» »

Navijanje fx-8320

Navijanje fx-8320

1
2
3 4 5

FlyingBee ::

moraš imeti srečo pa še čakat je treba na future pri AMD-jih, je pa zato ceneje, super

klkkkkkkkkkk ::

To sem že naredil benchmark
Ambient 23C
1.5Vcore 1H
62-63C prime 95
-------------------
specs:
true spirit 140 mm -1 vent
Fractal Arch MIDI 2
-------------------
Gledam pa BIOS temp.
23C bios 1.5V - 34-36C - idle
trenutno je pri 1.46V 28C - idle

Ja, nekateri senzorji kažejo 6-20C kar je nemogoče...

FlyingBee je izjavil:

moraš imeti srečo pa še čakat je treba na future pri AMD-jih, je pa zato ceneje, super



ma kakšno srečo in future... sej vidš da ti SP poganja en navaden CD2 E8500 pri 3,8Ghz - MP je tisti, ki dela probleme (crysis 3)

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Imam občutek,da se izmikaš odgovoru.Ne glej Bios pa pa kolk ma v idle,ker če ga boš nesel ven bodo tempi krepko nižji.Požen Prime 95 ene 15 minut vsa jedra na 1,5 Vcore pa poročaj,ker bi rad vidu temp.

klkkkkkkkkkk ::

kateremu izgovoru -- saj sem ti povedal
1.5V pri 23C ambient pri temu coolerju 62-63C
1.5Vcore je dovolj za 4,7-4,8Ghz

Zgodovina sprememb…

TOP ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

kateremu izgovoru -- saj sem ti povedal
1.5V pri 23C ambient pri temu coolerju 62-63C

Tole se doseže pri vodnem ne pa pri zračnem s katerim programom tole meriš,ker tole ne bo držalo nekaj ti definitivno ne kaže prav.

klkkkkkkkkkk ::

Hmm nevem zakaj sme potem lahko za svoj rekord šel po 1.58V



3:32

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ja lahko greš tud več če ti plata in proc dovoljuje ampak sam za test ne pa z Prime 95 pa držat ene 20 minut.

klkkkkkkkkkk ::

zdele delam overdrive tresstest - 1.536V bom držal 15 min trenutno max 53C

FlyingBee ::

ima dobro zračno ohišje in dober hladilnik ter ambient nenormalnih 16 stopinj

če bi preral par postov zgoraj bi vedeli v čem se gre in flyingbee vedno poroča najboljše rezultat, ki se jih ponavadi ne dosega in svetuje glede navijanja 30W več TDP vrednega 8320

ima pojma pa ga nima, ko se gre za relativno zadevo

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

FlyingBee je izjavil:

ima dobro zračno ohišje in dober hladilnik ter ambient nenormalnih 16 stopinj

če bi preral par postov zgoraj bi vedeli v čem se gre in flyingbee vedno poroča najboljše rezultat, ki se jih ponavadi ne dosega in svetuje glede navijanja 30W več TDP vrednega 8320

ima pojma pa ga nima, ko se gre za relativno zadevo


16C imam trenutno ko sme navijal...

Ko sem dobil hladilnik sem lepo napisal .. da je max za moj hladilnik 1.5V pa trenutno z 1.52V dobim 54C

Relativno moraš vedeti, da se tale moj FX slabo navija....
stojansto- FX 6300 čipi so stabilni že pri 1.35V+ (4,5gHz) moj šele 1.44V - verjetno sem dobil najboljši čip od AMD, ki je neverjetno hladen itd.
Lp

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Verjemi, če bi se tako težko navijal AMD potem ga nobenemu nebi priporočal...

