» »

Ima kdo ta monitor ? (Sony fw900), kje bi ga dobil/kupil ?

Ima kdo ta monitor ? (Sony fw900), kje bi ga dobil/kupil ?

Someond ::

Že dlje časa iščem katodni monitor (CRT) precej velik in sicer 24", ki je Sony GDM fw-900 ali HP A7217A, ki je praktično enak edino preimenovana verzija Sony-a. Če ima kdo ta monitor ali ve za koga, ki ga ima
oz. kje bi bila možnost, da bi ga našel, je dobrodošel .

Pred leti jih je bilo nekaj, zato sem prepričan, da bi se našel še kak kje zunaj, saj si ga že dlje časa precej želim :)

d4vid ::

Zakaj pa katodni, ce ni skrivnost?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Thuban ::

hoče biti glavni hipster na vasi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

kixs ::

Pri nas skoraj ne verjamem, da ga je kdo imel. Morda par kosov v celi Slo. Se pa zelo redko prodajajo tudi na ebayu in za zaslojene cene, tako da, good luck. ;)

Someond ::

d4vid je izjavil:

Zakaj pa katodni, ce ni skrivnost?


Nevem že dlje časa bi imel 24" monitor kar ni problema , saj jih je dovolj ampak katodnega,
večinoma uporabljam katodni monitor.

d4vid je izjavil:


Pri nas skoraj ne verjamem, da ga je kdo imel. Morda par kosov v celi Slo. Se pa zelo redko prodajajo tudi na ebayu in za zaslojene cene, tako da, good luck. ;)


Kupovati kaj takšnega na Ebay-u je nemogoče saj večina prodajalcev (local-pickup), če ti pa že pošlje pa najverjetneje dobiš razbitega domov, ker večina prodajalcev na Ebay-u ne zna pakirat

murmur ::

Someond je izjavil:

Že dlje časa iščem katodni monitor (CRT) precej velik in sicer 24", ki je Sony GDM fw-900 ali HP A7217A, ki je praktično enak edino preimenovana verzija Sony-a. Če ima kdo ta monitor ali ve za koga, ki ga ima
oz. kje bi bila možnost, da bi ga našel, je dobrodošel .

Pred leti jih je bilo nekaj, zato sem prepričan, da bi se našel še kak kje zunaj, saj si ga že dlje časa precej želim :)


Ti sporocim, mogoce bi slo :)

Someond ::

murmur je izjavil:

Someond je izjavil:

Že dlje časa iščem katodni monitor (CRT) precej velik in sicer 24", ki je Sony GDM fw-900 ali HP A7217A, ki je praktično enak edino preimenovana verzija Sony-a. Če ima kdo ta monitor ali ve za koga, ki ga ima
oz. kje bi bila možnost, da bi ga našel, je dobrodošel .

Pred leti jih je bilo nekaj, zato sem prepričan, da bi se našel še kak kje zunaj, saj si ga že dlje časa precej želim :)


Ti sporocim, mogoce bi slo :)


:))

murmur ::

Someond je izjavil:

murmur je izjavil:

Someond je izjavil:

Že dlje časa iščem katodni monitor (CRT) precej velik in sicer 24", ki je Sony GDM fw-900 ali HP A7217A, ki je praktično enak edino preimenovana verzija Sony-a. Če ima kdo ta monitor ali ve za koga, ki ga ima
oz. kje bi bila možnost, da bi ga našel, je dobrodošel .

Pred leti jih je bilo nekaj, zato sem prepričan, da bi se našel še kak kje zunaj, saj si ga že dlje časa precej želim :)


Ti sporocim, mogoce bi slo :)


:))


Imas odgovor na ZS.

kixs ::

murmur ali Someond, ce ga kupis:

Bil bi zainteresiran za en test v zivo. Me res zanima kako izgleda slika 8-)

Someond ::

kixs je izjavil:

murmur ali Someond, ce ga kupis:

Bil bi zainteresiran za en test v zivo. Me res zanima kako izgleda slika 8-)


Iz katerega dela pa si ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Someond ()

kixs ::

Imas ZS.

d4vid ::

Kotodni majo proti lcd ogromno napak - zasede ogromno prostora, pozre ogromno elektrike in se unicuje oči bolj kot lcd.

