» »

Intel Broadwell

Intel Broadwell

«
1
2 3 4

Qushaak ::

Glede na tako novico me zanima točno na katere podnožja se tole nanaša. Najbolj me zanima za "mainstream desktop" s1150.
Za naslednika LGA2011 že nekako razberem da bo bodo 8 ali 10-jedrniki, saj gre za "premium" platformo. Najbolj pa me zanima, če se bo na mainstream-u zgodil preboj iz 4 jeder na kaj več.

Xserces ::

Ni tako da nebo desktop procov?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bluefish ::

Menda naj bi bili tudi za desktop, vendar max 4 jedra.

...

http://www.techpowerup.com/177817/intel...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

hojnikb ::

naj nardijo že enkrat K model pentiuma in i3...
#brezpodpisa

Qushaak ::

@bluefish: Potem bo imela orenk pospešek samo naslednica sedanje LGA2011 platforme (hitrejše core-e in še mnogo več le-teh). Bah... Lahko bi za mainstream s1150 dali vsaj 6-jedrnika že končno ven.

hojnikb: Se skoraj upam stavit, da tega ne bodo delali. CPU za kake 60€ bi se premočno približal mnogo dražjim polnokrvnim Core-om (i5 in i7). Pol pa bi imel enega vstopnega Core i5 za kake 180€ in Pentium-a za 60€. Če bi slednjega lahko navil, bi prišel zelo blizu najbrž omenjeni Core i5-ki za precej nižjo ceno. Od Core i5 pa se navijajo samo najdražji modeli (210€+).

hojnikb ::

ja to itk vem, da se to nebo nikol zgodil, but one can hope (če ne druga, na vsaj kak hardware glitch, kot je bil v h8x čipsetih, da si lahko navijal)
#brezpodpisa

bluefish ::

Nazaj na topic.

Qushaak ::

Ja, če bo za naslednico platforme LGA2011 možno dobiti magari 8-jedrnika po takšni ceni, kot so danes vstopni 6-jedrniki, potem bo pa ta platforma postalazanimiva, če res s1150 ostane na samo 4 jedrih.

Dr_M ::

Qushaak ::

Če bodo pa res take cene in frekvence 3GHz+ (6-jedrniki) in blizu 3GHz (8-jedrniki), potem pa bo ta premium home desktop platforma imela večji potencial da zaživi. Vsaj dokler se ne spomnejo te mainstream desktop-a spravit na 6-jedrne proce.

opeter ::

Qushaak je izjavil:

Vsaj dokler se ne spomnejo te mainstream desktop-a spravit na 6-jedrne proce.


Zakaj bi? Ni potrebe za to.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

Potreba je že, samo nočejo najedati marže dražjih modelov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

technolog ::

Zakaj bi sploh kdo hotel kupit broadwell za desktop (ali laptop for that matter)? A mi kdo upa naštet eno samcato prednost?

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

Ko je v igri Adobe in kakšni Autodesk-ovi produkti, ki ti nosijo denar (so projekti tako veliki), potem nimaš kaj počet z laptop-om. Drugače se pa strinjam.

Isotropic ::

ce imas do sedaj sorazmerno star proc, kupis pac tisto, kar je najnovejse.
sicer se bolj splaca pocakat na skylake, sam cakas lahko cel lajf...

naj bi pa bil broadwell-K na voljo tut za desktop. pa xeoni e3 bodo tudi.
haswell refresh (vsi brez K) so pa zgolj +100mhz.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Mislim zakaj bi kdorkol hotel kupovat tock-e?

Zakaj bi si intel sploh zadal tako bedasto release shemo?

opeter ::

Qushaak je izjavil:

Ko je v igri Adobe in kakšni Autodesk-ovi produkti, ki ti nosijo denar (so projekti tako veliki), potem nimaš kaj počet z laptop-om. Drugače se pa strinjam.


