» »

"Gaming" oprema in računalniki

"Gaming" oprema in računalniki

«
1
2

dottor ::

Se opravičujem ampak se nisem mogu zadržat.

Počasi mi gre že pošteno na smeh ko vidim temo o "gaming" opremi in pol s pripisom "male pare". Najprej se je treba vprašat kaj točno spada pod "gaming" opremo, če proizvajalec natisne ta napis na škatlo še ne pomeni da to drži.

Prav tako ko je govora o "gaming" računalnikih. Kaj točno more računalnik omogočat da se ga prime ime "gaming"?

Kar se tiče miške in tipkovnice bo vsak hvalu svojo kravo, ne glede na to ali na škatli napis gaming al ne, in ne glede na to kakšne igre igra.

Zato bi vse ki tako spretno uporabljate besedo "gaming" naj mi z argumentiranimi razložijo to besedo.
Žal SSKJ pravi da:

Iskanje po Slovarju slovenskega knjižnega jezika

Zadetkov ni bilo: gaming


Zakaj je miška na kateri piše "gaming" "gamerska" in tista za 10€ v šparu ni. Z obema lahko igramo igre. Igralca nardi človek ne oprema.

Vem da je beseda "gaming" na škatlah in v imenu samo marketiška poteza ampak nekateri to jemljejo dokaj resno.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GamerBoy ::

Dobr en del je marketinški bullshit ki ga povsod napišejo (recimo gaming ohišja,kjer ne vidim poante, itak je vsakmu cilj čimbolj ohlajeno ohišje, no oni furajo "cool" gaming videz, ledice pa to) drugo pa recimo pri miškah. Imaš logitech pa neke microsoft miške po 20-30 eur z katastrofalnim DPIjem(normalnim uporabnikom služijo BP, kakor tudi kakih nezahtevnim igričarjem, vendar niso pa optimalne za igranje = pomankanje gumbov, premalo natančne itd) in samo osnovnimi gumbi. Gaming miška pa ima za isti denar 3-6k DPI in vsaj 2 dodatna stranska gumba. Je pa res da je cel kup gaming mišk, ki si tega naziva skorajda ne zaslužijo.

Zakaj je miška na kateri piše "gaming" "gamerska" in tista za 10EUR v šparu ni. Z obema lahko igramo igre. Igralca nardi človek ne oprema.


Deloma imaš prav, ampak na koncu šteje oboje(skill+oprema), tudi strojna oprema, kjer nekdo z 40fps ne bo nikoli pariral nekomu(z enakim znanjem/mehaniko) ki fura konstantnih 333 (recimo cod2).

Pač moj pogled na to. Se pa strinjam da je ta gaming že preveč zlorabljana beseda. Še bolj smešni so pa na mimovrstah kjer recimo pod miško piše "ponaša se z kar 800DPI", jaz sem pa skoraj že mislil da takih mišk že leta ne izdelujejo več:P
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

dottor ::

Jaz imam kolega ki fura 800 DPI miške že leta, pa igra z njimi CSS, TF2, SC2 in WC3 pa je pri tem kar uspešen, kljub temu da za miško ne da več kot 10-15€.

Se pa tu strinjam, da brez dobrega računalnika ki je zmožen prikazat zadovoljivo število slik na sekundo je vse skupaj brez veze.

Kar se tiče skill+opreme je spet od posameznika odvisno pa placebo efekt je tukaj prisoten. Marsi kdo ki ima "gaming" miško misli da je zaradi tega boljši čeprav je še vedno na istem nivoju kot prej.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

b00mer ::

Spovednicar bo povedov, da se ne spila izpod 2k dpi :)

Matevz96 ::

Kot je že povedano je gaming ponavadi samo marketing. Sam si pod gaming miško predstavljam miško z dodatnimi gumbi, ki imajo omogočeno programiranje, enako velja za tipkovnice. Pri drugih komponentah pa ne vidim pomena za uporabo ˝gaming˝ predpone (kakšna je že razlika med navadnimi in gaming slušalkami).

AlienRR ::

kakšna je že razlika med navadnimi in gaming slušalkami

Švinglanje! Nekatere manipulirajo z zvokom tako, da sovražnike oz. ostale igralce prej slišiš. (ojača footsteps, spremeni stereo da je smer bolj očitna in podobne fore)

Sicer pa ja, probaj špilat npr. Fallout 3/NV z 5k DPI. Vse leti prehitro kljub najnižji občutljivosti...
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

dottor ::

Še bolj smešna je MSI Gaming serija plošč in grafičnih kartic :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GamerBoy ::

b00mer je izjavil:

Spovednicar bo povedov, da se ne spila izpod 2k dpi :)

Jaz ne špilam, ti če hočeš špilaj s kuglično v gaming copatah in puloverju za več fps.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

dottor ::

