» »

Navijanje fx-8320

Navijanje fx-8320

1 2
3
4 5

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

Ker prodajaš golobe na strehi.


http://www.fudzilla.com/home/item/33476...
39:00 + do konca

Tebi se pač neda nekaterih stari dopovedat. Govorim o AMD mantle - me nezanima al bo FX 6300 hiter ko i5 al hitrejši/počasnajše in kolk hitr bo FX 8350 in kolk so se uni k so kupl i7 zafrknl itd. ne ni to... i7 je vreden svojega denarja...

Samo pravim, da lahko Mantle pripomore veliko k izboljšanju iger itd.... Zelo vredu špil mi je bil Skyrim a "bitke" zavzemanja so takšen fail, da... to bi MAntle lahko izboljša, če ga bodo seveda podprli... vsaj upam

hojnikb ::

na konc bo pa tale mantle umru, tako kot je Glide in podbne zadeve..
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

na konc bo pa tale mantle umru, tako kot je Glide in podbne zadeve..


Upam, da ne...
No kakor se vidi, jim gre odlično ...

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Ker prodajaš golobe na strehi.



Samo pravim, da lahko Mantle pripomore veliko k izboljšanju iger itd....


Točno to, golob na strehi.

O tistih 6300 in 8350 pa govoriš običajno ja, mogoče ne danes. Boš pa ju3 začel ponovno.

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Ker prodajaš golobe na strehi.



Samo pravim, da lahko Mantle pripomore veliko k izboljšanju iger itd....


Točno to, golob na strehi.

O tistih 6300 in 8350 pa govoriš običajno ja, mogoče ne danes. Boš pa ju3 začel ponovno.


Ti si golob na strehi...
Mantle naj bi bil predvsem za APU-je... meni je samo važno, da bo čim ceneje dobra mašinca


lp

Sssaga ::



bm kmalu zbral ves info glede OC-ja, temperatur, performansa raznih kulerjev, stabilnosti v P95, benchmarkih, BF4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

vaščan ::

Če boš hotu delat kakšne grafe ti lahko kaj potestiram s i7 2700k za primerjavo pri istih frekvencah. Tja do 5.2ghz se stegnem na zraku za benchmark s ramom pa do 2133mhz cl10. Zadnje čase raje benchmark skoz spustim kot da bi odšpilal kakšno igro se mi enostavno ne da.

klkkkkkkkkkk ::

Sssaga

bi lahko še naredil test z 1 jedrom v modulu sepravi 4M/4C?
man se bo grelo

lp

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Pa še kakšen cinebench R15 z 4C/4M prilepi .. mislim da bi moral biti blizu 500cb

klkkkkkkkkkk ::

Še ena zanimivost

recimo
3,5Ghz pri 1.206V (prime 95) stable - pri 1.188 je bil stabilen samo na AMD overdrive.
4,2Ghz pri 1.336V (prime 95) stable

10% sem dvigni voltažo ... dobil pa 20% OC-ja?
oz. to so bile stock voltaže za 3,5GHz in kar 700mhz sem dobil....

Lp

Sssaga ::

Rezultati navijanja FX-8320 s:
- priloženim hladilnikom + priložena pasta
- Akasa NERO 967 + Noctua NT-H1 pasta
- Noctua NH-D14 + Noctua NT-H1 pasta



AMD FX-8320 3.5 Ghz / GA 990FXA UD3 Revision 4

Temperature izmerjene po 15 minutah Small FFTs testa.
Temperatura pri tovarniških nastavitvah je enaka profilu 4Ghz (200x20) Turbo off.
Ambient temperatura = 19-21°C

Power savings nastavitve off, Turbo off, HPC&APM=enabled
Fan control = disabled, Akasa leti na 1500rpm, Noctua na 1200&1300rpm.

