» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
90 / 91
»»

Curly ::

amacar je izjavil:

HashRush je ena takšna igra: https://icobench.com/ico/hash-rush

Ideja zgleda dobra, nekaj takega sem imel v mislih ja, bo za počekirat ko pride ven :)

kiFni ::

jst sem jim dal 1eth v ico... naj razvijejo fantje, ker zna bit zanimivo ko štarta tole.

georgeus ::

Pozdravljeni,
v kriptosvetu sem nov. Za začetek sem aktiviral Coinbase in vložil nekaj malega v BTC, ETH, LIT. Sedaj pa razmišljam, da bi vložil še enkrat, vendar v Altcoine, saj se mi zdi v tem segmentu večja verjetnost za zaslužek. (se zavedam da je tudi riziko večji)

Prebral sem nekaj forumov in napovedi, zato se zanimam za NEO, EOS, OmiseGO, ITOA, Steemit,....imam pa težavo, ker ne vem kako naj se lotim nakupa, da ne bom pol vložka izgubil po poti. (borze, menjave,....itd.)

Zanima me, katera je najlažja pot do teh valut oz. posamezne valute?
Hvala.

1pioneer ::

georgeus je izjavil:

Pozdravljeni,
v kriptosvetu sem nov. Za začetek sem aktiviral Coinbase in vložil nekaj malega v BTC, ETH, LIT. Sedaj pa razmišljam, da bi vložil še enkrat, vendar v Altcoine, saj se mi zdi v tem segmentu večja verjetnost za zaslužek. (se zavedam da je tudi riziko večji)

Prebral sem nekaj forumov in napovedi, zato se zanimam za NEO, EOS, OmiseGO, ITOA, Steemit,....imam pa težavo, ker ne vem kako naj se lotim nakupa, da ne bom pol vložka izgubil po poti. (borze, menjave,....itd.)

Zanima me, katera je najlažja pot do teh valut oz. posamezne valute?
Hvala.


Na Binance imaš vse našteto. Evo moj link za registracijo: https://www.binance.com/?ref=11331689

Prvo daš FIAT na Coinbase, kupiš LTC in pošlješ na svoj naslov na Binance, to je najcenejša in najhitrejša transakacija iz borze A na borzo B. Če bi imeli XRP bi bilo še bolje, samo Coinbase jih nima. Ko dobiš depozit na LTC naslov kupi prvo 1 BNB (BNB/LTC), da ti bo stroške od menjave (commisions) od BNB kovanca trgalo, potem pa prodaj LTC za BTC in veselo kupuj kar te je volja.

georgeus ::

Hvala za napisano.

Imam še par vprašanj:
- koliko ocenjuješ da imam stroškov s tem postopkom, da vem koliko min. investirati?
- ne razumem čemu je namenjen ta 1 BNB, da imam ugodnosti na njihovi strani?
- ali lahko pri prodaji LTC izgubim vrednost? je to fiksna tarifa ali jaz določim po koliko prodam?
- torej preden karkoli kupujem moram imeti BTC ali lahko kupujem/menjam tudi z drugimi valutami?

Tega nisem še nikoli delal, zato se ti zares zahvaljujem za vse informacije. Binance imam že registriran. Ali ti lahko s tem linkom kako pripormorem in vrnem za pomoč? Moram registrirati še enkrat preko tega linka?

Aquafriend ::

Ltc lahko prodas po trenutni market ceni ali pa nastavis limit po kateri ceni bi rad prodal. Z btc lahk kupis vse kovance. Ce imas doloceno stevilo bnb , imas lahko polovicni popust pri provizijah pri trgovanju. Ampak jih mors najprej aktivirat. Stevilo bnb ki je potrebno imeti za dolocen trejd je odvisno od vrednosti trejda in se izracuna po eni formuli. ne vem na pamet, poguglaj. Na razlicnih menjalnicah ali borzah se da kupovati po razlicnih tecajih. Na binance lahko kupujes vse z bitcoinom. Nekaj tudi z ether, z bnb, z usdt tether ampak ne vse kovance.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

"Venezuela je začela prodajati državno kriptovaluto petro."

Evo priložnost za investicijo! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

georgeus ::

Zdravo,
včeraj sem dal zmerno vsoto v LTE, pa nisem uspel še preposlat na Binance v altcoine, sem imel danes namen ko dobro preštudiram v katere. Danes pa ogromen padec. Čez noč sem izgubil 20%. :( Je to slučajno dnevna situacija ali to pomeni, da gre trend nasplošno navzdol in je bolje pobrati ven?