FlyingBee ::

nisem tako mislil, gre se za to kaj vse je potrebno, da se lepo navije in da to tudi koristi, verjetno vse stock ni dovolj in ohišja za 30 eur tudi ne, da ne omenjam temperature okolja in njen vpliv na dobro zračno hlajenje

klkkkkkkkkkk ::

FlyingBee je izjavil:

nisem tako mislil, gre se za to kaj vse je potrebno, da se lepo navije in da to tudi koristi, verjetno vse stock ni dovolj in ohišja za 30 eur tudi ne, da ne omenjam temperature okolja in njen vpliv na dobro zračno hlajenje


No vidiš....
Trenutno sem raje vzel dobro ohišje+napajalnik...naslednjič, mi pač nebo treba novega ohišja in napjalnik, tako si bom lahko privoščil boljšo grafo in CPU
-
cpu cooler sem vzel zato, da sme lahko navil tega FX in da je tih...

prosil bi, če povete svoje voltaže?

FlyingBee ::

potem pa ni več tako poceni, a, ne bluzi z AMD-jem v tri krasne vedno in povsode

klkkkkkkkkkk ::

FlyingBee je izjavil:

potem pa ni več tako poceni, a, ne bluzi z AMD-jem v tri krasne vedno in povsode


Kdo tu bluzi?
Hočeš mi dopovedat, da je intel na koncu cenejši od AMD-ja?

FX 6300 93EUR napram i5 4430- 158EUR? 60EUR? - kaj pa OC i5 4670K za 200EUR + dobro hlajenje...

Ti tu bluziš vsem je znano, da je AMD cenejši ... če boš dal za PC okoli 600-650EUR imaš AMD
- kmalu pride athlon kaveri 20% napram Fx 4300... to pomeni, da bo pri stock ferkevnca hitrejši od i3. Poleg tega dobiš dobro oc 88X plato za 65EUR.

Nažalost je AMD cenejši... NIČ PA NI ZASTONJ.

Zdej R9 290+FX 8320 4,5GHz -je trenutno bomba za BF4...

Vseekakor je intel i5 vreden svojega denarja- zame K modeli so nažalost predragi :(

Lp

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

pa smo spet pri, kmalu pride ... in bo ... , bedarija

klkkkkkkkkkk ::

FlyingBee je izjavil:

pa smo spet pri, kmalu pride ... in bo ... , bedarija


ti govoriš bedarije...
OC
athlon x4 750K 65€
fx 6300 93€
FX 8320 132€
i5 3570K 190€
i5 4670K 200€

NightHawk ::

Zdej ko bo mantle...
Zdej ko bo optimizacija za več jedr...

Sej boste videli :)

Jest o teh stvareh ne vem kaj dosti. Imam pa i5 4570 in FX 6300 oba na stock coolerjih in je AMDjev opazno glasnejši (na stock frekvenci kakopak).

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

Zdej ko bo mantle...
Zdej ko bo optimizacija za več jedr...

Sej boste videli :)

Jest o teh stvareh ne vem kaj dosti. Imam pa i5 4570 in FX 6300 oba na stock coolerjih in je AMDjev opazno glasnejši (na stock frekvenci kakopak).


Jap... no saj ti je vse jasno ko videš AMD cooler napram intelu... res je tudi da je glasen - a sta oba preglasna- napram 15EUR coolerjem
Glede Mantla pa upam samo, da bo zrhital Bf4 MP gameplay...

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

Ne nista oba preglasna. 4570 stock cooler deluje povsem nemoteče.

klkkkkkkkkkk ::

No zame osebno sta oba moteča:) in se nemorate primerjat z drugimi 15€+ hladilniki
sej tud AMD-jev ni če spustiš, da gre do 70C ... če pa hočeš obdržat intelovega pod 78-80C in AMD-jevega pod 62C...

NightHawk ::

Lej oba sta tovarniško in to je to. Kaj bi ti skos neki spušal pa zviševal itd itd. 99% folka to ne dela in taksni so tovarniški rezultati.

klkkkkkkkkkk ::

Ja...
Samo vseneo ni fajn da gre proc nad 80-90C itd.
Intel ima definitivno boljši stock cooler...

