» »

Siol router, switch, router

Siol router, switch, router

Hobit02 ::

V kleti imam siolov brezzicni modem. Signal do mojega podstresnega stanovanja je slab. Zato sem si nabavil se en brezzicni router - Tenda, ki je na podstresju. Siolov modem in router-tenda sta povezana z kablom. Na podstresju sta z tendo brezzicno povezana dva racunalnika. Vse je delovalo super dokler se nisem odlocil za nakup siol tv-ja. Kot mi je operater povedal mora biti kabel od siolovega modema priklopljen direktno na siol box. Sedaj imam na podstresju zelo slab signal od siolovega modema zato sem si nabavil 8 portni switch Canyon.
Sedaj sem priklopil kabel iz siolovega modema v switch iz switcha pa v siol box. TV dela super. Pravtako sem iz switcha priklopil kabel v router-tendo vendar mi internet na racunalnikih ne dela. Na switch imam se priklopljen tudi xbox ki pravtako nima internetne povezave. Na racunalniku imam povezavo do tende vendar ne morem dostopati do interneta zraven povezave pa mi pise limited.
Prosim za pomoc kaj sem naredil narobe?
LP
Kekec+Mojca=Pašteta

black ice ::

Na modemu nastavi port na katerem je priklopljen kabel, ki gre v switch na trunk (ostale opcije so še video, data in voice).

Hobit02 ::

Kabel je priklopljen na prvem portu in sem ga spremenil v trunk internet pa mi se vedno ne dela
Kekec+Mojca=Pašteta

TOP ::

Ti ga moraš dat v data,če želiš internet.

dukedl ::

razdeli kabel (če nimaš druge možnosti) in daš enega za net v tendo, drugega za trunk v box

http://www.instructables.com/id/How-to-...
lp dukedl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329083 (29539) ignats
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255412 (3753) Daniel
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317577 (6228) damirj79
»

Router kot AP - ethernet dela, WiFi ne

Oddelek: Omrežja in internet
152465 (2293) ziu
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198262 (4155) kihc

Več podobnih tem