Jaz bi ti priporocal LCD/LED.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

pozre ogromno elektrike

to sploh ni res
#brezpodpisa

Rok Woot ::

kixs je izjavil:

Pri nas skoraj ne verjamem, da ga je kdo imel. Morda par kosov v celi Slo. Se pa zelo redko prodajajo tudi na ebayu in za zaslojene cene, tako da, good luck. ;)


Jaz sem ga imel. Kupil sem rabljenega, ob koncu proizvodnje je bil nov 500k, na začetku pa čez miljon. Dober monitor, super črna, nastavitveni meni super ...

Someond ::

d4vid je izjavil:

Kotodni majo proti lcd ogromno napak - zasede ogromno prostora, pozre ogromno elektrike in se unicuje oči bolj kot lcd.

Jaz bi ti priporocal LCD/LED.


js negledam sam na praktičnost ;)

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

pozre ogromno elektrike

to sploh ni res


Proti LCD? So mi ja luci v bajti utripale ko sem crt prizgal :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

espacious ::

Imam enega Iiyama Vision Master Pro 501 - CRT monitor - 21"
Popolnoma delujoč lepo ohranjen, prodam za simbolično ceno.
LP, espacious

Spajky ::

d4vid je izjavil:

..So mi ja luci v bajti utripale ko sem crt prizgal :))
Zato ker v prvem momentu dela demagnetizacijo ekrana in potegne kratkotrajno večji tok, ti pa imel švoh inštalacijo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Someond ::

espacious je izjavil:

Imam enega Iiyama Vision Master Pro 501 - CRT monitor - 21"
Popolnoma delujoč lepo ohranjen, prodam za simbolično ceno.


Sem že dogovorjen z murmur. :D

Tak, da me do nadalnjega ne zanima, če bo pa bom pa sporoču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Someond ()

tony1 ::

Daj bod dec, pa povej, čemu bi človek to počel?

Je kasneje Sony nehal delati dobre monitorje in ga moraš imeti, ker imaš vse gadgete v bajti, vključno z zobno krtačko, od Sonyja?

Boš igral gor stare VGA (320x200) špile (zakaj ne na LCDju?)? Igre na mega drivu (zakaj ne na Sonyjevem 100 cm CRT TVju, ki jih na Bolhi šenkujejo)?

(Mimogrede, ne da bi te razočaral, ampak slika na CRTju se z leti poslabša... Včasih so high end TVji imeli nekakšne trimmerje, s katerimi se je dalo to malo popraviti, vendar zelo dvomim, da jih 15 let star CRT ima... Pravzaprav boš moral kar malo poiskati mojstra, ki bi to še znal kvalitetno narediti...)

In še: ta boljši monitorji so včasih imeli poleg VGA tudi BNC vhod (znalci so tako nanj v časih voodoja 2 priklapljali 2D in 3D grafično hkrati), za takšno zverino obvezno poišči ustrezen kabel :-).

(Potem pa mislim, da sem jaz skrajnež, ker sem šel za monitor kupit 42'' IPS Panasonicov full HD TV... In ja, tudi ta ni več dobavljiv, pa bi takoj kupil še en kos 8-))

Rok Woot ::

Ja jih ima, celo štelaš lahko kako žarki padajo gor prek menuja, potem imaš pa še fizične nastavitve v monitorju. Jaz ga sicer danes nebi uporabljal. Ima pa še vedno boljšo črno, oziroma zelo temne barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Furbo ::

Ponavadi folk išče te gare zaradi visokih frekvenc osveževanja, ki jih podpirajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

hojnikb je izjavil:

pozre ogromno elektrike

to sploh ni res


Seveda je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Proti LCDju kar pokuri nekaj vec, po specifikacijah 170W za Sony GDM fw-900.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

kixs je izjavil:

Pri nas skoraj ne verjamem, da ga je kdo imel. Morda par kosov v celi Slo. Se pa zelo redko prodajajo tudi na ebayu in za zaslojene cene, tako da, good luck. ;)