Velike projekte lahko delaš tudi na manj zmogljivejši opremi ... pomemben je rezultat, ne s čim delaš.
Le kako so ljudje v preteklosti delali grafiko na 1 GHz-nih in 512 MB RAMa ali Bog ne daj 100 MHz-nih mlinčkih in samo 8 MB RAMa??
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Glede tock-ov se tudi jaz to sprasujem.
Ampak tak nacin ni tok bedast, kar deluje kar uredu. Poglej AMD naprimer, kr neki na random vn leti. Kar bo pa bo.

opeter je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Ko je v igri Adobe in kakšni Autodesk-ovi produkti, ki ti nosijo denar (so projekti tako veliki), potem nimaš kaj počet z laptop-om. Drugače se pa strinjam.


Velike projekte lahko delaš tudi na manj zmogljivejši opremi ... pomemben je rezultat, ne s čim delaš.
Le kako so ljudje v preteklosti delali grafiko na 1 GHz-nih in 512 MB RAMa ali Bog ne daj 100 MHz-nih mlinčkih in samo 8 MB RAMa??


Zato pa so ucasih web strani zgledale kot geocities. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

RC14 ::

Broadwell, hmhm...
14nm tehnologija, pa boljša grafa to pa bo tud vse kar bo nekak opazna razlika v primerjavi z haswellom.

za desktop proce verjetno ne bo kaj dosti izboljšav v primerjavi z 4670K ,4770K, vsaj kar se zmogljivosti samega CPUja tiče, kakšnih 10-15% pohitritev in to je to. Na GPU področju pa zna bit opazen naskok, sam to nas itak ne zanima, ker imam v računalnikih grafične za igranje iger. Zna se stvar še samo bolj pregrevati,manjši proces, zmogljivejši GPU na procu... dolgočasno.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

opeter ::

Dr_M je izjavil:

Zato pa so ucasih web strani zgledale kot geocities. :>


Nisem govoril za web in 3D animacijo. Ker to sta dve področji, kjer se je zgodil (in se ves čas dogaja) največji razvoj, preskok, vsaj v zahtevnosti.

Prvoto sem v mislil imem grafično oblikovanje, predvsem oblikovanje knjig in izdelavo ilustracij, risanje.

Ne vem zakaj, ampak ne morem mimo tega:
http://www.buzzfeed.com/peggy/22-reason...

Čeprav večina teh stvari ni bila (iz)delana na računalnikih, ampak predvsem v ročnih in bolj klasičnih tehnikah, npr. ilustracije z akrilom, airbrush itn. No, nekaj stvari se je že delalo na jabolčnih računalnikih.

opeter je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Zato pa so ucasih web strani zgledale kot geocities. :>


Nisem govoril za web in 3D animacijo. Ker to sta dve področji, kjer se je zgodil (in se ves čas dogaja) največji razvoj, preskok, vsaj v zahtevnosti, predvsem pa tudi v estetičnem smislu.

Prvoto sem v mislil imem grafično oblikovanje, predvsem oblikovanje knjig in izdelavo ilustracij, risanje.

Ne vem zakaj, ampak ne morem mimo tega:
http://www.buzzfeed.com/peggy/22-reason...

Čeprav večina teh stvari ni bila (iz)delana na računalnikih, ampak predvsem v ročnih in bolj klasičnih tehnikah, npr. ilustracije z akrilom, airbrush itn. No, nekaj stvari se je že delalo na jabolčnih računalnikih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Janac ::

RC14 je izjavil:

Broadwell, hmhm...
14nm tehnologija, pa boljša grafa to pa bo tud vse kar bo nekak opazna razlika v primerjavi z haswellom.

za desktop proce verjetno ne bo kaj dosti izboljšav v primerjavi z 4670K ,4770K, vsaj kar se zmogljivosti samega CPUja tiče, kakšnih 10-15% pohitritev in to je to. Na GPU področju pa zna bit opazen naskok, sam to nas itak ne zanima, ker imam v računalnikih grafične za igranje iger. Zna se stvar še samo bolj pregrevati,manjši proces, zmogljivejši GPU na procu... dolgočasno.

