» »

Katera miška?

Katera miška?

Hoden ::

Mx master uporabljam sedaj tretji dan. Meni osebno je res zakon, je pa res da nekih izkušenj z drugimi nimam. Je pa to čisto nekaj drugega kot prej ko sem imel tisto osnovno ...

Hvala za nasvete

Raindancer ::

Da ne odpiram nove teme - iščem miš za očeta. Stara miš je optična in v zadnjih krčih, tako da na pomoč, prosim.

Neke osnove:

- uporabljana samo za brskanje po internetu
- kompatibilna z win 7
- za velike roke
- wireless
- cena do 30 €
- dolgo trajajoča baterija
- laserska
- po možnosti tiha
- ni treba dodatnih gumbov - scroll-levi/desni gumb so dovolj ker je zares osnovni uporabnik

Kaj predlagate glede na povedano? Oče sicer računalnika ne bo veliko uporabljal (predvidoma?)

Lep pozdrav,

Raindancer

globoko grlo ::

Baterija ti gre tko al pa tko, a more res bit cordless?
Drgač pa ktera kol za tak dnar :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Han ::

Za solidno podgano primakni še 5 eur.

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

Ales ::

Zakaj katera koli? Če uporabnik ni vešč ali pogost, še ne pomeni, da ne čuti ali je miš za en kurac ali ne. Kupi nekaj solidnega, sicer bo uporabnik še s toliko manj veselja prijel zadevo v roko.

Isto napako delajo ljudje ko kupujejo npr. glasbene instrumente za učenje, češ, saj se šele uči, ni važno, kaj kupimo. To je popolnoma narobe, vedno je potrebno kupiti kar se da ustrezno orodje, tudi če je malo dražje, sicer bo vse skupaj katastrofalna izkušnja za uporabnika.

Predlagam recimo Logitech Marathon M705. Zelo dobra miška za ta denar, tudi dovolj velika za kako večjo roko, v Slo pride tam okoli 35 EUR. Ne glej na teh 5, 6 EUR.

Med žičnimi pa Logitech M500, ta je okoli 30 EUR.

BorutK-73 ::

Laserska in wirelless za 30€?!:)) Še žične laserske so dražje.

Raindancer ::

@Han - Vidim da je večja od M705, torej super. Če dobim pa črno verzijo pa sploh. :)) Hvala!

@globoko grlo: Ena situacija: preščipnjen kabel. Potem si v zosu. Sicer pa obstajajo tudi polnilne baterije, in Logitechove miši nimajo problemov z njimi. (tried and true)

@Ales - Hvala za predlog za žične, bo rezerva, če bo slučajno hotel imeti eno z 'repom'.

Eno vprašanje še - če se kupi ali je cena pred velikonočnimi prazniki kaj nižja? Vem sicer, da je vedno nekaj popustov takrat, vendar ker elektronske robe ne kupujem prav pogosto, me zanima, če se z nakupom splača še počakati.

Lep večer vsem,

Raindancer

mailer ::

Nekateri ste pogrešali Logitech MX518, zdaj je spet na voljo z istimi merami in posodobljenim drobovjem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dottor ::

Iščem brezžično miško, pa da ima infinit scroll in da je polne velikosti (ne prenosniška). Raba za foto in video obdelavo, občasno kakšen res light gaming). Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kuglvinkl ::

Mx master.
Your focus determines your reallity

dottor ::

Kaj pa recimo G603?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Hindsight ::

Imam G603 in je super miška, ampak ne ravno za tvojo rabo. Je bolj za gaming, MX Master ima pa infinite scroll na glavnem scroll gumbu, zraven ima še en scroll gumb, ima več gumbov in je bolj ergonomična. Sem tudi za MX Master.

ales400 ::

Rabim nasvet glede miške za FPS igre (igram predvsem COD2 na 1920x1080 :D )

- Logitech G502 Proteus Spectrum = 40€
- Logitech G402 Hyperion Fury Gaming Mouse = 40€
- SteelSeries Rival Sensei 310 = 55€
- Razer DeathAdder Elite = 52.5€
- CORSAIR M65 Pro RGB = 45€
- HyperX HX-MC003B Pulsefire FPS Pro = 38€

Najbolj se nagibam k Logitech G502 (ker je Logitech :) ), potem Razer zaradi ocen in zadnji HyperX, ki mi ni poznana ampak ima tudi dobre ocene in ceno.
Če je razlika med njimi majhna, vzamem najcenejšo. Drugače plačam več, morda tudi kaj drugega ne iz tega seznama. Ampak tam okrog 50€, ker nisem strašen gamer. Zadnjo dobro gaming miško sem imel Logitech G5, tako da res več nisem v tem svetu in je vsak nasvet dobrodošel.
Sem desničar in nimam extra velikih rok. Hvala.
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

z3ro ::