Hvala, za nasvete.

zlabra ::

georgeus je izjavil:

Zdravo,
včeraj sem dal zmerno vsoto v LTE, pa nisem uspel še preposlat na Binance v altcoine, sem imel danes namen ko dobro preštudiram v katere. Danes pa ogromen padec. Čez noč sem izgubil 20%. :( Je to slučajno dnevna situacija ali to pomeni, da gre trend nasplošno navzdol in je bolje pobrati ven?

Hvala, za nasvete.



ojej, ti si še 3x hujši kot jaz, pusti notri, ta padec od včeraj na danes ni nič posebnega, lahko pade tudi nizje, vendar bo šlo tudi nazaj gor.

gruntfürmich ::

harakiri. takoj!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janig ::

georgeus je izjavil:

Zdravo,
včeraj sem dal zmerno vsoto v LTE, pa nisem uspel še preposlat na Binance v altcoine, sem imel danes namen ko dobro preštudiram v katere. Danes pa ogromen padec. Čez noč sem izgubil 20%. :( Je to slučajno dnevna situacija ali to pomeni, da gre trend nasplošno navzdol in je bolje pobrati ven?

Hvala, za nasvete.

Eni bi rekli, dokler ne prodas ne izgubis 8-)

georgeus ::

MrStein je izjavil:

"Venezuela je začela prodajati državno kriptovaluto petro."

Evo priložnost za investicijo! ;)


Sicer danes ne bom več zapravljal :)), me pa zanima kje se te in podobne valute kupi?

Tody ::

Wondering ::

Imam eno vprašanje. Na Binance je možno prodajati/kupovati po limit price in po market price. Kakšna je razlika oz. za katero možnost se navadno odločite vi?

Še eno vprašanje. Kolega/kolegica zgoraj je sicer imel/a že podobno vprašanje. Tudi sama bi rada kupila altcoine na Binance. Želeni altcoin je možno na Binance kupiti z BNB, BTC in ETH.

Se pravi, da je najboljša možnost, da na Bitstampu kupim s fiat denarjem Ripple ter jih nato pošljem na Binance. Tam pa Ripple pretvorim v BTC ali ETH (mi zna kdo razložiti, kaj je boljše - v BTC ali ETH oz. ali je to stvar občutka/sreče?). Nato pa
- z BTC/ETH kupim BNB ter nato z BNB želeno valuto ALI
- z BTC/ETH najprej kupim nekaj malega BNB nato pa s preostankom BTC/ETH želeno valuto.

Ali je morda bolje, da že kar na Bitstampu kupim ETH/BTC ter jih nato pošljem na Binance?

Se zelo zahvaljujem za pomoč in se hkrati v naprej opravičujem za mogoče kakšno 'neumno' vprašanje, ampak šele vstopam na crypto trg in bi rada čim več izvedela.

tom234 ::

Če misliš držat eth,btc,xrp pol kar ostan na bitstampu,če pa misliš menjat za altkoine pa kupi eth,pošlješ na binance in pol tam menjavaš.če ne misliš obdržat btc ga ne kupuj ker je višja provizija kot eth

hamez66 ::

Limit order pomeni, da sam določiš, po kakšni ceni boš prodal ali kupil coine. Pri limit orderju vneseš ceno coina in število coinov, ki jih želiš kupit. Pri market orderju pa samo nastaviš število coinov, ki jih želiš kupit, ter ti jih kupi po trenutno najboljši razpoložljivi ceni, kar je v določenih situacijah lahko problematično, saj se v določenih okoliščinah lahko zgodi, da z market orderjem plačaš precej več, kot si načrtoval. Zato priporočam uporabo limit orderjev in izogibanje market orderjev.

Na Bitstampu kar kupi, lahko btc ali eth. Tom234 pravi, da so provizije pri btc višje, kot pri eth, ampak tako ali tako ves strošek pošiljanja krije Bitstamp, zato to pri njih ne velja. Tudi sicer so se cene transakcij bitcoinov zelo znižale in je zdaj pošiljanje zelo poceni.

Pa tudi pošiljanje ethjev iz Bitstampa na določene borze je problematično, ker Bitstamp pošilja preko smart contractov, ki jih vse borze ne podpirajo. Ne vem, ali Binance podpira take depozite, ali ne, zato je v bistvu bolje, da uporabiš btcje. Za začetnika je najbolje, da kupiš btc in pošlješ btcje. Če bi kupila ripple, si narediš samo še en dodaten strošek, ker bi morala potem na binance najprej menjati ripple za bitcoine (ali ethje), da bi lahko kupila drug coin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

IL_DIAVOLO ::

Kupis na coinbase, posljes na binance in zamenjas.

Wondering ::

Najlepša hvala obema:) Želim imeti Ripple, pa še 2-3 altcoina. Tako da bom najprej na Bitstampu kupila Ripple in BTC. Nato BTC na Binance, potem pa z BTCji nekaj BNB, s preostankom pa želeno.