Lp


Intel sploh nima potrebe da izdaja nove stvari, 70% folka na desktopu dandanes kup Intel. Ko AMD izda nekaj kar jih bo zbil na tla, takrat pa bodo njih zabil nazaj z vsem kar majo.

Dr_M ::

RC14 je izjavil:

Broadwell, hmhm...
14nm tehnologija, pa boljša grafa to pa bo tud vse kar bo nekak opazna razlika v primerjavi z haswellom.

za desktop proce verjetno ne bo kaj dosti izboljšav v primerjavi z 4670K ,4770K, vsaj kar se zmogljivosti samega CPUja tiče, kakšnih 10-15% pohitritev in to je to. Na GPU področju pa zna bit opazen naskok, sam to nas itak ne zanima, ker imam v računalnikih grafične za igranje iger. Zna se stvar še samo bolj pregrevati,manjši proces, zmogljivejši GPU na procu... dolgočasno.

Lp


Ce smo cisto iskreni, dolgocasno je ze od IB naprej. SB je bil kar konkreten preskok, naprej pa bolj srednja zalost. Mogoce so se najvecje razlike v chipsetih. Gpu je bolj tako tako, za osnovno rabo dovolj, pri cpuju pa zgolj zmansujejo porabo za mobilni segment, zmogljivost je bolj postranskega pomena.

opeter ::

Kdaj pa lahko po tvojem računamo na novo revolucijo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Isotropic ::

--kakšnih 10-15% pohitritev

sanjaj
mogoce bo graficna tuk hitrejsa, k dvomim, da bodo na LGA imeli edram.
mogoce s skylake, za katero se je govorilo, da naj nebi bila vec evolved Core arhitektura.

hojnikb ::

bil bi že skrajni čas, da intel prešalta na nekaj, kar ni deep down še vedno PIII arch :))
#brezpodpisa

Isotropic ::

mja
me prav zanima, kako bo drugacna (ce bo), ker je ta trenutna arhitektura kar fajna po perf/w in proizvodnih stroskih (posamezna jedra so zelo majhna)

Janac ::

Dokler bom lahko dobil i5 4570 nov po 100EUR, me totalno boli ku&&&:D

opeter je izjavil:

Kdaj pa lahko po tvojem računamo na novo revolucijo?


Zakaj bi pa bla?

Če jih AMD strese, druge ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

intel bo mogu naredi celotn redesign, vendar ne tako, da bo slabši od prejšnega (P4 anyone).
#brezpodpisa

Dr_M ::

opeter je izjavil:

Kdaj pa lahko po tvojem računamo na novo revolucijo?



Tezko ce sploh kdaj. Mogoce skylake, ce pa to ne bo, sploh brez veze kaj napovedovat.
Core arhitekturo so zmolzli do konca, tako da morajo res nekaj "revolucionarnega" naredit. In upam, da jih je net burst izucil.

Hayabusa ::

Janac
Dokler bom lahko dobil i5 4570 nov po 100EUR, me totalno boli ku&&&

Jaz bi tudi enega.Daj link.

trnvpeti ::

RC14 je izjavil:

Broadwell, hmhm...
14nm tehnologija, pa boljša grafa to pa bo tud vse kar bo nekak opazna razlika v primerjavi z haswellom.

za desktop proce verjetno ne bo kaj dosti izboljšav v primerjavi z 4670K ,4770K, vsaj kar se zmogljivosti samega CPUja tiče, kakšnih 10-15% pohitritev in to je to. Na GPU področju pa zna bit opazen naskok, sam to nas itak ne zanima, ker imam v računalnikih grafične za igranje iger. Zna se stvar še samo bolj pregrevati,manjši proces, zmogljivejši GPU na procu... dolgočasno.

