» »

Kako AVI v Divx oz. XviD?

Kako AVI v Divx oz. XviD?

Border ::

Lep pozdrav!

Jaz prenesem iz DV kamere v Premiere 6.5. Za tem lahko EXPORTIRAM iz Premiera v DIVX! Imam DivX pro 5.0.2 Codec! Sedaj pa imam probleme z nastavitvami. Men 1 minuta divx-a zasede 14Mb. Ko pa sem gledal filme, ki so zakodirani z divx, pa zasede 1 minuta 7 MB, kar je enkrat manj!!!!!

Kaj narediti? Uporabljam napacen codec? Vse sem probal nastaviti, pa nc!!! Ce poslabsam mi fulll postane slaba slika... Kako oni to naredijo, da dosezejo tak kvaliteten divx!
-----------------------------------------------------
ONI:
DOLZINA: 1:30:00
RESOLUCIJA: 640x352
KAPACITETA: 700 MB
1 MINUTA: 8 Mb
AUDIO: 48000 Hz - 16 bit - stereo
RATE(bitna hitrost): 120Kb/s
Hitrost sličic: 23 pictures/s
STISKANJE: DivX
-----------------------------------------------------
JAZ:
DOLZINA: 0:50:00
RESOLUCIJA: 640x352
KAPACITETA: 700 MB
1 MINUTA: 14 Mb
AUDIO: 32000 Hz - 16 bit - stereo
RATE(bitna hitrost): 239Kb/s
Hitrost sličic: 23 pictures/s
STISKANJE: DivX
-----------------------------------------------------

Narcos Satanicos ::

A maš audio v mp3/ogg stisnen?

JagPanzer ::

Tako velik fajl ti rata, zato ker maš še enkrat večji bitrate kot pa oni.

Zakaj pa rata tako grdo če bitrate zmanjšaš? A si delal na 1-pass način al na 2-pass. Če si na 1-pass, uporabi 2-pass, ker izboljša kakovost videa. Uporabi b-frames, kar dodatno pripomore k stisljivosti videa. Lahko tudi zmanjšaš resolucijo (na 576*320 namesto 640*352, saj imaš daljši film kot oni). Lahko pa tudi probaš dodatno filtrirat sliko (če je slika polna šuma), kar bi tudi moralo zvečati stisljivost.

lp

Border ::

Oj,

ja zvok sem pozabu skrcit!!!! Sedaj sem ga z Mictosoft ADPCM! Tako, da imam datoteko veliko sedaj pod 10 Mb (1minuta filma)! Pa to ni to se vedno nisem zadovoljen s sliko! Razlika med DV AVI in DIVX avi se opazi! Najbolj se opazi pri tistih, ki so snemani nekje v daljavi (packe na slikah) in ce hitro potegnem kamero iz enega dela sobe na drugi del moje sobe. Vrjetn se bom mogu se mal pospilat kako in kaj! Imate se kaksen predlog?

POZOR:
Imam pa sedaj en drug problem! Ko mam jaz enkrat skrceno v XVID, kako bi jaz sedaj to spravu nazaj na kamerto(FIREWIRE) brez, da bi pretvarjo nazaj v DV AVI? Preko ADOBE Premirea 6.5 mi ne gre avtomatsko prepozna razliko med DV AVI in ostalimi formati. Ko je DV AVI avtomatsko zacne predvajat na kamero, ko pa so drugi formati pa NE?!? Imate kaksen predlog?

lp Uros

SasoS ::

ne moreš...kamera lahko prebavi le DV Avi.

Narcos Satanicos ::

>ja zvok sem pozabu skrcit!!!! Sedaj sem ga z Mictosoft ADPCM! Tako, da imam datoteko veliko >sedaj pod 10 Mb (1minuta filma)!

Uporab mp3 al pa ogg, ogg še posebi, dobra kompresija in v redu kvaliteta

>Pa to ni to se vedno nisem zadovoljen s sliko! Razlika med DV AVI in DIVX avi se opazi! Najbolj se >opazi pri tistih, ki so snemani nekje v daljavi (packe na slikah) in ce hitro potegnem kamero iz >enega dela sobe na drugi del moje sobe. Vrjetn se bom mogu se mal pospilat kako in kaj! Imate >se kaksen predlog?

Možn, da bi blo treba de-interlace-at vse frame (opcija v divx-u).

JagPanzer ::

>Uporab mp3 al pa ogg, ogg še posebi, dobra kompresija in v redu kvaliteta

Sam, če uporabiš ogg, potem moraš shranit v OGM, ker z AVIjem ne dela.

lp

Border ::

Ja video je hudic...

Drgac pa AVDIO je pa takole... jaz nimam na izbiro nikjer kaksnega "MP3" codeca. Je potrebno to kaj dodatno instalirat?

Jaz bi rad imel vse te posnetke le arhivirane na CDjih, ki bi si jih nekoc lahko prensel nazaj na kasete/kamero preko FIREWIRE! Imate kaksen predlog kako naj to naredim ter s cim?

lp Uros

Narcos Satanicos ::

u windowsah drgač maš mp3 codec ampak je omejen zato išč google za 'lame mp3 acm' in ga inštalirej. za ogg pa oggdropXP (programčič).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83561 (2707) radmannsdorf
»

pinnacle studio 8 vprašanje!!?

Oddelek: Zvok in slika
141444 (1245) videosony
»

V XivD

Oddelek: Zvok in slika
91785 (1490) gumby
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61521 (1441) waters

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402377 (1629) nemesis

Več podobnih tem