Oooo, seveda jih je bilo, samo v enem inženirskem biroju v Slovenjski Bistrici so jih imeli sigurno 10+, in ko so jih menjevali za 24" LCDje, sem jaz kupil enega mislim da za 70 kSIT, težek ko svina (mislim da ene 45kg), slika ok (za tiste čase), ampak sem ga potem kako leto kasneje prodal za zelo dobro ceno (raje ne povem :P) in potem kupil 24" Dell 2405wfp in je bil kar precejšenj upgrejd, predvsem ostrina, ki jo je pri taki resoluciji z analognem signalu na CRTju težko doseči ... tako da kljub temu da je (bil) tale Sony vrhunski monitor, jaz vseeno ne bi šel nazaj na CRTja ...

tony1 ::

Kakorkoli, avtorju teme čestitam, da je željeni artefakt dobil, še enkrat pa opominjam, naj si omisli BNC kabel... :D

Someond ::

Sem dobil in moram reči da je pošast, 1900x1200 je za ta HD 16:10 Widescreen monitor mala kaša, gre pa vse do 2304 x 1440 80Hz in nima input laga, jih pa definitivno ni več nikjer, so precej redki predvsem tukaj v Evropi ( dandanes !) najverjetneje dobil zadnjega, ki sem ga še sploh lahko.

Moram ga še skalibrirati, ki pa še nevem kako to poteka, obstaja nek software, ki pa je namenjen za predhodnji sistem XP ampak to je mala kaša. Monitor ima tudi vgrajen čip (eeprom), kar pomeni da lahko FW900 celo sprogramiram (TTL-USB) z Windas ali nekaj podobnega.

Monitor deluje odlično brez težav, ima lepe žive-barve z HD sliko,pošlihtano konvergenco, barve in brez risov ampak ga še moram skalibrirati(+eeprom).Nemorem ga sprobati na moji main kišti, saj imam grafično z samo DVI,HDMI izhodi monitor pa je VGA/BNC in nimam nobenega DVI-VGA pretvornika pri roki :(, tako, da sem do zdaj ga lahko sprobal samo na laptop-u ampak laptop nima dovolj močne grafične, da požene takšno pošast monitorja do njegovega potenciala.





tony1 je izjavil:

Kakorkoli, avtorju teme čestitam, da je željeni artefakt dobil, še enkrat pa opominjam, naj si omisli BNC kabel... :D


Nevem če še sploh lahko dobim BNC kable, bili bi pa definitvno zaželjeni, saj bi lahko še kaj druzga priklopil na monitor poleg računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Someond ()

krneki ::

Jaz sem ga imel več let, pa potem zamenjal za 24" LCD, ko so se ti približali performancam, zdaj sem pa že nekaj let na 30" LCD (trenutno Dell).

Brane22 ::

MI smo imeli, ne spomnim se več a enega ali dva, vendar predhodni model W900, ki je imel še navaden in flat Trinitron. Zaslon je sicer imel krivino ( samo v horizontalni smeri) a ta je bila majhna.

Slika je bila za tiste čase res kot iz StarTrek-a. Pred tem nisem v življenju videl CRT monitorja, ki bi dal _brezhibno_ sliko, sploh pa na najvišjih ločljivostih. MIslim da sem ga fural 1920x1200, ker se na več kartica ni več dobro obnesla. Na CRTju sploh ni bilo samuomevno,d a je miniaturna ikona nekje v kotu zaslona povsem ostra do zadnjega piksla čisto v kotu, da je konvergenca vseh treha barv in njihov fokus 100% na celi površini zaslona itd.

BI reku, da je imel boljšo sliko od LCDja primerljive velikosti in ločljivosti ( torej 1920x1200 na 24 inčih), ker fosfor ne igra trikov s polarizacijo in ni odvisen od kota gledanja, piksli pa niso žagasti in torej antialias ni tako ključen.

Danes ni več redkost delo z velimi monitorji, kar bi si s tistimi SOnyji težko zamislil.KO ga je kolega poskusil dvigniti, je bil prepričan,da je privit na mizo. Pa tudi poraba najbrž ni bila ravno majhna. 100-150W je danes veliko za 24 inčni monitor, kaj šele za 2 ali 3.