SuperVeloce ::

Kaj ti bluziš? A nima FX6xxx in FX8xxx serija še vedno tistega coolerja s heatpipe? Medtem ko je ta daleč od dobrega coolerja, je vseeno boljši od intelovih. Ostala razlika pade na TDP in željeno delovno temperaturo določene platforme. Če ima intel probleme z disipacijo toplote, še ne pomeni, da je AMD proizvede manj.

hojnikb ::

amd proizvede več toplote, ampak ker ima večji die, je disipacija te toplote lažja, hence "nižje" temparature (v oklepajih zato, ker tempe med intlom in amd nikakor nemorš primerjat, ker a) imata različne senzorje b) so locirani na različnih mestih).
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

in c) ker jedro intelov ni lotano na IHS, amd jih še ima

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tudi amd nebo več meu lotanih jeder, ko pridejo enkrat do 2xnm :)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

SuperVeloce je izjavil:

Kaj ti bluziš? A nima FX6xxx in FX8xxx serija še vedno tistega coolerja s heatpipe? Medtem ko je ta daleč od dobrega coolerja, je vseeno boljši od intelovih. Ostala razlika pade na TDP in željeno delovno temperaturo določene platforme. Če ima intel probleme z disipacijo toplote, še ne pomeni, da je AMD proizvede manj.


moja napaka

FX 6300 ima zanič hladilnik ... fx 8350 ima pa boljšega od intelovega

http://forums.anandtech.com/showthread....

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

amd proizvede več toplote, ampak ker ima večji die, je disipacija te toplote lažja, hence "nižje" temparature (v oklepajih zato, ker tempe med intlom in amd nikakor nemorš primerjat, ker a) imata različne senzorje b) so locirani na različnih mestih).



naj nebi imel AMD samo en senzor? in seveda ne ...
http://forums.guru3d.com/showthread.php...

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:


moja napaka

FX 6300 ima zanič hladilnik ... fx 8350 ima pa boljšega od intelovega



Ti malo skačes sem pa tja.

Verjetno oba hladilnika, FX 6300 in 8350 lahko odvedeta več toplote kot Intel, kar je logično, ker imata oba višje TDP kot intel.
Ampak kar je pa zanič pri obeh je pa hrup, sepravi ventilator na heatsinku.

FlyingBee ::

ja, morajo ceno obdržat nižjo, da lahko zakamuflirajo slabše vse drugo ... v glavnem flyingbee ko bo malo odrastel ne bo več verjel toliko v pravljice, ampak se bo malo oddaljil od problema in se razgledal ter prišel do istih zaključkov kot jih drugi navajamo

vedno ostane kaj bo recimo s Kaveri, ampak to moramo najprej počakat in potem bomo videli zdaj je brez veze

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

NH
Ja proizvedeta več toplote vendar se manj grejeta
- no to je težko primerjat z intelovim saj ima ta senzorje locirane na jedru medtem, ko amd ne.
- AMD ima večji die
- Haswell/ivy imata še bolj skupaj jedra zato, se še bolj grejejo...

- poglej si hladilnik FX6*** in FX8*** vidiš občutno razliko...

Probajte FX 8320 1 core per module
- +200mhz višji OC in nižje temperature

vsaj jaz zlahkoto dosežem 4,8Ghz pri 1.45Vcore

vaščan ::

Se spomnim na 1.35v prime 95 ko sem probaval fx8320 je hitro dosegel kao max recomended okrog 65C. Na temle hladilniku http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Me pa zanima kaj je s APM zadevo če je vklopljena frekvence dropajo v loadu na 2.9ghz če je izklopljeno frekvence držijo. Je bolje imet on ali off ima AMP kakšno posebno fukncijo razen da dropa frekvence iz meni nepoznanega razloga temperature niso bile vzrok ter stock nastavitve na plati nič overclockano pa je APM vseeno dropal frekvence v loadu.