Lp

tudi jz se sprasujem, zakaj toliko hype z gpu za desktop

hojnikb ::

ker lahko določene taske offloadaš na GPU, ki je pri tem n-krat hitrejši od CPU ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

v taksnem primeru gres na posebno graficno

hojnikb ::

Zakaj bi tiščal posebaj grafiko, če ni potreba po njej ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ker za isto ceno dobis veliko vec

hojnikb ::

Glede na to, da dobiš onboard gpu gratis, dobiš z njim "infinity več" v primerjavi z dedicated gpujem :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RC14 ::

--kakšnih 10-15% pohitritev

sanjaj
mogoce bo graficna tuk hitrejsa, k dvomim, da bodo na LGA imeli edram.
mogoce s skylake, za katero se je govorilo, da naj nebi bila vec evolved Core arhitektura.


kakšnik 10% pohitritev vsekakor bo, tu ni dileme, čeprav je to tako majhna pohitritev, da skoraj ni omembe vredna, pa vseeno, če že debatiramo:).

Še najraj bi vidu proc brez tega vgrajenega GPUja, tega "sranja" ne rabim, ker imam posebej grafično zato, zaradi tega se samo proci bolj grejejo, manj navijajo itd, koristi mi pa popolnoma nič, samo plačam to zraven pri nakupu proca...

Me zanima, kako se bodo kaj greli tile broadwell proci, glede na to, da bo imel še zmogljivejšo GPU enoto, ki bi naj bila do 40% hitrejša od sedanje haswell.

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Isotropic ::

nic niso zmolzli (core)
netburst je bil pac produkt tedanjih trendov, ko je bila aktualna ghz race. vecji fail je bil itanium pomoje, k so se zanasali izkljucno na compiler.


pri broadwellu ni sans, da bi bilo toliko. prakticno edino, kar bo, bo na racun frekvence, ce bo sploh kaj visja.
skylake pa verjetno ja.
graficna sluzi kot thermal sink, tko da se proc kvecjemu bolje navija brez kaksnega eksoticnega hlajenja (majhna povrsina).

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

RC14 je izjavil:

--kakšnih 10-15% pohitritev

sanjaj
mogoce bo graficna tuk hitrejsa, k dvomim, da bodo na LGA imeli edram.
mogoce s skylake, za katero se je govorilo, da naj nebi bila vec evolved Core arhitektura.


kakšnik 10% pohitritev vsekakor bo, tu ni dileme, čeprav je to tako majhna pohitritev, da skoraj ni omembe vredna, pa vseeno, če že debatiramo:).

Še najraj bi vidu proc brez tega vgrajenega GPUja, tega "sranja" ne rabim, ker imam posebej grafično zato, zaradi tega se samo proci bolj grejejo, manj navijajo itd, koristi mi pa popolnoma nič, samo plačam to zraven pri nakupu proca...

Me zanima, kako se bodo kaj greli tile broadwell proci, glede na to, da bo imel še zmogljivejšo GPU enoto, ki bi naj bila do 40% hitrejša od sedanje haswell.

lp

kar seveda ni res. Ko maš ti dedicated gpu, je ta gpu izklopljen in praktično nič ne prispeva k gretju in slabšemu overclocku.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Glede na to, da dobiš onboard gpu gratis, dobiš z njim "infinity več" v primerjavi z dedicated gpujem :))

neumnost :)

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Glede na to, da dobiš onboard gpu gratis, dobiš z njim "infinity več" v primerjavi z dedicated gpujem :))

neumnost :)

Iz tvoje prspetkive mogoč. Ampak meni se pa zdi, da je vsaka izboljšava na iGPU dobrodošla, pa se naj še zdi tako neumna hardcore gejmerjem..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

RC14 je izjavil:

--kakšnih 10-15% pohitritev

sanjaj
mogoce bo graficna tuk hitrejsa, k dvomim, da bodo na LGA imeli edram.
mogoce s skylake, za katero se je govorilo, da naj nebi bila vec evolved Core arhitektura.


kakšnik 10% pohitritev vsekakor bo, tu ni dileme, čeprav je to tako majhna pohitritev, da skoraj ni omembe vredna, pa vseeno, če že debatiramo:).