Drugače pa, če bi imel prostor in namen zanj, se sploh ne bi sekiral. SLika je bila snajper na njem. Je bilo pa s CRTji vedno pametno imeti vsaj 70Hz ali več, da te utripanje ne utrudi.

kixs ::

Someond je izjavil:

...jih pa definitivno ni več nikjer, so precej redki predvsem tukaj v Evropi ( dandanes !) najverjetneje dobil zadnjega, ki sem ga še sploh lahko.


Baje se je prejsnji teden en v Zagrebu prodal za 50kn 8-O

Someond ::

kixs je izjavil:

Someond je izjavil:

...jih pa definitivno ni več nikjer, so precej redki predvsem tukaj v Evropi ( dandanes !) najverjetneje dobil zadnjega, ki sem ga še sploh lahko.


Baje se je prejsnji teden en v Zagrebu prodal za 50kn 8-O


Vprašanje v kakem stanju je bil, občasno se tudi najde kak tu in tam ampak vsaj pri nas sem iskal in
čekiral na bolhi več kot dve leti in nisem nikoli našel ničesar

na ebayu se prodaja en za 1200$

http://www.ebay.co.uk/itm/SONY-GDM-FW90...

Opkow ::

Lahko, pa se vedno kupis novega. Vsaj Amazon pravi tako. :)
Klik.

kixs ::

Sej js ga tudi zastonj ne bi vzel... nimam placa :8)

umax ::

Tudi sam iščem en primerek omenjenega monitorja. Če ima kdo informacije kje bi lahko popvprašal (kakšen biro, etc...) prosim na ZS.
Asus A8N32-SLI Deluxe/170 0550VPMW@3000MHz/2GB OCZ EB Platinum@3-3-2-5@250MHz
POV GeForce 7800GTX 512MB (610/1820)/SB Xi-Fi Fatal1ty/Tagan530u15/TT Tsunami

tony1 ::

Minilo je pravljičnih 7 let, in virus hipsterstva očitno spet razsaja :D

Mojster, daj raje poglej malo na koledar, za dobrega jurja ti Dell proda top šit 4K 42-colski LCD monitor z IPS matriko... Še vsak, ki ga je videl, je rekel, da je prevelik in da bi mu šel na živce... Evo, tudi s tehnologijo iz tega tisočletja lahko izstopaš, pa še na optikih in kiropraktikih boš prišparal :-)

Da ne omenjam, da se je vmes zgodil novi trend, ki tele flat (u, kakšna moda je bila to!) CRT monitorje še bolj pomika na smerišče zgodovine (pardon, pometa pod pesek časa, da ostanem vljuden :D): najdražji novi monitorji so curved, ukrivijo jih kar okrog tebe 8-)

Ampak, OK, daj bodi dec in povej, kaj boš z njim počel?

link_up ::

ah fantje, rabi pac mocan nevtronski vir. :)
In and Out

tony1 ::

Ok, lahko poveš kaj več, kaj se da z njim početi?

Furbo ::

Kaj vas briga, kaj bo počel z njim?

Lahko igra retro igre, ki so delane za CRT monitorje in na njih izgledajo precej boljše, kot na LCDjih.

Lahko si ga je od nekdaj želel in ima zdaj keš.
Tako kot milijon starcev na motorjih.

Nihče ne rabi slotech referenduma, če si lahko nekaj kupi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kixs ::

tony1 je izjavil:

Minilo je pravljičnih 7 let, in virus hipsterstva očitno spet razsaja :D

Mojster, daj raje poglej malo na koledar, za dobrega jurja ti Dell proda top šit 4K 42-colski LCD monitor z IPS matriko... Še vsak, ki ga je videl, je rekel, da je prevelik in da bi mu šel na živce... Evo, tudi s tehnologijo iz tega tisočletja lahko izstopaš, pa še na optikih in kiropraktikih boš prišparal :-)

Da ne omenjam, da se je vmes zgodil novi trend, ki tele flat (u, kakšna moda je bila to!) CRT monitorje še bolj pomika na smerišče zgodovine (pardon, pometa pod pesek časa, da ostanem vljuden :D): najdražji novi monitorji so curved, ukrivijo jih kar okrog tebe 8-)

Ampak, OK, daj bodi dec in povej, kaj boš z njim počel?