Ej gaming copate ti dodajo 5FPSjev več v igri, 500DPIja več na miški pa motion detector. :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

GamerBoy je izjavil:

b00mer je izjavil:

Spovednicar bo povedov, da se ne spila izpod 2k dpi :)

Jaz ne špilam, ti če hočeš špilaj s kuglično v gaming copatah in puloverju za več fps.


jaz imam možnost na miški do 2400dpi, pa uporabljam srednjo nastavitev (1600dpi) v večini iger. ne vem, zakaj bi bilo več bolje, edino to je, da ko premakneš miško že za majhno razdaljo na visoki dpi nastavitvi, se premakne na ekranu čez cel ekran, kar mi res ni v redu za igranje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

GamerBoy ::

6000 dpi koristi/ustreza le nekaterim. Če si povprečen uporabnik boš uporabljal le del podloge ali pa miško celo samo nagibal levo desno nima veze kaj imaš. No nekateri pa igramo na low sensitivity, kjer bi marsikdo rekel, da je nemogoče normalno igrati. No meni in nekaterim to ustreza in tam se opazi razlika med 2k ter 6k dpi. Primer: na stari razer mantis speed podlogi sem za 180stopinjski obrat v streljačini potreboval potegniti miško skoraj čez 3/4 podloge. No tam DPI pride prav, ker poteze so hitre in miška mora biti sposobna potezo karseda natančno prebrati. Nikomur ničesar ne vsiljujem, samo me pa razpidi, ko en pametuje o stvareh, ki jih ne razume najbolje in mi potem v drugih temah še vedno smeti iz prejšnje teme (kot to počne b00mer, ki misli da če je njemu prav,da je potemtakem tudi vsem ostalim)

jaz imam možnost na miški do 2400dpi, pa uporabljam srednjo nastavitev (1600dpi) v večini iger. ne vem, zakaj bi bilo več bolje, edino to je, da ko premakneš miško že za majhno razdaljo na visoki dpi nastavitvi, se premakne na ekranu čez cel ekran, kar mi res ni v redu za igranje.


Znižaj mouse sensitivity, žal pa nekatere igre niso prilagojene temu in imajo prav smešen razpon min-max mouse sensitivitya in se je treba zafrkavat v game configu (recimo FC3, skyrim)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

hojnikb ::

meni 800DPI na M$ miški čisto ustreza :))
#brezpodpisa

bluefish ::

Na koncu se pa vse zatakne pri tem, da je pojem "gaming" očitno rezerviran le za strelske igre. Mularija pa hitro v šoping, ko pride na police nov COD in ima stara miš le 1600DPI.

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

Na koncu se pa vse zatakne pri tem, da je pojem "gaming" očitno rezerviran le za strelske igre. Mularija pa hitro v šoping, ko pride na police nov COD in ima stara miš le 1600DPI.


Jaz vedno igram pri 1600dpi, saj je pri 2400 že prevelika občutljivost.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

Potem že nisi pravi gamer. :P

dottor ::

Še vedno nismo slišali razlage besede "gaming". Ker če se igra nanaša na igre, pol če dam očetu 5€ na dan da igra pasjanso je pol že PRO Gamer :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

dottor je izjavil:

Še bolj smešna je MSI Gaming serija plošč in grafičnih kartic :))


čakamo argumente...

GamerBoy ::

Janac je izjavil:

dottor je izjavil:

Še bolj smešna je MSI Gaming serija plošč in grafičnih kartic :))


čakamo argumente...


Za ali proti ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

einstein :P ::

@bluefish

res ne, ker poredko igram ampak če dam na 2400dpi, že ob majhnem premiku fizične miške skoči miška na zaslonu za precejšnjo razdaljo. recimo, da moram nekoga snajpirat, z večjim dpi-jem bi bilo to še težje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

dottor ::

GamerBoy je izjavil:

Janac je izjavil:

dottor je izjavil:

Še bolj smešna je MSI Gaming serija plošč in grafičnih kartic :))


čakamo argumente...


Za ali proti ?



Čemu Gaming serija. Kaj more taka komponenta imet da dobi napis Gaming na šlatli?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GamerBoy ::

einstein :P je izjavil:

res ne, ker poredko igram ampak če dam na 2400dpi, že ob majhnem premiku fizične miške skoči miška na zaslonu za precejšnjo razdaljo. recimo, da moram nekoga snajpirat, z večjim dpi-jem bi bilo to še težje.