Še najraj bi vidu proc brez tega vgrajenega GPUja, tega "sranja" ne rabim, ker imam posebej grafično zato, zaradi tega se samo proci bolj grejejo, manj navijajo itd, koristi mi pa popolnoma nič, samo plačam to zraven pri nakupu proca...

Me zanima, kako se bodo kaj greli tile broadwell proci, glede na to, da bo imel še zmogljivejšo GPU enoto, ki bi naj bila do 40% hitrejša od sedanje haswell.

lp

tocno tako, nimajo kaj furat se hitrejsega gpu dela za desktop

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Glede na to, da dobiš onboard gpu gratis, dobiš z njim "infinity več" v primerjavi z dedicated gpujem :))

neumnost :)

Iz tvoje prspetkive mogoč. Ampak meni se pa zdi, da je vsaka izboljšava na iGPU dobrodošla, pa se naj še zdi tako neumna hardcore gejmerjem..

kaj pa delas z gpujem?
po mojem ne ves kaj bi pocel, pa bi pac imel kaj vec (samo da bi imel)

hojnikb je izjavil:

RC14 je izjavil:

--kakšnih 10-15% pohitritev

sanjaj
mogoce bo graficna tuk hitrejsa, k dvomim, da bodo na LGA imeli edram.
mogoce s skylake, za katero se je govorilo, da naj nebi bila vec evolved Core arhitektura.


kakšnik 10% pohitritev vsekakor bo, tu ni dileme, čeprav je to tako majhna pohitritev, da skoraj ni omembe vredna, pa vseeno, če že debatiramo:).

Še najraj bi vidu proc brez tega vgrajenega GPUja, tega "sranja" ne rabim, ker imam posebej grafično zato, zaradi tega se samo proci bolj grejejo, manj navijajo itd, koristi mi pa popolnoma nič, samo plačam to zraven pri nakupu proca...

Me zanima, kako se bodo kaj greli tile broadwell proci, glede na to, da bo imel še zmogljivejšo GPU enoto, ki bi naj bila do 40% hitrejša od sedanje haswell.

lp

kar seveda ni res. Ko maš ti dedicated gpu, je ta gpu izklopljen in praktično nič ne prispeva k gretju in slabšemu overclocku.

cisto izklopljen seveda ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

Je pa izklopljen do te mere, da prispeva zanemarljiv delež toplote.


kaj pa delas z gpujem?
po mojem ne ves kaj bi pocel, pa bi pac imel kaj vec (samo da bi imel)

pospešuješ zadeve. Hitrejši GPU = hitrejše izvajanje.
In to nimam v mislih iger..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

nic niso zmolzli (core)


pri broadwellu ni sans, da bi bilo toliko. prakticno edino, kar bo, bo na racun frekvence, ce bo sploh kaj visja.


A ti moram razlozit ali bos sam ugotovil? :>

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Je pa izklopljen do te mere, da prispeva zanemarljiv delež toplote.


kaj pa delas z gpujem?
po mojem ne ves kaj bi pocel, pa bi pac imel kaj vec (samo da bi imel)

pospešuješ zadeve. Hitrejši GPU = hitrejše izvajanje.
In to nimam v mislih iger..

ni nezanemarljiv

se vedno nisi povedal kaj ti dela gpu, kolk je hitrejsi od cpuja in kolk bi pridobil z loceno graficno

Dr_M ::

tocno tako, nimajo kaj furat se hitrejsega gpu dela za desktop


Lahko bi, sploh pri nizjih modelih bi bil lahko hitrejsi. Imam Celerona 1007 za htpc, ki ima 6EU in ce v mpc-hc vklopim shaderje, zadeva umre pri 1080p filmih.
Intel bi moral nujno ukinit te low end gpuje, ker niso za nikamor.
Se pa strinjam, kur** je, da tlacijo hitre gpuje v hitre procesorje, ki bodo v 95% primerih imeli diskretno graficno ob sebi. Zgresena logika intela. Govorim seveda o desktop procesorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

RC14 ::

Se pa strinjam, kur** je, da tlacijo hitre gpuje v hitre procesorje, ki bodo v 95% primerih imeli diskretno graficno ob sebi. Zgresena logika intela. Govorim seveda o desktop procesorjih.