Tole 24", dejansko pa 23" monitor, ni nic kar bi danes izstopalo po velikosti ali zahtevalo kaksno ukrivljenost - razen fizicne velikosti in teze :lol: Se vedno ima svoj car, kot tudi drugi dobri CRT monitorji ali TV-ji. Sam jih imam cel kup... na zalost pa nobenega casa za aktivno ukvarjat z retro sceno :( (No, imam tudi cel kup LCD-jev, da ne bo kdo mislil, da sem ostal v prejsnjem millenniumu :lol: ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

DamijanD ::

Furbo je omenil bistveno: retro igre, ki so bile narejene tako, da so izkoriščale obnašanje CRT monitorjev, tudi v 2023 najlepše zgledajo na CRT monitorju.

dexterboy ::

tony1 je izjavil:

(Potem pa mislim, da sem jaz skrajnež, ker sem šel za monitor kupit 42'' IPS Panasonicov full HD TV... In ja, tudi ta ni več dobavljiv, pa bi takoj kupil še en kos 8-))

Ali se da sploh še kje kupiti dober Full HD televizor? Seveda v normalni velikosti, ne 32 palcev. Pa da ni LCD slika kot drek od kure... Ker ta 4K prodajna žmohta... đizs. Nikoli ne bom pozabil Panasonik 42 plasme... ah, že sama slika je povzročala erekcijo, kaj šele vsebina ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kixs ::

Resnici na ljubo so CRT-ji, predvsem manjsi od 17", idealni za DOS igre (low res 320x200). Kar je vec, je namenjeno high res in "windows" okolju. Kar pa tudi LCD-ji pozrejo.

link_up ::

tony1 je izjavil:

Ok, lahko poveš kaj več, kaj se da z njim početi?


lahko recimo pridobiva zlato(ki se sicer sveti v vec spektrih :) iz svinca...
In and Out

tony1 ::

DamijanD je izjavil:

Furbo je omenil bistveno: retro igre, ki so bile narejene tako, da so izkoriščale obnašanje CRT monitorjev, tudi v 2023 najlepše zgledajo na CRT monitorju.


Štekam... Priznam, da sem premalo purista za kaj takega...

dexterboy je izjavil:

tony1 je izjavil:

(Potem pa mislim, da sem jaz skrajnež, ker sem šel za monitor kupit 42'' IPS Panasonicov full HD TV... In ja, tudi ta ni več dobavljiv, pa bi takoj kupil še en kos 8-))

Ali se da sploh še kje kupiti dober Full HD televizor? Seveda v normalni velikosti, ne 32 palcev. Pa da ni LCD slika kot drek od kure... Ker ta 4K prodajna žmohta... đizs. Nikoli ne bom pozabil Panasonik 42 plasme... ah, že sama slika je povzročala erekcijo, kaj šele vsebina ;)


Bojim se, da se ne da, že vsaj 5 let ne... Iz tega razloga sam še vedno hoardam omenjenega Panasonica (res pa je, da mu je vmes crknila LED backlight, kar je pa lokalni servis elektronike povsem rutinsko zamenjal z originalnim delom za nekih 100 komadov), če bi ti kaj nucalo, lahko poiščem številko modela, morda se na ebayju kaj najde, prav tako pa se ne morem znebiti 50'' plazmo (ki me sicer nekoliko moti, ker ropota :-D), ki noče crkniti, in me jo je, priznam, strah zamenjati s čim novejšim, ker se bojim, da bo slika slabša...

Za TV med drugim uporabljam tudi 42'' Dellov 4K monitor srednje kakovosti (nov je stal 700 EUR) in sem z njim on gledanju full HD vsebin čisto zadovoljen...

Hmmmm, zdaj sem nekako prišel do sklepa, da okrog sebe nabiram kup zastarele šare, in nimam prava na glasanje OPju oporekati tistega 45-kilskega Sonyja :-D OP, ti ga kar kupi, vsi držimo pesti, da ga boš dobil za normalen denar, vaya con dios, amigo! :-D

tony1 ::

kixs je izjavil:

Resnici na ljubo so CRT-ji, predvsem manjsi od 17", idealni za DOS igre (low res 320x200). Kar je vec, je namenjeno high res in "windows" okolju. Kar pa tudi LCD-ji pozrejo.


