» »

Povezava dveh računalnikov - VNC različice

Povezava dveh računalnikov - VNC različice

urban99 ::

Torej, rad bi iz svojega (domačega) kompjuterja dostopal/upravljal do (službenega) računalnika na drugi lokaciji (oba imata Win XP Pro). Se mi sicer zdi, da mi boste priporočili Remote Desktop, ampak temu bi se raje izognil, ker imam občutek, da mi ga ne bo uspelo usposobit, poleg tega naj bi bil menda "luknjast". Druga varianta je PC Anywhere, žal je ovira cena - 60.000SIT, tretja pa VNC, ki mi je bil od nekdaj všeč, a sem ga uporabljal samo za domačo uporabo. Presurfal sem kompleten forum (glej uro hehe), zdej imam pa par vprašanj glede varnosti in različic VNC :8)

Je VNC sploh priporočljiv za tovrstno uporabo? Če ja, katero različico priporočate:

RealVNC
TightVNC
ali različico, ki so jo razvili v društvu za informatizacijo izobraževanja ABAK? - za to sem izvedel prek foruma, ampak je precej stara novica, tako da ne vem, če je njihova verzija sploh še aktualna?

Hvala za pomoč & lp

AndrejS ::

Remote Desktop !
Ni ga težko usposobit.
Zakaj pa naj bi bil luknjast ?

urban99 ::

gulp, Remote Desktop praviš... Sem vseen upal, da bo kdo navijal za kako dobro varianto VNCja :))
To, da je luknjast, sem zasledil nekje na forumu in si rekel, da če jeRD luknjast, potem mora bit precej podobno kakemu dobreu VNCju, hehe

lopov ::

Imas vmes proxy?
Meni ni uspelo usposobiti RDesktop preko HTTP proxyja ... VNC nima teh problemov, vendar ga nisem jaz nalagal in ne vem, kako je narejena konfiguracija.

urban99 ::

vmes je samo en router, ki ga lahko konfiguriram. Stvar niti ne bo pogosto v uporabi - recimo enkrat na 2 meseca, tako da se še vedno rahlo nagibam k VNCju, samo te verzije in vprašanje varnosti (navsezadnje gre za službeni komp) so me čisto zmedle. tnx za pomoč!

lopov ::

Morda samo za dodaten info ... Ce imas na masinah "navedne" XP, potem ne mores imeti hkrati lokalno prijavljenega uporabnika (console) in dostopati do masine preko RDP (remote) --> ali/ali

Izjema je server verzija, kjer imas v startu 5 uporabnikov, od katerih je en lahko lokalni, ostali stirje pa remote.

VNC kliente najdes za vse mogoce sisteme, RDP pa (kot mi je znano) obstaja le za Win in Mac.

urban99 ::

tnx za info, lopov - to sem nekak razbral, ko sem brskal po forumu. Na obeh je Win XP Pro...

matter ::

kaj je narobe s tightvcn ,realvnc pa še kak se najde ?
glede vprašanja kateri, je pa pomojem vseeno, probaj kaj ti bolj paše, se mi pa zdi da sta iz istega sourca zgrajena.
Jst sicer uporabljam remote administrator, ampak je plačljiv.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

urban99 ::

ma ja, sej ta VNC še zmer nekako najbolj diši... se nagibam k ABAKovi rešitvi, ki "se zna pogovarjati preko SSL in si lahko izmenjuje datoteke v stisnjeni obliki." Samo bojim se, da je stvar cisto outdated, ker je iz leta 2001 in da se je vmes odkrilo kaj katastrofalnih varnostnih lukenj :8)

Frenki_Beleven ::

Od 'VNC' - jev mi je najbolj všeč Ultra VNC.
Deluje O.K., podpira File Transfer tako kot PcAnyWhere ... služi namenu .

urban99 ::

tnx Frenki_Beleven, tale različica zgleda zlo fajn, bom sprobal.

#000000 ::

Sorry ker oživljam staro temo, ampak zakaj je ne bi ??

Jest sem sprobal TightVNC in mi je super zadeva, enostavna dela tudi brez instalacije. Problem je samo tole, dolžina gesla je omejena na 8 znakov, kar pa se men zdi premalo. A se da to kako spremenit. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava Win > Ubuntu

Oddelek: Omrežja in internet
6962 (743) SSH
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202254 (1932) ender
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221703 (1293) K0K0
»

Remote desktop - več povezav

Oddelek: Omrežja in internet
81471 (1278) pivmik
»

remote desktop na win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
151508 (1302) perci

Več podobnih tem