» »

Lenovo vendarle kupil strežniški del IBM-a

Lenovo vendarle kupil strežniški del IBM-a

Slo-Tech - Kitajski Lenovo bo kupil del IBM-a, ki proizvaja oziroma sestavlja strežnike na platformi x86, so sporočili iz podjetij. To pomeni, da bo IBM prodal znamke System x, BladeCenter, Flex System, NeXtSCale in iDataPlex (tako strojno kot pripadajočo programsko opremo). Lenovo bo za celoten sveženj odštel 2,3 milijarde dolarjev, od tega 90 odstotkov v denarju, preostanek pa v delnicah.

Lenovo je trenutno največji proizvajalec računalnikov na svetu, a tudi njemu prodaja PC-jev počasi upada, ker jih čedalje bolj nadomeščajo tablice, pametni telefoni, netbooki in ostale prenosne naprave. Nakup divizije za strežnike na platformi x86 je tako priložnost, da nekoliko diverzificirajo svoj prodajni asortiman. Tako se podajajo na trg, ki ga ta hip obvladujejo IBM, HP in Dell. IBM je trenutno največji proizvajalec strežnikov, del x86 pa predstavlja tri četrtine tega prometa.

Strežniški program ima višjo dodano vrednost kakor elektronika za domačo uporabo, a izdelati kose strojne opreme in jih zložiti skupaj ni dovolj. Pomembne so navezave s proizvajalci programske opreme in ponudniki storitev, kjer mora Lenovo še pokazati svoje veščine. Hkrati to ni prvi nakup IBM-ovega dela, saj je Lenovo v preteklosti že odkupil znamko IBM ThinkPad in celotno divizijo prenosnih in domačih računalnikov. Za del, ki so ga kupili sedaj, pa so lani ponujali 2,5 milijarde dolarjev, pa IBM ni hotel prodati tako poceni; sedaj so si premislili. IBM je sedaj prost bremen prodaje običajnih računalnikov (osebnih, prenosnih, strežnikov ...), da se lahko posveti drugim delom programa (storitve, oblačno računalništvo, kognitivno računalništvo itd.).

Mimogrede poglejmo še poslovne rezultate za IBM, ki jih je veliki modri razkril ta teden. V zadnjem četrtletju so pridelali 6,2 milijarde dolarjev dobička, kar je šest odstotkov več kot v enakem obdobju leto poprej. To je dober rezultat, ker so prihodki padli za pet odstotkov na 27,7 milijard dolarjev. V celotnem letu 2013 so njihovi prihodki znašali 99,8 milijard dolarjev (-5 odstotkov glede na 2012), dobiček pa 16,5 milijard dolarjev (-1 odstotek).

23 komentarjev

...:TOMI:... ::

Ko je še imel IBM ThinkPad-e je imel zelo malo vijakov, sedaj pa so prenosniki polni šraufov, ko je pod Lenovom. Bomo videli, kaj bo na serverjih.
Tomi

andrejus ::

Kaj bo sploh se delal IBM?

ales85 ::

andrejus ključna beseda tukaj so strežniki "x86". Torej glavno meso mu bo še ostalo. Kolikor pa se meni zdi, strežniki na x86 ne morejo biti ravno v porastu.

buneech ::

ales85 je izjavil:

andrejus ključna beseda tukaj so strežniki "x86". Torej glavno meso mu bo še ostalo. Kolikor pa se meni zdi, strežniki na x86 ne morejo biti ravno v porastu.

Meso, kot kaj? Ostanejo jim mainframe sistemi, power sistemi, software, cloud computing pa watson.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

Invictus ::

Saj to je core business IBMa. Ne pa PC strežniki. Ni dovolj RVCja in dobička na njih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spock83 ::

ales85 je izjavil:

andrejus ključna beseda tukaj so strežniki "x86". Torej glavno meso mu bo še ostalo. Kolikor pa se meni zdi, strežniki na x86 ne morejo biti ravno v porastu.


LOL. Raste raste. Pač x86 je price/perfomance.

vostok_1 ::

Kitajci kupujejo strežniški oddelek...nobody smells something fishy here?

Jz lenovotov se izogibam, kljub temu da so mi bli najljubši prenosniki.

Neuromancer ::

ales85 je izjavil:

andrejus ključna beseda tukaj so strežniki "x86". Torej glavno meso mu bo še ostalo. Kolikor pa se meni zdi, strežniki na x86 ne morejo biti ravno v porastu.


Na čem drugem pa laufajo Facebook, Google, Amazon kot na x86 strežnikih?

http://www.cringely.com/2014/01/23/ibm-...

darkolord ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ko je še imel IBM ThinkPad-e je imel zelo malo vijakov, sedaj pa so prenosniki polni šraufov, ko je pod Lenovom. Bomo videli, kaj bo na serverjih.
Um, meni se zdi pa glih obratno. Nedolgo nazaj sem čist komplet razstavil mislim da X220 in je bilo vse skupaj ene .. 15 vijakov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

Neuromancer je izjavil:

ales85 je izjavil:

andrejus ključna beseda tukaj so strežniki "x86". Torej glavno meso mu bo še ostalo. Kolikor pa se meni zdi, strežniki na x86 ne morejo biti ravno v porastu.