Prvo je treba ločiti med mouse DPI in mouse sensitivity, ter kakšna je povezava med njima. Tvoj problem se reši tako, da ko višaš mouse dpi nižaš mouse sensitivity (v windowsih&igrah)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

bluefish ::

Saj pravim, pojem se naokoli meče kar tako, po občutku. Marketingarji in firme pa preštevajo solde.

dottor ::

Pa otročad fino meče cekine v napise na škatlah, medtem ko mama joče zraven.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

dottor je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Janac je izjavil:

dottor je izjavil:

Še bolj smešna je MSI Gaming serija plošč in grafičnih kartic :))


čakamo argumente...


Za ali proti ?



Čemu Gaming serija. Kaj more taka komponenta imet da dobi napis Gaming na šlatli?


Čemu pa ne?

Saj lahko bi tudi serija 16 pisal. To je sam ime serije, ki ne pomeni nujno nekih featureov...

hojnikb ::

bolj je smešno ko vidiš gaming oznako na karticah tipa GT610 :)):))
aja pa brez vsaj 4GB ddr3 rama ne gre XD
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GamerBoy ::

Neglede kako je "noro", se mi gaming rokavice še vedno zdijo bolj smiselne od gaming ohišja/plate :D Razen če bi plata imela vgrajeno kakšno koristno funkcijo za gaming, pa magari wallhack (no to bi bila prava gaming revolucija )
http://www.mimovrste.com/artikel/217000... :)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

dottor ::

Ja ki te rokavice so full pomembne. Navadne kolesarske rokavice daš gor pa si na istem.

Jaz bom pisal na HP naj nardijo gaming printer pa gaming kartuše. To bo šlo v promet ko noro. Ampak obvezno more žret kartuše ko noro, da za vsake 10 listov teksta moreš menjat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

dottor je izjavil:

Ja ki te rokavice so full pomembne. Navadne kolesarske rokavice daš gor pa si na istem.

Jaz bom pisal na HP naj nardijo gaming printer pa gaming kartuše. To bo šlo v promet ko noro. Ampak obvezno more žret kartuše ko noro, da za vsake 10 listov teksta moreš menjat.

to že zdaj :))
#brezpodpisa

GamerBoy ::

Rokavice so prilagojene drsenju po podlogi in idealne za moj stil igranja, ker sem skos "telovadil". Sicer jih nisem imel, ker so se mi zdele predrage&smešne. Ampak je vsaj njihov namen jasen oz. jasne so prednosti, ki naj bi jih te rokavice imele pred ostalimi (kolesarske imajo ponavadi oprijem, v zidarskih&vrtnarskih pa sploh ni šans). No lahko da je to totalen bullshit, ker jih nisem sprobal, ampak je jasno da naj bi rokavice bile optimizirane za gaming, ker vrta z njimi glih ne moreš štihat. Medtem pa gaming plata nima nobene lastnosti, ki bi posebej oziroma izključno blestela v gamingu (kot gladko drsenje teh rokavic(pa pustimo koliko je to sploh pomembno)).

Zdaj drugo bi bila gaming čelada :D No pa še tam če bi v njo vgradili slušalke, mikrofon in bonbončke za ventrilo/ts/skype bi že nekako to čelado ločilo od navadnih kolesarskih/motorističnih da bi si "zaslužila" besedo gaming :P Ampak pri platah pa za1x res ne vidim tisti LASTNOSTI, ki bi jo ločila od dugih, njej podobnih, ki ne nosijo naziva gaming (kar bi ta moja morebitna gaming čelada definitivno bila :))).
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Pithlit ::

GamerBoy je izjavil:

Medtem pa gaming plata nima nobene lastnosti, ki bi posebej oziroma izključno blestela v gamingu (kot gladko drsenje teh rokavic(pa pustimo koliko je to sploh pomembno)).

OC?

Ugibam... moje 'gaming' izkušnje so omejene na tetris in sudoku.
Life is as complicated as we make it...

BorutK-73 ::

dottor je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Janac je izjavil:

dottor je izjavil:

Še bolj smešna je MSI Gaming serija plošč in grafičnih kartic :))


čakamo argumente...


Za ali proti ?



Čemu Gaming serija. Kaj more taka komponenta imet da dobi napis Gaming na šlatli?

Poglejte si MSI video kako neka miška sestavlja "gaming" mašino v kopalkah in "gejma" WoT.:))

Janac ::

dottor je izjavil:

Ja ki te rokavice so full pomembne. Navadne kolesarske rokavice daš gor pa si na istem.

Jaz bom pisal na HP naj nardijo gaming printer pa gaming kartuše. To bo šlo v promet ko noro. Ampak obvezno more žret kartuše ko noro, da za vsake 10 listov teksta moreš menjat.


Samo ime........................