- 4.0 Ghz (200x20) / Vcore=Auto (LLC=Auto) 15+ min Small FFTs / Stock kuler = max 51°C
- 4.0 Ghz (200x20) / Vcore=Auto (LLC=Auto) 15+ min Small FFTs / Akasa kuler = max 40°C
- 4.0 Ghz (200x20) / Vcore=Auto (LLC=Auto) 15+ min Small FFTs / Noctua kuler = max 35°C

- 4.5 Ghz (200x22.5) / VCore 1.387 (LLC=Med) 15+ min Small FFTs / Akasa kuler = max 58°C
- 4.5 Ghz (200x22.5) / VCore 1.387 (LLC=Med) 15+ min Small FFTs / Noctua kuler = max 53°C

- 4.8 Ghz (234x20.5) / VCore 1.5 (LLC=Med) 15+ min Small FFTs / Noctua NH D14 kuler = max 70°C


Max stabilno: CPU ~4.8Ghz, RAM=2x4GB Crucial 1600Mhz CL8 ~ 1872 Mhz 8-8-8-36-2T

Za stabilnost RAM-a priporočam začetne nastavitve HT=1800Mhz & NB=1800Mhz, ki jih postopoma dvigujete. Če navijate preko FSB-ja, se vam dviguje, v biosu pa tega NE zazna, ampak le osnovno frekvenco!



LLC=Extreme mi ni prineslo nobenega boosta. Le hard freeze je povzročalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

FlyingBee ::

i5 2500k je na stock pri 4.5 stabilen, na 5.0 z kulerjem nad 40 eur

klkkkkkkkkkk ::

Stock V?
i5 2500K je legendaren....

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Glede porabe sem malo potestiral
FX 6300
2,7GHz (0.986-1.006V) - Cinebench R15 330 cb.

Max LOAD 115W prime 95 - GA-990XA-UD3 ATX - 3x vent 5V- CPU cooler - 1x HDD.

Nekaj zanimivega

Čeprav je imel score 330cb (i3 območje) ni mogel poganjati BF3 MP caspian borders 48/48 nad 30 FPS.. avg 25FPS. No ta bench je bil realen saj sem nonstop pazil, da sem obrnjen v smer kjer zahteva igra največ CPU-ja.

Probal sem še minimape TD 32/32 tam pa dela odlično... nad 40FPS+

No še nekaj. Ko sem poganjal na 2,7GHz je bil procesor na 100%-nonstop. Spremenil settingse pa enaki FPS-ji. No to pomeni, da pri 4,5Ghz ubistvu ni več bottleneck CPU in ne GPU temveč software?

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Popravek
Probal sem še minimape 25/32 ....

Ko je več kot 35-40 igralcev minimum in AVG začneta hitro padati.

Poraba- celoten sistem
Gamingu: 200-220W BF3 Mp/bf BC2/crysis 3
GPU/CPU stress 275W

Zgodovina sprememb…

hmm? ::

Ali mi lahko kdo TROTL ziher napiše postopek navijanja in kaj mi bo to dejansko doprineslo? Imam:

ASUS M5A97 EVO R2.0, AM3+
AMD FX-8320 3,5 GHz BOX AM3+
Hladilnik Silverstone Argon SST-AR03
Crucial Ballistix Sport XT Series DDR3-1600, CL9 - 8GB Kit
ASUS R9 280X

TNX

klkkkkkkkkkk ::

http://www.overclock.net/t/1291114/cool...

malo nižje imaš AMP pa HPC - ti dva ti delata throttle
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hmm? ::

Hehe mislim, da sva narobe tolmačila pojem "TROTL" po štajersko pomeni idiot, debil oz podobno osebo, ki nima poojma. Torej drugače povedano:

Mi lahko kdo v preprosti korakih napiše kako naviti FX 8320 in kaj bom s tem pridobil:
Npr.
korak 1 naredi to pa to
korak 2 naredi ono tisto
Rezultat: BF4 = + 1500 fps :)

djready ::