Na čem drugem pa laufajo Facebook, Google, Amazon kot na x86 strežnikih?

http://www.cringely.com/2014/01/23/ibm-...

kako dolgo bodo pa se na x86?
ibm je ze v preteklosti zadel z pcji
da ne bo sedaj se z x86 strezniki

HairyFotr ::

Jim je Watson povedal, da se jim ne splaca vec, da je prihodnost drugje ;)

7982884e ::

andrejus je izjavil:

Kaj bo sploh se delal IBM?

http://www.reuters.com/article/2014/01/...

pegasus ::

Ja, tale prodaja kaže, da IBM ve nekaj, česar se svet še ne zaveda. Kar mi je všeč.

avister ::

ales85 je izjavil:

andrejus ključna beseda tukaj so strežniki "x86". Torej glavno meso mu bo še ostalo. Kolikor pa se meni zdi, strežniki na x86 ne morejo biti ravno v porastu.


Pri nas smo v večini prešli iz power5 na x serijo. In zanimivo je, da se bojda tudi trend nagiba v to smer, no odvisno kaj in kje prebereš. Na vsak način pa smo pri tem prehodu dobili več za manj denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avister ()

Mesar ::

pegasus je izjavil:

Ja, tale prodaja kaže, da IBM ve nekaj, česar se svet še ne zaveda. Kar mi je všeč.


Ja, da ga morejo nehat srat z Security Torx vijaki.
Your turn to burn!

detroit ::

Zanimivo čajnizi bodo pol sveta pokupil in bo obratna vloga kot pred par leti
Skero

l0g1t3ch ::

V x86 ni toliko dobička kot nekateri mislite.
1. v tem segmentu je huda konkurenca HP, Dell, Cisco, ... in posledično tudi marže padajo.
2. prodaja x86 serverjev pada, velikani kot je FB in podobni gredo v izgradnjo custom zase prilagojenih strežnikov in ne kupujejo strežnikov od HP, IBM,...

zeleni ::

vostok_1 je izjavil:

Kitajci kupujejo strežniški oddelek...nobody smells something fishy here?

Jz lenovotov se izogibam, kljub temu da so mi bli najljubši prenosniki.


In zakaj ti niso vec najlubsi? Kvaliteta, servis, cena ali kaj drugega?

Apofis ::

zeleni je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kitajci kupujejo strežniški oddelek...nobody smells something fishy here?

Jz lenovotov se izogibam, kljub temu da so mi bli najljubši prenosniki.


In zakaj ti niso vec najlubsi? Kvaliteta, servis, cena ali kaj drugega?

Teorija zarote, špijunaža na hw ravni? :)

darkolord ::

Si nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak zadnje čase bi mogoče raje videl, da moje podatke gledajo Kitajci kot Američani, če jih že kdo mora ...

kitaj ::

l0g1t3ch je izjavil:

velikani kot je FB in podobni gredo v izgradnjo custom zase prilagojenih strežnikov in ne kupujejo strežnikov od HP, IBM,...

Facebook je v bistvu opensourcal celoten podatkovni center
http://www.opencompute.org/

Unknown_001 ::

Apofis je izjavil:

zeleni je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kitajci kupujejo strežniški oddelek...nobody smells something fishy here?

Jz lenovotov se izogibam, kljub temu da so mi bli najljubši prenosniki.


In zakaj ti niso vec najlubsi? Kvaliteta, servis, cena ali kaj drugega?

Teorija zarote, špijunaža na hw ravni? :)


Zanimivo. Pol bi jst tud po taki logiki šel na neko vukojebinoLinuxDistro zarad SW backdor šušljanja glede Windowsov ipd. zadev. Sicer spoštujem tvoje mnenje glede tega in možnosti so kar realne, sam dokazat... Anyway just don't do wierd shit and you will be fine :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

donfilipo ::

darkolord je izjavil:

Si nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak zadnje čase bi mogoče raje videl, da moje podatke gledajo Kitajci kot Američani, če jih že kdo mora ...


Aja?

Pa tele delne izjave proti zlatemu sistemu udbe veš da načeloma prinašajo smrtno kazen?
8-)

In pri NSA in CII, če ne pošiljaš direkt materiala in načrtov za bombo, ...v glavnem ignore?
:))

Mislim malo smo nepravični ne? Kitajska ima precej okruten fašizem. Fašizmi niso gospodarsko neuspešni sistemi. Zlasti, če bazirajo na prastari kolektivno-imperialni miselnosti, ki pa nekako ni direktno ekspanzivna. Po nekem čudnem ključu: ne bomo hodili okoli ropat, na koncu roparji pridejo z dobrotami in novostmi sem:))

In tako napol za hec. Predvidevam bo NSA nekako sterilizirala programe 'pregledovanja', ko jih bodo Kitajci šele doumeli, prekopirali in strelsko uporabili8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft sklenil rekordno prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Rezultati
218280 (5963) janig
»

IBM ne bo več proizvajal čipov

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3211582 (9556) bMozart
»

IBM začenja odpuščati

Oddelek: Novice / Ostale najave
3613388 (10852) Invictus
»

Lenovo bo kupil Motorolo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2913531 (10752) kow
»

HP-jev dobiček pol manjši

Oddelek: Novice / Rezultati
237049 (5822) -valvoline-

Več podobnih tem