Kje dobiš G502 za 40€? Sicer jo imam sam in lahko samo priporočam. Res pa, da mi je po par mesecih crknila ampak so jo brez problema garancijsko menjali, ta deluje že kar nekaj časa tako kot mora.

globoko grlo ::

Mene tut zanima kje dobiš 502 za 40 ojrov, na mimovste, recimo, je 62€
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

freesty ::

Dodaj Glorious model o in model o- na seznam :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

louser ::

G102 iz Kitajske verjetno še vedno najboljši P/P nakup od Logitech izbora.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

ales400 je izjavil:

Rabim nasvet glede miške za FPS igre (igram predvsem COD2 na 1920x1080 :D )

- Logitech G502 Proteus Spectrum = 40€
- Logitech G402 Hyperion Fury Gaming Mouse = 40€
- SteelSeries Rival Sensei 310 = 55€
- Razer DeathAdder Elite = 52.5€
- CORSAIR M65 Pro RGB = 45€
- HyperX HX-MC003B Pulsefire FPS Pro = 38€

Najbolj se nagibam k Logitech G502 (ker je Logitech :) ), potem Razer zaradi ocen in zadnji HyperX, ki mi ni poznana ampak ima tudi dobre ocene in ceno.
Če je razlika med njimi majhna, vzamem najcenejšo. Drugače plačam več, morda tudi kaj drugega ne iz tega seznama. Ampak tam okrog 50€, ker nisem strašen gamer. Zadnjo dobro gaming miško sem imel Logitech G5, tako da res več nisem v tem svetu in je vsak nasvet dobrodošel.
Sem desničar in nimam extra velikih rok. Hvala.

Kje igraš COD2 :o??? To bi pa tudi jaz igral nazaj. Je še ful igrana?

Drugače pa, a vsi igraste z žičnimi? Kdo od vas uporablja brezžične za gaming?

dolenc ::

Jst mam Logitech g pro wireless, upam da bo večna, ker je res odlična.

ales400 ::

z3ro je izjavil:

Kje dobiš G502 za 40EUR? Sicer jo imam sam in lahko samo priporočam. Res pa, da mi je po par mesecih crknila ampak so jo brez problema garancijsko menjali, ta deluje že kar nekaj časa tako kot mora.


Na Amazon.de je 39.9EUR imam namreč Prime.. Vse cene mišk so z Amazona :)

Drugače za to miško pišejo, da je pretežka in okorna napram ostalim.. Imaš ti boljše izkušnje? :D

Jerry000 je izjavil:

Kje igraš COD2 :o??? To bi pa tudi jaz igral nazaj. Je še ful igrana?

Drugače pa, a vsi igraste z žičnimi? Kdo od vas uporablja brezžične za gaming?


Na SPARTA serverjih :) Vseh 5 njihovih serverjev (CTF&HQ, SD rifle, SD, TDM, DM) je vedno polnih. Drugače pa še ogromno serverjev je (sicer ne SLO), ampak pingi so po 30-50, tako da se komot da igrati :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

Jerry000 ::

ales400 je izjavil:

z3ro je izjavil:

Kje dobiš G502 za 40EUR? Sicer jo imam sam in lahko samo priporočam. Res pa, da mi je po par mesecih crknila ampak so jo brez problema garancijsko menjali, ta deluje že kar nekaj časa tako kot mora.


Na Amazon.de je 39.9EUR imam namreč Prime.. Vse cene mišk so z Amazona :)

Drugače za to miško pišejo, da je pretežka in okorna napram ostalim.. Imaš ti boljše izkušnje? :D

Jerry000 je izjavil:

Kje igraš COD2 :o??? To bi pa tudi jaz igral nazaj. Je še ful igrana?

Drugače pa, a vsi igraste z žičnimi? Kdo od vas uporablja brezžične za gaming?


Na SPARTA serverjih :) Vseh 5 njihovih serverjev (CTF&HQ, SD rifle, SD, TDM, DM) je vedno polnih. Drugače pa še ogromno serverjev je (sicer ne SLO), ampak pingi so po 30-50, tako da se komot da igrati :)

Oooo najs, a to kar prek COD2 iščeš serverje al imaš kakšen 3rd party program za serverje?

ales400 ::

Jerry000 je izjavil:

Oooo najs, a to kar prek COD2 iščeš serverje al imaš kakšen 3rd party program za serverje?


Ni več Xfire pa to.. :D
Tako da tu iščem: https://cache.gametracker.com/search/co...

Ampak, ko greš enkrat na Sparta server, ti prenese njihov mod in maš pol na prvi strani COD2 MP, seznam njihovih serverjev in se z enim klikom konektaš :)
Je pa še ogromno slovencev na Sparti :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Map ::

Kaj bi blo narobe z Logitech G603, da mi je windows 10 kar naenkrat ne najde? Telefon jo najde, bluetooth driverje pa sem tudi posodobil.