Najraje bi videl da bi obstajalo proci z in brez tega GPUja v procu. In bi lahko ponujali za rahlo nižjo ceno proc brez tega "sranja". Torej bi dobil proc za rahlo nižjo ceno, bolje bi se navijali (tu ni dileme), itd.. Ampak to so samo moje želje ki nikoli ne bodo uresničene
:)
Tudi meni nič ne koristi, če izboljšujejo te GPUje na procu, pa naj bo v broadwellu za 60% hitrejša GPU enota od haswella, ko meni nič ne koristi, ker uporabljam grafično kartico za igranje iger. In ta GPU enota ne bo nikoli tako zmogljiva, da bi jo jaz uporabljal, ker ne bo nikoli zmožna poganjati najnovejših iger na 1080p resoluciji. Torej zame neuporabno, za koga drugega pa celo koristno, ker kdaj pa kdaj zaigra kakšno staro igro oz nezahtevne igre, tam pa pride še kako prav takšen proc z GPUjem.

Zato pa bi bilo super, če bi lahko izbirali.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dr_M ::

Najraje bi videl da bi obstajalo proci z in brez tega GPUja v procu. In bi lahko ponujali za rahlo nižjo ceno proc brez tega "sranja".


Gpu bo vedno zraven, lahko se zgodi samo (kar se je ze), da bo izklopljen. Pri Xeonih je to bolj pogosta praksa.
Lahko pa gres na Lga2011, ce ti to tok pomeni.

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Je pa izklopljen do te mere, da prispeva zanemarljiv delež toplote.


kaj pa delas z gpujem?
po mojem ne ves kaj bi pocel, pa bi pac imel kaj vec (samo da bi imel)

pospešuješ zadeve. Hitrejši GPU = hitrejše izvajanje.
In to nimam v mislih iger..

ni nezanemarljiv

se vedno nisi povedal kaj ti dela gpu, kolk je hitrejsi od cpuja in kolk bi pridobil z loceno graficno

pospeševanje videa (tu sicer nimaš kej več izboljšat), hardwaresko pospeševanje renderja spletnih strani... to so stvari, ki jih vsak počne in se jih ne zaveda.

In od kje ti ideja da ni nezanemarljiv ? Last time i checked, mi iGPU kuri točno 0.00W. Powergating pa to..

Dr_M je izjavil:

Najraje bi videl da bi obstajalo proci z in brez tega GPUja v procu. In bi lahko ponujali za rahlo nižjo ceno proc brez tega "sranja".


Gpu bo vedno zraven, lahko se zgodi samo (kar se je ze), da bo izklopljen. Pri Xeonih je to bolj pogosta praksa.
Lahko pa gres na Lga2011, ce ti to tok pomeni.

Kaj jamraš, sj maš P model procesorjov, kjer je grafika izklopljena.
Za čisto brez grafike pa morš posežit po 2011, kot je @Dr_M rekel..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

opeter ::

Dr_M je izjavil:

Gpu bo vedno zraven, lahko se zgodi samo (kar se je ze), da bo izklopljen.


Po mojem bodo ločeni GPU-ji (grafične kartice) kmalu le še nišni izdelek oz. uporabljena samo za neka specifična področja. Tako kot to velja za zvočne kartice.

Prihodnost je v CPU + GPU integrirani kombinaciji. Konzole že nekaj časa kažejo v to smer.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel uradno izdal Skylake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15539521 (23636) SuperVeloce
»

Intelova prva procesorja iz družine Skylake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14956465 (22765) m0LN4r
»

Novi Broadwelli z zmogljivejšo grafiko med čakanjem na novo družino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11730031 (23439) Jst
»

Intelovi procesorji Skylake bodo zamudili (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11226377 (20546) Blazz

Več podobnih tem