Ai Overclock Tuner - Manual
AMD Turbo CORE Technology - Disabled
DRAM 1600Mhz @ 1.5v (Če imaš drug ram pa naštimi na svojga)
CPU/NB Frequency - 2200Mhz (Lahko tudi pustiš na auto da ugotoviš prvo stabilnost)
HT Link Speed - 2600Mhz (Isto lahko pustiš na auto)
CPU & NB Voltage - Manual Mode
CPU Manual Voltage: Štimaš voltažo po želji od začetne voltaže gor npr: 1.38,1.4,1.42,1.43,1.45 za zdej ne it čez 1.45v
CPU/NB Manual Voltage - Set between 1.25v-1.3v (Increases stability for high overclocks)
CPU LLC - Ultra High (75%)
CPU/NB LLC - Auto
CPU Current Capability - 130%
CPU/NB Current Capability - 130%
DRAM Current Capability 130%
Cool'n'Quiet - Disabled
C1E - Disabled
SVM - Disabled unless running Virtual Machines
Core C6 State - Disabled
HPC Mode - Enabled (Some motherboards this has caused freezing so keep that in mind)
Amp Master Mode - Disabled

http://www.overclock.net/t/1348623/amd-...
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

djready ::

Seveda vsako navijanje testeraš z Prime95 programom in narediš Blend test ene 25min, če je vse vredu in ni faila, Še malo naviješ.
Temperature in voltažo pa istočasno spremljaš z HWmonitor, če ti temperatura cora pride na 65c in se še dviga ustavi test, če se ti voltaža dvigne na 1.5v ustavi test.

http://files.extremeoverclocking.com/fi...
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonito...

Ko dosežeš max stabilen overclock za tvoj sistem in nočeš več, narediš še OCCT Linpack test 20 min
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hmm? ::

dečki hvala bom se malo poigral, da ne bom samo iger navijal.
Kaj pa mi na koncu vse to pripomore, ker imam občutek, da sistem tako ali tako dela v redu -> špili in vse ostalo? se naprimer pridobi kaj na fps-jih ?

SuperVeloce ::

Če je overclock stabilen, se ti lahko pozna na minimalnih fps. Manj cukanja...

hojnikb ::

PS:
nastavitve od drugih so praktično brez pomena, ker vsak primerek je drugačen in zahteva individualen finetuning :)
Če nekomu dela 4.5ghz@1.5V, še ni nujno da bo teb tut :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

Ja če pa z 1.5V ne dosežeš pri Fx CPU-ju 4.5Ghz potem pa res nimas sreče. ALi si slučajno mislil 1.35V za 4.5GHZ?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

možnost slabega primerka vedno obstaja. Zato so neki tuji podatki slaba referenca, ker ti morš svoj individualn proc testirat, česa je zmožen. Lahko da je dober primerek in bo delal na 4.5GHZ tudi pri nizki napetosti ali obratno..

In tudi same napetosti, ki jih nastaviš, se razlikujejo od plate do plate.... 1.5V na asrock ni nujno enako kot 1.5V na gigabyte recimo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djready ::

večina stvari je kar istih, ponavadi je CPU in NB/CPU pa kakšena NB voltaža je tista ki rabi finetuning.
Drugače pa mu nisem reku da navije na 1.5V to je preveč za 4.5GHZ ali za kar koli pod to frekvrenco, reku sem da če mu pride voltaža na 1.5v da ustavi test. Drugače bi pa za 4.5Ghz moralo biti nekje od 1.4v do 1.6v.

Drugače je pa tole guide prov za FX in asus matične več je na linku, preko 200 zadovoljnih ljudi: http://www.overclock.net/t/1348623/amd-...