Karen ::

V device managerju briši bt drajverje in jih ponovno namesti, restart, pa spari miš ponovno. Ponavadi to deluje.

Map ::

Huh, obnovitev sistema je pomagala. BIOS update sem naredil, pa je zgleda blo to.

globoko grlo ::

A oboje si naredu? Restore in bios upgrade?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Map ::

Preden je nehalo delat sem naredu bios upgrade. Bios downgrade za dve verziji ni pomagal, tako da sem potem probal obnovitev.

Mohimm ::

Do sedaj sem "trpel" na MX master. Sedaj je zunaj 3, sem pa sam v procesu nakupa. Nisem sledil trgu pa me zanima če morda obstaja boljši nakup.

Torej zahteve:
- OK sledenje
- Za velike šape (mx master je ravno dovolj velik, če je kak mm več ni problema)
- Če je brezžična je +, ni pa nujno
- Side scroll je velik +
- čim manj RGB...

Kar me trenutno moti pri MX master:
- Ni podpore za linux thumb gesture (ima kdo možnost potestirati na 3?)
- Slab polling rate
- sw interpolacija gibanja

Kolikor vidim ima 3 še vedno vse te pomanjkljivosti (malenkost boljši senzor, isti počasen polling rate, piše da ima linux podporo (predvidevam da še vedno ne thumb button in multi-device)...).

Obstaja kakšna alternativa? Dokler Logitech ne poštima SW bi se najraje izogibal...
Gledal sem Roccat Tyon/Leadr, pa me skrbi kvaliteta izdelave + berem da je podpora čedalje slabša...

6151 ::

Pri logitechu imaš še g604 podobna oblika in top senzor.

klemenSLO ::

Kako se reče tej 'funkciji' koleščka miške, da ko ga recimo zavrtiš z malo večjo silo.... da ima 'moment' in se kolešček vrti še naprej ko umakneš prst s koleščka.
Tako recimo na hitro odskrolš gor/dol na strani naprimer ?

Hyper-fast Scrolling morda?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Logitech temu pravi "Infinite scroll"

KTr1sk ::

Če kdo ima namen kupit miško Logitech G203, na mimovrste stane 40€
https://www.mimovrste.com/miske/logitec...
v bistvu je to identična miška kot miška z oznako G102 (na mimovrste je celo fotografija ki piše na zadnji strani G102).
G102 je delana za azijski trg in stane na aliexpress 16-18€.
Jaz sem jo kupil od tega prodajalca
https://www.aliexpress.com/item/3299627...
Na youtube sem gledal posnetek

če je kopija logitecha in izgleda vse ok (kopija ima drugačno hrbtno stran in software od logitecha ne deluje).
Ta miška iz aliexpressa deluje software in se da vse nastavljati :).
Zelo sem presenečen kako lepo deluje, mogoče bom kdaj kupil G304,ki je brezžična za 32€ in upal da ne bo treba plačat DDVja :P
https://www.aliexpress.com/item/4000083...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Wallflower ::

Katero miško priporočate za nakup (do 30€)-s kablom seveda.

Han ::

Npr. Logitech M500.

Beta2 ::

z3ro je izjavil:

Kje dobiš G502 za 40€? Sicer jo imam sam in lahko samo priporočam. Res pa, da mi je po par mesecih crknila ampak so jo brez problema garancijsko menjali, ta deluje že kar nekaj časa tako kot mora.


https://www.mimovrste.com/gaming-miske/...

G502 SE HERO 39,99€ do konca dneva, je pa že večkrat bila ta akcija.

novak-t ::

Zdravo,

Ne vem katero miško naj kupim namesto g300, ki počasi izdihuje.
uporabljal jo bom za 3d risanje ter za gaming. Imam kar velko šapo, tako da bi rabil kakšno večjo. V službi imam mx2s, ki mi odlično sede v roko, ampak za gaming je hudo pretežka. Zahteve ki jih imam, je to da ima vsaj 2 dodatna gumba, fast scroll je zaželjen (ni pa nujno, sem se navadil na mx2s, pa ga doma kar pogrešam) ter da paše v mojo šapo. Sem na mimovrste malo gledal logitechove miške, pa mi ni nič kaj preveč v oči padlo. Imate kakšen predlog?

Kurzweil ::

Tudi mene zanima, kot @novak-t zgoraj... ampak mene zanima bolj za 3D... predvidevam, da je fino, da lahko nastavljam DPI, ko bom moral bit natančen... na levi strani imam rad back/forward guma, tako ta browsanje, kot sprehajanje po mapah/diski/blabla... je pa fino da je miška tiha, da ima seved kolešček za scrollat (tudi tih), ki je seveda obenem tudi gumb... in pa da je univerzalna... sem levičar (gumbe imam kot desničar)... tako da ni preveč zategnjena po defaultu v en konec (za desničarje)...

