» »

Trenutno naj brezplacen program za povezavo namizja

Trenutno naj brezplacen program za povezavo namizja

Border ::

Rabu bi program s katerim bi se povezal na drugi racunalnik. Brezplacen. Pac da bi jaz videl njegovo sliko na svojem racunalniku. Fajn bi bilo, da bi avtomatsko vrnil IP.

ToniT ::

VNC!

zee ::

TightVNC, ker je bolj varen od obicajnega VNC-ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

tightvnc sam po sebi ne kodira podakov(enkryptira), tako da za zaščito podatkov obvezno rabiš še ssh tunneling(posnemeš še openssh),
medtem ko imaš za ultravnc za enkripcijo 3 plugine(no tukaj je pa dsm kot tunnel...).

Če imaš vsaj windows xp pro(ali še bolje windows 2003), imaš že vgrajen windows reomte desktop terminal service, ki deluje hitreje kot prej omenjeni vncji... Najnovejša verzija RDPja je 6.0 download

Border ::

VNC FREE EDITION 4.1.2

Zdej sm instaliral na en comp VNC SERVER na drugega VNC USER.

Kako zdej to deluje?

marvin42 ::

ponavadi tako, da na serverju nastaviš user/pass, s klienta se pa potem povežeš na server, vedeti moraš torej ip. Zadevo moraš pa porihtati tako, da ti firewall ne bo težil.
Mostly Harmless

jan01 ::

Kaj sploh sprašuješ, če pa itak svojeglavo izbereš nekaj kar sploh nobeden ni predlagal... No, saj mi je itak vseeno kaj izbereš.

Border ::

OK... zdej mi zadeva dela... res je, da je na SERVERju treba blo odpreti pozarni zid.

Ampak se mi zdi to kr zapletena zadeva za uporabo. Prvic, je treba znati izklopiti varnostni zid za ta program. Drugic pa vedno je potrebno, da ti na drugi strani pove IP.

Je se kaj drugega bolj uporabnega in seveda brezplacnega? Blo bi fajn, da bi tisti, i potrebuje oddaljeno pomoc, samo instaliral in enkrat kliknil, program pa bi sam poslal k men IP in uredil vse ostalo za delovanje.

Tr0n ::

Remote Administrator

Border ::

URL?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

bastadu ::

Remote Administrator (aka Radmin) ni brezplačen, je pa precej dober in hiter...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Border ::

aha ni brezplacnen... jaz rabim free... ker nimam dinarja. :D

Tr0n ::

V vsakem primeru bos moral odpret dolocen port na "serverju", torej racunalniku, do katerega zelis dostop, rabil bos njegov IP ter username in password, ki si ga nastavil. Drugace preko interneta ne bo slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

#000000 ::

Logmein rabiš samo email, instaliraš na rač. kamor bi rad dostopal, na svojem instaliraš samo plugin (dela v Firefox BP, za IE pa ne vem) Za začetek vzameš recimo pro verzijo ki dela 30 dni po preteku pač nastaviš na free verzijo in uporabljaš naprej brezplačno, po preteku trial-a pač zgubiš precej bonbončkov kot je recimo, prenašanje fajlov brez da bi karkoli čaral po samih nastavitvah windows-ev obenem pa lahko tip na drugi strani dela normalno ker mu ti ne ukradeš namizja itd. Omogoča tudi reboot in tudi safe mode vse to na remote. Uporabljam že kako leto brez problema. LP

edit: aja nobenih odpiranj portov na routerju ipd. samo omogočiš povezavo v win firewall (sej tko itak zateži ko se prvič hoče povezat)
Ko ga ne rabiš ga enostavno disablaš, nobenega IP ja ne rabiš vedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Bug ::

ellow

The best of the best free je UltraVNC

lp,
bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaljen nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
83046 (2890) misek
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202254 (1932) ender
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221702 (1292) K0K0
»

Oddaljeno namizje

Oddelek: Pomoč in nasveti
71874 (1736) m.i.h.a.
»

Polna kontrola drugega PCja/desktop/remote

Oddelek: Pomoč in nasveti
81181 (1068) Racunalnik

Več podobnih tem