V čem je finta, te moti kockanje pikslov, ki so na 40'' nekoliko veliki?

Jaz kakšnih težav iz igranjem VGA iger ne pomnim na vseh mogočih LCD monitorjih / TVjih... Ne morem reči, da težav sicer ni, primer so igre, ki so npr. zapečene na kakšnih 1024x768 kot je Uplink, za tiste bi človek res rabil ali en pameten softver, da bi dosegel pixel-perfect prikaz (poravnan na meje pikslov večjega zaslona z višjo ločljivostjo) ali pa... en hud CRT. Pa smo tam... :8):)):P

tony1 ::

Furbo je izjavil:

Kaj vas briga, kaj bo počel z njim?

Lahko igra retro igre, ki so delane za CRT monitorje in na njih izgledajo precej boljše, kot na LCDjih.

Lahko si ga je od nekdaj želel in ima zdaj keš.
Tako kot milijon starcev na motorjih.

Nihče ne rabi slotech referenduma, če si lahko nekaj kupi.


Narobe smo se razumeli, gre na pol za firbec in na pol za čudenje, ker sem ob CRTjih pridelal vsak kakšnih 5-6 minusa dioptrije...

Da bom izpadel bolj verodostojen, sam npr. "zbiram" (beri: brezsramno hoardam :))) stare PC big-box igre, ki seveda zavzemajo več prostora (in še več stanejo ;(() kot en top šit monitor in te pravice ne smem kratiti nikomur... ;-)

tony1 ::

Sem šel pogledat sorodno temo na Reddit, tale komentar je off-topic, ampak vseeno:
" I used to have a huge 36" 4:3 1080i Toshiba tao CRT TV and goddammit if that this wasn't beautiful. It was around 300 lbs. We only got rid of it when it almost killed my kid brother. "

(Za občutek 72 cm je 29''.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kixs ::

tony1 je izjavil:

kixs je izjavil:

Resnici na ljubo so CRT-ji, predvsem manjsi od 17", idealni za DOS igre (low res 320x200). Kar je vec, je namenjeno high res in "windows" okolju. Kar pa tudi LCD-ji pozrejo.


V čem je finta, te moti kockanje pikslov, ki so na 40'' nekoliko veliki?

Jaz kakšnih težav iz igranjem VGA iger ne pomnim na vseh mogočih LCD monitorjih / TVjih... Ne morem reči, da težav sicer ni, primer so igre, ki so npr. zapečene na kakšnih 1024x768 kot je Uplink, za tiste bi človek res rabil ali en pameten softver, da bi dosegel pixel-perfect prikaz (poravnan na meje pikslov večjega zaslona z višjo ločljivostjo) ali pa... en hud CRT. Pa smo tam... :8):)):P


Ne vem zakaj vleces nekih 40"... Omenjeni ima 24" 16:10. Sam imam nekaj razlicnih 21" 4:3 in za nizke locljivosti ni ravno najboljse. Pokvari se izgled, ker je le prenizka locljivost in tudi scanlines so prevec ocitni. Za mene je idealen 17" CRT. Imam ravno na mizi en Sony G220.

Ceprav po drugi strani imajo nekateri raje res stare 14-15" monitorje z veliko piko, kar se dodatno zablura piksle in naredi sliko se lepso... Pac vsakemu svoje.

tony1 ::

Ha, res je, vse primerjam s sliko na 40'' ekranih, ker že 10 let ne delam z manjšimi, ker sem preveč slep :D

" Ceprav po drugi strani imajo nekateri raje res stare 14-15" monitorje z veliko piko, kar se dodatno zablura piksle in naredi sliko se lepso... Pac vsakemu svoje. "

To je to, tako ni efekta kockanja, tj. na manjših monitorjih z VGA resolucijo ne vidiš vsakega piksla posebej, kot pri večjih. OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

refresh rate

Oddelek: Strojna oprema
121458 (1268) LordTado
»

LCD monitor za oblikovalce

Oddelek: Kaj kupiti
131856 (1540) rkasteli
»

Monitor - Widescreen 16:9 ... info

Oddelek: Pomoč in nasveti
121235 (923) Izi
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282404 (1965) Brane2
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645350 (3893) Marjan

Več podobnih tem