» »

LAN Remote visoka pretočnost

LAN Remote visoka pretočnost

Smrkc ::

Živjo,

imam situacijo z dvema računalnikoma na istem ruterju. Zanima me najboljši način za upravljanje z remote-om, pri čemer je potrebno vzeti v obzir, da gre na remote-u za uporabo programa za grafično obdelavo, kar pomeni da se pretaka zajetna količina informacij, npr. zoom-in zoom-out detajlne slike. Microsoftov remote desktop sam po sebi stvar dokaj dobro pelje, če zminimiziram "cukrčke" na remote mašini. Vendar še vedno je opaziti moteče zatikanje in zakasnjeno odzivnost. Poiskušal sem tudi z VNC programi, ampak opazil, da slednji niso namenjeni za takšno delo.

Hvala za nasvete!

SeMiNeSanja ::

Pri Ericom-u se hvalijo, da so 10-25x hitrejši od RDP-ja. Če to drži ali ne, ti ne vem povedati. Pojdi na njihovo stran in si prenesi demo in preveri stvar. Potem pa se odloči, če je vredna nekaj deset €.

pegasus ::

Skoraj vsi se hvalijo, da so hitrejši od RDPja. Za citrix konkretno vem, da je trenutno edini, ki s smiselno hitrostjo ponuja remote openGL zadeve. Also turbovnc+virtualGL.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

seznam:
Comparison of remote desktop software @ Wikipedia
spodaj pod "Features" sortiraj v stolpcu "video".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Smrkc ::

Hvala za predloge. TightVNC sem probal, pa ni bil v redu. Glede na wiki stran, k si jo nalepu, se mi zdi da bo TurboVNC stvar, ki jo potrebujem. Ko mi uspe postaviti server (ker očitno ni tako intuitivno, da bi to lahko opravil s parimi kliki z miško) lahko poročam o kvaliteti povezave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno naj brezplacen program za povezavo namizja

Oddelek: Omrežja in internet
141742 (1365) Bug
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221654 (1244) K0K0
»

Povezava dveh računalnikov - VNC različice

Oddelek: Programska oprema
112757 (2383) #000000
»

Remote desktop - več povezav

Oddelek: Omrežja in internet
81413 (1220) pivmik
»

Polna kontrola drugega PCja/desktop/remote

Oddelek: Pomoč in nasveti
81140 (1027) Racunalnik

Več podobnih tem