Ni samo testerano na enem sistem ampak večih. Seveda na koncu bo še vedno tvoj finetuning ampak za začetek je to dovolj dobro.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

54j0 ::

Nekoliko offtopic: zakaj se svetuje izklop c1/c6?

hojnikb ::

da se proc ne underclocka v idle :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

54j0 ::

Mja, naj vprašam še enkrat: ali je kakšen praktično opravičljiv razog za izklop c1/c6 (razen segrevanje sobe v zimskih mescih)? Sicer pa cenim sarkazem.

hojnikb ::

za 24/7 overlock ni nobenga pametnega razloga za izklop teh funkcij. Pri kakih bench overclocking se pa to izklop, da imaš potem fiksno voltažo in frekvenco cel ćas-
#brezpodpisa

54j0 ::

Bo zaradi tega računalnik med bench-om stabilnejši? Ali je fora v boljših rezultatih?

klkkkkkkkkkk ::

Jaz uporabljam vs epower saving settingse. Deluje zelo stabilno prime95 12H+
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hmm? ::

Zakaj pa ne bi kar trotl ziher varianto v catalystu premaknil slider malce desno (auto tuning) mi vzame kar precej manj časa in možganskega napenjanja?

SuperVeloce ::

lahko probaš, da vidiš, če sploh rabiš overclock. So pa pri autotuning precej trotlziher napetosti, zato bi verjetno sam nastavil višjo frekveco z nižjo napetostjo.

hmm? ::

Pa na kolko sploh naj probam navit, da bi se kao poznalo pri fpsjih BF4 oz kje je tista meja, da bi se lahko poznalo na performancu, da ne bom zdaj skuril zadeve?

SuperVeloce ::

Vprašanje, če boš sploh opazil razliko, odvisno na kakšnih serverjih igraš. Kako pa je sedaj situacija z Mantle, je stabilna zadeva? Tam bi verjetno pridobil več kot z navijanjem.
Za začetek lahko naviješ na raven 8350 (4ghz). Potem še imaš verjetno nekih 500mhz lufta, vendar so hitro potem višje napetosti in temperature. Nekje si postavi mejo, recimo na 1,35V-1,4V.

hmm? ::

mantle tk mam vklopljen saj dela brez problema samo fps dropi pa se nekako vseeno pojavljajo, zakaj se to dogaja je zgleda vse bolj stvar osebne interpretacije kot kaj druga... Da se razumemo špil laufa čist okay sam je malo anoying če ti na novi kišti občasno pojavljajo fps dropi...

SuperVeloce ::

Možno, da je tudi mantle kriv za cukanje, nekaj težav so še imeli, ko sem nazadnje bral o tem.
Kolikor sem gledal neke teste pred časom, dela MP bolje na win 8.1 (testi na directx).

hmm? ::

bom še malo vklopil DX da vidimo

hmm? ::

Kaj je lahko s cpu kaj narobe če ga cel čas pustim na 4ghz?

hojnikb ::

lahko ti eksplodira in ustvari črno luknjo, ki bo posrkala celo našo osončje noter :)):))









ne, nič nebo narobe, če le ni napestost previsoka in so tempi ok :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hmm? ::

hahaha bravo tak odgovor sem želel slišat poln cinizma in dobrih nasvetov...

SuperVeloce ::

Frekvenca sploh ni važna, samo napetost in temperature. Če ne boš presegel nekih 1,4V (kakršna frekvenca pač že bo dosegljiva takrat), dodatnega tveganja skorajda ni. Argon je pa vredu hladilnik.

hmm? ::

no lepo slišat, ker sem kuler vzel čisto na blef...
Ja temperatura skoraj ne preseže 50

hojnikb ::

za amd si tam do 60C dober..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hmm? je izjavil:

no lepo slišat, ker sem kuler vzel čisto na blef...
Ja temperatura skoraj ne preseže 50

hecna je tale številka za zračno hlajenje 125 TDP-ja

hojnikb ::

AMD ima drugačne senzorje kot intel :)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

mogoče meri T_CPU nad T_okolice

hmm? ::

merim tak, da dam roko na kišto...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD FX-9370 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7811572 (9932) gddr85
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595410 (4193) Infusion
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120819 (15363) m0LN4r
»

Fx-8120 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5412966 (11591) barocco

Več podobnih tem