GamerBoy ::

@Pithlit :Že,že... ampak imaš tudi druge plate namenjene OC, pa nimajo gaminga v nazivu (no preberi zgornji post, ker sva sočasno pritisnila na odgovori) oziroma OC ni namenjen samo gamingu. Medtem pa recimo tiste absurdne gaming rokavice so kjerkoli drugje useless in ni nekega dobrega substituta zanje, medtem ko pa lahko mirno kupiš plato, ki nima naziva gaming in na njej isto naviješ.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

einstein :P ::

GamerBoy je izjavil:

einstein :P je izjavil:

res ne, ker poredko igram ampak če dam na 2400dpi, že ob majhnem premiku fizične miške skoči miška na zaslonu za precejšnjo razdaljo. recimo, da moram nekoga snajpirat, z večjim dpi-jem bi bilo to še težje.


Prvo je treba ločiti med mouse DPI in mouse sensitivity, ter kakšna je povezava med njima. Tvoj problem se reši tako, da ko višaš mouse dpi nižaš mouse sensitivity (v windowsih&igrah)


Jaz prilagajam dpi občutljivosti v igrah.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

GamerBoy ::

Kar pa ni optimalno (da ne rečem narobe). Je škoda potem imeti to "gaming" miško če jo narobe uporabljaš in ne izkoristiš tistega kar ponuja.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

bluefish ::

Jah, v strategiji ne rabiš žnj DPI-jev in zadošča ena kuglasta miš na podlogi izrezani iz preproge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

zakaj je škoda?

Velikost se mi prilagaja, dela v redu, vse je ok. Če ima različne dpije še ni nujno največjega uporabljat.

bluefish je izjavil:

Jah, v strategiji ne rabiš žnj DPI-jev in zadošča en kuglasta miš na podlogi izrezani iz preproge.


kdo pa je omenil strategije?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Strategije niso igre?
Life is as complicated as we make it...

GamerBoy ::

einstein :P je izjavil:

zakaj je škoda?

Velikost se mi prilagaja, dela v redu, vse je ok. Če ima različne dpije še ni nujno največjega uporabljat.



Škoda je zato, ker DPI uporabljaš namesto sensitivitya (ker je pač "stranski učinek" povečanega DPIja tudi povečan mouse sensitivity) Če si sedaj zadovoljen z miško bi bil tudi če bi imel 1000dpi in uporabljal mouse sensitivity.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

dottor ::

Če se ne kliče Call of Duty in vsako leto dodajo naslednjo številko, brez da bi spremenili karkoli razen zgodbe pol to ni igra :D
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Matevz96 ::

BorutK-73 je izjavil:


Poglejte si MSI video kako neka miška sestavlja "gaming" mašino v kopalkah in "gejma" WoT.:))


Link?

BorutK-73 ::

Prvi rezultat v YT če vpišeš MSI:))

Zgodovina sprememb…

GamerBoy ::

Jah poglej recimo League of legends Twitch streame (za nepoznavalce ranking tekmovanje je sestavljeno iz BRONZE, SILVER,GOLD, PLATINUM, DIAMOND in CHALLENGER divizij), kjer tip ki je recimo GOLD ima 20 gledalcev, igra pa ena "gamerka" z dekoltejem SILVER divizijo pa jih ima vsaj nekaj tisoč. Ko odpre usta te pa ponavadi srat prime, ker ne slišiš ničesar pametnega.



p.s. 6:25 "doing the math" zmaga :))


aja.. Seks prodaja skoraj vse
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

dottor ::

Joški povsod palijo, ne glede na področje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

Dejmo v to temo pisat une najbolj skrajne GAMING zadeve :>

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Dejmo v to temo pisat une najbolj skrajne GAMING zadeve :>

Smo te užalili z MSI? Itak si je MSI sam kriv z takšnimi reklamami. Vsaj ni M$.

Janac ::

BorutK-73 je izjavil:

Janac je izjavil:

Dejmo v to temo pisat une najbolj skrajne GAMING zadeve :>

Smo te užalili z MSI? Itak si je MSI sam kriv z takšnimi reklamami. Vsaj ni M$.


Ne, ne sploh ne :)

Take stvari so dobrodošle.

dottor ::

Še vedno nismo razjasnili besede "gaming". Predvsem je smešno, ko proizvajalci dajo to besedo v ime računalnika. Če štejemo "gaming" kot igranje vseh iger, pol so vsi računalniki "gamerski", ker na vsem lahko igraš pasjanso.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

@dj dottor

Gaming> Igralna/Igralen/Igralno/Igranje...

Vesel?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

Saj, ampak v tem smislu je gaming računalnik tudi prastari s 486 procesorjem. Mah, še nekateri šolski kalkulatorji lahko poganjajo igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065510 (4210) yayo
»

Iščem gaming tipkovnico in gaming miško!

Oddelek: Kaj kupiti
3112746 (11983) Beta2
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38294879 (51775) Kr_Edn
»

Gaming miška za male pare (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5116557 (14793) jstsemcar

Več podobnih tem