» »

Remote desktop - več povezav

Remote desktop - več povezav

simper ::

Ali se da Windows XP SP2 nastaviti tako, da sprejme več kot eno povezavo Remote Desktop, brez menjanja neke dll datoteke?

Taras_Bulba ::

ne
tema

simper ::

Namestil sem RealVNC, vendar se ob priklopu na računalnik vidi na zaslonu računalnika na katerega si povezan kaj delaš in lokalno ne moreš delat, ker prevzame nadzor VNC Viewer. Probal sem vse nastavitve ampak se ne da nastaviti tako da bi lahko en delal lokalno drugi pa preko VNC-ja. Ali obstaja za to kakšna rešitev?

kixs ::

Sej ti lepo pise, da brez hekanja ne gre! :\

simper ::

In mogoce kdo ve kaj je treba heknt, da to pol dela? Al pa ce kdo ve za kasna navodila kako heknt?

ThinMan ::

Lepo si namesti TightVNC i ne bo problemov.
kar se pa tiče nedelovanja tipkovnice in miške pa imaš možnost, ko nastaviš VNC server na mašini ali češ dostop obeh (local/remote).



lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Taras_Bulba ::

hekanje če ti VNC ne bo všeč

simper ::

Sem namestil TightVNC ampak je delalo isto kakor z RelaVNC-jem. Ko si se priklopil s clientom na server, se je računalnik na katerem je tekel server obnašal kakor da bi bil na njem lokalno. Ali je mogoče kakšna rešitev za ta problem?

Sicer sem problem rešil s patchom, ki se ga najde na tej strani: http://sala.pri.ee/terminal-server-patc.... Ampak sedaj me skrbi za varnost. Ta patch se mi zdi zamenja termsrv.dll z neko starejšo verzijo. Zanima me še to, če je ta verzija varna, ker ne vem zakaj bi ji sicer microsoft odvzel to funkcijo, da se na računalnik hkrati lahko prijavi več uporabnikov.

p.s. na Linuxu ta zadeva deluje brez težav :)

pivmik ::

Zanima me še to, če je ta verzija varna, ker ne vem zakaj bi ji sicer microsoft odvzel to funkcijo, da se na računalnik hkrati lahko prijavi več uporabnikov.

Zato, da kupiš Windows 2000/2003 Terminal server, ki so prav namensko narejeni, da se poveže več uporabnikov neodvisno. XP-ji pa so za 'domačo' uporabo, kjer domači uporabniki tega ne rabijo po zaslužarskem mnenju Microsofta.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202174 (1852) ender
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221658 (1248) K0K0
»

Windows Remote za začetnike

Oddelek: Omrežja in internet
91802 (1502) Lincolin
»

Polna kontrola drugega PCja/desktop/remote

Oddelek: Pomoč in nasveti
81143 (1030) Racunalnik
»

remote desktop na win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
151435 (1229) perci

Več podobnih tem