SuperVeloce ::

Probajte FX 8320 1 core per module
- +200mhz višji OC in nižje temperature

vsaj jaz zlahkoto dosežem 4,8Ghz pri 1.45Vcore

jao. Kot da bi kupil i7, ugasnil HT in se hvalil da dosežeš isti overclock kot nekdo z i5 :))

klkkkkkkkkkk ::

vaščan je izjavil:

Se spomnim na 1.35v prime 95 ko sem probaval fx8320 je hitro dosegel kao max recomended okrog 65C. Na temle hladilniku http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Me pa zanima kaj je s APM zadevo če je vklopljena frekvence dropajo v loadu na 2.9ghz če je izklopljeno frekvence držijo. Je bolje imet on ali off ima AMP kakšno posebno fukncijo razen da dropa frekvence iz meni nepoznanega razloga temperature niso bile vzrok ter stock nastavitve na plati nič overclockano pa je APM vseeno dropal frekvence v loadu.


resno 65C z 1.35V?
Čeprav je velika razlika med mojim in tvojim hladilnikom

no tudi pasta lahko naredi razliko... čeprav ti neverjamem, da je šlo 1.35V okoli 65C

vaščan ::

Tudi meni se je zdelo čudno sem še enkrat namestil hladilnik uporabil
Arctic Silver(R) 5 pa ni nič bolje prime 95 požene ta cpu v višave vsaj kakor matična poroča.

klkkkkkkkkkk ::

kaj pa LLC?

res pa je da se nažalost i30/a30 nemoreta primerjati z True spirit 120 predvsem pa 140

Zgodovina sprememb…

vaščan ::

LLC auto.
Sej nima veze pač grelo se je. Kaj je s APM zadevo je mogoče da APM izklaplja jedra v modulih recimo za igre ki rabijo 3 ali 4 jedra in da brez veze ne laufa 8 jedrc jih nekaj da počivat da ostala lahko poberejo več resorcev in tako pripomore k hitrosti v igrah ter tudi zmanjša gretje ter porabo je kaj na tem?

klkkkkkkkkkk ::

AHA.

Jaz mam vse disable razen HPC

Sssaga ::

Porkaflek ste se razpisali :)

FX-8320 3.5 Ghz / 8 jeder / GA 990FXA UD3 Revision 4

Power savings nastavitve off, Turbo off, HPC&APM=enabled
- 4.0 Ghz (200x20) / Vcore=Auto (LLC=Auto) stabilno 30+ minut Small FFTs / Stock kuler = max 51°C (ambient 20°C)
- 4.5 Ghz (200x22.5) / VCore 1.387 (LLC=Med) stabilno 100+ minut Small FFTs / Akasa NERO 967 kuler = max 58°C (ambient 18°C)
- 4.6 Ghz (200x23) / VCore 1.425 (LLC=Med) stabilno 80+ minut Small FFTs / Noctua NH D14 kuler = max 60°C (ambient 20°C)

Fan control = disabled, Akasa leti na 1500rpm, Noctua na 1200&1300rpm.

Gremo na 4.7 Ghz! >:D

Kopirajte mojo ''tabelo'', da bo pregledno. Komu se pa da povezovati vaše podatke... :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

klkkkkkkkkkk ::

z višanjem BUS sppeda boš prišel višje z njižjimi ferkvencami - vsaj jaz sem zmanjšal

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Res je!

1. način navijanja (preko množilnika) sem dal skozi.
- 4.7 Ghz (200x23.5) / VCore 1.4625 (LLC=Med) stabilno 8+ minut Small FFTs / Noctua NH D14 kuler = max 65°C (ambient 20°C) -> pojavi se ''multiplier throttle'', torej nižanje frekvence, ker sem prekoračil mejo 62°C (max safe T). Sem raje prenehal.
Poskus s APM=disabled ne uspe, saj laufa test na 3500Mhz (200x17.5), CPU-Z pa kaže množilnik 7-23.5.