Ali so Bitsamp denarnice varne? Z Rippli na Bitstampu ne nameravam trgovati, pač pa jih pustiti kot investicijo. Se pravi, da je bolje, da si naložim kakšno hardware wallet, ki podpira Ripple? Kakšno priporočilo? Ali so vse plačljive?

Pa še eno vprašanje: fee bom na Bitstamp plačala samo, ko bom z EUR kupila Ripple in BTC-je? Ali računajo mesečno provizijo tudi v primeru, ko ripple ali drugo valuto pustiš v denarnici? Hvala.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kupis na coinbase, posljes na binance in zamenjas.


Zakaj je to boljše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wondering ()

IL_DIAVOLO ::

Ne vem kaj je boljse, vem samo da je enostavno in hitro.

Ne investiraj v ripple za boga milega. Ta valuta ima cisto drugacen namen od ostalih valut.

Zgodovina sprememb…

janig ::

Wondering je izjavil:

Ali so Bitsamp denarnice varne? Z Rippli na Bitstampu ne nameravam trgovati, pač pa jih pustiti kot investicijo. Se pravi, da je bolje, da si naložim kakšno hardware wallet, ki podpira Ripple? Kakšno priporočilo? Ali so vse plačljive?

Hardware wallet je fizicni wallet, zato ja, je placljiv :)

Wondering je izjavil:

Ali računajo mesečno provizijo tudi v primeru, ko ripple ali drugo valuto pustiš v denarnici?

Ne tega ne racunajo. Ni pa OK pustit na borzi. Vsa poanta kriptota je v tem, da si ti lastis kovance, ne pa banka, borza, ...

Wondering ::

Coinbase - ok, hitri pa so res. :O Če prav razumem, imam že verificiran račun. Praktično takoj, ko sem naložila ID document.

Hvala Janig za info.

perci ::

Gdax ima nižje provizije, tako da...svetujem to.

Aquafriend ::

xrp je bolj za pocen transakcije kot za nalozbo, zna pa vcasih potrolat z rastjo

Wondering ::

Aquafriend je izjavil:

xrp je bolj za pocen transakcije kot za nalozbo, zna pa vcasih potrolat z rastjo


Tnx.

Hvala janig, v vsakem primeru bom najprej kar počakala na Bitstamp, da mi potrdijo verifikacijo. Bom kar tam začela. Me je pa tole s coinbase čist presenetilo. :))

IL_DIAVOLO ::

Kako se pa posilja iz binance na ledger wallet app? Predvsem v katero bazo, ker sem se ze enkrat zajebal z ltc-jem. Legacy ali sengwit? Btc in eth je šlo brez tezav.

Predvsem monero in dash.

Aquafriend ::

ej, coinbase ni dost razlicen kot bitstamp, ni tam dost izbire kovancev, poskusi druge binance,, bittrex, mtgox itd ,

da ne bi res mtgox, neslana sala XD

Zgodovina sprememb…

kontra ::

Sam na bitstampu se je prej kar dolgo čakalo z verifikacijo. Zdaj, če so kaj spremenili ne vem. V primeru da ti ne verificirajo hitro računa se pač registriraš na coinbase oz. gdax in je.
tečnoba

janig ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kako se pa posilja iz binance na ledger wallet app? Predvsem v katero bazo, ker sem se ze enkrat zajebal z ltc-jem. Legacy ali sengwit? Btc in eth je šlo brez tezav.

Predvsem monero in dash.

Monero nima segwit, ker ne rabi. In dash tudi ne ...
Pri LTC pa bo verjetno bolje izbrat segwit. Edino ne vem, ce binance prepozna segwit naslove.

IL_DIAVOLO ::

Sem posiljal iz coinbase in sem izbral opcijo i dont know tako pri btc-ju, kot tudi ltc-ju. Btc je prepoznalo pod segwit, ltc pa je nekako izginil. Ocitno bi mogel oznaciti legacy.

Je mozno dobit ta denar nazaj oz. ga preusmeriti na pravi naslov?

janig ::

Ce je coinbase prepoznal LTC naslov in spustil skozi, potem je poslalo in bi moralo bit ok. V logih na coinbase poglej na kaksen naslov si posiljal. Glede na naslov lahko ugotovis ali je legacy ali segwit.

IL_DIAVOLO ::

Glede na gmail podatke bi moralo biti poslano na segwit, kot btc.. Ampak očitno prihaja do nekih nekompatibilnosti med tem naslovom in ltc.

1pioneer ::

Ponavadi se segwit naslov začne s 3 in potem maš še ostale. Samo ne vem kako je pri borzah. Tu je neka lista, ki kaže kdo vse je adpotiral segwit: https://bitcoincore.org/en/segwit_adopt...

