanirati električno in fiksno telefonsko omrežje, dokler je žled in se kabli trgajo, ampak ne verjamem pa, da ne bi mogli vzdrževati vsaj mobilnega omrežja v funkciji. Tako bi se ljudje lahko vsaj organizirali, poklicali sorodnike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zee ::

Jaz se sprasujem, zakaj je tolko kablovja se vedno v luftu. Posebej znotraj mest.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

koyotee je izjavil:

jest10 je izjavil:

Utk je izjavil:

In kako bo nekdo napisal, da nima elektrike?

Telefon

ponavadi če si bogu za leđima, če ni štroma, ni niti gsm signala.

GSM postaje imajo UPS. Jasno le ta ni vsemogočen, ampak kakšen dan jim zdrži.

ScumbagSteve ::

Zaradi sposobnosti naših elektro podjetij.
Scumbag Štefko

jest10 ::

ScumbagSteve je izjavil:

Zaradi sposobnosti naših elektro podjetij.

Saj ni problema, lahko vse po hitrem postopku kablirajo. Samo se pripravi, da boš na široko razvezal mošnjiček in plačeval 10-kratno ceno energije. Menda ne misliš, da je to zastonj:))

Brane22 ::

Sem se ravnokar vrnil z jutranjega izleta v lokalni hrib.

Zanimivi prizori. Potem ko sem se plazil in skakal čez kdovekatero padlo drevo, si pač nisem več upal naprej.

Ne vidim kaj več bi tu elektro lahko naredil. Saj ne morejo do točke. Morajo najprej cestarji oz ustrezne službe nasekat in pospravit drevje in vejevje.

dronyx ::

jest10 je izjavil:

GSM postaje imajo UPS. Jasno le ta ni vsemogočen, ampak kakšen dan jim zdrži.

Kakor jaz opazujem, imajo bazne postaje agregate in agregati ponavadi delajo, če jim naliješ gorivo.

klemenSLO ::

Evo sm se pršu v službo gret. Polovica Notranjih Goric v temi os sobote od 19 . V hribu je porušen daljnovod...
 žled

žled

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ScumbagSteve ::

jest10 je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

Zaradi sposobnosti naših elektro podjetij.

Saj ni problema, lahko vse po hitrem postopku kablirajo. Samo se pripravi, da boš na široko razvezal mošnjiček in plačeval 10-kratno ceno energije. Menda ne misliš, da je to zastonj:))


Seveda je težje pomisliti malo naprej in videt kaki stoški so potem, ko pride do vse pogostejših naravnih problemov. Komot se zaposliš na elektru. Si perfekten kandidat
Scumbag Štefko

jest10 ::

ScumbagSteve je izjavil:

jest10 je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

Zaradi sposobnosti naših elektro podjetij.

Saj ni problema, lahko vse po hitrem postopku kablirajo. Samo se pripravi, da boš na široko razvezal mošnjiček in plačeval 10-kratno ceno energije. Menda ne misliš, da je to zastonj:))


Seveda je težje pomisliti malo naprej in videt kaki stoški so potem, ko pride do vse pogostejših naravnih problemov. Komot se zaposliš na elektru. Si perfekten kandidat


Manjši, ne veš tega:|

francek1 ::

Boli me za štrom, imam diesel generator in svoj izvir vode...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vajenc ::

francek1 je izjavil:

Boli me za štrom, imam diesel generator in svoj izvir vode...

Če nimaš pred bajto tud naftnega vrelca, upam, da ti veliko drevo zapre dostop za par dni?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

ZaLoMaT ::

Samo v info, sevanje je mnogo vecje pri visokonapetostnem prenosnem omrezju, ki poteka v zemlji! Plus, tukaj je se 10x cene za izgradnjo ter mnogo tezja sanacija.

francek1 ::

Vajenc je izjavil:

francek1 je izjavil:

Boli me za štrom, imam diesel generator in svoj izvir vode...

Če nimaš pred bajto tud naftnega vrelca, upam, da ti veliko drevo zapre dostop za par dni?

Bo 3000 litrov kurilnega zadostovalo za en čas....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Demon71 ::

Včeraj je zmanjkalo toka pa smo se z familijo zbrali v kuhinji, ni kaj v redu družba.
Demon

francek1 ::

francek1 je izjavil:

Vajenc je izjavil:

francek1 je izjavil:

Boli me za štrom, imam diesel generator in svoj izvir vode...

Če nimaš pred bajto tud naftnega vrelca, upam, da ti veliko drevo zapre dostop za par dni?

Bo 3000 litrov kurilnega zadostovalo za en čas....
pa motorka tudi pomaga. Več podrtih dreves, bolj bo toplo v kaminu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Brane22 ::

ZaLoMaT je izjavil:

Samo v info, sevanje je mnogo vecje pri visokonapetostnem prenosnem omrezju, ki poteka v zemlji! Plus, tukaj je se 10x cene za izgradnjo ter mnogo tezja sanacija.


Zakaj ? Kot sem šel gledat podzemne kable, imajo vsi zunanji oklop.

Vajenc ::

Včeraj sem bral pričevanja iz v led okovane Postojne. Kot sporočila iz vojnega območja. Res smo preveč električno odvisni.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

zee ::

Brane22 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:

Samo v info, sevanje je mnogo vecje pri visokonapetostnem prenosnem omrezju, ki poteka v zemlji! Plus, tukaj je se 10x cene za izgradnjo ter mnogo tezja sanacija.


Zakaj ? Kot sem šel gledat podzemne kable, imajo vsi zunanji oklop.


Znotraj mest ni potrebe po "zracni" napeljavi. Da je pa sevanje vecje, ce so kabli pod zemljo, pa ne drzi, saj so kabli oklopljeni, kot je bilo ze omenjeno. Se pa strinjam, da je izgradnja drazja. Tezja sanacija? Razlozi, kako lahko zled poskoduje podzemne kable.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586801 (4328) Glugy
»

Vse pogostejši ekstremni vremenski pojavi

Oddelek: Problemi človeštva
355150 (3067) Cervantes
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26067975 (56905) Zajec123
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40476175 (65308) Pšenični

Več podobnih tem