Niti ne vem, ali bi za 3d modeliranjem imal wireless miško, ali miško na kabel... verjetno je wireless premalo natančen? prihaja to kakšnih interruptov?

Dam tam nekih +-60€...

Ja, pa da ni kičasta...

Han ::

Mogoče ASUS ROG Pugio ali Strix Evolve.

Rias Gremory ::

Ima kdo SteelSeries Rival 3?
Je za kaj?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Tilen88 ::

Off topic... Po kolk let vam zdržijo miške? Pri meni teče 10to leto

Frgazor ::

Performance mx stara slabih 10 let, 8 ur uporabe dnevno, plastika dobro obnucana, ampak dela pa še.

M705 razbil lani po dobrih 4 letih, prvi komplet baterij je zdržal 3 leta. Nabavil m720, ker sem naivno mislil, da je to novejša verzija m705, pa je en drek od miša.

polozweii ::

Kakšno miško priporočate za grafično risanje?
Na spletu vidim so na voljo miške za različne prijeme: Palm Grip, Claw Grip, Fingertip Grip
Imajo ti načini prijema mišk vezo z okusom posameznika, ali z vrsto dela ki ga opravljajo?

freesty ::

To so nacini na kaksne drzis misko. Podrobnosti si poglej na internetu.

Vzami taksno z dobrim senzorjem(natancnim) in velikost taksno, ki ti odgovarja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Kurzweil ::

@tschuss, jaz sem žal desničar... če ne bi bil... bi si 100% vzel Logitch MX Master 2 ali 3! Ja pa pri vseh stvareh, ki so odvisne od oblike, rok, ušes, glave,... najbolje, da stvar preizkusiš... če pa ti ni težko dat še več, pa zelo zelo piporočam kaj od 3Dconnexion , to pa je že investicija v prihodnost in pogoji, za malce bolj resne grafične oblikovalce, 3d modelerje,... vsekakor ne gledati samo obliko, ampak tudi funkcionalnost, torej namenske gumbe in programsko opremo. Recimo pri Logitech MX Master zelo prav pridejo radial meniji... za povsod, kjer imaš razne timeline, kot je naprimer premiere, ali pa animacija, je dober vertikalni scroll button... o tem se da cel roman... je pa težko, ker nisi napisal budgeta... ampak za to delo, ki si ga omenil, je tole kar sem raziskoval kakšen mesec nazaj precej poglobljeno, sigurno najboljše!

dolenc ::

Različni prijemi, so ravno to, ni odvisno od rabe, ampak kako si se navadil držat. Ene miške so bol primerne za določene. Mejhenga miša pač ne moreš s celo dlanjo držat, če maš velke šape.

Gaming miš je simpl, brez dodatkov, natančen kolešček, simpl tipke, trenutno popularno da je lahek, rab letet po podlogi ko da ni nič, top optični senzorji so tko že vsi dobri, laser ne obstaja. Rgb obvezno :P

Miš za produktivnost, ne rabi top senzorja, ne rabi top "poolinga", ne rabi bit lahek, oblika je čimbolj udobna, ker je vseeno če je zato 20g težji.
Rabi pa dejansko uporaben kolešček, dodatne tipke, če je brezžičen, da drži v 3pm dolgo itd...

Moji raketi, ena je za delat, ena je za strelat :)

Tilen88 ::

Leva je top 8-) Meni še zdej lawfa po 10 letih

dolenc ::

Jp top je, ma tudi ta desetletje na sebi, sicer je vmes dvoklikala, dobila nova stikala pa gas naprej.

Gpro je za špile bolš, tle ni kej. Za pisarno sem se pa že večkrat s kakim drugim mišom spogledov, pa kar nekak ne gre zamenjat, pomojem že mal čustveno navezan na miša :D

Tilen88 ::

Kaj pa mnenje od g403 hero kot nadomestek g500? Men odgovarja kako mi leži dlan na trenutni miški pa iščem približek, pa da ma vsaj dva stranska gumba

polozweii ::

Je gaming miška tista ki omogoča manjše premike kurzorja kljub večjim premikom roke?

No jaz ne igram iger.
Kupil bom eno za okoli 30€.
Biti mora žična, FingerPrint ali ClawGrip

Ta bi šla skozi? https://www.logitech.com/en-us/product/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero miško kupiti za pisarniško/IT delo

Oddelek: Kaj kupiti
293304 (1398) DePalmo
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028183 (9790) Kayzon
»

kero drago miško

Oddelek: Kaj kupiti
426669 (5703) tikitoki
»

Logitech infinity scroll miške

Oddelek: Strojna oprema
152312 (2032) SaXsIm
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38295218 (52114) Kr_Edn

Več podobnih tem