» »

wi-fi problem (kopiran naslov)

wi-fi problem (kopiran naslov)

bobbyka ::

Pozdravljeni.

Imam en problem z wifijem, ki ga nikakor ne vem rešiti. Imam router Linksys wrt54gl. Sem ga nastavila, zaščitila z geslom, spremenila SSID, nastavila varnost in zadeva je delovala super. DO DANES! Kar naenkrat sta se mi pojavili dve identični brezžični omrežni povezavi, ena je moja ta osnovna, ki sem jo sama ustvarila, ta druga je pa ista le da ima zraven številko 2. Npr.: slo-tech in slo-tech 2
Mislim, da druga meša štrene sami povezavi, ker me nekaj časa ne ena ne druga nista hoteli povezati z internetom, kljub temu, da je bila na obeh moč signala odlična.
Ima kdo kakršnokoli idejo kako bi drugo izbrisala??? Sem poskusila že vse možnosti, pregledala cel internet in nikjer ne najdem odgovora.
Ko sem začetne nastavitve opravila, nisem več ničesar spreminjala, edino SSID sem skrila (Wireless SSID Broadcast Disable). Je možno, da je krivo iskanje MAC naslova v računalniku (v start sem vtipkala cmd in ipconfig /all)? Ne vem pa če se je ta "kolobocija" začela že prej ali pozneje.
Kakršenkoli nasvet bi prišel prav. Hvala.

bobbyka ::

Še kot dodatek - mislim, da sem ugotovila jedro problema in sicer sem šla pod internetni dostop in med latnostmi zbrisala kljukici pri: Samodejno vzpostavi povezavo, ko je omrežje v dosegu in Vzpostavi povezavo z omrežjem, tudi če ne oddaja svojega imena (SSID. Izbrisalo mi je obe povezavi in ponovno zahtevalo SSID in geslo, to sem vpisala in povezava ki se je pokazala je bila npr.: slo-tech 2 3 !!!!!!!!!!!!
Zdaj pa res več ne vem kaj naj. Pomoč prosim.

...:TOMI:... ::

Če dela, pusti.
Tomi

Yacked2 ::

Zapiši si nastavitve routerja, ter ga resetiraj, nato ponovno nastavi nastavitve.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

mat xxl ::

Za začetek, spremeni ssid in geslo....

bobbyka ::

Spremenila ssid in geslo in vsi prejšnji ssid so izginili. Hvala mat xxl.
Še eno (verjetno čist butasto) vprašanje. Kam so pa zdaj "šli" vsi tisti prejšnji ssid-ji oziroma brezžične povezave? Naj vseeno resetiram router? (me je malo strah, da mi ne bo ratalo nazaj spraviti zadeve v tek)? Hvala še enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232835 (1950) darkolord
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366318 (4631) maremare
»

kabelski internet..vzpostavitev wireless povezave neuspešno

Oddelek: Omrežja in internet
172435 (2257) BigSexy
»

zavarovanje brežičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
122995 (2882) bluefish
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253637 (3397) ToJo

Več podobnih tem