» »

USB Podnapisi

USB Podnapisi

IcyFox ::

Pozdravljeni, lastim si philipsov televizor 32PFL5405H/12 in ko vstavim ključek s filmom+podnapisi v TV, televizor ne bere podnapisov. Po pogovoru s philipsovim supportom, so mi odgovorili, da moram podnapise *vstaviti* v film. Kateri program naj uporabim za to. Rad bi predvsem, da podnapisi ne bi zamujali, in da bi vse naredil dokaj hito. Hvala :D

Han ::

Potrebuješ program, ki "zapeče" podnapise v sliko, npr. ConvertXtoDVD. Na tvojem mestu bi ali menjal TV ali dokupil Blu-Ray predvajalnik z USB režo za ca. 70 eur.

IcyFox ::

Imam predvajalnik, sicer ne blu-ray, ampak ne bere .mkv datotek, tv pa jih...

Nihče ne ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Phantomeye ::

obstaja (kar) nekaj namenskih programov za vstavljanje podnapisov v mkv container:

http://forum.videohelp.com/threads/2875...


ce imas pa filme v drugih formatih, pa ni druge kot, da jih z nekim converterjem hard-codaš v film.

(primer za .avi in .srt podnapise)

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

a pa ta hard-code spremeni format filma ali vstane v avi in ali traja dolgo? pa ali zamujajo podnapisi?

Phantomeye ::

IcyFox je izjavil:

a pa ta hard-code spremeni format filma ali vstane v avi in ali traja dolgo? pa ali zamujajo podnapisi?


Ne vem, googlaj. jaz sem ti predstavil možne rešitve, ostalo je bojda na tebi.

Drugače so pa podnapisi datoteka s stavki, ki imajo podatek, kdaj se morajo pokazat. Njihov prikaz je neodvisen od filma. Zato rabiš podnapise, kjer se njihov prikaz ujema z dialogi v filmu. Zato rabiš dobiti verzijo podnapisov, ki se ujemajo z verzijo filma, potem pa podnapisi ne bodo zamujali.

Han ::

Če boš pogosto gledal MKV s podnapisi, si rajši nabavi blu-ray ali kakšen drug predvajalnik, ki podpira MKV in SRT. Ali pa novejšo TV. Philips TV (končno) od lanskega leta podpirajo podnapise, Samsung in LG pa že več let.

IcyFox ::

Sem že našel način, prenosnik imam priklopljen na tv in pa na glasbeni stolp, in preko VGA prenašam film na tv :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi pri filmih in serijah

Oddelek: Pomoč in nasveti
255035 (4673) WallSreet
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511771 (6224) kitl76
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529611 (8405) ttommy
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12157178 (49069) Lupin
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019959 (12539) filipc

Več podobnih tem