» »

Virus? Spremeba vseh imen datotek

Virus? Spremeba vseh imen datotek

buflca ::

Vsa dolga imena dokumentov in map na PC mi je skrajšalo na prvih šest črk + znak za neskončano + številko (na 8 znakov). Z obnovitvijo sistema vsa imena ostanejo nespremenjena, torej skrajšana. Se da kaj narediti? Hvala za pomoč

user-pass ::

Meni se je to enkrat naredilo, ko sem si instaliral Directory Opus, sicer odlicen program. Lepo sem ga deinstaliral in je to resilo zadevo. Sem omenil, verjetno pa imas ti drugacen problem.

RejZoR ::

Imenuje se ransomware. Najverjetneje se od datotek lahko kar posloviš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SeMiNeSanja ::

Če je vsebina datotek nespremenjena, potem najbrž ni ransomware.
Žal nam ni nič povedalali so dokumenti še uporabni in se gre zgolj za sekanje 'repa' imenom datotek.

wanted56 ::

Najboljse bo da obajvis tu seznam programov ki jih imas. Mas kaki antivirus?

buflca ::

Datoteke so stale povsem nespremenjene in torej uporabne, Spremeni se samo ime. Včeraj sem potem uspel dobiti stara imena na datotekah nazaj z drugo obnovitveno točko, v kateri je instaliran Office 2007. Zdi se, da so težave takrat, ko je odstranjen iz PC Office2007. Danes ko sem zagnal računalnik so bile pri zagonu težave z Win 7. Ko je šlo čez samodejna popravila pa sem imel spet spremenjena imena. Ponovno sem zagnal obnovitveno točko z Office in spet so prava imena. Kot da je nekaj z Office 2007, samo čudno je, da spremeni tudi imena jpg, pdf in ostala.
Antivirus je AVG.

Hayabusa ::

Skeniraj sistem v offline načinu (bootaš iz ključka/cdja) s tem:
https://slo-tech.com/forum/t578223/p413...

Preveri disk z windows orodjem (chkdsk /f /r ter orodjem proizvajalca Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov ) .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443913 (25953) BorutK-73
»

kako se znebiti "rite protection" na USB flash drivu

Oddelek: Pomoč in nasveti
303316 (2839) Teemo
»

youtube-težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
9751 (651) anej123
»

Drug uporabnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
212955 (2450) filip007
»

Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81681 (1355) Hayabusa

Več podobnih tem