2. način je seveda preko dviga FSB-ja
Power savings nastavitve off, Turbo off, HPC&APM=enabled
- 17.5x238 / VCore 1.2875 je stabilno v Prime95 20+ minut
- 239-275 je FSB dead zone kolikor sem testiral zaenkrat.

Sicer pa bom probal priti na 4.7 Ghz preko množilnika in FSB-ja.

Menite, da je OC, ki preseže 62°C in je tako plata primorana držat proc nazaj, še zmeraj stabilen in v končni fazi zanesljiv pa čeprav Prime95 test gre skozi 24h+? Sprašujem, ker v realnem okolju ne dosežeš temperatur, kot jih v Prime95/IBT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

klkkkkkkkkkk ::

SuperVeloce je izjavil:

Probajte FX 8320 1 core per module
- +200mhz višji OC in nižje temperature

vsaj jaz zlahkoto dosežem 4,8Ghz pri 1.45Vcore

jao. Kot da bi kupil i7, ugasnil HT in se hvalil da dosežeš isti overclock kot nekdo z i5 :))



ni res
ker cinebench R15 bo fx 4350 pri 5,0Ghz dosegel enako kot FX 8350 (1core per module) 4,4-4,5GHz
+ manj se greje (ker je smao 1 jedro v modulu)
+ višji OC
- razen, če je zaradi cinebench R15

Sssaga
Z prime 95 bi šel lahko zlahkoto tudi 65-68C - nekateri tudi do 70C ... odvisno kaj delaš... jaz gledam da negre nad 50C ko igram itd.

Lp

Zgodovina sprememb…

deadzone ::

Ima kdo 990XA-UD3 Rev 3.0? Sam osebno neznam navit, ker je uporabniški umesnik neuporaben. Prej sem imel 990xa UD3 Rev. 1.0 in se je normalno nastavljalo voltažo v stilu 1.425V sedaj pri Rev 3.0 imša samo +0.05, ne kaže pa kakšna pa je bazna voltaža. A se da spremenit nazaj na tistega starega?
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

vaščan ::

ubistvu pri fx procu je problem ker si morajo jedra v modulih potalat cache in s tem ko izklopiš jedrca v modulih ostala dobijo več resorcev in dela hitreje bolje zato je pa ta design malo sfalen ni dobrega izkoristka 8 jeder mora res bit program idealno spisan da zadeva poleti.

FlyingBee ::

vaščan, si se zbudil, AMD je še vedno gnil, žal

klkkkkkkkkkk ::

Stojansto.. nisem ravno prepričan v tem...
Kakor so govorili naj bi bil FX 8350 = i7 4770K - pri optimizaciji 8 jeder... Njihova način ni gnil... ampak nepravi čas... ZAKAJ?

Tole z moduli je nekako hyper-threading intelu... mislim, da je to večji future-proof

Glede nato, da so šele začeli z novo oz. čisto drugačno arhitekturo itd. napram Phenomu... Vsaj za navijalce je je tole zelo zelo poceni build...

Upam da bo intel kakšen i3(K)....

Lp

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

čebela, si opazil, da v vsakem postu govoriš o prihodnost? Mantle, optimizacija iger, optimizacija jeder...sej boste vidl...

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

čebela, si opazil, da v vsakem postu govoriš o prihodnost? Mantle, optimizacija iger, optimizacija jeder...sej boste vidl...


Pa zakaj te to tako moti... ČE SLUČAJNO NISI OPAZIL je to bolje za nas (PC)...
Mogoče zaradi mantla bodo v BF4 MP(future) večje mape(več igralcev) itd.? bolj tekoči gameplay MMORPG? ja vse to lahko le govorim...

nevem zakaj bi se ga branil...

Lp

NightHawk ::

Ker prodajaš golobe na strehi.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD FX-9370 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7811543 (9903) gddr85
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595394 (4177) Infusion
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120800 (15344) m0LN4r
»

Fx-8120 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5412920 (11545) barocco

Več podobnih tem