Tisti, ki kupujete pri Coinbse pa pravite za gdax, če kupiš nad 100$ kriptovalute dobiš 10$, če greš preko referrala. Gdax ne prihrani toliko pomoje, se pa splača če kupuješ več. Prvič greš za 100$ kupit, da dobiš bonus osatlo pa daš čez gdax ;)

kingsix ::

Bbb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kiFni ::

BCN je x10 na binance, pa jih polo noče poslat.... ku*be :'(

Machete ::

https://btcppay.com
Bitcoin Private trgovska platforma je na voljo. Prosim integrirajte jo v vaše velecenjene spletne prodajalne.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kiFni ::

Komodo team se pripravlja na transaction load test, cilj je 1mio tx/s.

 Sneak peak at Komodo's Live Scalability Tests!

Sneak peak at Komodo's Live Scalability Tests!



Komodo's Live Scalability Tests! link je varen?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

kiFni ::

kakob ::

Aquafriend je izjavil:

ej, coinbase ni dost razlicen kot bitstamp, ni tam dost izbire kovancev, poskusi druge binance,, bittrex, mtgox itd ,

da ne bi res mtgox, neslana sala XD


Mtgox ni nikoli ponujal shitcoinov.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Mato989 ::

kakob je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

ej, coinbase ni dost razlicen kot bitstamp, ni tam dost izbire kovancev, poskusi druge binance,, bittrex, mtgox itd ,

da ne bi res mtgox, neslana sala XD


Mtgox ni nikoli ponujal shitcoinov.


Saj, zato pa je propadel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Neon87 ::

PundiX, napoveduje se lepa rast še naprej..

kiFni ::

 Platforma KOMODO na 2. mestu za inovativnost, takoj za bitcoinom.

Platforma KOMODO na 2. mestu za inovativnost, takoj za bitcoinom.



https://glx.co/blog/komodo-platform-ran...

D3m0r4l1z3d ::

Glede na supply je trenutno precej nizka cena, zna biti kar višja konec leta ali pač ne.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

kiFni ::

Zna bit, mislim da bo še nekaj s tega.
Pri komodo imajo coini ali tokeni lahko svoj chain. Na eth se je že pokazalo kaj se zgodi, ko jih več laufa na istem chainu...
crypto kitties so ohromili celetno eth omrežje, ko so bile močno povečane transakcije. Nekaj projektov naj bi celo presedlalo iz eth na kmd...
Druga stvar je, da ne rabiš plačevat nobenega gasa za transakcijo, kot na ethereum platformi, kjer moreš imeti vedno vsaj nekaj malega ethra za gas...

Ballin ::

Živjo, sem bolj long-term vlagatelj ampak si ogledujem nakup Gunbota, in me zanima ce se še splača to kupovat?
Lp.

tryhard ::

Izberi 20 altcoinov, za vsakega spiši papirček in le te razvrsti po pikadu.
Meči puščice, dokler ne zadaneš prvega lističa. Ime kovanca ,katerega je napisano na njem, je tvoja sanjska izbira.

PS Altcoini so loterija.

gruntfürmich ::

bota za trejdanje se po mojem mnenju ne splača kupovati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

McClane ::

Gunbot je v zadnjih verzijah konkretno napredoval, ni pa to da ga samo zaženeš in bo profit kar sam od sebe stekal v žep. Potrebno je prebrati navodila, malo eksperimentirati in najti najboljše nastavitve (ima precej variant trgovanja).. Ko pa je enkrat nastavljen pa zna kar lepo premetavati pare, ima pa tudi vgrajene določene varovalke da ne pride do kakšne neumnosti.
Skratka, priporočam ampak ni pa plug/play.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Ballin ::

McClane je izjavil:

Gunbot je v zadnjih verzijah konkretno napredoval, ni pa to da ga samo zaženeš in bo profit kar sam od sebe stekal v žep. Potrebno je prebrati navodila, malo eksperimentirati in najti najboljše nastavitve (ima precej variant trgovanja).. Ko pa je enkrat nastavljen pa zna kar lepo premetavati pare, ima pa tudi vgrajene določene varovalke da ne pride do kakšne neumnosti.
Skratka, priporočam ampak ni pa plug/play.


ga imas slucajno tudi ti? Imas izkusnje s tem?

McClane ::

Da.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Ballin ::

Okej, hvala. Imam od investicije dovol profita za nakup gunbota... ampak nisem preprican ce bi bila to dobra investicija...

Najcenejso verzijo se splaca? Ali je najbolje kar drazjo varjanto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ballin ()
««
90 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528225 (10373) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857238 (44352) PrihajaNodi

Več podobnih tem